Šepot v podzemí

Šepot v podzemí https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527050/bmid_sepot-v-podzemi-655f17918db41.jpg 4 450 72

Na nástupišti v stanici metra Baker Street sa nájde mŕtvy muž a inšpektorka Stephanopoulosová pre istotu zobudí Petra Granta, príslušníka dvojčlenného oddelenia magických zločinov, nazývaného aj Pavilón. Vysvitne, že obeť je americký študent, ktorého niekto bodol kameninovým črepom. A aby to nebolo také jednoduché, je to syn amerického senátora a Peter z vražednej zbrane naozaj vycíti mágiu. Preto sa pustí do pátrania v londýnskom podzemí a spolu s odborníkom z dopravnej polície seržantom Kumarom v chodbách a kanáloch pod metropolou objavia tajný svet.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Slovart (SK)

Whispers Under Ground , 2012

petra5588
19.07.2018 4 z 5

Jsem čistokrevný knihomol a fantazii mám bujnou až až, takže právě ty popisy míst a architektury, na které si mnozí stěžují, mně pomáhají se na děj lépe soustředit a nasměrovat fantazii správným směrem :) Knihu jsem s sebou táhla do Londýna - když čtete o nálezu těla ve stanici metra v Baker Street a následném průzkumu tunelu a po zaklapnutí knížky na téhle stanici vystupujete, je to fakt zážitek :D Chvíli jsem se skoro rozhlížela po mrtvole :D

Forest66
28.06.2018 5 z 5

Tenhle díl mi přišel o něco slabší, než první dva, ale vcelku si stále drží vysokou úroveň humoru i napínavosti příběhu.

Tesset
25.06.2018 3 z 5

Tenhle díl mi přišel trochu slabší než ty předešlé, ale pořád se to dá číst. Na stejné úrovni zůstává neotřelý humor, který mě fakt dostává.

Eyghon
18.06.2018 4 z 5

Je to slušná detektivka, stejně jako předchozí díly. Ale pořád tam vidím zlom ve dvou třetinách knihy, kdy první část je mnohem lepší než ta druhá. Vzhůru do čtvrtého dílu.

Honey19
28.05.2018 4 z 5

Díl od dílu lepší.

Tyrkysová
18.05.2018 5 z 5

Autorův styl psaní se krásně čte, musím přiznat, že tentokrát se mi kniha četla ještě lépe, než minulý díl, u kterého jsem se občas lehce nudila nad zbytečnými popisy. Není to nijak výrazný rozdíl, je to nejspíše dáno i momentálním subjektivním naladěním, ale u Šepotu jsem byla spokojena. Nechybí ani typický humor.
Pokud se podíváme hodně kritickým okem, jediné, co příběhu chybí, je o něco víc akční závěr, ale plynulosti knihy až tak neublíží a beru to jako předzvěst dalšího pokračování v Prokletých domovech. Jo, a taky chybí víc Nightingala! A víc historie a souvislostí okolo toho všeho! (to by mé fanouškovské srdce zaplesalo :))

Sarajana
07.04.2018 5 z 5

senzační pokračování, i když mě první dva bavily o něco víc

mia.com
03.04.2018 4 z 5

Tento díl byl více detektivnější a přišel mi méně magicky akční, ale i tak mě celý příběh bavil :).

LadyHip
22.03.2018

S jídlem roste chuť a v tomhle případě - s dalším dílem roste oblíbenost. Začínám propadat postavám i stylu humoru. Pořád nedávám popisné části, ale jinak se mi tenhle díl líbil (zatím) nejvíc.

