Tři malá prasátka

Tři malá prasátka https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515863/bmid_tri-mala-prasatka-cPw-515863.jpeg 4 197 57

Šéfinspektor Robert Kett série

Odhalí pravdu, i kdyby ho měla zabít. Před pěti měsíci byla Billie, žena šéfinspektora Ketta, unesena při procházce Londýnem. Pět měsíců bez jediné stopy, důkazů a podezřelých. Až doteď. Když rutinní policejní prohlídka odhalí síň hrůzy pod jedním z nejdražších domů ve městě, vyšetřovatelé objeví stopy, které poodkrývají Billiin osud i identitu jejího únosce – záhadného vraha známého pod přezdívkou Prasák. Kett, lačnící po odpovědích, ale v zuboženém stavu, v jakém ho zanechalo jeho poslední vyšetřování, se vrací do Londýna, aby vyřešil nejosobnější a nejnebezpečnější případ své kariéry – případ, který ho postaví tváří v tvář hrůzostrašnému zlu. Nemá tušení, zda je Billie mrtvá, či živá. Neví, jestli už není na její záchranu příliš pozdě. Přísahal však, že půjde do samotných pekel a zase zpátky, aby odhalil pravdu o tom, co se jí stalo. A peklo už ho očekává.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Vendeta

Three Little Pigs , 2020

LucyEcstasy
09.06.2023 3 z 5

Alex Smith - Tři malá prasátka (Šéfinspektor Robert Kett 3. díl)

Na toto pokračování série jsem se velice těšila, protože se konečně dozvíme, zda Robert najde svou ženu a zda ji najde živou a zdravou.

Musím přiznat, že jsem byla lehce zklamaná. Oproti předchozím knihám mi tu chybí dostatek humoru, na který jsme zvyklí. Zároveň se v knize nic výrazného neděje a pak najednou na posledních desítek se konečně začne něco dít a akce střídá napětí. Něco tomu prostě chybělo. Osobně si myslím, že tam chyběla kombinace humoru, dětí Roberta a trošku více akce. Kniha ani ve mně nevyvolala touhu a netrpělivost skrze nutnost sáhnout po dalším pokračování. Naštěstí je kniha relativně krátká a čítá 272 stran a čtivost tam rozhodně nechybí. Rozuzlení zápletky bylo překvapivé a rozhodně jsem ho nečekala. V podstatě mohu říci, že jsem si nejvíce užila cca posledních 50 stran knihy.

Robert je otec tří holčiček a já bych v této knize ocenila, kdyby se jim i více věnoval. Rozumím tomu, že pátrá po jejich matce, ale odsunout je na druhou kolej taky nebylo příjemné. To je další změnou oproti předešlým dílům, kdy tam s nimi alespoň nějaký čas strávil. Jinak je to náš starý dobrý Kett.

Autor má talent na psaní zajímavých námětů a má smysl pro humor. Nicméně tady kniha nenaplnila zcela mé očekávání. Chystám se ale přečíst i další knihy, kde doufám, že budu spokojenější. Knihu bych celkově zařadila někam doprostřed. Nenadchne, ale ani neurazí. Věřím, že spousta čtenářů navíc bude uspokojena, že se dozví, co se stalo s Billie, protože to je hlavní tahoun celé série. Alespoň doteď. Jsem zvědavá, s čím Alex Smith přijde příště. Na závěr bych ráda pochválila grafickou stránku obálky, ta se povedla.

Hope80
02.06.2023 5 z 5

Super geniální detektivka-krimi-thriller. Pokud vím, měl by být ještě čtvrtý díl, takže se budu těšit. Roberta jsem si hrozně oblíbila, i jeho tým. I tento díl byl napínavý od prvních stránek, děj mě okamžitě vtáhl a nemohla jsem přestat číst. Člověk byl stále v napětí a byly pasáže kdy jsem měla i slzy v očích. Jediné mínus, že jsem se trošku ztrácela občas ve jménem, ale jinak skvělé čtení, někdy na mě drsnější, ale opravdu vážně dobrý díl a série.

renulka16
28.05.2023 3 z 5

Třetí díl ze série s Robertem Kettem a musím konstatovat, že doposud nejslabší díl. Předchozí díly mě doslova učarovaly. Byly plné humoru, ale i skvělého vyšetřování a napětí.
Bylo skvělé pozorovat zda Robert najde svou manželku či nikoliv a také jeho rodinný život byl skvělý.
Jenže v tomto díle se autor zaměřil hlavně na tu linku, kde Robert hledá Billie. A přesto, že to je okamžik na který z nás většina čeká - jestli se Billie najde či nikoliv. Tak to prostě není ono. Robert je zase nezodpovědný jako vždy a nebere ohled na své děti. Tentokrát na můj vkus šel doslova přes mrtvoly a to mi k otci od dětí, které už přišly o matku bohužel nepřišlo vhod. A čekám na okamžik, až jednou bude pozdě.

Knize nejde upřít čtivost a tím, že má pouhých 270 stran, tak ji máte přelouskanou coby dup!

