Sedm katů z Mnichova

Sedm katů z Mnichova https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29100/sedm-katu-z-mnichova-29100.jpg 4 260 42

V roce 1967, dva roky před vydáním legendárního Kmotra, publikoval Mario Puzo pod pseudonymem Mario Cleri prózu nevelkého rozsahu, v níž se podruhé – po debutové Temné aréně – vrátil do poválečného Německa. Její hrdina, Michael Rogan – bývalý kapitán americké rozvědky s geniální pamětí a schopností luštit šifry, chycený gestapem ve Francii a poté několik měsíců mučený v Mnichově společně se svou manželkou Christine, která výslechy nepřežije – se deset let po válce octne na stopě sedmičky mnichovských vyšetřovatelů (jeden z nich je obávaným mafiánským bossem) a přichystá jim osud, který určili původně oni jemu: smrt. Nekompromisnost a strohost Roganova jednání jako by se přitom odrážela i ve způsobu vyprávění příběhu – úsečný a přímočarý styl podání prozrazuje leccos z autorova spisovatelského talentu, jenž se pak naplno rozvinul v jeho proslulých románech z prostředí mafiánských klanů... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Knižní klub

Six Graves to Munich , 1967

tomash
24.11.2017 3 z 5

Po přečtení několika recenzí, jsem ke knize přistupoval s mírným despektem. Nicméně jsem byl mile překvapen a knihu jsem přečetl doslova jedním dechem.
I když ji podruhé číst jistě nebudu, vřele ji doporučuji jako lehké víkendové čtení.

Stai
20.10.2017 4 z 5

Přečteno jedním dechem. Jediné, co bych vytknula, je jednoduchý a málo rozvětvený děj. Také konec je dosti předvídatelný, ale jinak jde o skvělé rané Puzovo dílo.

rlupinek
08.09.2017 2 z 5

Opravdu velice jednoduchý příběh bez nějaké zvláštní zápletky, jednoduchý příběh o zločinu a trestu. Na tak malém rozsahu stran asi ani není prostor pro hlubší myšlenku...

JosefTomas
03.09.2017 4 z 5

První kniha od Puza. (Chtěl jsem něco méně náročnějšího a zjistit styl autora). Ovšem, byl jsem trochu zklamaný. Kniha byla dobrá, některé pasáže mají opravdu drive, ale nemohu si pomoci, kdykoliv jsem knihu přestal číst, byl pro mě problém se začíst znovu a to se opakovala pořád. Nakonec jsem tedy knihu dočetl, byl jsem relativně spokojený, ale když jsem lízl pár stran Kmotra, věděl jsem, že tohle bylo jen zahřívací kolo.

Lexand
24.08.2017 2 z 5

Puzo je mistr, ale nedivím se, že toto psal pod pseudonymem a zřejmě na výdělek.

majkles
02.06.2017 4 z 5

Taková rychlá jednohubka, která pěkně odsýpá a s ničím se moc nezdržuje. Vlastně se začtete a najednou je konec.:) Vůbec bych se nezlobil, kdyby se přípravy na vraždy trošku více rozvedly, přidal se nějaký ten zvrat a kniha měla dvakrát tolik stránek.

MH.
03.02.2017 4 z 5

Čtení na chvíli, přesto jsem byl mile překvapen.
Nejsem vůbec fanda literatury s válečnou tématikou a k téhle knize jsem se dostal jako slepý k houslím, byl jsem ale mile překvapen. Přes krátký rozsah kniha skrývá víc než jen "7 způsobů jak zabít člověka a tím se pomstít". Skvělé jsou odbočky do historie a menší dějové kličky.
Nejvíc se mi asi líbila část v Maďarsku, kde je i nejoriginálnější vražda.
Od knihy jsem nic nečekal a byl nakonec opravdu mile překvapen.

"Jsme národní bezpečnost, můžeme všechno."
Fred Nelson

lump23
18.08.2016 3 z 5

Měl jsem knížku přečtenou za dva dny,tak dobré.Má strhujici rychlost a je plnná napětí.Oko za oko.

R0RI
02.03.2016 4 z 5

Kniha má len malinko strán,mala som ju prečítanú dosť rýchlo,ale myslím,že vôbec jej neuberá na kvalite.Ma strhujúci dej a zároveň je to smutný pribeh Michaela Rogana a musím sa priznať,že som mu fandila po celú dobu jeho pomsty.

Kozel
05.02.2016 4 z 5

Tady není čas na servítky. Svižně, stručně a v rychlém spádu plynoucí příběh pomsty. Rogan se nehodlá zastavit, dokud neprovede ortel nad svými nočními můrami. Nejvíc mě bavily pasáže z dějové linky odehrávající se v minulosti, kdy Rogan vzpomínal cíleně či pomocí snů na to, co mu sedmička soudců během války provedla.

