Němá dívka

Němá dívka https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267024/bmid_nema-divka-SfN-267024.jpg 5 532 107

Čtvrtý díl série o policejním psychologovi Sebastianu Bergmanovi. O velikonočních svátcích je surově zavražděna rodina se dvěma malými chlapci. Sebastian Bergman a jeho tým zjistí, že u tragédie byl nejspíš svědek. Je jím desetiletá Nicole, která v tu dobu byla u svých bratranců na návštěvě. Policisté předpokládají, že se schovává v lese. Dívka je nezvěstná tři dny a její šance na přežití v divočině jsou malé. Policie se proto rozhodne požádat o pomoc veřejnost, přestože tím může vraha na svědkyni upozornit. Bergmanovi se podaří děvče vystopovat a vznikne mezi nimi zvláštní pouto. Nicole je však hluboce traumatizovaná a nemluví, jen kreslí obrázky. Sebastian Bergman s ní začne pracovat a zjišťuje, že mu čím dál víc připomíná jeho vlastní dceru, o kterou přišel. Dokáže dívku před vrahem ochránit? Němá dívka je čtvrtým dílem série o policejním psychologovi a sebestředném sukničkáři Sebastianu Bergmanovi. Romány mají úspěch po celém světě, prodalo se jich více než dva miliony výtisků. Práva na sérii koupila nakladatelství ve třiceti zemích. Pátý díl vychází ve Švédsku v říjnu 2015.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Host

Den stumma flickan , 2014

MatoPalkes
27.01.2021 5 z 5

Fantastická séria a môj obľúbený diel, poďme na pokračovanie :)

MirkaProk
24.01.2021 4 z 5

Čtivě napsaná detektivka, která mne bavila. Určitě si přečtu i ostatní díly.

šipek
01.11.2020 5 z 5

Tak tahle série s policejním psychologem Sebastianem Bergmanem je jedna z nejlepších sérií které jsem doposud četl. Doporučuji číst určitě postupně. Jednotlivé případy jsou samostatné ale vyvíjí se vztahy ve vyšetřovacím týmu a je škoda nečíst tuto sérii postupně. Kniha snad nemá slabá místa tak je třeba si udělat čas na čtení. Vřele doporučuji milovníkům tohoto žánru.

harena
31.08.2020 5 z 5

Opět přečteno jedním dechem. Tento díl je ještě lepší, než minulý, ke konci přestávám napětím dýchat. Jak autoři dokáží vygradovat napětí až do poslední stránky je obdivuhodné. Celou sérii jsem četla už před dvěma lety, a užívám si ji snad ještě více i podruhé. Sebastian rozehrává tolik her a jeho život se skládá z tolika polopravd, že je obdivuhodné, jak z toho spisovatelé vykličkují. Příběh i postavy jsou výborně propracované, čtení bez hluchých míst a vyšetřovací tým se zdá být sympatický a skvělý. Ale to také může být jen zdání.
I když se na televizi téměř nedívám, jenom díky této sérii jsem si pustila švédský seriál Most, u kterého se právě Hans Rosenfeldt zúčastňuje jako scénárista i tvůrce. Ten také nemá chybu.

iveta3689
29.06.2020 3 z 5

Příběh je pomalý, vyprávění je hodně popisné. Není to ale nudné. Odhalení střelce bylo trochu ukvapené, ale samotný závěr se mi líbil.

Dopi70
05.05.2020 5 z 5

Z mého pohledu zatím nejlepší kniha série. Pustím se do dalšího dílu.

PetrCepek
13.12.2019 3 z 5

Poněkud brutálnější díl série o Sebastianu Bergmanovi & spol., ale stále si držící vysokou kvalitu.

Eicherik
11.12.2019 5 z 5

Čtvrtý díl téhle série, v kterém hraje důležitou roli desetiletá dívenka je opět povedený a určitě se pustím i do toho pátého. Každému, kdo se pustí do téhle série doporučuji, aby ji četl postupně od prvního dílu. Jediné, co mi vadilo, byl incident, který se stal v závěru knihy. Hodně mě rozladil, ale chápu, že se takové věci mohou stát a že se k tomu nenápadně schylovalo. Proto hodnocení nesnižuji a jsem zvědavý, co se z toho vyvine.

ivoiro
05.12.2019 5 z 5

Bergmann chytí a nepustí.

mol378
13.10.2019 5 z 5

Dobrá, promyšlená, napínavá knížka, hodně pátrání, které má smysluplné postupné kroky a psychologický aspekt, takže umožňuje čtenáři samostatně přemýšlet nad řešením. Samotný konec je hodně překvapivý, i když se netýká přímo případu. Doporučuji!