Ač se jedná teprve o třetí díl a před sebou jich máme ještě stále spoustu, tak jsem zvědavá, co si pro nás i nadále autor chystá.

astra3
28.05.2023 5 z 5

Napínavé, čtivé a trochu nereálné. Dopručuji.

Jidu
22.05.2023 5 z 5

Třetí díl této série se konečně věnuje jen a jen případu jeho zmizelé manželky. Moc jsem se na něj těšila po konci druhého dílu a dostala jsem parádní jízdu.
Scén s holčičkami je tu daleko méně, a když už tu jsou, tak rozhodně nejsou vtipné. Kolega také vaří méně odporného čaje, je to tu tak 3x - to je přijatelné. Autor se opravdu zlepšuje a toto se neskutečně povedlo.
Kett se opět vrhá do nesmyslných situací, kde riskuje život, ale to už k této sérii prostě patří a počítala jsem s tím.
Celkově sérii doporučuji a opravdu mohu zaručit vzestupnou tendenci. Nenechte se odradit prvním průměrným dílem, stojí za to vydržet a dozvědět se pravdu o Billie! Já byla velmi překvapená.

hana1039
18.05.2023 5 z 5

Skvělá, napětím a akcemi nabitá knížka...z těch tří nejlepší díl... doufám, že budou i další díly !!!

vera4669
18.05.2023 5 z 5

Zatím nejlepší díl.. Kett mi přirostl k srdci, blázen, maniak, šílené děcka po boku k tomu, ale co už.. Prostě je to sympaťák a basta.
CBURK mě rozsekalo :D samozřejmě všude letí hlavou napřed a nechá se skoro zabít, ale pohoda. Tento díl byl takové rozuzlení těch předchozích a já nemohla přestat číst a těším se na další pokračování :)

alexis818
17.05.2023 5 z 5

Skvělý,a skvělý,prostě to popsat nejde.

Nuttelka
14.05.2023 5 z 5

Tato série má grády a tento díl to vytáhl asi na maximum, brrrrr... Tohle bylo opravdu nechutně prasácký ve všech směrech, k tomu posledních asi 50 stran náběh na infarkt. Nebudu více prozrazovat, ale tuto sérii opravdu doporučuji, napínavá jak kšandy od kalhot!

Pípasek
09.05.2023 5 z 5

Nemá chybu, napětí od začátku až do konce .

musivila
08.05.2023 5 z 5

CBURK = Co by udělal Robert Kett?

Tak to byla zas jízda. Kett konečně zachytil stopu k nalezení své ženy Billie a nehodlá se ji za žádnou cenu vzdát. Na pomoc mu přispěchají i Porter a Savageová, ale ve finále je stejně vše na něm. Zda se mu konečně podaří nalézt svoji ženu, si budete muset přečíst. Rozhodně to stojí za to. Nechybí napětí, překvapující momenty ani Kettovo tři dcery.

hlenicka
08.05.2023 5 z 5

Jediný,co mě dycky štve,je, jak popisuje celý stránky i těch jeho dcerách. Jak ječí,skáčou, lezou,pořád dokola,na každé straně. My čtenáři si to rádi přečteme 2x a dokážeme si to oak domýšlet. Nebo aspoň já. Ale číst to pořád dokola? Rozuzlení bylo takový divný,proč to dělala ona osoba a jak je k tomu přinutila. Takové až moc divné. Ale ok,dávám stejně plný počet,četlo se to jedna radost,ale předešlé byly lepší,co se týká děje.

Šárka88
06.05.2023 4 z 5

Na tenhle díl jsem se moc těšila, děj je napínavý a Robert Kett předvedl opět svou nesmrtelnost a holky? Jsou prostě holky. V knize bylo celkem pár překvapeních, která anotace slibovala a čtivost se nedala upřít. Jsem zatím jediná kdo dává 4* hodnocení. Zatím nej čtení u mě je Zlý pes.
Dala bych plný počet, ale místy jsem se musela vracet, kvůli hodně vyskytujících se jménům a nevěděla jsem občas kdo je kdo. Pokud bude další díl, sem s ním.

uzivatel42014
02.05.2023 5 z 5

Tak tohle nemelo chybu bylo to napínavé a správně zamotany vůbec sem nečekala kdo všechno je v tom zapleteny jsem zvědavá kam se bude vyvíjet kariéra Roberta Ketta těším se na další dil

nina3905
30.04.2023 5 z 5

Fíha, tak toto nemalo chybu. Som ohromená. Netrpezlivo som držala Robbiemu Kentovi paste, aby našiel svoju ženu a opäť sa mohol tešiť so svojej rodiny. Určite si prečitám ďalšie pokračovanie serie.

LeNÍk32
29.04.2023 5 z 5

Tak tohle byla super jízda

WaN635
21.04.2023 5 z 5

Skvělé pokračování příběhu... Byla jsem napnutá, jak to s Billie dopadne, Robbie prokázal opět nesmrtelnost a holčičky nezklamaly.
Co napsat, snad jen, že se těším na další díl.

Alex Smith (p)
anglická, 1979