Drsný sbohem

Dala mu něco, co nikdy nepoznal. Lásku a vášeň a spalující touhu. A teď je mrtvá. Zabili jí když spali. A to neměli. Marv, velký a silný prochází městem při své cestě za pomstou. Nic ho nedokáže odvrátit od cesty do pekla, protože muž by měl být ochoten pro svou lásku i zemřít.

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218372/sin-city-1-drsny-sbohem-Iuc-218372.jpg 4.7248

Sin City 1.

Literatura světová, Komiksy
Vydáno, Comics Centrum

Kniha Drsný sbohem

R47

Celá ta série si drží skvělý standard. Neprohloupíte.

Yaromil
18.08.2020

Ani nevím proč jsem se Sin City tak dlouho vyhýbal. Nedávno mě ale upoutalo nové vydání od Comics Centrum a jeho zpracování a protože jsem úchyl na knihy, které jsou dobře řemeslně vyvedené, konečně se mi dostala tato komiksová legenda do ruky. A nebudu dlouho chodit kolem ještě celkem horké kaše. Ano, tohle je komiks, komiks v jeho nejčístší formě, alespoň jak ho vnímám já. Příběh není kdovíjak jedinečný, ALE postavy jsou skvěle napsatné, má to bravurní atmosféru a jako celek ve mě první díl ze světa Sin City zanechal čtenářské uspokojení, ba co víc, přímo nadšení! Tohle si určitě přečtu vícekrát.

jarynek
17.03.2020

Tak tahle noirová komiksová klasika se neomrzí. A v tomto případě nejen kniha, ale i film, který je hodně doslovnou adaptací příběhu, takže při čtení před očima vyskakuje neohrožený Marv v podání skvělého Mikeyho Rourka celý polepený náplastmi, mající zálibu v kabátech a dychtící po pomstě za smrt Goldie, která se za jedinou noc stala jeho životní ženou. Z celého Sin City je Drsné sbohem jedno z nejlepších, takže vedle Marva se nedá zapomenout ani na tichého Kevina, který nehlesne ani při brutálním konci, který mu přichystá Marv.

Razič
17.10.2019

Opravdu drsný komiks, film znám, takže příběhově žádné překvapení. Kresby jsou určitě umělecky originální, ale občas mi přišly trošku nepřehledné.

bukyna84
18.01.2019

Nádherná kresba, svižný děj a nezapomenutelné hlášky...Co víc si přát?

B-artX
22.07.2018

Dokonalá komisková jízda. Anti-hrdina Marv je boží, správnej sympaťák. Kresba se k dílu hodí. Zápletka jednoduchá, ale skvělá. Hlášky jsou skvělé a Marvovy myšlenky cool. Zkrátka drsný komiks, jeden z tech nejlepších, co jsem kdy četl. Plný počet.

Amalberga
19.06.2018

Čekala jsem víc. Komiksy často nečtu, a když už vybírám si ty kultovní. Film Sin City jsem viděla, takže jsem postavy a příběh už znala. Žádné zvláštní rozuzlení se nedělo, zápletka byla poměrně jednoduchá, hrdinové mne nijak neoslovili. Nemyslím si, že je problém v tom, že jsou hrdinové záporáci, Vránu jsem zbožňovala a vypsala si kupu hlášek do deníčku, z tohohle si už skoro nic nepamatuju. Na komiksy Sin City jsem byla hodně zvědavá, ale zklamaly, po dalším výtisku jen tak nesáhnu.

Tomas@S
03.11.2017

Klasicky pribeh z mesta s puvodnim jmenem Basin City. Tento pribeh je vlastne jednim z nosnych linii stejnojmenneho filmu. Takze pro me nic noveho, film znam, pribeh se opravdu temer v nicem nelisi od filmu. Dokonce bych rekl, ze ve filmu je i trochu lepe zpracovany, coz byva u filmu podle komiksu vetsinou naopak. Ale stejne, je to proste klasika, ktera nezklame.