A jelikož se jedná o Puza, nejpropracovanější a pro mě vůbec nejlepší část se odehrává v Itálii, kde Rogan jde po Genco Barim, sicilském mafiánovi. Tady jsou totiž jisté náznaky toho, v jakém prostředí byl Puzo coby spisovatel nejsilnější.

Les_Paul
06.07.2015 3 z 5

Jednohubka na dva večery. Děj poněkud přímočarý, neškodil by nějaký zvrat.

Alizon
10.07.2014 4 z 5

Vaham jestli dat 3 nebo 4 hvezdicky. Nakonec davam 4, je to napsano zajimave a pribeh je to silny. Na druhou stranu je ponekud predvidatelny. Jak tu pise jiny hodnotitel chybel tam nejaky zvrat, kniha mohla byt delsi. Usporne vypraveni bylo jiste zamerem a mnohe zaujme, ale s tim jak je kniha kratka, clovek to precte hrozne rychle, nestaci se s hrdinou vic szit, par vrazd, bum a je konec.

beanstk
09.09.2013 4 z 5

Velmi jednoduše nahozená zápletka, některé dějové linky jsou dost nepravděpodobné. Nicméně z úcty k autorovi 4*

borknagar
07.09.2013 4 z 5

Lehké a o to napínavější čtení. Vše má svůj řád, vše je dopředu známo. A nic vás zde nepřekvapí. Mario Puzo je pan spisovatel a může si dovolit i takovou jednoduše akční vyvražďovačku. Zábavné to čtení na jeden, maximálně dva večery :))

MildeZ
29.08.2013 4 z 5

Takové kraťoučké odběhnutí od děl M. Puza z mafiánského prostředí, které jsem četl či mám v poslední době rozečteny. Při čtení knihy jsem si připadal jako ve správném akčním filmu, který je přesně nalinkován od začátku do konce a prošpikován akcí na pozadí románku se ženou :) Být některé pasáže rozvinuty více dával bych plný počet.

Hedwik
01.07.2013 4 z 5

Velice zajimava kniha a ze zacatku bych tezko hadal, ze se jedna o Puza, coz neni rozhodne nic na skodu, kniha se cte jednim dechem. Pusobi na me trochu dojmem, ze se Puzo pri psani drzi trochu zpatky a nevi si poradne rady s hlavnim hrdinou. Vsechny akce hlavnimu hrdinovi vychazi, vsichni mu jsou po ruce, sicilsky mafioso je skoro svetec (pravda, jiz umira). Celkove na me kniha pusobila trochu naivnim Hollywood dojmem, ale to vubec nevadi neb mam rad tvorbu tohoto spisovatele a je zajimave sledovat jeho rozvoj skrz jeho dila.

roro
06.03.2013 4 z 5

Po knize jsem sáhla,jelikož je od Puza..
A ejhle nebyla to kniha o mafii,přesto velmi čtivá a velmi krátká,bohužel...

Langosh
11.03.2012 3 z 5

Dobrá kniha, čtivá, přečetl jsme jí dva dny po tom, co jsem si jí koupil :D Pěkný příběh Rogana a Rosalie (chudinka). Což je škoda, krátké knihy nemám rád. Co mi tam chybělo? Nějaký dějový zvrat, každá akce vyšla, chyběl mi tam nějaký dílčí neúspěch, třeba aby jedna akce musela být provedena dvakrát třikrát, aby víc bojoval s policií, na Sicílií s mafií, aby ho nejdřív chytli a pak třeba uteklo, aby to prostě bylo složitější. Takhle prostě přišel, zabil a šel dál, slabota. Proto dávám jen tři hvězdičky.

sam198
25.09.2011 4 z 5

Příběh o pomstě agenta zajatého během války. Autor legendárního Kmotra představil celkem lineární a od první chvíle jasný příběh s minimem odboček (SPOILER zvlášť mi přišel zvláštní motiv Roganova dítěte, který ale dál není nijak rozvedený, což mi nepříjde zrovna logické, jak ze strany Rogana, tak i autora). Výborně napsáno, čtivé a napínavé. Povedená žánrovka, na plné hodnocení ale pořád dost chybí.

Ver8nika
30.07.2011 5 z 5

Jedna z vynikajícíh knih tohoto autora. Dávám plný počet, jelikož nechci srovnávat s ostatními knihami tohoto autora, ale hodnotím ji podle toho co vše jsem přečetla a v tomto případě si kniha plný počet zaslouží

mafie Německo pomsta Mnichov mučení kriminální thrillery

Mario Puzo