Šílené výčitky

Šílené výčitky https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353246/bmid_silene-vycitky-4zR-353246.jpg 3 1086 321

Novinka od autorky Sedmilhářek a Manželova tajemství je konečně tu! Pedantská účetní Erika a bohémská violoncellistka Clementine toho mají společného jen málo, ale přesto jsou prakticky odjakživa nejlepší kamarádky. Jenže zatímco bezdětná Erika by pro Clementine strčila ruku do ohně, nábožně lpí na každém slovu své kamarádky a s oblibou jí radí, jak vychovávat dcery, Clementine se do téhle role nechala kdysi vmanévrovat svou soucitnou matkou a po většinu času jí ta její otravná obdivovatelka pořádně leze na nervy. A pak je jednoho krásného, slunečného dne pozve obě i s jejich manžely, Samem a Oliverem, Eričin soused na grilování. Co se na nějaké obyčejné garden party mohlo přihodit tak strašného, že teď všichni litují, že pozvání přijali? A hlavně – čí je to vina?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Truly Madly Guilty

Danago
16.03.2018 5 z 5

Erika a Clementine jsou nejlepší kamarádky. Ale toto kamarádství není rovnocenné. Erika má kamarádku upřímně ráda a má ráda i její rodinu. Clementine se do role kamarádky nechala v dětství vmanipulovat svou soucitnou matkou a Erika ji leze na nervy. Jednoho dne jsou obě i se svými rodinami pozvány k sousedům na grilování.
Co se mohlo stát ? A hlavně – čí je to vina?
Mě tato knížka dostala do kolen. Od začátku na mě útočila svými emocemi a to jsem ještě nevěděla, co se přihodilo na grilování. Při čtení jsem musela knížku odkládat , abych to vydýchala . Knížka je svižná, napínavá a nutí čtenáře k zamyšlení nad spoustou životních osudů. Jsou zde skvěle vypracovány charaktery a myšlenky jednotlivých postav. Knížka je velice uvěřitelná . Za mě skvělá.

čef
16.03.2018 4 z 5

Obratně, mnoha slovy, napsaný příběh o manželských a jiných problémech tří dvojic a přidružených lidiček např. hromadění, stárnutí, neplodnosti, nevěře, kverulantství a to všechno tak nějak, přes všechny zádrhely, pozitivně, aby se potom dalo dobře usnout. Takže je jasné, že pro mne to napsané nebylo a opětovně jsem se při výběru sekl, ale nepochybuji, že si moderní žena dobře počte.

alnahu
15.03.2018 3 z 5

Druhá kniha ze života kterou čtu od této autorky . Co se stalo na grilovačce a proč teď všichni litují, že pozvání na ní přijali a teď je trápí výčitky svědomí? Opět je vyprávěn příběh ve dvou časových linkách, i když jsou postavy dobře vykreslené, kniha mi nesedla, za mne je příliš zdlouhavá.

alena67
14.03.2018 1 z 5

tak tohle se moc nepovedlo, dočetla jsem silou vůle

harena
11.03.2018 3 z 5

Spisovatelka patří mezi mé oblíbené a tak její styl psaní dobře znám. Hned zpočátku je nastolena otázka, co vlastně hrozného se stalo na grilovačce u sousedů, že s tím mají všichni problém? Vražda, nevěra, neštěstí ? To se dozvíme až za hodně a hodně dlouho. Uvěřitelné příběhy obyčejných lidí, jejich problémy, neshody, traumata z dětství - to vše dovede Liana popsat dokonale a navíc s vlídností a humorem. Sice první půlka kniha byla rozvláčnější, ale příběh zajímavý, dobře se četl. Určitě si přečtu od L.M. další.

Lilly4
07.03.2018 3 z 5

První třetinu knihy jsem si říkala, že by se spíše měla jmenovat Zaříkávač hadů..pravidelně jsem u ní usínala. Pak se děj přece jen rozjel a nechybělo ani obvyklé překvapení na závěr. Nicméně je to zatím autorčina nejslabší kniha z těch, které jsem četla.

Blue.Poison
05.03.2018 3 z 5

Zdá se mi to, nebo autorce opravdu dochází dech? Třetí kniha od Moriarty a potřetí stejné schéma. Děj se točí kolem života před čímsi a kolem pohnutých lidských osudů po čemsi. Celou dobu čtenář očekává tu avizovanou bombu v podobě velkolepého rozuzlení. Co natolik zásadního se to asi tak stalo, že to ovlivnilo několik rodin? Poprvé, možná i podruhé to bylo fajn, ale nevím jestli to může fungovat donekonečna.

Vejtluc
05.03.2018 3 z 5

Super čtivá kniha.Napínavá díky útržkovitému vyprávění hlavního děje.

