Koruna démonů

Koruna démonů https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373209/bmid_koruna-demonu-iRx-373209.jpg 4 246 51

Sigma Force série

Tým vědců narazí u brazilského pobřeží na děs, jakému není rovno – na ostrov, kde byl veškerý život zničen a pohlcen druhem překonávajícím nejdivočejší představivost. Než vědci stačí svůj objev nahlásit, zaútočí na ně neznámí ozbrojenci a zabijí všechny členy týmu kromě jednoho: entomologa a odborníka na jedovaté živočichy Kena Matsuiho. Hrozba však souvisí i s děsivým tajemstvím pohřbeným před sto lety pod National Mall: sbírkou kostí zachovaných v jantaru. Předmět schovala skupina vědců pod vedením Alexandera Grahama Bella, aby ochránila lidstvo. Zároveň si ho netroufla zničit, neboť objekt obsahuje úžasný příslib pro budoucnost: klíč k tajemství života po životě. Nic ale nezůstane schováno navždy. Dávná hrůza je opět vypuštěna v podobě zbraně nevýslovné síly. Aby ji zastavil, musí velitel Grayson Pierce ze Sigma Force přežít útok na ostrově Maui. Tentokrát však ani Sigma možná nebude schopná rozluštit smrtící tajemství. S každým novým objevem se hrozba proměňuje, roste a šíří se – přizpůsobuje se a přežívá každý pokus zabránit jí, aby znovu dobyla svět, jemuž kdysi vládla. Po každé proměně je silnější... a chytřejší. Grayovi dochází čas i možnosti, a tak bude muset učinit těžké rozhodnutí: k vyhubení hrozby a zastavení pachatelů spojí síly s největším protivníkem Sigmy – s nově vzkříšeným Bratrstvem...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

The Demon Crown , 2017

misaC
09.01.2019 4 z 5

Mám ráda J. Rollinse, kniha mě nezklamala, ale ta super Seichan mě trochu rozčilovala.

Pavlnka
05.01.2019 5 z 5

Opět perfektní zápletka, super zajímavosti. Doufám, že bude další díl.

gordon13
07.12.2018 5 z 5

Opravdu skvělé, opravdu nejlepší Rollinsova kniha!

Bacík
06.12.2018 5 z 5

Kniha je zajímavá a napínavá, rozhodně doporučuji.

len85hor
03.12.2018 5 z 5

jedním slovem - super

jindrich7442
17.10.2018 5 z 5

Nemůžu než hodnotit plným počtem a přidat další fiktivní hvězdu. Zřejmě nejlepší co jsem od Rollinse zatím četl!

Peťulka3
20.09.2018 5 z 5

On prostě nikdy nezklame. Zase neuvěřitelně napínavý příběh od začátku až do konce.

mysce
09.09.2018 5 z 5

Nejhorší zabiják živočišné říše je komár. Tento drobný krev sající hmyz zodpovídá za víc než milion úmrtí ročně.
Každoročně zabije hmyz jednu osobu ze šedesáti.
Proč je to důležité? Jde o varovné připomenutí, že nežijeme ve věku lidí, ale spíš ve věku hmyzu. Zatímco lidé chodí po této planetě ubohých 300 000 let, hmyz existoval dávno před dinosaury. Objevila se hypotéza, že hmyz přispěl k vyhynutí dinosaurů.
Jak? Analýzy fosilních nálezů dokládají, že tito drobní predátoři napadali obří plazy oslabené klimatickými změnami a přenášením chorob významně přispěli k jejich záhubě. Hmyz se tak na Zemi zbavil hlavní konkurence s níž soupeřil o všechny rostliny. To samozřejmě vede k otázce ohledně posledního konkurenta, s nímž soupeří o ztenčující se přírodní zdroje:
"Nemůžeme být jeho dalším cílem my, lidé?"

orinka3
23.08.2018 3 z 5

Trošku jako Ze života hmyzu. Trošku jako béčkový film. Supermani, superženy, do toho všeho nechutná invaze smrtonosného predátora. Přesto si myslím, že jde o docela zajímavou knížku, hlavně pro mládež. Možná kvůli ní (někdo) začne studovat entomologii, kdo ví? V knize jsem si všimla nelogičností, jako např. bolestivý ultrazvuk a slovní spojení "tiché burácení";), ale i tak jsem si vcelku dobře početla. Výbuchy v jednom kuse a neustálá honička se zbraněmi v ruce patří k věci.

