Selekce

Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunu. Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala – a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207771/selekce-hlj-207771.jpg 4.44183

Selekce / Selekcia 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, CooBoo

The Selection, 2012

Kniha Selekce

booksbykatarina
včera

Tak díky této knize jsem začala číst. Bylo úžasné číst a přihlížet do světa Americy, Maxona a Aspena. Moc doporučuji a znovu říkám, že kdo nepřečetl, neví o co přichází.

Vaše booksbykatarina

knihomol633
včera

Nato, že to je velice jednoduchý příběh, mě to strašně bavilo. Knihu jsem přečetla za dvě dopoledne a užila si to. Občas mě štvala hlavní hrdinka a milostný trojúhelník taky není nic moc. Už se těším na další díly a snad i ostatní knihy od autorky budou fajn. Doufám, že se o fungování světa dozvíme více v dalších dílech. Doporučuji.

zaandulee
předevčírem

Do této knihy jsem se pustila hlavně kvůli oddechu. Slyšela jsem o celé knižní sérii již dříve, ale příběh mě na první poslech moc nezaujal. Nedávno jsem si však knihu přečetla a musím říct, že mě překvapila. Námět byl opravdu zajímavý, přečetla jsem ji jedním dechem. Hlavní hrdinka mi na začátku přišla docela sympatická, pohodová a charismatická. Avšak při čtení 2. dílu mi docela lezla na nervy, štvalo mě, jak u všeho váhala, pořád měnila svůj názor.

Celkově je tento díl povedený a námět celé série je zajímavý, takže stojí za přečtení.

ja.knihomolka__

4⭐️/5⭐️
Tahle kniha se mi líbila. Byla velmi oddechová, milá, romantická.. Ale občas mě štvala hlavní hrdinka America, která měla někdy zvláštní myšlení, něco si usmyslí a za pár stránek dál úplně změní svůj názor.
Jinak, hodně lidí Selekci miluje a je to jejich oblíbená kniha, ale mě to nějak moc nezaujalo. Ne, že by se mi nelíbila, ale určitě jsem si z ní nesedla na zadek, jako hodně lidí, kteří tuhle knihu četli.A Maxon mi taky nepřišel zrovna ,,k sežrání”.
Nicméně, kniha byla super, oddechová a mohu ji doporučit!

sabca1520

Šla jsem do této série s obavou, že už budu jak se říká "za zenitem", ale chytlo mě to a přečetla jsem knihy jedním dechem. :)

JanaK00

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Oddychové čtení, jasná dějová linie. Za mě super a těším se na další díly.

Suzanne07

Po knížce jsem sáhla jen kvůli nádherným obálkám, a teď jen lituji, že jsem to neudělala dříve! Kniha vám určitě hned učaruje úžasným příběhem a taky povahou samotné hlavní hrdinky, Ameriky.
Myslím, že tahle knížka se nikdy neočte. Já sama jsem ji četla už mockrát, a když náhodou dostanu čtenářskou krizi, Selekce je jasnou volbou.
Je to asi nejkrásnější kniha, kterou jsem četla. Je to moje srdcová záležitost, a určitě VŠEM DOPORUČUJI!!❤❤❤

Tohle jsem napsala asi před dvěma lety, měla jsem jiný účet a jak vidím, tak i jiné názory. Od té doby jsem knížku ještě několikrát četla, a nevím, čím to je, možná proto, že jsem ji četla tolikrát, ale od té doby mi zevšedněla. Ano, obálky jsou krásné, ale obsah knihy už mi přijde takový suchý, nijaký. Je to krásná romantická kniha, ale nic moc se tam neděje. Ale stejně je to jedna z mých oblíbených sérií, protože si pamatuju, jak moc jsem ji měla ráda.

bara-z5649

Jako re-reading v podobě audioknihy tohle bylo skvělé a odpočinkové!

Hlouběji do podzemí
Hlouběji do podzemí