Sestra smrt

Sestra smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365445/bmid_sestra-smrt-85a-365445.jpg 3 87 30

Ústecký vyšetřovatel Václav Rákos se vypraví do nemocnice v Rumburku kvůli podezření, že pacientka, která zemřela na otravu metylalkoholem, se ve skutečnosti stala obětí vraždy. Rákos je přesvědčený, že existuje souvislost mezi její smrtí a případem zdravotní sestry obviněné z otravy šesti pacientů draslíkem. Krátce nato dojde v nedaleké Doubici k vraždě zaměstnance národního parku. Důkazy směřují k Miloši Bjelejovi, válečnému zločinci z války v Jugoslávii, který kdysi pobýval v Pardubicích jako vojenský poradce. Jenže Bjelej je oficiálně už deset let po smrti. Zima je toho roku mimořádně dlouhá a tuhá a Václav Rákos zjišťuje, že vraždy v Rumburku a jeho okolí mají mnohem temnější pozadí, než tušil. Tento strhující a skvěle napsaný thriller se inspiroval skutečnými událostmi.... celý text

evvva
28.10.2023 2 z 5

Takový guláš v postavách,příběhu, časových osách, zeměpisných místech...to vám povím, to už jsem dlouho netrávila...naposledy před měsícem,ale ten byl z václavek....jak to shrnout? Tohle se vážně moc nepovedlo!

sakro
17.07.2023 3 z 5

Jen málokdy se mi stává, že mám z přečtené knihy naprosto totožný pocit, jako někdo, kdo ji hodnotil přede mnou. Tentokrát se to stalo. Pod hodnocení čtenářky zp87 se mohu podepsat bez jakýchkoliv výhrad. Příběh sám je celkem zajímavý, bohužel ne úplně dobře vystavěný a místy chaotický. Vyskytuje se v něm poměrně hodně postav, kdysi dávno více nebo méně provázaných životem. Všechny se dostávají do málo uvěřitelných náhodných situací a hlavně většina z nich se kdysi dostala k určité tajné informaci, o které se však téměř každý z nich podělil s dalšími a dalšími. Mám kriminální případy velmi rád, hlavně české, ale ty překombinované většinou nepatří k těm nejlepším. A toto je právě ten případ.

bizonka
13.02.2022 2 z 5

Knihu jsem četla skoro měsíc s tím, že jsem autorovi pořád chtěla dát šanci a čekala, že se to nějak rozjede, bohužel jeho styl psaní mě nezaujal a ke konci jsem již přeskakovala.

zp87
25.07.2021 3 z 5

Začátek mě chytil, ale postupně - s přibývajícími postavami, náhodami, chorvatskými a politickými záležitostmi mé nadšení ubývalo.
Po dočtení jsem spokojená, ne nadšená, dojem ve mně nezůstane dlouho, ale spokojená jsem.
Souhlasím s názory, že je příběh trochu překombinovaný. Ke konci už jsem se ani nevracela v ději, abych pochopila nějakou dílčí záležitost.
Ale velmi dobře rozvitý příběh na podnět nedávné kauzy z Rumburku.

danielavachova
21.01.2021 3 z 5

Téma knihy bylo velmi zajímavé,ale zbytečně moc postav vzájemě až moc propletených mě nutilo se v knize občas vracet,abych se v ději orientovala. To na mě působilo jaksi rušivě,neměla jsem ten správný požitek ze čtení. Jinak ale byla kniha napsaná velmi čtivě,zkusím další knihu autora.

jarin58
14.01.2021 4 z 5

Slušná pohádka s mizerným zakončením.

Stardust
06.04.2020 2 z 5

Plusy: některé docela věrohodné a zajímavé postavy, cit pro prostředí
Mínusy: Velmi překombinované a nepravděpodobné. Některé postavy se chovají jako po lobotomii. Přehršle děje navíc nenechávají dost místa kvalitním postavám. Zkrátka kvantita zválcovala kvalitu.