Ankavi
02.03.2018 5 z 5

Další kniha obestřená záhadou, která se jako nit táhne příběhem (magické slovo grilování) - zpracování je opravdu mistrné. Až do poslední strany čtenář postupně odkrývá jedno velké a řadu menších tajemství. Mám moc ráda knihy, kde se prolínají dějové linie z minulosti a přítomnosti - zde navíc příběh vnímáme z pohledu několika postav. Čím více víte, tím více se toužíte dozvědět, protože tušíte, že to pořád není všechno. A tohle umí málokdo - Liane ovšem ano.

Tída
02.03.2018 3 z 5

Dala bych i 3 a půl, ale na čtyři to vážně není.

Allla9
26.02.2018 4 z 5

Líbilo se mi propracování jednotlivých postav. Každý máme své chyby a své "chvilky".

mariva
26.02.2018 4 z 5

Autorka sice nepatří k mým oblíbeným, ale ze zvědavosti vždycky po její knize sáhnu. Tahle mě docela bavila, i když jsem si taky celých 250 stránek říkala, co se asi na té grilovačce mohlo stát. Nakonec to nebylo nic až tak nečekaného a jak se postupně odhalovaly další detaily, byly stále předvídatelnější, až jsem si říkala, že už by mohl být konec. Ale četla se docela dobře.

KatkaHutyrová
26.02.2018 5 z 5

Čtvrtá přečtená kniha této autorky. Pro mě druhá nejlepší - po Sedmilhářkách.
Šílené výčitky jsou výborné! Čtivé, dynamické, místy napínavé. Neměla jsem sice oblíbeného hrdinu, ale ani neoblíbeneného. Autorka Vám totiž názorně ukáže, že nikdo není bez viny a že každá postava má své klady i zápory. Kniha plná zvratů, kterou přečtete na jeden nádech.
Moc doporučuji!

kalinkacz
21.02.2018 4 z 5

Liane je moje velká srdcovka, stále sice od ní nemám ještě načteno vše, ale mám své favority... Anotace této její nové knihy zněla skvěle, vypadá napínavě a záhadně, ostatně jak už jsme u autorky zvyklí.... Nicméně, nemůžu se zbavit dojmu, že po dočtení jsem si říkala a to je vše? TO je vše, co se stalo? Jasně, bylo toho hodně, ale asi jsem po předchozích knihách čekala něco víc WOW... I přes to se ale kniha skvěle četla, bavila mě a rozhodně mě nemine ani zbytek autorčin knih...

koniklecka
20.02.2018 5 z 5

Moriarty to prostě umí. Zpočátku jsem si říkala, že to asi už nebude ono, ale pak mě to vtáhlo a pořád jsem si říkala, co se to asi stalo a bylo to samozřejmě šokující. Ten konec už byl lehce předvídatelný, ale to byla jen třešínka na dortu. A já už se těším na další knihu.

hajrys
20.02.2018 5 z 5

Mám ráda její knihy. Tato patří asi k těm nepatrně slabším. Zápletku jsem tušila téměř od začátku. I tak byla ale kniha velmi čtivá.

baterka.gs
18.02.2018 4 z 5

Z počátku mi vadilo, že mi není odhalena pointa příběhu a traumat, pak mě to začalo iritovat, ale jela jsem dále, kolem 200. stránky se to zlomilo a do konce to byla moc příjemná jízda. Nakonec mne kniha přesvědčila o své kvalitě a líbila se mi velmi.

nikaxxx
17.02.2018 2 z 5

Mám tuto autorku moc ráda, několika knihami mě doslova nadchla! Tahle k nim bohužel nepatří. Ano, dokázala ve mě vyvolat zvědavost - zajímalo mě co se stalo na té zatracené grilovačce, ale ... pomerně dlouhou dobu se v knize vlastně vůbec nic nedělo. Děj se vlekl, byl rozlezlý ... pro mě bohužel velké zklamání. Budu se ale těšit na další knihu této autorky a doufat, že se mi více trefí do čtenářských představ.

Gama93
15.02.2018 3 z 5

Liane Moriarty mám ráda, ale tentokrát je to pro mě menší zklamání. Do knihy jsem se vůbec nemohla začíst, místy mě to až nudilo a žádná z postav mi nedokázala nějak přirůst k srdci.

Pav
13.02.2018 4 z 5

Tentokrát to nebylo úplně ono, jak jsem od Moriarty zvyklá. První půlka knihy byla rozvláčná a nemohla jsem se začíst. Kupodivu nebylo v příběhu tolik postav jako obvykle, přesto jsem si neustále pletla manžely hlavních představitelek (jakoby jména Sam a Oliver zněly podobně :-) ). Příběh je to nicméně originální a druhá část knihy se četla o poznání lépe. Na můj vkus byl konec poněkud chaotický. Dala bych tak 3,5*, ale ze sympatie ke spisovatelce a k Erice (jedna z hlavních postav je účetní) zaokrouhluji matematicky na 4*.