HonzaT
22.08.2018 3 z 5

Né že bych byl presprilis přečtený Jamsesem to ne, mam ho stale rad....ovsem zde se mne to zdalo jako by neco bylo prilis stroze, zkratkovitě a rychle rychle. Konec, uzdraveni Seichan, jaktoze Gray vzal Pala(hasice) do japonska? no atd a atd. ..jasne myslenka dobrá, ale urcite uz nekolikrat napsana v jinych thrillerech....Za mne teda slabsi díl. Ovsem neznamena to, ze bych na Rollinse zanevrel, to urcite ne :)

HynekBee
20.08.2018 5 z 5

Musím přiznat, okamžitě mě to vtáhlo do děje. Mistrně propojená fakta s fikcí a napínavý děj. Smekám a doporučuji.

lampernaqui
09.08.2018 3 z 5

Co říct. Zatím poslední román ze Sigmy byl pro mě zklamáním. Možná jsem se Rollinse přečetl nebo mi nesedl celkový příběh, netuším. Ale měl jsem co dělat, abych knihu dočetl do konce. Nevadil mi popis části příběhu z pohledu vos (tohle snad není spoiler), jelikož něco podobného už autor představoval v minulých knihách. Ale celkově oproti starším záležitostem tohle byla jen spisovatelská setrvačnost, kterou nezachránil ani Kowalski. Stejnou setrvačností jede třeba i Cussler, ale stejně jsem se u jeho poslední knihy bavil.

Elea
26.07.2018 3 z 5

Knihy Rollinse mám ráda, ale tuto považuji za jednu z jeho nejslabších. Děj lze velmi snadno předvídat, cokoliv nečekaného jsem vyhlížela marně, Gray je naprosto nesnesitelně dokonalý, ještě že se tady vyskytoval také Kowalski.

čef
19.07.2018 5 z 5

Jak píše autor v pěkném doslovu: "Podstatou románu je ekologická hrozba od cizích přistěhovalců" - tedy, tady jde o vosy, aby bylo jasno. Kvalitní dobrodružný příběh, kde se kromě napínavých situací, výbuchů, výstřelů a úderů dozvíte leccos zajímavého z historie, mineralogie a biologie a knihu odložíte s pocitem dobře prožitého času. Takže, vážení přátelé, ano.

Pav
18.07.2018 4 z 5

Tentokrát jsem nebyla tak nadšená jako obvykle. Asi mi nesedlo téma vos. Nicméně má kniha standardně vysokou úroveň, jak je u Jamese Rollinse zvykem.

Kocourek
15.07.2018 5 z 5

Rollins jako vždy nezklamal...Bohužel v dnešním bláznivém světě by i tento námět mohl být reálný. Ještě,že je tó jen další příběh mých oblíbených hrdinů. ..

pipa36
06.07.2018 5 z 5

Předchozí dva díly se mi nijak zvlášť nelíbily - bylo to překombinované, složité, nemastné - neslané. To však neplatí o Koruně démonů - Rollins je zpět v plné formě. Výborný námět, napínavé, žádná hluchá místa, jen tak dál... Jj, líbilo se mi to, takže dávám za 5 hvězd :-).

mulderka
05.07.2018 5 z 5

Tak, a konečně můžu dát mému oblíbenci Mr. Rollinsovi zase jednou za plný počet! Děj šlape jak hodinky, napětí se dá krájet, námět se povedlo /na rozdíl od některých dřívějších dílů/ udržet v hranicích uvěřitelnosti, a že vše dobře dopadlo? No a o čem by pak byla další pokračování Sigmáckých dobrodružství??? Už se nemůžu dočkat!!!
PS. Velké plus za to, že část knihy se odehrává ve východní Evropě a že místní jsou vylíčeni sympaticky. Kdypak dojde i na nějaké české reálie?

ferda16
03.07.2018 5 z 5

Za mě další skvělý díl!! Knížka se nedá odložit. Opět fascinující téma. Doufám, že mu jen tak nedojdou nápady a budu se těšit na další příběhy členů Sigmy a na jejich osudy :)

Jatoma
28.06.2018 5 z 5

Opět vynikající. Přečteno za dva večery.

James Rollins (p)
americká, 1961