Xerox_first
18.02.2018 5 z 5

Předchozí knihy v sérii, tedy Řeky Londýna a Měsíc nad Soho, jsem četl předminulý rok. A další knížka mi přistála pod stromeček až na Vánoce 2017. K mému překvapení to ale byly Prokleté domovy. Nechtěl jsem se ochudit o Šepot podzemí , a tak jsem po několika dnech váhání koupil e-verzi této knihy. A chybu jsem rozhodně neudělal.
Aaronovitch totiž i zde drží svou nasazenou laťku vysoko. Problém jsem měl snad jen v části příběhu skoro u konce, kde můj výraz při čtení říkal: „Co se to sakra děje?“. Naštěstí se na konci všechno obstojně rozpletlo a můj výraz se vrátil zpět do normálu.
Na druhou stranu rozhodně oceňuji jakým způsobem se autor věnuje místům v knize, které se při čtení skoro zhmotňují kolem mě.
Celkově mám z knihy dobrý dojem a teď mne omluvte, musím přečíst další stránku Prokletých domovů.

Jeanie
03.01.2018 3 z 5

Tenhle díl mě moc nebavil, předchozí dva byly super

Finn69
08.12.2017 3 z 5

První dva díly se mi líbily víc, Šepot podzemí je jaksi nedotažený. Přitom je v něm spousta zajímavých nápadů, jenže bohužel jen nahrubo nahozených. Podzemní steampunková civilizace kopáčů tunelů pod Londýnem, z toho šlo udělat daleko větší pecku, vyloženě promrhaný potenciál...
Ale jinak pořád solidní oddychovka a rád si přečtu i další díl.

Elis.n
21.09.2017 3 z 5

Třetí díl za mnou. Musím říct, že svět podzemí se mi líbil, škoda jen, že tam Peter nestrávil více času. Hrozně bych si ale přála více Nightingela a Molly a klidně znovu více Řek :). Dodalo by to série větší šmrnc, kdyby autor rozvinul charaktery i těchto "podivných" postav.

EternalCritic
19.09.2017

Aaronovitch stále od druhé půlky první knihy baví a baví stejně dobře.

Ayuzawa
26.08.2017 5 z 5

Já jsem spokojená :) detektivek mám za sebou mraky, od různých autorů, ale mě ten Aaronovich prostě baví. Kniha se čte velmi dobře, a i když tady mnozí říkají, jak je to lehké a nic neříkající čtivo, tak musím říct, že to tak nevidím. Já se prostě nemůžu dočkat, až budu mít v ruce dalších díl :)

Gabba99
11.08.2017 2 z 5

Nakonci každého dílů jsem natěšená, jak to bude pokračovat, ale ikdyž se kniha lehce čte, vadí mi už to zbytečné protahování a překombinování.

Galadwen
10.08.2017 4 z 5

Série má jednoznačně vzestupnou tendenci. Tenhle díl potěšil - je přehlednější a přímočařejší než předchozí, což u této řady pokládám za plus (třebas v prvním dílu jsem se chvílemi ztrácela). O to víc jsem si užila kdejakých ironických a kulturních narážek.

Ajinka126
26.07.2017 3 z 5

Celkový dojem neurazí, nenadchne. Kniha je na čtení velmi lehká. Je to takové "když vaří pejsek s kočičkou". Spojíme dohromady 2 populární žánry a něco z toho bude. Jako detektivna je podprůměr a na poli fantasy si to taky moc nevěří. Je to jednoduché čtivo, další díly už moji knihovnu ovšem neposílí.

TomTomis
16.06.2017 3 z 5

Třetí pokračování se mírně zlepšilo, ale stejně si říkám, že to chce si na styl zvyknout. Beru to jako oddechovku, co mnou prolítne a bohužel toho moc nezanechá.

E.lisabeth
21.04.2017 4 z 5

Slabší než předchozí díly, přesto dávám 4 hvězdy, protože pořád mám chuť do dalšího dílu:). Čekala jsem nějaké rozuzlení u ducha z metra a nic...a to mě to zaujalo asi víc, než hlavní dějový příběh :D. A chyběla mi tam aspoň jedna kapitola o tom, jak se třeba učí nové věci...od druhého dílu se mi zdají Peterovo magické schopnosti nějak zamrzlé (tj. nic nového).