Severské mýty: Bohovia, príšery a hrdinovia starých Vikingov

Severské mýty: Bohovia, príšery a hrdinovia starých Vikingov https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493706/bmid_severske-myty-bohovia-prisery-a-hrd-Js4-493706.jpg 5 13 5

Nádherne ilustrovaná kniha Severské mýty vás zavedie do tajomného sveta hrdých Vikingov – odvážnych a skúsených moreplavcov, hrôzostrašných bojovníkov aj zručných remeselníkov. V drsnej prírode nekonečných mrazivých plání, nad ktorými tancuje ľadová hmla, či na vrcholkoch zasnežených hôr spoznáte praotca bohov Odina, ktorý neváhal obetovať oko za múdrosť sveta, mocného a nebojácneho Tóra, jeho ženu – zlatovlasú Sif, krásnu vanskú bohyňu Freyu – mocnú čarodejnicu, neustále odmietajúcu obrích nápadníkov a, samozrejme, prešibaného darebáka Lokiho, ktorý pripraví nadprirodzeným bytostiam nejednu horúcu chvíľu. Nebudú chýbať ani iné bájne tvory: hrôzostrašný, no bystrý vlk, obrovský had, bytosti, ako sú zruční trpaslíci, trollovia, elfovia, obri, vedmy a sudičky. To všetko a ešte oveľa viac nájdete v novej knihe Severské mýty. Mnohé sa z nej môžu naučiť naši najmenší i ich rodičia.... celý text

Literatura světová Mytologie Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

Norse Myths , 2021

Atlantis
předevčírem 4 z 5

Jsem spokojený, ale ne vyloženě nadšený. Kniha Severské mýty nabízí povedený exkurz do světa bájí a mýtů Seveřanů, které se nám zachovaly díky práci islandského básníka Snorri Sturlusona. Přehled je to příjemný, i když tedy neskutečně brutální a krvavý a většinu má na svědomí Loki a jeho otravná nátura. Ilustrace mně osobně nesedly, ale chápu, že většina lidí je spokojená. Dozvěděl jsem se hromadu věcí, některé jiné jsem si uspořádal v hlavě, ale těch jmen a odkazů je v knize tolik, že jsem měl občas pocit, že čtu nějaká skripta. Celkově ale hodnotím kladně a ještě více se budou Mýty líbit mladším čtenářům.

Vilvit
12.01.2023 5 z 5

Krásné ilustrace, pěkný překlad i úcta k češtině. Jedno z nejlepších zpracování i pro děti.

Baru16
25.09.2022 5 z 5

Velmi přehledné a stručné severské mýty. Jak pro děti tak pro dospělé a krásné provedení k tomu. Těším se až v tom budu jednou zase listovat ...

Aniday
08.07.2022 5 z 5

krása... úžasné ilustrace a ve stručnosti pěkně a příjemně shrnut celý ten severský božský propletenec 8)

Ahmose
19.06.2022 5 z 5

Nádherne spracovaná publikácia, ktorá mladším aj starším čitateľom priblíži svet severských bohov, hrdinov a príšer, na ktorých verili starí Vikingovia. Kniha je písaná chronologicky. Autor začína predstavením stredu vikingského vesmíru, bájneho stromu zvaného Yggdrasil. Nasledujú príbehy o stvorení sveta, bohov, obrov, ľudí a príšer. Veľmi prehľadne predstavuje jednotlivých bohov, ich schopnosti, osobnosti, atribúty a nechýbajú ani príbehy s nimi spojené. Skutočným pokladom knihy sú však úžasné ilustrácie od ilustrátorky Katie Ponder, ktoré zdobia každú jednu stránku knihy. Táto kniha by určite nemala chýbať v knižnici pravého fanúšika severskej mytológie.

severská mytologie

Kniha Severské mýty: Bohovia, príšery a hrdinovia starých Vikingov je v