Selekce

Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunu. Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala – a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/207771/selekce-hlj-207771.jpg 4.43635

Selekce / Selekcia (1.)

The Selection (2012)

Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Kniha Selekce

n.dvorská

Knížka je skutečně čtivá a stránky mizí pod rukama. Styl psaní jako takový je opravdu jednoduchý, díky čemuž se kniha sice rychle čte, ale jinak to není úplně pozitivní, jelikož jazyk zde není něco, co by tady mohlo člověka upoutat. Co se týče postav, je to víceméně půl na půl. Hlavní hrdinka mi chvílemi přišla celkem naivní a s jejími názory a rozhodnutími jsem se vůbec neshodovala. Na druhou stranu byla vcelku milá a rozhodně mi nepila krev tak jako jiné YA hrdinky. Aspen mi jednoduše nesedl a dál bych to raději nerozváděla. Jeho naprostým opakem je ovšem princ Maxon, jelikož toho jsem si naprosto zamilovala. Celkově příběh neskrývá nic převratného, ale je milý a čtivý. Je to takové milé příjemné pohlazení se spoustou krásných šatů a romantiky.

Ivka14

Čekala jsem úplně něco jiného,ale panebože miluji to. Miluji Ameriku a hlavně prince Maxona. Už se nemůžu těšit na další díl.

Anežka537

Selekce se mi strašně líbila, hlavně proto, že se mi ještě America neprotivila jako v Elitě.

Kessetra

Velmi lehké čtení, u kterého nemusíte moc přemýšlet. Trochu jsem během čtení bojovala s absurdností nápadu Selekce, ale zajímalo mě, jaký to bude mít průběh. Když už mi přišlo, že se to nikam neposouvá, tak naštěstí aurorka zase přidala a přitáhla můj zájem. To oceňuji. Ale nedokážu si představit, co tam ještě další dva díly budou dělat.

anet2000

Kniha se mi líbila, je totiž napsaná hodně lehkým jazykem, takže se krásně četla. Hlavní hrdinové jsou moc fajn až na tu nejhlavnější - Americu.. Štvala mě její nerozhodnost, ale jinak také v pohodě. Jestli si chcete oddechnout u hodně jednoduché knížky, tak doporučuji. Brzy se vrhnu na další díly.

Julinka679

Na Selekci jsem se hodně těšila ale moc mě to teda nevtáhlo. Musela jsem se do čtení hodně nutit až jsem skončila při nedočteno... Je to škoda, myslím si, že to mohlo být čtivé a zajímavé ale autorčin styl psaní mi prostě nesedl.
Další díly pravděpodobně číst nebudu, za mě 2* :-)

Damonka12

Vážně skvělá kniha, doporučuji, zajímavý a hlavně originální námět.

Skalara

Určitě zajimavá četba. Ale strašně zamotaná :D

wafleeees

četla jsem a chci si koupit-holky vážně doporučuju

Alex.rrr

Taková trochu pohádka šmrnclá jemnějším odvarem Hunger games. Princip je stejný. Národ sleduje soutěž – sice ne na život a na smrt, ale 35 dívek usilujících o ruku prince Maxona. Svět je v budoucnu rozdělen na kasty, kde mi jejich smysl přijde zatím jen jemně nastíněný, ale je to nosným problémem. America se zmítá mezi láskou a platonickou láskou. Ale jo… jsem ráda, že jsem si to přečetla a na oddechové čtení je to ideální a napínavé…

katee21

Na tuto knihu jsem čekala dlouho, protože byla v knihovně stále půjčena a já na ní slyšela jen samou chválu. A musím říct že to za to čekání stálo. Čtivě psané, příběh který je smyšlený, ale přece věrohodný, milé postavy a dokonce i zápletka, kterou jsem nečekala. Můžu jen doporučit a nemůžu se dočkat až si přečtu další díly :)

Veronikados

Kniha se mi moc líbila, Kiera Cass píše tak akorát, když čtu jiné knihy je to tam rozebrané celé dopodrobna ale u této knihy to bylo jiné.
America se mi moc líbila i to jak se dokázala obětovat pro rodinu, i když byla někdy nerozhodná, dávám pět hvězdiček.
Odpočinková knížka, rozhodně doporučuji.

