Sexkomiks - První komiksové dějiny sexuality

Sexkomiks - První komiksové dějiny sexuality

Komiksový bestseller, první svého druhu, zachycuje s erudicí a zároveň humorem dějiny sexu, sexuality a lidské intimity od pravěku až po vize budoucnosti. Obnažuje témata, o nichž víme možná překvapivě málo: co je to vlastně erotika, kde se vzal sklon k monogamii, kdy a kde se pořádaly falické slavnosti, jak to bylo s používáním pásů cudnosti a vynálezem kondomu nebo jak překvapivě genderově rovnostářské byly některé staré civilizace. Sexuální motivy se tu prolínají mytologií, náboženstvím, politikou, uměním, kniha se věnuje dobovým zákazům a předsudkům, historickým přístupům k masturbaci či homosexualitě, proměnám pojetí perverze a slasti, vlivu pohlavních nemocí na promiskuitu a mnohým dalším otázkám. Stačí už jen zaujmout vaši oblíbenou (čtecí) polohu…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/355113/sexkomiks-MAV-355113.jpg 4.594

Sex Story (2016)

Literatura světová, Komiksy, Erotika
Vydáno:, Paseka

Aleen

Přiznávám se, že jsem se dost nudila. Nebylo to vůbec sexy - ani forma, ani obsah. Dějepis lidských vztahů. Prokousávala jsem se jím jako tvrdým chlebem a stejně tak si na něm i pochutnala. Informace, které jsem měla získat, jsem již dávno měla z jiných, běžně dostupných zdrojů a ani hodně kostrbatý humor tento fakt nemohl zakrýt. Musela jsem se hodně nutit jej dočíst. Není to však žádný odpad, nakonec jsem jej zdolala!! Jupí!!

Ni.kk.i

Naprosto úžasná kniha! Perličky o sexu podtržené vtipnými kresbami... Zajímavé, poučné a člověk se u toho i mile zasměje... Kdo rádi sex (:D) a chcete se o něm něco zajímavého dozvědět, rozhodně sáhněte po tomto BOŽÍM Sexkomiksu.

optos2330

Ako názov naznačuje, v knihe sa "šuká" pekne bez zhasnutého svetla, a to skoro na každej strane. Nachádza sa tu viac penisov ako mali v zadku členovia Lunetic za celý život.
Explicitné obrázky by ale na toľko dobrých hodnotení nestačili. Okrem vynikajúcich ilustrácií sa stretneme aj s množstvom kvalitného humoru.
Je to dokonca náučné, obsahuje historické reálie a zaujímavosti. Od praveku sa pozvoľna dostanete až k futurizmu, kde sa miesto pravačky dobre osvedčia sex-roboty :)
Je to taká kronika sexu, podľa mňa vhodná aj pre staršie deti (ale to nech si rozhodne každý sám)
U mňa skvelé!

Dija

Tak tohle byla bomba! Neskutečně jsem se u čtení tohoto komiksu pobavila a poučila. Autoři se ničeho nebáli, obrázky jsou "vymakané" do detailů. Rozhodně doporučuji!

Vincenzoci

Tuto knížku jsme dostali jako dárek a nešlo se nesmát! Líbí se mi, že kniha je až brutálně upřímná a nesnaží se o nějaké tabu. Na jednu stranu jsem rád, že žijeme v moderní a "civilizované" době, na stranu druhou je škoda, že se nebavíme tak jako dříve :-D Jen ta budoucnost mě neoslovila, čekal bych něco víc hitech a sci - fi, ale budoucnost může být jakákoli. Svatý Augustýn válí!!!

Chytuš

Kniha, která NIC neskrývá (roztomilý dvojsmysl :-) ... Už z názvu jasně víte, co máte čekat. Je to komiks, je o sexu a pojímá to všechno hezky od pravěku až po fiktivní budoucnost. Možná by název mohl být ještě doplněný na: "Sexkomiks - první nejvtipnější komiksové dějiny sexuality" Tak by už název opravdu mluvil za vše :-) Pobavila jsem se, poučila jsem se, co víc si přát?

katallinka

Zajímavá, vtipná, ale i vzhledem k tématu decentní. Dozvěděla jsem se par novych věci z historie na zajímavých souvislostech.

eva3695

Sexkomiks je skvěle zpracovaná kniha. Neznám žádnou poučnou knihu, u které bych se tak pobavila. A ty ilustrace jsou dokonalé.