EricNor
26.07.2019 4 z 5

Nema divka je akcnejsi nez Hrob v horach. Tedy nejedna se o akcni detektivku, ale opet o vysetrovani, vztahy a myslenkove pochody vsech postav bez rozdilu. Od vysetrovatelu, po podezrele, obeti a vedlejsi postavy. Jen jsem ted mel pocit, ze tymu stacilo zjistit vsechny informace a zlocinec proste vyplul na povrch. Zadna osobni obet, napad, vytrvalost atd. Jenom zjistovani informaci. Na druhou stranu Sebastian se ukazuje i v jinem svetle nez jako jizlivy cynik a zalezi mu na dalsich lidech a to ani sam necekal. Jedna postava projde extremnim, i kdyz ocekavanym vyvojem. Doporucuji cist serii v poradi, jak byla napsana. Ctenim na preskacku o dost prichazite. SPOILER AHEAED: Po odhaleni vraha jsem okamzite dosel k zaveru, ktery odhalil dalsiho vinika o cca sto stran pozdeji.

Lulu13
05.05.2019 5 z 5

Po trochu slabšom "Hrobe v horách" opäť návrat k dokonalosti. V tejto časti zároveň spoznáme inú stránku Sebastiana a na konci mi ho bolo aj ľúto (nuž čo, karma je zdarma :)). Na šokujúce konce som bola zvyknutá už z minulých častí, v tejto však autori hranicu šokujúcosti posunuli znovu o niečo ďalej. Skvelé!

kachis
26.04.2019 4 z 5

Další pokračování mrazivé kriminálky s milovaným Sebastianem. :)

Reacher
04.04.2019 5 z 5

Další díl ze série se Sebastianem Bergmanem a musím uznat, že byl ještě lepší než díl předchozí.
Dokonce se zdá, že Sebastian jde do sebe a stává se lepším člověkem. Pachatele zřejmě odhalíte již během čtení knihy, ale konec stejně překvapí. No nic, jdu číst další díl...

harena
11.02.2019 5 z 5

Skvělé. Tento díl je ještě lepší, než minulý, ke konci přestávám napětím dýchat. Jak autoři dokáží vygradovat napětí až do poslední stránky je obdivuhodné. Sebastián hraje tolik her a jeho život se skládá z tolika polopravd, až je najednou jenom lží. Přestože je sebestředný sukničkář, už mu čtvrtý díl držím palce, aby mu alespoň něco vyšlo tak, jak potřebuje. Příběh i postavy jsou výborně propracované, čtení bez hluchých míst a vyšetřovací tým se zdá být sympatický a skvělý. Ale to také může být jen zdání. Samozřejmě je tu opět jako vždy otevřený konec a musím pokračovat rychle dalším dílem - Poslední zkouškou. Milovníkům napětí určitě doporučuji.

Ráďa505
11.02.2019 4 z 5

Mnohem lepší než "Hrob v horách". Zajímavý případ k vyšetření, a k tomu - asi jako bonus - ještě hůře se chovající Vanja (a to jsem si myslela, že už horší být nemůže :) )

1amu
30.01.2019 4 z 5

... Vanja měla Sebastiana ráda. Tedy pokud byl upřimný, pokud všechno nekazil a nechoval se jako vůl..
Nosná věta knihy, kterou ocení zejména ti čtenáři, kteří dospěli skoro na konec série (myšleny knihy, které u nás byly vydány).
Němá dívka patří k těm lepším, protože ukazuje hlavní postavu (nikoli hrdinu) v té lepší poloze. Ten se upnul ve své práci k tomu, v čem je bez debat dobrý (tedy k tomu co vystudoval). Jeho psychické trauma, kterým prochází ve všech dosavadních knihách se blíží k uzavření.
A teď k tomu v čem mě autoři zklamali:
Poslední věta ve 3.knize naznačila, že musí vyjít další 4.kniha, která naváže na story policistky Uršuly. Sice navázala, ale hm......
A můj oblíbenec Billy ? Hmm.....

berila
14.12.2018 4 z 5

Tak zaplaťpánbůh, kvalita se po "Hrobu v horách" zase zvedla. Vypadá to, že Sebastian (zatlačen do kouta) začal trochu přicházet k rozumu, ale uvidím v dalším díle.

Strnady095
02.12.2018 4 z 5

tak tahle zatím asi z celé série nejlepší...prima konec...jen mám stále nezodpovězenu otázku, proč mají všichni poldové dost velký psychický problém...

LittleK
10.10.2018 5 z 5

Tento jako předchozí tři díly mne pouze utvrzují, že severské krimi je opravdu poutavé a stojí za přečtení. Přestože se jedná již o čtvrtý díl, autoři stále udržují čtenáře v napětí a ukazují, že mají co nabídnout. Je sice pravda, že úroveň jednotlivých dílů se dle mého názoru nezvyšuje, jak tomu bývá u některých jiných pokračování, ale rozhodně neupadá, takže nemůžete být zklamaní. Proto mohu pouze doporučit. Rozhodně vybízím k četbě celé série a těším se na páté pokračování.