Sex v pěti dílech světa

Sex v pěti dílech světa https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/8403/bmid_sex-v-peti-dilech-sveta-wSV-8403.jpg 4 113 26

Významný český cestovatel tentokrát využil svých bohatých cestovních zkušeností k vytvoření poutavého vyprávění o milostných a sexuálních praktikách na pěti kontinentech. ISBN 978-80-7217-388-4 (2. dotisk prvního vydání, 2010)

tsal
21.08.2017 2 z 5

Ač nerada, musím se přidat k průměrným hodnocením. Ještě by se dalo přehlédnout, že autor jednotlivé kultury bere letem světem. Co se ale tolerovalo hůře, byla zbytečná stručnost zajímavých témat, která se dala rozvést do několika věcných odstavců místo pár vět, a zbytečně často opakovaná vycpávková místa bez jakéhokoliv obsahu. Informační hodnota mi navíc přišla spíše na úrovni jedna paní povídala než tvrzení opřená o fakta. Mohlo jít o pěkný rozcestník na poli světové sexuality, místo toho máme jen soubor nesourodých a prapodivně poskládaných vzpomínek. Škoda.

yaoiyuri
05.11.2016 3 z 5

Zajímavá kniha, bohužel bylo poznat, že autor není ve všech tématech na slovo vzatý odborník. I když se snažil, je výklad na mnoha místech děravý. Sice několikrát zmiňoval, že se jedná spíše o jeho vlastní dojmy, ale přesto se kniha tváří naučně, chyběly mi proto přesnější informace, formulace a zdroje, ze kterých čerpal. Často v textu nezřetelně odlišuje vlastní názory a hypotézy s vědecky podloženými fakty a co víc, občas podává jakési „historické drby“ bez dodatečných vysvětlení, takže v knize působí jako zaručené informace.

Popisování jednotlivých kultur bylo místy zmatené a občas značně zjednodušené, takže např. i když se pan Stingl několikrát ohradil, že Tichomoří a původní Australany nepovažuje za primitivní národy, z jeho popisu vyplívá, že kromě soulože místní lidé nic kulturnějšího neprovozovali, výtky mám i k Japonsko-čínské a arabské kapitole a v celé knize jsem nenašla jedinou zmínku o polyandrii.

Na naše končiny je to vskutku zajímavý počin, ale příště by si zasloužil mnohem propracovanější (a možná i odbornější) formu.

AnetaKor
11.07.2016 4 z 5

Ke knížce jsem se dostala čirou náhodou jako bonus za nákup u Českých drah a jsem docela ráda, že jsem si ji přečetla. Lehké čtení, kterým si docela rozšíříte obzory =)

Atak
08.06.2016 4 z 5

Zajímavé, dozvědět se trochu více o naší přirozenosti :)

Hawkey
03.10.2014 3 z 5

Zajímavé čtení.. úsměvné i lehce šokující. Místy mi neseděl vyprávěcí styl.. nedokázala jsem se začíst na delší dobu než pár minut. Některé sex. zvyklosti kultur se mi po čase začaly plést.. Co ale chcete, co vás zaujme, a že toho není málo, si stejně zapamatujete :D Oddychovka, nabízející zajímavé tipy k následnému vyprávění. Rozhodně ne odborná literatura, což ale myslím autor zmiňuje.

FlLys
10.03.2014 3 z 5

V zásadě zajímavá kniha, ale jsou to spíše zápisky cestovatele. Chybí mi použitá či doporučená literatura a vůbec odbornější pojetí.