Schovávaná

Schovávaná https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500623/bmid_schovavana-f7Z-500623.jpg 4 112 49

Schovávaná série

Kdo se schová před láskou, nevyhraje Šárka věří, že když udělá patou v zemi důlek, někde vyroste hora. Sní o tom, že se jednou bude živit psaním knih. Co na tom, že momentálně není jiná možnost než učit češtinu na maloměstské průmyslovce, vždyť každá hora se zvedá z údolí. V nížinách jejího života to ale právě chaoticky bzučí jako v úlu – matka randí s mladším kolegou, otec prchá k bigbítu a k pivu, bratr má silnou slabost pro marihuanu, babička trpí alzheimerem, cynický kolega srší nesnesitelným sarkasmem a Šárčin přítel David je čím dál tím víc mimo… vztah. A právě když si Šárka myslí, že hlouběji už v životě klesnout nemůže, potkává Ivana, charismatického spisovatele, který by byl dokonalý, kdyby nebyl čerstvě v důchodu. Šárka se zamiluje, a tak začne podivná hra na schovávanou. Kdo vyhraje? Kdo se nechá zapikat? A kdo ze hry odstoupí?... celý text

dana8437
18.07.2023 odpad!

Za mě strašně zdlouhavé, nudné, téma mě dle anotace velmi lákalo, ale jsem zklamaná. Ne a ne to dočíst, ještě 65 pro mě nekonečných stran.

MedvidekS
14.07.2023 5 z 5

Knížku jsem přečetla za jediný den, protože jsem se nemohla odtrhnout a byla zvědavá, jak to dopadne. Hrozně mě bavil humor hlavních postav.

veruptackova
11.07.2023 4 z 5

Anotace knihy Schovávaná vám možná připomene nějakou knihu, kterou jste už četli. Pár knih, které jsou o návratech ke kořenům a hledání sama sebe, už tu bylo. Takhle má ale dle mého názoru mnohem lepší zpracování. Pro mě měla totiž mnohem zajímavější vývoj, než jaký bych čekala a uměla překvapit. Pokud jste řešili ve svém životě podobné problémy jako hlavní postavy, které jsou mimochodem skvěle vykreslené a rozhodně ne plytké, má vám Schovávaná, co předat. A jako bonus musím říct, že jsem se po dlouhé době u knihy i bavila, protože humor a sarkasmus, kterým oplývá jedna z postav mi skutečně sedl.

Pokud hledáte knihu na léto, která nebude jen jednoduchým příběhem ona potká jeho, sáhněte po Schovávané. Třeba díky ní objevíte novou českou autorku, kterou si zamilujete.

alzbeta4340
19.06.2023 5 z 5

Příjemně a čtivě napsaný příběh lásky mladé ženy k o hodně staršímu muži. Nedá se říct, že by vše bylo vylíčeno úplně odtržené od reality, jen s nadsázkou a přes hodně růžové brýle. Ale nakonec proto takové knihy čteme...
Autorku si určitě zapamatuji a ráda si od ní zase někdy příště něco přečtu.
Ráda doporučuji - jako dovolenkové čtení z českého prostředí je tato kniha ideální.

TerryDee
18.06.2023 4 z 5

Chtěla bych poděkovat aurorce @tereza.herzogova za zaslání recenzního výtisku a za trpělivost.

Primárně sledujeme životní osudy mladé Šárky, která nikdy naučila a právě má nastoupit jako učitelka češtiny na maloměstské průmyslovce. Laťku má hozenou celkem vysoko, neboť předchozí češtinář Ivan Výtvar byl velmi oblíbený nejen mezi kolegy, ale i mezi žáky.

A právě setkání s pověstným Ivanem jí obrátí život o 180 stupňů. Šarce tento muž velmi imponuje a není pro ni těžké se do něho zamilovat. Má to jediný háček, a to, že Ivanovi je o 35 let více. Z toho důvodu je čeká hra na schovávanou.

Kromě Šárky tu máme i další postavy, které nám poukazují svoje životní slasti a strasti, jako např. Šárčiny rodiče, kamarádky či sarkastický kolega Chroust.

Už jsem pár knížek s věkovým rozdílem četla. Takže to pro mě nebyl problém. I když takovýto rozdíl jsem ještě nezažila. Ale musím říct, že Ivan byl velmi sympatický a charismatický. Takže se hlavní hrdince nedivím, že jí jeho osobnost imponovala.

Knihu bych určitě doporučila. Je to velmi příjemné a oddechové počtení. Myslím si, že na léto ideální.

RoseDadas
17.06.2023 4 z 5

Po jazykové stránce Tereza Herzogová předvedla, jak může být čeština krásná, jak si s ní lze vyhrát, kolik pěkných obratů se s ní dá vytvořit. Sympatické je i to, že Šárku postavila do role učitelky českého jazyka a literatury. Příběh plyne hladce, nezadrhává a čte se moc pěkně. Když k tomu přidáte i osobitý humor, pak dostanete příjemnou odpočinkovou četbu, u které se místy zasmějete.

