Skákavý žabák / The Jumping Frog

Skákavý žabák / The Jumping Frog https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38220/skakavy-zabak-the-jumping-frog-38220.jpg 4 13 13

Humorná povídka o žabákovi s nadpřirozenými schopnostmi otevřela začínajícímu spisovateli Marku Twainovi, jehož pravé jméno je Samuel Lenghorn Clemens, cestu ke čtenářům. Humorné povídky Marka Twaina stojí někdy neprávem ve stínu proslulého Toma Sawyera a Huckleberryho Finna. Dvojjazyčné, anglicko-české vydání s jazykovým a gramatickým komentářem pod čarou. Pro mírně pokročilé. Jazykový komentář Jana Nováková.... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Garamond

The Jumping Frog , 2004

hrusisek
13.01.2023 4 z 5

Moc dobré počtení a především vtipné. Povídka Skákavý žabák mě zaujala nejméně, ale potrénovala jsem angličtinu a humor spisovatele je skvělý, takže pecka.

Vera Silent
05.01.2020 4 z 5

Krasne povidky krome jedine, totiz te nejslavnejsi a te, podle ktere se kniha jmenuje. Zabak neni nic vyjimecneho, coz me pripada k popukani. Kvuli zabakovi jsem si knizku vyhlidla, ten je totiz slavny a nakonec se mi jako jediny nelibil. Zato nektere z tech ostatnich pribehu jsou skvele - hlavne Adamuv denik a Zemedelske noviny.

Aliii
03.03.2017 4 z 5

Vtipné povídky, škoda, že jich nebylo víc. Zbytek si budu asi muset přečíst česky :-)