Seznam mrtvých

Seznam mrtvých https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321949/mid_seznam-mrtvych-Fct-321949.jpg 4 430 115

Ella se před pár měsíci rozešla se svým přítelem Gavinem. Na začátku nového školního roku se s kamarádkou Linds rozhodnou, že si poslední rok na střední škole užijí naplno. Ovšem cestou z večírku je Ella přepadena neznámým útočníkem a všechno se změní. Sedmnáctiletá studentka se ocitá v centru vyšetřování pokusu o vraždu, přesto se snaží vrátit do zaběhlých kolejí. Ella nedokáže setřást pocit, že ji někdo sleduje. Když se začnou záhadně ztrácet její spolužačky a objevovat mrtvá těla, dívka začne podezírat i své nejbližší přátele, včetně pohledného trenéra sebeobrany Jensena. Navíc se zdá, že vraždy mají něco společného se starou nešťastnou událostí. V malém virginském městečku Ella náhle neví, komu může věřit. Seznam mrtvých je napínavý thriller pro mládež protnutý romancí, něco jako filmový Vřískot namíchaný s autorčiným románem Neohlížej se.... celý text

Literatura světová Thrillery Dívčí romány
Vydáno: ekniha , Baronet

The Dead List , 2015

Ketrin.TR
28.06.2021 5 z 5

V knihovně jsem po knížce sáhla čistě kvůli obálce a jaké bylo překvapení že se vlastně spíš jedná o YA v thrillerovém hávu. Což nebylo vůbec na škodu, děj vás okamžitě vtáhnul do děje a autorka rozehrála těžce napínavý krimi příběh, který lehce okořenila romantikou. Prostě super! Přečteno za dva dny, to se prostě nedalo odložit, těším se až zabrousím na nějaké její další knihy!

Šárka88
17.06.2021 5 z 5

Moc se mi knížka líbila a četla se sama. Určitě bych ji doporučila, mám ráda toto spojení, kde je i láska.

Ivka14
21.03.2021 4 z 5

(SPOILER) Na tuhle knihu jsem narazila úplnou náhodou, ale vůbec toho nelituji. Kniha byla napínavá až do konce, vraha jsem vůbec neodhadla a romantická linka mezi Ellou a Jensenem byla pěkným zpestřením knihy.

Ivet_V
04.03.2021 5 z 5

To bylo fakt dobrý a vtipný! Nebylo to až tak děsivý, ale rozhodně to bylo napínavý. Trochu mi to připomínalo seriál Riverdale. Sice jsem motiv odhadla někde v půlce, tak na vraha jsem vůbec nepřišla. Někdy tam byly trochu úchylný hlášky, ale právě u těch jsem dostávala záchvaty smíchu.

Alnima
12.11.2020 4 z 5

Musím říci, že tohle bylo super. Napětí, akce, láska a i několik překvapení. Je to tedy určitě pro mladší čtenáře, ale i tak se mi to moc libilo ????.

Fortuna7
26.10.2020 4 z 5

Tato kniha je mrazivá. O když jsem od začátku věděla kdo je vrah děsilo mě to... líbily se mi lekce sebeobrany, člověk se aspoň něco naučí.

martin3554
18.09.2020 4 z 5

Napínavá a strhující kniha, překvapivý závěr i pachatel.

Nuttelka
23.08.2020 5 z 5

(SPOILER) Tak jsem po dlouhé sáhla do starších zásob nepřečtených knih a zvolila jsem skvěle. Kniha mě opět hned vtáhla do děje a musela jsem číst, dokud jsem to nedala na jeden zátah a teda, rozuzlení mě fakt překvapilo. Vůbec jsem netušila, kdo za tím vším stojí a proč. A už jen ten pocit, že někoho znáte od malička a v podstatě vlastně neznáte, vůbec si to nedovedu představit. Romantická linka mezi Ellou a Jensenem byla hezkým a příjemným zpestřením a moc jsem jim fandila. Jen tedy nevím, jak bych psychicky dopadla já osobně, když bych si musela projít tím vším co Ella, navíc v jejím věku. Každopádně knihu určitě doporučuji!

martinka1751
20.07.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila a musím říct, že konec mě i dost překvapil.
Btw nemám ráda klauny takže na jejím místě bych byla mrtvá hned ????

Veruu95
07.07.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila. Podezření jsem měla, ale musela jsem číst dál, abych věděla, jestli to tak skutečně je. FajnFajKniha mi přišla i občasná romantika, ale nebylo to nic přehnaného. Kniha je napsaná čtivě, pokud vás zaujme, za pár hodin máte přečteno. Já hodnotím plným počtem, byla jsem spokojená. :)))

SimonaP
21.04.2020 2 z 5

Knížka mě nebavila, byla opravdu psaná pro mládež. Navíc se mi zdálo, že policie nic neřešila, nikdo se nepozastavil nad tím, že se ztrácí mladí lidé.

JitkaHambi
10.04.2020 3 z 5

Ze začátku, na prvních pár stranách jsem si myslela, že čtu nějaký román pro teenagery, ale pak to bylo zajímavé a napínavé, dobře se kniha četla.Vraha jsem neodhalila a rozuzlení bylo pro mě překvapivé.Taková " oddychovka" kriminálka :-)

jinbr
02.04.2020 5 z 5

Jo, tak to bylo super. Ohledně vraha jsem byla taky tak napůl a konec byl přeci jen překvapivý. Že to mělo předvídatelnou milostnou linku, mě moc nevadilo. To napětí okolo to nahradilo. Super

lucakuca
28.03.2020 4 z 5

Až na tu obr kaňku na obalu je to opravdu dívčí. Láska protknutá sem tam mrtvolkou :-). Čtivé, autorka mě s koncem dobře dostala.

Kacabinek
09.02.2020 5 z 5

Nemám slov, skvělá knížka! V co nejbližší době zařazuji do své knihovny, protože tuhle bych mohla číst znova a znova :3

Lily-fairy
27.01.2020 4 z 5

Příjemná, trochu nablblá oddechovka. Ideální v chřipkovém období na pár odpolední pod peřinou.

Spoiler:
Mile překvapil milostný trojúhelník. Konečně hrdinka, která ví co chce.

Š.Ala
18.01.2020 4 z 5

Do konce příběhu jsem si vlastně nebyla vůbec jistá, zda ten, kterého podezírám od poloviny knihy, je opravdu vrah. Napřed mě autorka trochu zmátla, ale nakonec to byl on. :-)

postrach
10.01.2020 5 z 5

Kniha byla napínavá.ale nejsem si jistá,ře vhodná pro mladistvé.I když se takové příběhy odehrávají běžně.Pomsta,nenávist,šikana.Spitování svědomí.Kniha nutí k zamyšlení.

sipkulka
01.01.2020 2 z 5

Oddychovka, která byla směřována pro mladší ročníky. Knížka se dočíst dala a za snahu dávám 2 hvězdičky. Je mi jasné že dostat se mi do ruky kolem 13 roku života byla bych s ní mnohem víc spokojená a četla by se lépe ;)

Allla9
29.12.2019 3 z 5

Čekala jsem více napětí, dynamičnosti .... .