Kaja01

Po dlouhé době jsem si zase dopřála nějakou tu YA a musím říct, že jsem ji zhltla za jeden den :-) Jsem zvědavá na pokračování..

Roxyfire

Miluju celou serii

eliska5154

Jedním slovem...Nádhera! Příjemné zasnění.

Eliška12

Pro mně je to něco takového , co je tak úžasné , že se to nedá ani posat ...
Všechny knihy od Kiery Cassové jsou pro mně knihy s velkým K . Některé méně , jiné více . Ale Selekce , Elita a První to ,,K " mají zaslouženě . Autorka mi otevřela to , co dokáže jen málokdo . Nový svět plný lásky , strategie , nenávisti snahy a ne vždy pěkného osudu a minulosti ...
Obdivuji ji za to , co dokázala a za to , jak krásně umí psát a perfektně vystihnout situaci .
Ke knize bych řekla snad jen to , že je tak krásná a napínavá , že jsem se od ní nikdy nemohla odtrhnout .

Sima890

Velmi krásná a kouzelná kniha. Obsahuje i mnoho komických scén, u kterých prostě nešlo nesmát se. Kniha mě opravdu dostala, to přátelství, které se postupně přeměňuje v něco víc... Ke knize jsem se dostala z internetu, když jsem hledala nějaké zajímavé knížky na čtení a do oka mi padla Selekce, hlavně díky té překrásné obálce.

Příběh se mi četl velmi krásně. Je to opravdu krásný příběh, kde můžeme sledovat, jak se Američiny city mění. Na začátku se ni do očí draly trochu slzy... Kniha je plná velmi vtipných scének, opravdu vtipných, které celé knize dodávaly ten správný šmrnc. Maxon je strašně sladký... Neví co má dělat, když žena pláče, je to hrozně roztomilé.

Postavy celkově jsou moc dobře vymyšlené, včetně vedlejších postav. No, já osobně měla trochu guláš v tom, kdo je která ze soutěžících dívek přece jen jich tam je dost. Ale počet se naštěstí stále zmenšoval, takže jsem se v tom i lépe orientovala. Knihu jsem poprvé četla v angličtině. Nedávno jsem si koupila sérii v češtině a překlad se mi nelíbí, což je jediné, co bych knize vytkla. Vadí mi, když si America a Maxon vykají, je to takové pro mě nepřirozené. Ale i přes tento detail jsem si Selekci opravdu zamilovala a nemohla jsem se odtrhnout. Knihu jsem četla už před 2 lety, ale stále se k ní ráda vracím, stala se mojí srdcovkou.

bubblebut
30.12.2018

Kniha se mi dostala do rukou znovu po cca 3 letech. Pamatovala jsem si, že jsem si ji tehdy dost zamilovala. Nejspíš jsem od té doby celkem zestárla, protože jsem se zezačátku absolutně nemohla začíst, s čímž jsem tehdy neměla problém. Myslela jsem, že už se znovu do dalších 2 dílů nepustím, ale nakonec jsem se chytla a s chutí se do nich vrhnu.

SimonaPrihodov
29.12.2018

Opravdu krásná knížka. Chystám se na další díly.

Mitculka
26.12.2018

Selekci jsem měla doma už strašně dlouho a pořád jsem se k ní nemohla odhodlat, čekala jsem přehnaně sladký kýč. Vánoční čas mě ale přivedl ke čtení něčeho lehčího, tak jsem po ní konečně sáhla - a pane bože! To bylo opravdu skvělé. Příběh neskutečně čtivý, krásný, hlavní postava je mi sympatická, princ je mi sympatický. Nějaká klišé se tam najdou, ale příběh to vůbec neruší, naopak to tak nějak všechno skvěle funguje. Prožívala jsem to spolu s Amerikou a moc se těším, až si přečtu další díly. Skvěle napsaná kniha, neuvěřitelně čtivá.