Viky007

Komiksy nečtu, ale u těchto dějin jsem udělala výjimku. Musím říct, že obrázky i komentáře neměly chybu, skoro pořád jsem se smála. A některé věci mě dost překvapily, takže i když se to nezdá, je to místy dost poučné. Přečteno za dva dny :-).

Torino

Mě se tato kniha opravdu líbila. Byla poučná, byla zajímavá, byla vtipná, měla hezké malby, ale vůbec nebyla sprostá, nechutná, perverzní, ani nevhodná. Některé kapitoly mě tak zaujaly, že bych si o nich klidně přečetla i více informací, ale chápu, že tato kniha je komiks a ne encyklopedie. Celkem mi je líto, že jsem knihu měla půjčenou z knihovny a nemám ji nastálo ve své knihovně.

cérka

Tak toto je pro mě žánr, který běžně nečtu a zároveň první komiksová kniha, kterou jsem v životě přečetla.
Bavila jsem se, některé komentáře jsou opravdu vtipné, a zároveň poučila. Vtipná sonda do sexuálních dějin lidstva :-).

Elsinor024

Můj tip na knihu roku. Formou, která má nadhled a správnou dávku ironie, není vulgární, je vkusná a zábavná, se dozvídáme kromě dějin sexuality další učiteli nám utajené skutečnosti:) Například jak Chammurapi vítal jaro, faraon oplodňoval Nil, za vyzrazení jakého strašného tajemství oslepl věštec Teiresiás a další. Myslím, že tohle by děti k dějepisu určitě přitáhlo.

A další zásadní téma:
Ve škole mě vždycky napadalo, když jsme se učili o svobodě, volebním právu, možnosti chodit do školy, vybírat si povolání - to jako mohli všichni? Jasně, že ne.
Tady nás upozorní nadpis: "A co ženy?"
Samozřejmě, že dějiny žen byly úplně jiné než dějiny mužů. A takoví velikáni jako Aristoteles, svatý Augustin nebo Tomáš Akvinský a spousta dalších učenců na tom mají lví podíl: "Fakt dík, Aristotele! Jo, díky ti, svatej Augustine!"
Je pro mne záhadou, kde se téměř ve všech společnostech, od Babylonie s jakž takž výjimkou Egypta, přes Řecko a Řím, středověkou, renesanční až současnou Evropu (Arábií se kniha nezaobírá) vzala tak šílená dávka misogynie... Nechápu. Ve Francii ještě v roce 1950 svolení manžela na výběr povolání a založení konta v bance? Vážně?
Autor je docela optimistický s budoucností.
No, nevím. V islámském světě se ta u nás překonaná mysogynie a odpor k homosexuálům udržely dodnes. A vzhledem k demografické křivce vyznavačů Alláha v Evropě můžeme za pár let udělat velký obrat zpátky do středověku. A začne se s vývojem nanovo.

qydko

Bavila jsem se neskutečně a přitom jsem se dozvěděla spoustu zajímavých informací.

"Oidipus, you motherfucker!"

Astonius

Překvapivě dobrá a poučná kniha - zpracování tak specifického tématu formou komiksu bylo bonusem navíc a přitom nebylo nijak vulgární nebo nevhodné. Čtenáři je předkládána historie nejen co se sexuality týče, ale celkového vývoje společnosti z hlediska přístupu k rodině, ženám apod. Vše je zpracované s nadhledem a humorem, možná kniha, která by měla být v každé rodině :-)

Audrina

Celkem originální způsob, jak se dozvědět pikantnosti v průběhu dějin. Myslela jsem si, že mi kniha nic nového nedá, ale bylo to přesně naopak. Některé informace pro mě byly nové a velmi oceňuju, že je někdo dokázal zpracovat takto zábavnou formou.

