První

Když byla America vybrána do Selekce, ani ve snu by ji nenapadlo, že by se ocitla na dosah samotné koruny, natož k srdci prince Maxona. S blížícím se koncem soutěže narůstají hrozby za branami paláce a America si uvědomuje, jak je lehké všechno ztratit a jak těžce bude muset za svou budoucnost bojovat.

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218383/big_prvni-218383.jpg 4.43497

Selekce 3.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

The One, 2014

Kniha První

Klarkare
včera

(+ SPOILER) Takže nakoniec to skončilo ako malo... America sa stala novou kráľovnou.
Je mi ľúto kráľovnej, Maxonovej mamy, ale naopak za jeho otcom mi tak smutno nie je. Tak či tak, super knižka.

Qetuo

Z celé série jsem přečetla jen tento díl, a abych pravdu řekla, vůbec mě nezajímá, co se stalo v předešlých knihách. America je naivní a otravná husa, Maxon bezcharakterní trouba. Ani jeden z nich si nesvede pořádně srovnat žebříček priorit.

Je fakt, že se dá příběh zmáknout klidně za den, nicméně výsledný pocit po přečtení je asi tak příjemný, jako pálení žáhy. Ten humbuk, který kolem celé Selekce víří, mi připadá naprosto zbytečný. Jsem zklamaná.

SimonaM86

První díl mě moc nenadchnul, ale pořád dobrý, že jsem si říkala, že si musím přečíst i druhý. Ten už se mi líbil moc a třetí? Mrzí mě to, končí. Bylo to skvělý a já bych Maxona brala všema deseti :-)

kindlova42

Ani třetí díl neztratil na čtivosti. Jako letní oddechovka je to příjemný příběh soustředěný na mladou lásku.
Ale po prvních dvou dílech jsem měla asi přemrštěná očekávání, co se akčního děje týče. Předpokládala jsem, že se více rozebere problematika rebelů, toxický vztah Maxona a krále, že královna Amberly dostane více prostoru a že postavy mezi sebou budou mít hlubší dialogy a celkově se bude řešit i nespokojenost lidu ke koruně. V tom mě tento díl maličko zklamal jako závěr triologie, proto bych mu dala 3,5*
I tak se ale pustím do dalších navazujících dílů (Dcera, Koruna), třeba tam některé věci budou ještě rozpracovány a hlavně jsem zvědavá jak to bude pokračovat :)

AdmiralPata

Možná to bude tím,že nejsem cílová skupina této knihy ale celá série mi přišla jako naprostá blbost.Moderní,velmi naivní pohádka v ,,americké" monarchii o naprosto pitomé hlavní hrdince která dělá jednu blbost za druhou .A když už se zdá,že dosáhla maxima tak nás vždy překvapí a vyvede ještě větší blbost (od urážky majestátu až po velezradu a rozvracení státu).
Na druhou stranu je tahle série tak špatná,až je z toho docela dobrá komedie. Všechny tři knihy jsem přečetl během asi dvou dnů.Hlavně tedy z toho důvodu,že jsem byl zvědavý jestli někomu z jejího okolí konečně prasknou nervy a zastřelí ji (a ani bych se mu nedivil, nejspíše by za to dostal medaili a stal se národním hrdinou).
Za tu dvoudenní zábavu si jistě alespoň jednu hvězdičku zaslouží.

Lu200

Velmi čtivě napsané, takové pohodové letní čtení. Tento díl mi přišel nejnapínavější, se zajímavou zápletkou s rebely.
Moc pěkné ukončení série, i když určité rezervy v ději bych tam našla. :-).

jancapen

(+ SPOILER) Číst tuhle knihu tak cca před 15ti lety, tak jí dám určitě plné hodnocení. I teď se mi zakončení série líbilo, ale zdálo se mi to takové utahané a na konci naopak hodně zrychlené. Taky mě překvapily určité zvraty v charakterech postav knihy - viz. Celesta - z Američiny rivalky najednou skoro nejlepší kamarádkou. Taky se mi zdálo, že bylo na konci dost mrtvých a přišlo mi zvláštní, že by tím útokem na hrad potlačili všechny jižní rebely.. Prostě se mi to líbilo, ale viděla jsem v ději určité mouchy.

knihomolka27

Opětovné čtení Selekce je pro mě tímto uzavřené.....a já musím říct, že jsem si to opět užila a konečně jsem pořádně dokázala ocenit tento skoro závěrečný díl s Amerikou... a dokonce ho možná hodnotím jako nejlepší z celé série. I když to teda bylo hlavně o tom, že se Maxon s Amerikou nedokázali rozhodnout kdo komu řekne Miluju tě jako první. Je to neskutečně návykové čtení....