Doručovatelky

Doručovatelky https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515861/dorucovatelkyV4Mk81-dGT-.jpeg 4 423 423

Šéfinspektor Robert Kett série

Jediný případ, který nedokázal vyřešit, ho zlomil. Detektiv šéfinspektor Robert Kett, pronásledován svou neschopností najít a zachránit svou pohřešovanou ženu, se spolu se svými třemi dcerami stěhuje do Norwiche v naději, že zachrání alespoň svou rozpadající se rodinu. Nově nalezený klid však netrvá dlouho. Při rozvážení novin se ztratily dvě jedenáctileté dívky a podle všeho se jedná o práci sériového únosce. Kett je vržen přímo do epicentra jednoho z nejtemnějších případů své kariéry – případu, ve kterém musí čelit strašlivému zlu. A především případu, který možná pomůže odhalit krutou pravdu o tom, co se stalo s jeho ženou.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Vendeta

Paper Girls , 2019

Česneksmedem
12.09.2022 4 z 5

(SPOILER) Dobré to bylo a z mého pohledu i díky těm třem malým nezbednicím. Jen zase ten konec. Dostat ránu kladivem a pak ještě vyhrát, no nevím. A taky asi pár čtenářů nasrdí ta nedořešená manželka. Svět stejně spěje k tepelné smrti vesmíru, takže se tím závěrem nebudu trápit.

vera4669
07.09.2022 4 z 5

První díl nové série a mě to bavilo.. Stránek vůbec více být nemusela, bylo všeho tak akorát, některé situace s dětmi byly vtipné :)
Inspektor mi sedl a určitě sáhnu po pokračování :)
*SPOILER*
Poslední dobou co kniha, tak pachatel je z řad policie, nějaká nová móda? To jediné mi trošku začíná vadit,.. Ale na příběhu to ničemu neubere :)

Šárka88
29.08.2022 4 z 5

Ani nevím, jak toto vlastně hodnotit, myslím, že nejkratší detektivní knížka za celou dobu čtení. Příběh utíkal dobře, ale místy mi vadila přítomnost dětí a jindy to mělo celkem legrační úryvek. Rychlé rozuzlení případu a klasický happyend. I já si nenechám ujít pokračování.

Hella
29.08.2022 4 z 5

Příběh nebyl špatný, ale hodně mě iritovaly ty tři nevychované holčiny, a možná o to víc, že sama mám tři dcery blízko po sobě a vím, že nijak strašné to opravdu nebylo, resp. pro frustrovaného chlapa dejme tomu, ale proč mu tedy autor někoho okamžitě nenajal, aby se mu o děti pomohl starat, proč jsme pořád četli ty otravné pasáže o nezvedených dětech (skoro) lezoucích po stropě?

Wabinka
27.08.2022 4 z 5

Solidní čtivá detektivka. Krátké kapitoly, fajn zpestření díky třem malým dcerkám Roberta Ketta. Pokračování této série si určitě nenechám ujít.

Emma27
26.08.2022 2 z 5

Kniha mě nezaujala.

marwinmh
19.08.2022 4 z 5

Příjemné detektivní čtení, kdy děj plyne natolik rychle, že se nenadějete a už čtěte poslední stránku. Hlavní postavy byly sympatické, příjemně a nenásilně se doplňovaly, při hledání ztracených dívek a pátrání po pachateli. Líbilo se mi vykreslení další dějové linky z osobního života šéfinspektora Ketta - snaha zvládnout dvě věci, které miluje, a to svou práci a své děti. Rozhodně si další díl nenechám ujít, protože mě zajímá.....jak to bylo dál?

Nildon2022
16.08.2022 5 z 5

Jednoduše: líbilo :).
Autor má tři dcery a určitě situace v knize alespoň trochu vycházely z jeho osobního života (to dodává lidskost, skutečnost a hlavně humor:). Samotné téma je tu již v jiných komentářích zmíněno (a s tím se ztotožňuji). Únosy osob a ještě navíc dětí jsou vždy vážným tématem. Četlo se mi to ale příjemně (2 dny na chatě s výpadkem el. proudu), na rozdíl od tvorby Seb. Fitzeka jsem si dovolila číst i večer (přeci jen mám toaletu do schodů a přes terasu - okolí řeka a les, osvětleno úplňkem - jak vyšité z hororu :DD).
Chystám se na druhý díl, zajímá mě pokračování...

WaN635
10.08.2022 5 z 5

První díl začínající série a mě se líbil a to že velmi. Seznámili jsme se s inspektorem s bystrým mozkem, výbornou intuicí a smyslem pro humor. Zároveň se jedná o muže, který prožívá osobní tragédii s únosem vlastní manželky a matky jeho tří, opravdu malých dcer.
Musím říct, že s jeho nezbednými dcerkami jsem se nejednou zasmála od srdce, k ději dcerušky krásně seděly a příběh doplňovaly.
Samotnou zápletku případu jsem odhalila chvilku před Robbiem, ale já měla čistou hlavu a on jí měl plnou dětí : - ) .
Jinak se mi líbil i tým z Norwiche, především Stacey, Savageová a Porter.
Těším se na pokračování a především na to, jak Robert válčí s dcerami a zda-li udělá pokrok v hledání manželky.

raty
01.08.2022 4 z 5

Odlehčená detektivka a asi nejkratší kniha, kterou jsem letos četla. Vážné téma únosu dětí a osobní tragédie hlavního hrdiny inspektora Ketta, je zde vyváženo humorem. Humorné situace přináší starost o tři malé dcerky a špičkování mezi policisty. Zvláštní směska? No ano, ale celkem vyváženě namíchaná. Další díl si nenechám ujít, zajímá mě, jak se vše bude vyvíjet dál.

