Severské mýty: Seznamte se s bohy, nestvůrami a hrdiny starých Seveřanů

Severské mýty: Seznamte se s bohy, nestvůrami a hrdiny starých Seveřanů https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/498392/bmid_severske-myty-seznamte-se-s-bohy-ne-2d5-498392.jpeg 5 13 5

Chcete vědět, jak Tór získal své kladivo, proč je Ódin jednooký anebo proč severští bohové vůbec nestárnou? Odpovědi skrývá tento soubor více než dvaceti staroseverských mýtů, jenž vás vezme na nezapomenutelnou cestu do bájné minulosti. Vydejte se za úžasným dobrodružstvím do země ohně a ledu, kde bohové bojují o moc, obři se utkávají s nestvůrami a trollové tropí neplechy.... celý text

Literatura světová Mytologie Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (ČR)

Norse Myths , 2021

Atlantis
29.04.2024 4 z 5

Jsem spokojený, ale ne vyloženě nadšený. Kniha Severské mýty nabízí povedený exkurz do světa bájí a mýtů Seveřanů, které se nám zachovaly díky práci islandského básníka Snorri Sturlusona. Přehled je to příjemný, i když tedy neskutečně brutální a krvavý a většinu má na svědomí Loki a jeho otravná nátura. Ilustrace mně osobně nesedly, ale chápu, že většina lidí je spokojená. Dozvěděl jsem se hromadu věcí, některé jiné jsem si uspořádal v hlavě, ale těch jmen a odkazů je v knize tolik, že jsem měl občas pocit, že čtu nějaká skripta. Celkově ale hodnotím kladně a ještě více se budou Mýty líbit mladším čtenářům.

Vilvit
12.01.2023 5 z 5

Krásné ilustrace, pěkný překlad i úcta k češtině. Jedno z nejlepších zpracování i pro děti.

Baru16
25.09.2022 5 z 5

Velmi přehledné a stručné severské mýty. Jak pro děti tak pro dospělé a krásné provedení k tomu. Těším se až v tom budu jednou zase listovat ...

Aniday
08.07.2022 5 z 5

krása... úžasné ilustrace a ve stručnosti pěkně a příjemně shrnut celý ten severský božský propletenec 8)

Ahmose
19.06.2022 5 z 5

Nádherne spracovaná publikácia, ktorá mladším aj starším čitateľom priblíži svet severských bohov, hrdinov a príšer, na ktorých verili starí Vikingovia. Kniha je písaná chronologicky. Autor začína predstavením stredu vikingského vesmíru, bájneho stromu zvaného Yggdrasil. Nasledujú príbehy o stvorení sveta, bohov, obrov, ľudí a príšer. Veľmi prehľadne predstavuje jednotlivých bohov, ich schopnosti, osobnosti, atribúty a nechýbajú ani príbehy s nimi spojené. Skutočným pokladom knihy sú však úžasné ilustrácie od ilustrátorky Katie Ponder, ktoré zdobia každú jednu stránku knihy. Táto kniha by určite nemala chýbať v knižnici pravého fanúšika severskej mytológie.

severská mytologie

Matt Ralphs
britská
2018  77%Dcera ohně
2018  81%Vládkyně ohně
2022  92%Severské mýty: Seznamte se s bohy, nestvůrami a hrdiny starých Seveřanů