Šeptající dívka

Šeptající dívka https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355957/mid_septajici-divka-kq8-355957.png 3 123 123

Zní nepřetržitě, jako zvonění v uchu, ale tenhle šepot je nakažlivý… Finský Stephen King přináší fanouškům Báby Motyky další nervydrásající hororový příběh. Helsinský psycholog Anton Rajamaa se už léta nestýká se svou dcerou Idou. Brutální vražda jeho kolegy, který mu před smrtí odkáže složku s informacemi o Idě, ho však přinutí změnit názor a vydat se po jejích stopách do západofinského městečka Vaasa. Tohle místo ale jako by bylo prokleté – vznáší se nad ním stín krvavé legendy, obestírá ho historka o náboženském kultu a lidi v něm pronásledují sluchové halucinace, jež některé dohánějí k šílenství. Chce-li se Anton znovu setkat se svou dcerou, bude se muset za hříchy spáchané v minulosti očistit…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Horory
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Kuiskaava tyttö , 2016

Missynka
30.05.2019 odpad!

Já nevím, nebyla jsem schopná tuhle věc dočíst do konce. A to se mi stalo prvně v životě. Takovou blbinu jsem měla v rukou prvně.

PetaZ
01.05.2019 3 z 5

Kniha se mi libila do te chvile, nez se zacala rozuzlovavat, pekne pitomy zaver...

ZimníLidé
30.04.2019 2 z 5

Začátek slibný, ale pak naprostý propadák.

Janule809
14.04.2019 4 z 5

Začátek knihy mě hrozně bavil, ale konec knihy velké zklamání..

Nikola_
17.03.2019 2 z 5

Za mě docela zklamání, čekala jsem více..

Annkag
17.03.2019 4 z 5

Tak toto ma bavilo.
Napínavé od začiatku do konca.Záhadné ale vo svojej podstate tak zrozuminetlné.
Autor nepridával zbytočne vela postáv čož robilo knihu ešte viac prehladnou.Za mňe perfektne napísaný príbeh,ktorý vás prinúni sa zamyslieť nad tajomstvami života a irčitých miest.

SSTknihy
03.03.2019 3 z 5

S knihami Marko Hautala je to asi tak – nalákají vás, předhodí vám zajímavý příběh, nad kterým se vám sbíhají sliny, nápaditým a svižným jazykem vás vtáhne do děje a pak vás podvede hloupým, nelogickým a zmateným závěrem. Nemohu si pomoct, už druhé zklamání. Příběh o tajemném poselství minulosti, zhmotňující se v podobě našeptávajícího démona působil fakt lákavě, ale skončil ve směsici zbytečného násilí, které místy vyvolávalo spíš salvy smíchu než hrůzy. O nelogických dírách, chybějících spojitostech a nepochopitelném chování některých postav ani nemluvě.
Ty tři hvězdy jsou za nápad a čtivost.

Čoklitka
03.03.2019

Velké zklamání, kniha mě hlavně nalákala námětem knihy a označením spisovatele za finského S. Kinga. Začátek knihy byl obstojný, střed knihy mě naprosto pohltil, ale posledních 50 stran jsem se naprosto ztrácela, o čem vůbec autor píše. Konec mi přišel dost ubohý, čekala jsem nějaké velké BUM, ale po dočtení knihy (přečetla jsem ji za den) přišlo jen "jako vážně? to je celé?" Ještě, že jsem nestrávila více času...

Stanas513
25.02.2019 4 z 5

Severská próza se mě zatím moc nedotkla. Stále to zkouším znovu a znovu. Styl psaní trochu psychologický, trochu hororový a trochu detektivní mi celkem vyhovuje. Knihu jsem přečetla velmi rychle, ale určitě o ní ještě musím přemýšlet.

Sarrah
05.02.2019 2 z 5

Tak tedy nevím, jsem zmatená..... Nemohla jsem se začíst, ztrácela jsem se a některé odstavce jsem četla dvakrát a přišlo mi to celé takové "divné".

Vlaďkaa4
25.11.2018 2 z 5

Velmi ctive, do poloviny jsem byla napnuta co z toho bude. Konec mi prijde hodne pritazeny za vlasy. Tohle nebude muj oblibeny autor.

trudoš
17.11.2018 3 z 5

Horor finského spisovatele Marko Hautala sází na jednoduchý motiv zla, jenž se šíří mezi lidmi díky jejich chronické zvědavosti. Podobně jako Suzukiho Kruh i Šeptající dívka pracuje s tématikou pokroucené reality, která hrdinu pronásleduje od chvíle, kdy otevře dvířka zakázané „Pandořiny skříňky“. A dlužno říci, že to funguje naprosto skvěle, napětím člověk málem přestává i dýchat.
Naneštěstí dokonalá atmosféra vydrží románu přesně do poloviny. Poté se vydá cestou lehce zmateného thrilleru, ve kterém se hlavní postava potácí z místa na místo a snaží se události dát do nějakých smysluplných souvislostí. Což se jí zdánlivě podaří, jenže to celé sklouzne na úplně jinou úroveň, než prvních sto dvacet stran naznačovalo. Zároveň se nemohu zbavit dojmu, že explicitní násilí do závěru autor narval jen proto, aby alespoň trochu zachoval děsivou skladbu. Což je ovšem ten nejzbabělejší způsob, jak zabrnkat na strunu strachu. Ale to už je, uznávám, otázka osobního vkusu každého čtenáře zvlášť.

twiggynka
12.07.2018 5 z 5

Po přečtení Báby Motyky jsem byla velice zklamaná a neměla jsem chuť se hned pouštět do další knihy od Marka Mautaly.... teď po půl roce jsem po ní sáhla a byla jsem mile překvapená. Děj byl napínavý a opravdu mě bavil... :-) myslím, že tomuto autorovi dám ještě šanci :-D

sara9306
01.07.2018 5 z 5

Jedním slovem: Skvělá! Po přečtení už jsem snad také slyšela hlas :D

Sahir
09.05.2018

čtivé napínavé

orinka3
27.04.2018 4 z 5

Po čertech přitažlivé čtení! Sice jsem trochu škobrtala přes finská jména, ale má to velice dobrou atmosféru. Husí kůži jsem, pravda, neměla, ale i tak je to prima horor.

soukroma
31.03.2018 2 z 5

Od temně napínavého, přes divné až po úplně šílené. Ale aspoň jeden zajímavý psychiatrický postřeh - viz citáty.

jahlina
12.03.2018 4 z 5

Kniha splnila moje očekávání ohledně mrazivé atmosféry, která z příběhu vyzařovala. Četlo se mi dobře. Zakončení mě ale trochu zklamalo.

Nazli
06.03.2018 3 z 5

Opět zvláštní styl psaní, tedy alespoň pro mě. Ale příběh je velice zajímavý a kniha se dobře četla. Těším se na další.

jefff
28.02.2018 3 z 5

Šeptající dívka je ryzí oddychovka na jeden, dva večery. Čte se dobře, příjemně mrazí, děj utíká, ovšem to vše na úkor zajímavějšího slohu a strohých postav. Trochu zamrzel slabší konec, ale vyloženě špatný kus to není.