Elsa14
18.12.2018

Je to už celkem dlouho, co jsem Selekci četla, ale doteď si ji pamatuji do posledního detailu. Tak moc se mi Selekce líbila. Tento žánr moc nečtu, jelikož mi zkrátka nesedí, a proto jsem tuto sérii ani nechtěla číst. Kamarádka mě ale nakonec přesvědčila a za to jsem jí moc vděčná. Kierra Cass má neskutečně krásný a poutavý styl psaní, děj je napínavý od začátku až do konce, kniha se zkrátka čte sama. Poslední plus, které kniha má, je překrásná obálka. Takové šaty bych si přála také.

Peetullka
15.12.2018

Romantické, vtipné , kniha co se čte sama. Těším se na další díl :-) A upřímně Amerika je velmi sympatická postava .. že se do ní zakoukal sám princ Maxon, kdyby ne, byl by blázen a ten druhý Aspen ? Proč tam furt je ?
Za mě fandím Maxonovi - je mi mnohem sympatičtější. No uvidíme jak se příběh bude dál odvíjet v dalším díle.

Hungerbooklet
12.12.2018

Po knížce jsem sáhla jen kvůli nádherným obálkám, a teď jen lituji, že jsem to neudělala dříve! Kniha vám určitě hned učaruje úžasným příběhem a taky povahou samotné hlavní hrdinky, Ameriky.
Myslím, že tahle knížka se nikdy neočte. Já sama jsem ji četla už mockrát, a když náhodou dostanu čtenářskou krizi, Selekce je jasnou volbou.
Je to asi nejkrásnější kniha, kterou jsem četla. Je to moje srdcová záležitost, a určitě VŠEM DOPORUČUJI!!❤❤❤

Verča16
09.12.2018

Nejkrásnější kniha...
I když vím jak to dopadne (jelikož mi to řekla kamarádka) tak to zbožňuji.
America je tak simpatická, nádherná ... Že by Maxon byl blázen kdyby ji neměl rád. Já spíš teda více fandím Maxonovi než Aspenovi. Celé je to romantické. Ty útoky rebelů mi přijdou strašně stresující! Protože vím co se u nich stane. Tuhle knihu doporučuji více dívkám!!! A dávám 5* protože min ani nejde❤

florentinas
26.11.2018

Naprosto skvělá kniha, čte se sama

LAJABB
25.11.2018

Celá série je pro mě srdová záležitost ❤️

Makkys
23.11.2018

Tak tohle bylo super!!! Moc se mě kniha líbila, přečtena jedním dechem, sice je mě 31let, ale moc se mě to libilo krásně jsem se u toho odreagovala. Mohu jen a jen doporučit

Andynka
16.11.2018

Wow. Slyšela jsem hodně chváli, ale většinou mám až moc velká očekávání. Teda...tohle jsem ale nečekala. Kniha je čtivá, zábavná, romantická... A jelikož je tohle teprve první díl, nemůžu se dočkat těch dalších!! Moc se těším na pokračování Ameriky a jeji cestě, stát se princeznou a odhalení útoků a jejich důvodů. :-)

fajka
14.11.2018

Kniha je úžasná. Zaujal mě neobvyklý děj. Oblíbila jsem si Americu. Je sama sebou a je milá. Ale občas jsem měla chuť ji říct co má dělat. Například u části, jak se poprvé setkala s Maxonem. Nechápu jak mohla na něho řvát!!! Také mám ráda Maxona. Je trpělivý, milý a hodný. Knihu hodnotím jako úžasnou a budu na ni často vzpomínat.

bata44
06.11.2018

Skvělé na odreagování. Maxona úplně miluju.