Áňa 998
13.06.2023 5 z 5

Pomalu začínám přecházet na letní režim, a to u mě pokaždé znamená jediné, spoustu romantických knih! Protože když čtete venku, sluníčko, dobrý drink... Romantika je nutnost! A tuto sezónu jsem odstartovala knihou od @tereza.herzogova , které moc za knihu děkuji.
Schovávaná má krásnou snovou obálku, jejíž význam mi byl dlouho tajemstvím. K odhalení vede dlouhá cesta, plná zvratů, lásky, vtipných situací, ale i vážnějších témat.
Není mnoho knih, které by mě chytly od první strany, držely mě vzhůru do ranních hodin a vyvolaly mi tolik emocí. Ale tohle všechno se tady podařilo... A musím říci, že opravdu povedeně!
Hlavní postavou je Šárka, která se vrací zpátky do rodného města, aby nastoupila do nové práce. Vypráví nám svůj příběh, nevynechává šíleného kolegů Chrousta, který mě osobně neskutečně bavil. Ale co rozhodně nečeká, je láska k muži o generaci staršímu. Šárka je skvělá postava a já si ji neskutečně oblíbila. A pouto se starším mužem? Bylo jim to souzeno. Vše krásně zapadlo dohromady.
Vedle hlavního příběhu tu máme takový vedlejší, ale také důležitý. Vypráví ho matka Šárky, Helena. Není tak veselý a vrací čtenáře na zem. Nechci spoilerovat, ale Helena to rozhodně nemá snadné.
Autorka má krásný styl psaní. Plynulý, zábavný, vyvažují se jak vážná, tak veselá témata. Kniha se mi krásně četla a dokážu si představit, že by se takový příběh stal i ve skutečném životě. Jemná, něžná, dojemná kniha...

kiraa
12.06.2023 3 z 5

Příběh o Šárce, která hodila vidle do vztahu s jedním do sebe zahleděným pražským Pepíkem. A protože konec je často novým začátkem, Šárka vplula do výsostných vod Ivana Výtvara, čerstvýho starobního důchodce. Rozdíl pětatřiceti let. Pro mě jako skok do Hranický propasti :)
Dalšími účastníky pomyslnýho zajezdu jsou Šárčin kolega Chroust, ten mě bavil úplně nejvíc a Šárčiny rodiče. Možná by se hodilo přirovnání - parodie na rodiče. Zejména máti Helena, která se svými rozumovými schopnostmi změnila ve velkou školačku a puberťáka v největším rozpuku a ne ženu procházející menopauzou :)
Jsem s hodnocením tak na půl cesty. Svižný, vtipný i dojemný. Jen pár postav třeba jako zhrzená zubařka a šílená Helena se už pro mě dostaly za hranici uvěřitelnosti.

Knižní střípky
11.06.2023 4 z 5

Bylo to milé a vtipné vyprávění, jaké píše život sám. Ale pod vší tou ztřeštěností prosvítala i vážnější témata. Náhled do vztahu s tak velkým věkovým rozdílem byl velice zajímavý. Chápala jsem rodiče Šárky, proč z toho nebyli moc nadšení, zároveň jsem chápala i Šárku, srdci holt neporučíš.

Nic tam nedrhlo, vtipné situace byly vtipné, nejednalo se o žádný trapnohumor na sílu, hodně mě kromě hlavních protagonistů bavila i Marušky rodina.

Mám vždy velkou radost, když objevím novou českou spisovatelku či spisovatele, kteří mě baví. A Terezku si tímto přidávám na seznam spisovatelek, jejichž tvorbu budu nadále bedlivě sledovat.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky

EvikU.
09.06.2023 5 z 5

Tohle byla skvěle napsaná oddechovka o hledání se v životě. O vztazích, která vypadají, že nemohou fungovat. Ale v lásce přece není nic nakázané ani předvídatelné. A takový je i tento román.

Šárka se přestěhuje z Prahy do malého města, odchází z nefungujícího vztahu, znovu bydlí u mámy a začíná v nové práci. Z nakladatelství nastupuje na pozici učitelky češtiny na střední škole. Poznává Ivana, učitele, který tento post opouští a nastupuje do důchodu. Věkový rozdíl 35 let. Jenže ani jeden se lásce neubrání.

Jako vedlejší postava se mi moc zamlouval dinosaurus Honza, kolega a kamarád Ivana, který neholduje moderním technologiím, jeho mobil je tak starý, že když mu zvoní, klidně si ho splete s kalkulačkou. :)

Šárka má ještě bratra Patrika, babičku, která má Alzheimera a samozřejmě rodiče, kteří také procházejí krizí středního věku a hledají, kde je jejich cesta. A její kamarádky mají také své problémy. Každý je máme.

