Selekce

Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunu. Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala – a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207771/selekce-hlj-207771.jpg 4.44592

Selekce / Selekcia 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

The Selection, 2012

Kniha Selekce

trudoš

Nemůžu románu upřít čtivost, nedokážu se však přenést přes pochybnou zápletku. Příběh o tom, jak se z pětatřiceti dívek vybírá ta nejlepší pro královského následníka, mi přijde stejně přínosný, jako kterákoliv tematicky podobná reality show. A přestože v průběhu děje sem tam vystrčí růžky nějaká nesrovnalost, naznačující, že možná, opravdu možná, půjde ve finále o něco úplně jiného, minimálně v prvním díle trilogie Kiera Cassová hru nijak nepromění. Uznávám, že sofistikované intrikování mezi kráskami může být pro někoho napínavější než leckterá akční podívaná Michaela Baye, já se ovšem po většinu vyprávění nudil. Autorka se snaží dát událostem dystopický přesah, když poukazuje na morální úpadek smetánky, jenže ve svém důsledku neříká nic, co by jiní nepopsali lépe a uvěřitelněji. Literární kritici mě ukamenují, ale celé mi to přišlo jako některá z knih Jane Austenové, jen pro modernější obecenstvo. Jenže zatímco za sto let na Selekci každý zapomene, Pýcha a předsudek bude pořád kult.

Little.deer

Tenhle nápad není určitě jako téma k zahození, ale z nějakého důvodu mě kniha přestávala hned po setkání dívek v selekci trochu bavit, možná tomu musím dát ještě šanci... celkem příjemně namluvená je audiokniha.. jen mi kniha celkově připadá taky trochu průměrná a asi jsem si jí vybírala víc podle obálky. Trochu mě mátly ty kasty, i když jsem přemýšlela, jestli to není spíš sci-fi daleké budoucnosti... pokud ano, tak nic příjemného :-)

june.flower

Pravděpodobně budu jedna z mála, která hodnotí takto, ale Selekci beru jako velice průměrnou knihu. Řekla bych, že na ní není vyloženě nic hrozného. Jedná se o takové oddechové čtení na večer.

Zápletka a děj je velice předvídatelný a v celé knize se v podstatě nestane absolutně nic překvapivého. Téměř všechny postavy kromě hlavní protagonistky se chovají hodně teatrálně. Sama America je taková ta typická hlavní postava, která není ničím originální, je slušná, chytrá, odvážná, oblíbená, nebojí se otevřít pusu.....takový Harry Potter v plesových šatech.

Co se týče hlavní zápletky a motivu...no dobrá, necháme to být. Mám trošku problém s world buildingem. Myslím, že čtenář musí být zmatený, kdy se příběh odehrává. Na jednu stranu se příběh odehrává v paláci, kde všichni nosí téměř jen plesové šaty, jsou tam stráže s kopím. Na druhou stranu je tam televize, kamery, mobily. Země je rozdělena do jakých si kast, které nemálo připomínají kraje v Hunger games. A opět jsou tam zmíňky o dávné minulosti a svátcích a Bílém domě.

Co se týče stylu psaní, přijde mi to s prominutím jako nějaký příběh třináctileté dívky z Wattpadu s drobnými rysy opravdové knihy. Nejsem nijak zvláště velký čtenář a proti takovým příběhům nic nemám, ale přijde mi to opravdu průměrné. Za mě je ale hrozně overrated a nevím, jestli se chci pouštět do dalších dílů, uvidíme.

Zruza

Selekce je podle mě už skoro nutnost. Nemá to nějakou extra skvělou zápletku, ale je to milé čtení. Postavy mám ráda.

Jeb

Tímto komentářem, si asi proti sobě poštvu celou čtenářskou komunitu. Přečetla jsem první trilogii a musím říct, že jsem hodně zklamaná. I když je série cílená přesně na můj věk, tak mě ani trochu neoslovila. Mám pocit, že kniha nemá skoro žádný děj kromě romantické linky a to mě prostě nebere. Neberte mě zle, já vždycky ráda uvítám romantickou linku v knize, ale tady mě to prostě ani trochu nenadchlo. Na druhou stranu je tady ten fakt, že jsem neskončila první knihou, ale dočetla jsem to až do půlky 4. dílu. Já bych řekla, že je tou odlehčeností, se kterou se kniha četla. Právě díky tomu, že Selekce je opravdu oddechová záležitost, z části chápu ten hype kolem ní, ale můj šálek kávy to rozhodně není.

Noname007

Kniha byla poměrně dobré oddechové čtení. Sice jsem z ní nadšená a plná emocí nebyla, ale špatné to nebylo. America jako postava je vcelku zajímavá, ovšem Aspena nenávidím od první chvíle kdy se objevil...určitě sérii dočtu, nesnáším otevřené konce.

Kupcovka

Toto je úplně úžasná kniha. America je moc milá, ale občas bych jí knihu omlátila o hlavu. Už jsem začala číst Elitu, jsem zvědavá, jak se to vyvine.

DanSha

Této sérii jsem dala šanci kvůli překvapivě vysokému hodnocení, ač mě její popis příliš nezaujal. Nakonec jsem byla příjemně překvapená. První tři knihy jistě stojí za přečtení, moc hezký romantický příběh, u kterého si odpočinete a přijdete na jiné myšlenky... no a přiznejme si....která z nás alespoň v dětství nechtěla být na krátkou chvíli princeznou, že? :)