DavidKeller
29.02.2020 5 z 5

Po knize jsem sáhnul, protože mě zaujal název a že se jedná o českou věc. A vim že jsem udělal dobře. Myslim si že se jedná o nedoceněnou knihu, mě přišlo že byla zajimava a napináva..jo občas moc postav a náhod ale tim si mě možna i autor ziskal natolik že jsem nemohl knihu ani odložit .

jprst
29.02.2020 2 z 5

Poslední dobou nemám štěstí při svém výběru české detektivky. Tato pro mě představuje slabší podprůměr, který nedokáže zaujmout, prostě takový "dort pejska a kočičky.

pollyanna
18.11.2019 2 z 5

Nadšená z detektivky nejsem ani trochu. Jednak neměla tu správnou atmosféru, jednak jsem plavala v postavách a děj mi přišel moc kombinovaný, slepený z dílů, které nějak moc nepasovaly dohromady. Dočetla jsem vlastně jen, abych se dozvěděla, oč vlastně celou dobu šlo.

kalinkacz
28.09.2019 3 z 5

Daniela Petra jsem si oblíbila díky jeho skvělé Strace na šibenici, ta se jednoduše povedla.. Sestra smrt je ale jeho první detektivkou a za mě teda velké zklamání... Nejsem moc velký fanda detektivek, ale řekla jsem si, že když je to můj oblíbený autor, tak mi kniha třeba sedne, ale bohužel... Nezačetla jsem se, pachatel mi byl v součtu jedno... Za mě nic moc...

SimonaP
01.09.2019 2 z 5

Tak tohle mne nebavilo. Spousta postav, složitý děj, vlastně ani nevím, jestli jsem to pochopila. Čekala jsem, že to bude o sestře, která v nemocnici zabíjí pacienty a ono to bylo o válečném zločinci.

hanzmb
01.08.2019 3 z 5

Ze začátku to vypadalo jak perfektní noirovka z českého prostředí. Bohužel autorovi brzy došel dech i logicky navazující nápady. A už jen pokračovalo další a další přilepování ve snaze ještě chvíli se udržet na hladině smysluplnosti. Těch akcí a příběhů by stačila 1/3, ale hlavně dát dohromady logickou vazbu a k tomu přidat nějaké to spisovatelské řemeslo.

Evišťátko
21.04.2019 3 z 5

Napínavé,to zcela jistě ano,zajímavé téma, určitě. Mnoho otázek od začátku do konce, bohužel do konce. Protože rozuzlení na posledních pár stránkách mě doslova vytočilo. Škoda,velká škoda.

bigbabe
26.12.2018 3 z 5

Občas čtu i několik knih najednou, většinou jiného žánru. Teď jsem měla pocit, že čtu dvě detektivky, až na konci se kostrbatě vše propojí.

kytarka
06.11.2018 5 z 5

Je skvělé, že něco takového vzniklo a má to za sebou podpis českého autora. Přirovnání “severské krimi” je zde na místě. Námět na vyšetřování se mi líbí. Vyšetřovatel Vašek Rákos, je celkem sympaťák a do příběhu mi zapadá. Tahle kniha je u mě jedna z těch do kterých se zakousnete a skončíte až knihu přečtete. Já rozhodně tohle doporučuji.

Evida
05.11.2018

Byla jsem na knížku moc zvědavá, autora jsem neznala. Kniha mě bohužel nenadchla - moc překombinované, spousta postav a velké množství nepravděpodobných vztahů mezi nimi, zápletka těžko pochopitelná a myslím si, že nereálná, některé časové údaje zcela nesedí.

Janniska
09.09.2018 3 z 5

Ze začátku mě kniha nadchla.Četla se dobře,děj se tdál poutavý,ale asi tak v půlce sem se začka ztrácet v dějových liniích a ke konci sem byla zmatená jak lesní včela.Překombinované...

lee5747
16.08.2018 2 z 5

Dost mě tato knížka překvapila, ale nemile. Na můj vkus mnoho různých kombinací, ve kterých se člověk ve výsledku ztrácí a konec byl takový nic neříkající.

i.stefany
08.08.2018 3 z 5

Přidávám se ke všem čtenářům, kterým se zdála kniha překombinovaná. Je zde spleteno dohromady několik kauz a mnoho postav. Z knihy čiší temně syrové, mrazivé, a depresivní prostředí, brutalita a po dočtení této knihy, nemám vůbec snahu si ji uchovat v paměti.

Daniel Petr
česká, 1975