TerezaaBaarova
30.07.2022 3 z 5

Rychlá svižná detektivka, která neurazí a vlastně až ji celou přečtěte, tak si uvědomíte, že vás zajímá jak to vše dopadne s Kettem a jeho ztracenou ženou… takže se z vás stane další chudák, který čeká na druhý díl.

SimonaP
29.07.2022 2 z 5

Kniha mě nezaujala. Nechápu, proč si pozvali na pomoc s únosem detektiva se třemi uvřískanými dcerami, kdy jejich uklidňováním, přebalováním a kakáním, se autor věnuje víc než samotné detektivní linii. Jestli tím chtěl autor knihu ozvláštnit nebo udělat vtipnou, u mě se mu to nepovedlo. Další knihy v sérii si přečtu, až dcery překonají období vzdoru.

pavlina361
28.07.2022 5 z 5

A mě se to libilo moc. Přečetla jsem jedním dechem, napínavý děj. Určitě se těším na další knihu

Ajina76
23.07.2022 5 z 5

Vynikajíci, čtivé, poutavé. Kniha měla spád. Doporučuji.

Skřítek77
14.07.2022 4 z 5

Kniha rozhodně není napínavým thrillerem (jak je inzerováno na obalu), ale spíše poklidnou detektivkou. Líbil se mi prvek detektiva snažícího se skloubit policejní práci s péčí o tři malé dcerky a místy vtipné dialogy mezi policisty. Na druhou stranu se autorovi tak úplně nepovedlo vyhnout se některým klišé tohoto žánru. Za mě taková kniha na dovolenou, dobře se čte, je milá, vtipná i napínavá.

Kekik
12.07.2022 5 z 5

Skvělá kniha s humorem, který mě moc bavil.
Sympatický detektiv Robert Kett zůstane sám se třemi malými dcerami. Jeho manželka se pohřešuje. A do toho se ztratí dívky. Jak to má vše zvládnout?
Kniha si mě získala od prvních vět. Což zvláště u knih edice Vendeta je takový malý zázrak. Většinou mám problém se ze začátku začíst.
Doručovatelky nejsou obsáhlou knihou, ale má vše, co potřebuje. Tedy co jsem potřebovala já. Je pravda, že jsem zápletku téměř uhodla, ale to vůbec nevadí. Čtení mě bavilo. Detektiv, který má dítě, natož tři, to se jen tak nevidí. A dokonce se ty děti chovaly ke svému věku. Velmi uvěřitelné. Za to doporučuji přečíst.
Rozhodně se těším na další díl.

mi-nul-o
11.07.2022 3 z 5

Rychlé, nenáročné.

mikika
11.07.2022 5 z 5

klasickou detektivku ozvláštňuje postava otce-samoživitele, co má na krku tři holky. i když je jeho příběh tragický, autor přesto píše s vtipným nadhledem, což je super. nejlepší jsou scény na policejní stanici, kdy se poldové zapřísahají, že radši půjdou čelit pouličním nepokojům, než Kettovi hlídat děti...

broskev28
04.07.2022 4 z 5

Mně se to líbilo, a docela dost.
Možná thriller, ovšem policista se třemi dcerami taky není procházka růžovým sadem, takže celý příběh se tímhle posune jinam, stává se lidštějším, stravitelnějším a pro mě taky zábavnějším. Je znát, že autor čerpá ze svých zážitků - kdo někdy zkoušel třeba na úřadě zabavit alespoň na chvilku otravné dítě tak, aby bylo možné projednat s úředníkem konkrétní věc, ví, jak je to náročné. A jak nesmyslné vám to připadá ze zpětného pohledu. A to nemluvím o odpočinku, případně relaxaci!
Detektivní zápletka vůbec nebyla špatná a řešení mě nenapadlo ani náhodou. Vysvětlení Kettovy samostatné aktivity je zde uvedeno, na rozdíl od mnoha jiných "supermanských" akcí v knihách tohoto typu. Pravda, v předposlední kapitole mi nesedl překlad, ale je mi jasné, že překladatele v tomto případě nenapadlo konzultovat s odborníky - každý z nás o tomto oboru už někdy slyšel, ale málokdo používá odbornou terminologii.
Takže mě detektiv Robert Kett zaujal a doufám, že se dostanu i k dalším dílům této série.

"Ale nakonec to zvládnete," řekl Clare. "Věřte mi, znám to. V celém vesmíru není těžší práce než být rodič. Snad jen rodič, který je na to sám. A zcela určitě rodič, který je sám na tři holky."

kob
01.07.2022 4 z 5

Řešit kriminální případ se třemi věčně vřeštícími dětmi za zadkem - to mi přijde hodně nereálné a pro čtenáře poněkud únavné. Krimi zápletka byla zajímavá.