Hecuba

Velmi milé, poučné, zábavné, rozhodně doporučuji pro doplnění "dějepisu". Kompaktnost především. Aneb - konec blbostí přátele!

Jane007

Krásné shrnutí lidských dějin se zaměřením na sex. Nevím, co mě rozesmívalo víc, jestli obrázky, nebo komentáře k nim. A to už je co říct, protože komiksy nečtu. Doporučuji všem, kdo se chtějí opravdu zasmát.

PavlínaAlžběta

Kniha k narozeninám od sestry, která mě pobavila od začátku do konce. Jako dospělák, který komiksy opravdu nevyhledává, je toto originální dílo o sexuálních dějinách od pravěku až po bláznivou budoucnost. Kniha obsahuje snad všechna témata sexu, sexuality v různých dobách, náboženstvích, zakázaných témat, erotiky od pojmů i poučných historických faktech i oplzlosti či zvrácenosti ve formě humorných obrázků :) Pobavení pro dospělé, kteří možná se i něco nového dozví:) skvělý vtip i tip na dárek.

Lil_Pandicorn

Komiksy mě nikdy nebraly, ale tento mě chytil a až do konce nepustil. Ilustrace jsou krásné, hlášky jsou opravdu vtipné a nějaká ta zajímavost se najde snad na každé stránce.

Gooverka

Skvělý exkurz do světa sexuality, ze kterého se nejen něco nového dozvíte, ale i se pobavíte. Nádherně ilustrované obrázky celé knize jen přidávají.

JajaCZ

Toto je skvost! Neskutočne ma Sexkomiks bavil. Dozvedela som sa nové veci, zaujimavosti, pobavila sa a zasmiala. Skvelá kresba a vtipné hlášky z čítania urobili zážitok :) Radím medzi top knihy, ktoré by si mal prečítať každý.

čika

velmi pobavilo :-)

OldaB
31.12.2017

Bavil jsem se, to rozhodně. Myslím, že téma je podáno vkusně a hlavně s humorem. Občas trochu pochybuju, jestli vše odpovídá historické realitě, ale asi nemůžeme chtít všechno.

Babouš
26.11.2017

Byla by to super kniha, KDYBY byla dobře přeložená. Tohle je totiž vyloženě tragédie. Ještě bych pochopil, že ne všechny slovní hříčky jdou dobře přeložit ("Z Chamurapiho jména se ozývá amour" - WTF?), ale podle mě je lepší se vykašlat na původní záměr autorů a převést vtip do češtiny, aby to neznělo nuceně a pochopili to i ti, kdo francouzské prostředí neznají. A kapitola o osvícenství je vyloženě špatná. Slovo "libertinský" je tam použito asi třicetkrát na dvou stranách (volnomyšlenkářský nebo svobodomyslný asi neznělo dostatečně nóbl). Že je to postavené na obrázcích ještě neznamená, že knihu zvládne přeložit každý. Měl jsem chuť knihu hodit do sběru papíru a radši si najít někoho, s kým bychom téma knihy mohli objevovat společně. Bylo by to jistě zábavnější...

blankaa89
18.11.2017

Místy poučné, místy zábavné. Kresby i obálka super. Je to jednoduše fajn kniha. Rozhodně se vyplatí mít ji v knihovně a občas se k ní vrátit.

Usire
17.11.2017

Opravdu zábavné čtení. Na konci knihy jsem litoval, že už je její konec, protože fakta jsou zde podána moc pěknou formou. Kresby jsou spíše jednodušší, ale o to více vynikne hloubka a význam připojeného textu.

martinstefko
23.10.2017

U knihy "Sexkomiks", jejíž obsah mě bavil a otevřel i mě, poměrně otevřenému člověku, nové obzory, jsem viděl v podstatě jediné negativum. Proč je kniha vydána jako komiks?

Nevimm
15.10.2017

Vzdělal se i pobavil

Eorin
29.09.2017

Takové netradiční dějiny zábavnou a lehkou formou (trochu bych ten humor a kresbičky připodobnila k řadě "Děsivé dějiny"). Je to osvěžující, zábavné a poučné. Doporučuji

misogynie

Autoři knihy