První

Když byla America vybrána do Selekce, ani ve snu by ji nenapadlo, že by se ocitla na dosah samotné koruny, natož k srdci prince Maxona. S blížícím se koncem soutěže narůstají hrozby za branami paláce a America si uvědomuje, jak je lehké všechno ztratit a jak těžce bude muset za svou budoucnost bojovat.

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218383/big_prvni-218383.jpg 4.43526

Selekce 3.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

The One, 2014

Kniha První

lucky4ever
20. listopadu

čekala jsem vyvrcholení a řešení situace s rebely, což byl jediný důvod, proč jsem ve čtení pokračovala. A ono nic. Celá kniha se točí kolem toho, jak se hlavní hrdinové milují, ale nejsou schopni si to říct a prosadit se. Po prvních dvou dílech už takové přetahovačky jako mám ho ráda, ale nemůžeme být spolu (z nějakého naprosto nesmyslného nebo uměle vyvolaného důvodu), jsou únavné. Celá soutěž o prince, což je mimochodem hlavní tahoun prvního dílu, jde úplně do kytek a závěr také nefunguje jako promyšlené zakončení série.

terakera
01. listopadu

(+ SPOILER) Lepší než první díl to nebylo ale druhý díl to rozhodně překonal. America se sice pořád chová naprosto příšerně ale dá se vystát. Maxon mi připadal poněkud zvláštní :). Nejvíce jsem měla ráda Celeste a otce od Americy. Knize nechyběla čtivost a už jsem si říkala že to bude vlastně fajn oddechové zakončení triologie ale konec mě naprosto zklamal. Maxon a America se už k sobě konečně mají blíže něž kdy předtím a najednou se Maxon dozvídá že se něco dělo mezi Americou a Aspenem. Naprosto chápu že je naštvaný a America si za to může úplně sama ale nepochopím kdyžs v den finále je na ní hnusný ale jakmile umířá pod stolem vylívá si Americe srdce, jak moc ji miluje a je mu jedno že mu celou dobu lhala a chovala se jak kráva. Všechny moje oblíbené postavy umřely :) a bylo to strašně moc náhle. To jak ji požádál o ruku... už i já jsem se cítíla uncomf. A TY ČERVENÉ ŠATY JA UMŘU. Ani mě moc neláká si čist další sequely, nebylo to úžasné ale ani to nebyl žádný opad (tam patří elita). První díl byl nejlepší. Dávám 3,5/5.

Dyna08

Kniha byla velice krásná

Klarkare

(+ SPOILER) Takže nakoniec to skončilo ako malo... America sa stala novou kráľovnou.
Je mi ľúto kráľovnej, Maxonovej mamy, ale naopak za jeho otcom mi tak smutno nie je. Tak či tak, super knižka.

Qetuo

Z celé série jsem přečetla jen tento díl, a abych pravdu řekla, vůbec mě nezajímá, co se stalo v předešlých knihách. America je naivní a otravná husa, Maxon bezcharakterní trouba. Ani jeden z nich si nesvede pořádně srovnat žebříček priorit.

Je fakt, že se dá příběh zmáknout klidně za den, nicméně výsledný pocit po přečtení je asi tak příjemný, jako pálení žáhy. Ten humbuk, který kolem celé Selekce víří, mi připadá naprosto zbytečný. Jsem zklamaná.

SimonaM86

První díl mě moc nenadchnul, ale pořád dobrý, že jsem si říkala, že si musím přečíst i druhý. Ten už se mi líbil moc a třetí? Mrzí mě to, končí. Bylo to skvělý a já bych Maxona brala všema deseti :-)

kindlova42

Ani třetí díl neztratil na čtivosti. Jako letní oddechovka je to příjemný příběh soustředěný na mladou lásku.
Ale po prvních dvou dílech jsem měla asi přemrštěná očekávání, co se akčního děje týče. Předpokládala jsem, že se více rozebere problematika rebelů, toxický vztah Maxona a krále, že královna Amberly dostane více prostoru a že postavy mezi sebou budou mít hlubší dialogy a celkově se bude řešit i nespokojenost lidu ke koruně. V tom mě tento díl maličko zklamal jako závěr triologie, proto bych mu dala 3,5*
I tak se ale pustím do dalších navazujících dílů (Dcera, Koruna), třeba tam některé věci budou ještě rozpracovány a hlavně jsem zvědavá jak to bude pokračovat :)

AdmiralPata

Možná to bude tím,že nejsem cílová skupina této knihy ale celá série mi přišla jako naprostá blbost.Moderní,velmi naivní pohádka v ,,americké" monarchii o naprosto pitomé hlavní hrdince která dělá jednu blbost za druhou .A když už se zdá,že dosáhla maxima tak nás vždy překvapí a vyvede ještě větší blbost (od urážky majestátu až po velezradu a rozvracení státu).
Na druhou stranu je tahle série tak špatná,až je z toho docela dobrá komedie. Všechny tři knihy jsem přečetl během asi dvou dnů.Hlavně tedy z toho důvodu,že jsem byl zvědavý jestli někomu z jejího okolí konečně prasknou nervy a zastřelí ji (a ani bych se mu nedivil, nejspíše by za to dostal medaili a stal se národním hrdinou).
Za tu dvoudenní zábavu si jistě alespoň jednu hvězdičku zaslouží.