První

Když byla America vybrána do Selekce, ani ve snu by ji nenapadlo, že by se ocitla na dosah samotné koruny, natož k srdci prince Maxona. S blížícím se koncem soutěže narůstají hrozby za branami paláce a America si uvědomuje, jak je lehké všechno ztratit a jak těžce bude muset za svou budoucnost bojovat.

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/218383/prvni-218383.jpg 4.42710

Selekce / Selekcia (3.)

The One (2013)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Kniha První

PhoebePollard
včera

Velmi slabé zakončení jinak ucházejícího příběhu. Další díl jsem je otevřela a hned zase zavřela. Tohel se však dá dočíst, i když je konec tak předvídatelný. Průhledný jako čiré sklo. Ne vážně, pokud nejste úplně zoufalí, zkuste radši něco jiného.

Gabri-88

Nejhezci na teto knize je obalka :-) sice jsem docetla do konce, ale na dalsi dily uz se nechystam, zvolim neco smysluplnejsiho

domina

Aspen, Mer i Maxon se chovali naprosto strašně. Každý někoho miloval a zároveň měl v záloze někoho jiného, kdyby to nevyšlo. Aspen už byl zamilovaný do Lucy a přesto vystavoval Americe trestu smrti nebo zbičování? Maxon pořád tvrdí že chce od první chvíle Američtí a přitom to samé cítí i ke Krissy? Král je tyran, nezáleží mu na poddaných ani na synovi a královna je poslušná loutka. Ještě, že aspoň rebelové mají trochu rozumu. Také bych ráda věděla, co se stalo s dívkou, kterou vzala Mer do paláce po té, co jí postřelili. Konec vzal rychlý spád. Což bylo dobře. Kniha mě neuvěřitelně štvala i fascinovala. Musela jsem ji prostě dočíst na jeden zátah.

Charlies

Vážně se to pěkně četlo, ale opravdu tomu chybělo nějaké to větší drámo, hloubka (až na ten konec). Možná jsem i do jisté míry ovlivněná trilogií Letopisy pozůstalých, kterou jsem dočetla těsně předtím, něž jsem se vrhla na příběh Americy.
Celkem úsměvné bylo, že celou dobu naháněl spíše Maxon Americu. Nemělo to být spíš naopak? :D

Dobré zakončení.

Wiktoria

Jako ne že by ten příběh neměl potenciál. Určitě ano. Ale chyběla tomu hloubka. Nápad s rebely fajn, ale naprosto nedotažený, nevysvětlený. Prostě jenom pozadí, aby se mohli schovávat a sem tam někdo někoho zastřelil.
Postavy taky docela ploché, stále řeší dokola to samé, aniž by doopravdy něco vyřešily.
Konec mě teda trochu překvapil, konečně to mělo i trochu spád.

Marfuška89

Moc pěkná série. Král mě neskutečně štval! Americu miluji... Miluji jak se nikoho nebojí a stálé si stála za tím, co bylo pro ní správné.

Bublinka.

Ještě jednou zopakuju, že teda asi jsem už trošku YA žánru odrostla, ale proč občas nesnít, že jo. Už dvojka malinko pokulhávala, ale všechno bylo tak nějak strašně moc čtivě napsané, že mi až u třetího dílu došlo, že vlastně se tam skoro nic neděje. Podle mého mínění, by v podstatě jeden díl asi stačil. Ale je fakt, že člověk musel mít hlavní postavy prostě rád. Konečně se v knize objevilo i trochu krve a i nějaká ta zajímavější akce, která člověka alespoň trochu vytrhla z plynutí tak předvídatelného děje.