Selekce 1–3 (box)

35 dívek. 1 princ. Životní šance. Princeznovská trilogie v jednom boxu! Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunku. Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala – a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269118/selekce-box-269118.jpg 4.6173

Selekce / Selekcia

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, CooBoo

Kniha Selekce 1–3 (box)

diana1217

Velice překvapující a poutavá série. Pokračovala jsem i dalšími díly, a opět nezklamaly. I když už dopředu víte jak to dopadne, tak cesta ke konci je rozhodně vzrušující a plná překvapení.

confusedlady
31.12.2020

"série" Selekce mě velmi překvapila, nevěděla jsem prvně vůbec do čeho jdu a jsem nadšená. i když se mi Elita moc nezdála, nakonec jsem si to opravdu užila a jsem ráda, že se ke mě tyto knihy dostaly.
tuto zkrácenou sérii můžu jedině doporučit!

Pralinka1910
14.10.2020

Nadherne obálky lákají ke čtení. Příběh je originálně vymyslen a čtive napsán. Občas se mi některé pasáže plné přemýšlení a pocitů zdály trosku dlouhé. Ale celkove velmi příjemné čtení.

Lucynkaaa
06.10.2020

Knihy jsem si vybrala pro jejich nádherné obálky, které mě na první pohled uchvátily.
Příběh sám je milý, nenáročný a rozhodně jsem nelitovala jeho přečtení. Nečekejte deep story a na oplátku dostanete jeden čtivý příběh, který by svým způsobem chtěla prožít každá z nás.

Jaja489
24.03.2020

Naprosto úžasné knihy, rozhodně všem doporučuji!

lovemanner
25.02.2019

Uplne uzasna serie pribehu! Moc me to bavilo jako 15-letou a myslim si, ze bych se k tomu klidne mohla vratit. Doporucuju!

nikiss76
08.02.2019

Prvotně jsem knihy objevila v Anglii v sekci pro děti a mládež, jelikož jsem pátrala po něčem jednodušším, co bych byla schopná přečíst v angličtině. Celá trilogie je velmi čtivá a líbí se mi, že knihy jsou určeny pro všechny věkové kategorie. Celá idea selekce mi přišla jako zajímavá. Velmi jsem si oblíbila hlavní hrdinku Ameriku a během čtení jsem měla různá dilema, chvíli jsem chtěla, aby si Amerika vybrala Aspena, poté Maxona atd. Kniha byla také plná nečekaných zvratů, což mě nutilo číst stále dál. Autorka mě velmi mile překvapila a musím říct, že jsem knihy přečetla jedním dechem. Určitě se chystám přečíst další díly. Mohu jedině doporučit.

a355o
13.02.2018

Knížky jsem měla přečtené velmi rychle, až mě to překvapilo. Četla jsem hned všechny tři po sobě, takže se mi prolínají dohromady. Žádné mistrovské dílo to není, ale má to zajímavý námět. Srovnávání s Hunger games naprosto chápu. Je to až příliš společných prvků - dívka mezi dvěma chlapci, která byla vybrána z mnoha, aby mohla bydlet chvíli v luxusu a vše sleduje celá země z televizních obrazovek, přičemž je nucena se podřizovat příkazům krutovládce, který má osud celé země v rukou, ale to ona nemůže dopustit. V čem je to jiné je to, že ze Selekce není cítit taková počáteční beznaděj a nemožnost změny, na kterou v Hunger games narazíte hned od samého začátku. Vlastně se to zdá jako velká reality show, která se odehrává na pozadí určitého politického zřízení. Ten příběh na pozadí - rebelové, nespokojenost, nespravedlnost, šance na změnu mě naprosto oslovil. Byla jsem strašně natěšená na to, kam se tohle bude odvíjet. Čekala jsem, kdy se teda America konečně stane tou silnou ženou, která bude vyjednávat s rebely a bude po boku toho silného muže, který vnímá její smysl pro spravedlnost. Bohužel ve třetí knize už jsem byla tak strašně unavená z toho, že se pořád řeší jen Aspen vs. Maxon, obyčejná dívka vs. princezna, když je prakticky jasné od začátku, jak to skončí. A hlavně když se na pozadí začíná odvíjet konečně pořádný příběh s obrovským potenciálem, kdy může autorka vytvořit celý svět a pomocí vývoje svých postav a odkrývání tajemství s ním něco udělat, změnit ho. Tak jsem se natěšila na čtvrtou knihu, abych zjistila při čtení obsahu, že žádný takový pořádný příběh se nekoná. Vše skončilo na pár stranách, místo toho, aby si konec zasloužil mnohem více kapitol na úkor naprosto nudných pasáží uprostřed. Takže kniha se mi líbila, ale rozhodně nepatří k těm, ke kterým bych se ještě někdy vrátila. Až je mi skoro líto, že ten zajímavý svět, který jsem si ve své mysli při čtení vytvořila, skončil tak nedotvořený a celý nápad je vlastně promrhaný na úkor tuctového příběhu mladé lásky.