Šeptající dívka

Šeptající dívka https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355957/mid_septajici-divka-kq8-355957.png 3 123 123

Zní nepřetržitě, jako zvonění v uchu, ale tenhle šepot je nakažlivý… Finský Stephen King přináší fanouškům Báby Motyky další nervydrásající hororový příběh. Helsinský psycholog Anton Rajamaa se už léta nestýká se svou dcerou Idou. Brutální vražda jeho kolegy, který mu před smrtí odkáže složku s informacemi o Idě, ho však přinutí změnit názor a vydat se po jejích stopách do západofinského městečka Vaasa. Tohle místo ale jako by bylo prokleté – vznáší se nad ním stín krvavé legendy, obestírá ho historka o náboženském kultu a lidi v něm pronásledují sluchové halucinace, jež některé dohánějí k šílenství. Chce-li se Anton znovu setkat se svou dcerou, bude se muset za hříchy spáchané v minulosti očistit…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Horory
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Kuiskaava tyttö , 2016

Edlik
05.02.2018 2 z 5

Začátek super, podle mě skvělý potenciál. Dokonce mi v jedné scéně běhal mráz po zádech. Potom se bohužel příběh zlomil a začalo to být zmatené a naprosto nevyužitý potenciál. Škoda.

Ema22
04.02.2018 3 z 5

Nic nikdy není jenom sen...
Chvílemi jsem se nemohla odtrhnout, jindy nemohla najít přetrženou nit a udržet pozornost. Myslím si, že autor nevyužil potenciál začátku příběhu, poslední třetina je dost zmatená, nevíte, co se opravdu děje, co jsou halucinace a fantazie.
Na druhou stranu mě oslovil překlad do češtiny, spousta zajímavých přirovnání a metafor: Seděl v temné předsíni s nožem v ruce a civěl na kukátko, které se chvílemi změnilo na zářivý bod, když se na chodbě rozsvítilo. Bylo to jako velice zpomalená morseovka, jejíž zpráva nikoho nezajímala natolik, aby ji dešifroval. Na hranici spánku se kukátko změnilo ve světlo majáku. Rozsvěcelo se a zhasínalo, jak Anton plul ve člunu bez plachet v jakýchsi neznámých vodách (s. 234).

Horalka5
24.01.2018 3 z 5

3 hvězdičky dávám za atmosféru a napětí, ale ten konec? Nevím no...

TessieB
03.01.2018 4 z 5

Náhodou, takový správný finský "divno" :)

domino1701
28.12.2017 2 z 5

Tak tahle kniha byla opravdu divná. Čekala jsem nějaké racionální vysvětlení, ke kterému bohužel nedošlo. Jedno velké zklamání.

Izu
21.12.2017 2 z 5

Tohle nemelo hlavu ani patu.Pritom mel pribeh dobre naslapnuto.Autor nas zahrne septandou,myty a patranim,ale to zdaleka nestaci,protoze ctenar se na konci dozvi uplne kulove.Za me rozlucka s autorem.

PeM
12.12.2017 odpad!

Bože, to byla ale chujovina!!!!! Mnoho povyku pro nic!!!

Boboking
23.11.2017 4 z 5

Dvě noci četl a doufal, že u levého ucha neuslyším hlas šeptající dívky :-) Za mne fakt vydařený mysteriózní horor, za který by se nemusel stydět ani King. Doporučuji

Anne123
20.11.2017 2 z 5

Kniha, ktera mi nedavala ani nohu ani patu. Spletity pribeh plny mytu, do nehoz se ne a ne zacist :/ zklamani

Patrik02
10.11.2017 3 z 5

Finský Stephen King přináší další nervydrásající hororový příběh. A jelikož samotného mistra hororu mám velmi rád, nemohl jsem samozřejmě odolat. Patriku, ty blázne. Po dočtení se bohužel konalo jedno jediné zamyšlení, a to ve formě: "Co to sakra bylo?" Anotace, která slibovala zatajený dech a strach zhasnout přes spaním lampu a ponořit se do tmy, v mém případě selhala téměř na celé čáře. Přestože námět shledávám velmi zajímavým, jeho potenciál je prostě nevyužitý. Můj názor je v kostce to samé, co níže uvádí Terez25. Oku lahodící obálka, velmi zajímavý námět, zpracování pokulhává.
3/5.

Terez25
03.11.2017 3 z 5

Musím říct, že mě Šeptající dívka nijak zvlášť nenadchla. Místy se příběh velmi zajímavě zaplétal, ale výsledek pro mě skončil zcela nevyužitým potenciálem. Zkrátka jsem od tak zajímavého námětu a krapet "přepepřené" anotace čekala mnohem víc. Škoda.

N.I.C.K.
06.10.2017 5 z 5

Kniha se ze začátku dlouho tvářila jako klasická detektivka. Avšak asi po 70. stránce to začalo být hodně zajímavé. Přečteno za 2 večery. Marko Hautala je skvělý spisovatel jehož styl mi sedl. Stejně tak i bába motyka.