Sedmá pohroma

Sedmá pohroma https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401598/bmid_sedma-pohroma-hPG-401598.jpg 4 251 57

Sigma Force série

Dva roky po svém zmizení v súdánské poušti se vůdce britské archeologické expedice profesor Harold McCabe objevuje znovu, ale umírá dřív, než stačí vyprávět svůj příběh. Záhada se prohloubí, když pitva odhalí děsivou skutečnost: někdo ho začal zaživa mumifikovat. Profesor McCabe zmizel při hledání důkazů deseti egyptských ran z Mojžíšových časů. A skutečnost, že lékařský tým, jenž prováděl pitvu profesorova těla, onemocní neznámou chorobou, klade znepokojivou otázku. Neschyluje se k dalším? Velitel Gray Pierce a Sigma Force při hledání odpovědi cestují z epidemií postižených ulic Káhiry ke starobylé hrobce ukryté pod žhavými súdánskými písky a do odlehlého arktického komplexu provozovaného šíleným géniem. Dochází však čas, po který je možné vypořádat se s hrozbou zrozenou z dávné minulosti a znovu uskutečněnou nejmodernější vědou – s nebezpečím, jež zahájí sérii pohrom vrcholících smrtí všech dětí na světě a zničením celého lidstva. 2. vydání... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , BB art

The Seventh Plague , 2016

Aneri8
18.10.2017

Opět skvělá nová kniha od J. Rollinse. Nevím, čím to je, ale čtení mi šlo pomaleji, než jindy ... v určitých kapitolách. Celkově o trochu slabší než předešlé knihy. I tak bezva čtení. Dávám 4.

Mammoth
05.10.2017 5 z 5

Opět skvělá akce v podáni partičky Sigma Force. Co víc dodat... Spíš se nabízí otázka co bude dál... A Kowalski je prostě nejvíc :-)

lampernaqui
27.09.2017 3 z 5

Nebylo to špatné, ale už jsem asi zmlsaný, protože víc jak tři nedám. Bylo to fajn, hlavně díky Kowalskému, který je skvělou vedlejší postavou... jen člověk pořád přemýšlí nad epilogem z minulé knížky.

HonzaT
17.09.2017 3 z 5

Myslím, že by se hodilo, Jamesi, aby si psal např. jeden román o Sigmě, druhý samostatný příběh - nechcem být přeci přesigmování...Něco jako Amazonie atd. Jinak Sedmá pohroma mi připadla trochu slabší, kor když Seichan se tak dobrodružně svezla na slonu :) A co bude dál? Noví hrdinové? Gray se svojí robkou nás(a teď pozor boojler) asi opustí - uvidíme.

MonikaV
07.09.2017 3 z 5

...no hlavně že to všechno dobře dopadlo!

Peťulka3
29.08.2017 5 z 5

Já už nevím,co sem psát. Bylo to zase naprosto strhující čtení. Na každé stránce je napětí a akce a člověk se nemůže dočkat až otočí na další stránku. Prostě tenhle chlápek nezklame.

Misa25
08.08.2017 5 z 5

Jako vždy byla kniha od Rollinse naprosto skvělá :) je to přesně moje krevní skupina :)

Evelyn2
03.08.2017 5 z 5

Vse, co vzeslo z jeho ruky, me vzdycky naprosto uchvati a nepusti dokud se nedotknu posledni strany. Vzapeti me prepadne smutek, ze se musim vratit zpatky do reality. Netusim co budu delat, jestli se nekdy rozhodne prestat psat...Narozdil od ostatnich, u Sedme pohromy hodne popustil uzdu fantazii a uprimne se obavam, co bude konec teto knihy znamenat pro ty dalsi.

cedos
03.08.2017 5 z 5

Opět skvělá kniha, aktuální téma, napětí ... vše brilantně zvládnuté panem Rollinsem. Těším se na další.

Hana3441
02.08.2017 5 z 5

Super těším se na další sigmu

mulderka
28.07.2017 4 z 5

Jako vždy, super akční a napínavý boj Sigmy o záchranu když ne světa, aspoň lidstva. Tentokrát na téma 10 ran egyptských a jejich historická pravdivost. No, všechna čest. Určitě už jsem někde psala, že James Rollins musí být reinkarnovaný Ludvík Souček. Ale!
Mám dojem, že originalita - a bohužel také neuvěřitelnost - Rollinsových nápadů a zápletek už místy dosahuje jisté hranice. Ještě pár krůčků a špičkový dobrodružný thriller by se snadno mohl změnit v sebeparodii. Což bych autorovi rozhodně nepřála.
Tak bacha na to, pane Czajkowski. Protože /pozor spoiler!/ např. část se stádem inteligentních slonů už se na té lajně zachycuje drápkem... A já se u knížek tohoto druhu chci dusit napětím a bez dechu fandit sympaťákům, ne útrpně usmívat!!
Pro dnešek opět za 4 a možná čtvrtku k tomu :-)

Nelly
26.07.2017 5 z 5

Rollins a partička Sigmy jsou moje srdcovka, kteří nikdy nezklamou - takže ani v této knize... Zajímavé, napínavé, zase má čtenář nad čím přemýšlet, co je sci-fi a co je reálná věda.

Scharks
25.07.2017 5 z 5

Zbožňuji knihy od Rollinse!! Vždy je to úžasně, napínavé, zábavné, zajímavé a prostě úžasné čtení. A i když už má Sigma již 12 dílů, tak já se nemohu dočkat dalšího pokračování :)

Pavlnka
20.07.2017 5 z 5

Opět úžasná kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem. Už se těším na další díly.

len85hor
18.07.2017

Ani nevím co napsat, prostě Rollins, jako vždy opět úžasná kniha, která mě naprosto a zcela pohltila, už se těším na další knihu od tohoto autora.

NikkiJ
15.07.2017 5 z 5

Výborná. James se opět překonal a kniha byla úžasně čtivá a napínavá. Knihu jsem přečetla jedním dechem a než jsem se nadála byl konec.

hastings
29.06.2017 5 z 5

Tak jo, James je zpátky a ve skvělé formě. Nechybí nic z toho, na co jsem zvyklá, ke konci malinko ujetej, ale u něj to beru.
P.S.: Hlasuju- pro příště víc prostoru Kowalskému...

dobrodružství epidemie Súdán

James Rollins (p)