A celá kniha je tak trochu "Schovávaná". Šárka s Ivanem, Bedřich s Anetou, Helena s Petremkniha se mi četla moc hezky, získala si mě hlavně svým humorem, který mi byl blízký, ale i celým příběhem. Vztah s o 35 let starším mužem jsem si představovala na sebe a moc mi to nešlo. Jenže Šárce a Ivanovi jsem věřila každé slovo a moc jim to přála. Užila jsem si každé písmenko v knize.

okeey
04.06.2023 5 z 5

Předně bych chtěla pochválit formát knihy, akorát do ruky. Myslela jsem si, že knihu budu mít na delší dobu, ale nakonec jsem ji nadvakrát zhltla.
Styl psaní autorky mi vyhovuje a stránky ubíhaly jedna za druhou. Ač se může zdát, že si autorka ukousla velké sousto, co se tématu týče, tak to zvládla geniálně. Knihu, kde je hlavní téma mezigenerační vztah, jsem ještě nečetla a zase jsem si rozšířila obzory. Z příběhu je patrné, jaké benefity z takového vztahu plynou, ale i jaká úskalí musí pár překonávat, protože ať chceme nebo ne, větší věkový rozdíl je ve vztahu zkrátka znát. Dalším tématem je tzv. ,,druhá míza", která obecně postihuje hlavně muže, ale v knize můžeme krásně vidět, jak to vypadá, když přijde i na ženu ve středních letech.
Příběh se mi moc líbil, děj byl svižný a postavy mi byly sympatické a chválím výběr příjmení postav: Kočičková, Chroust, Výtvar a Kolínko. Rozhodně doporučuji všem. Je to oddychová kniha ze života, autorce gratuluji a přeji mnoho dalších vydaných příběhů.

MaláKnihomolka
02.06.2023 4 z 5

Děkuji samotné autorce za možnost si její knihu přečíst (a také za trpělivost) v rámci #spoluprace.

Ačkoliv má kniha 300 stran, tak se mi po hodně dlouhé době povedlo ji přečíst prakticky za jeden den. Už to myslím vypovídá o tom, že se lehce čte, strany vám ubývají před očima a vy můžete u této knihy hezky vypnout.

Nahlédnete nejen do života Šárky, ale i několika jejích blízkých. Možná se budete divit, jako třeba já, kolik životů se může vzájemně proplést a zkřížit si cestu.
Nejprve tu máme právě Šárku, která nikdy neučila, nyní však nastupuje na průmyslovku jako nová češtinářka. Ovšem laťka je nastavená vysoko, a to díky předchozímu učiteli Ivanovi, jež odešel do důchodu. Co když se tihle dva setkají? Co když se Šárka zamiluje? Může vztah s věkovým rozdílem přes 30 let vydržet? Nebo podlehne nátlaku okolí?

Mimo to tu ovšem máme i osudy jejích rodičů, samotného sarkastického, protivného kolegy Chrousta, Šárčiných kamarádek A začíná spletitá jízda životem několika lidí.
Už jsem četla knihu, kde byl mezi postavami větší věkový rozdíl a není to pro mě problém. Jen mám radši, když je alespoň jedna z hlavních postav věkově cca jako já. Což tady úplně není. Jednoduše, tihle lidé už v životě dost zažili, lecčím si prošli a já jsem zvyklá na své NA romantiky. Takže asi tak.

Za mě je to opravdu fajn oddechovka teď na léto, třeba k vodě, na dovolenou apod. Lehce, ale čtivě napsané. Jediné co mně osobně trochu vadilo, bylo to, že zde nemáme názvy nebo číslování kapitol. Nebo ani z pohledu koho je zrovna ona část knihy. Jsou tu jen čtverečky a na to nejsem zvyklá. Pokud tedy chcete zkusit něco lehčího, od české autorky, pak Schovávanou nešlápnete vedle.

adela.hol
20.05.2023 5 z 5

Hlavní hrdinka Šárka by se jednou ráda živila psaním knih. Momentálně se ale vlivem okolností vrací do svého rodného města a nastupuje na střední průmyslovou školu jako učitelka češtiny. Učitelstvím je v podstatě nepolíbená, ale to řediteli nebrání, aby ji hodil rovnou do vody. Nejen, že ji dá do kabinetu, který spíše než kabinet připomíná komnatu nejvyšší potřeby, ale jejím pánem je sarkastický, vulgární, protivný kolega Chroust. Ostatní kolegové ji také zrovna nepřivítají s otevřenou náručí a vrcholem všeho je, že musí neustále poslouchat, jak byl její předchůdce výborný učitel, kterého měli rádi jak kolegové, tak studenti.

A pak se s ním jednoho dne setká. S tím opěvovaným Ivanem, kterého všichni tak milují a obdivují. A v tu chvíli se v Šárce něco zlomí a ona se velmi rychle zamiluje. Jenže má to malý háček. Šárce není ani třicet a na Ivanovo místo nastoupila proto, že on právě odešel do důchodu. A právě tehdy začíná hra na schovávanou. Ivanovi je sice přes šedesát let, ale i v tomto věku má takové charisma, že mu Šárka neodolá. Svůj vztah tají, hlavně z Ivanova popudu, protože ten jen čeká, až to s ním Šárku přestane bavit. Stane se to? Může vztah s tak velkým věkovým rozdílem fungovat?

I když bych si nemyslela, že někdy budu fandit takovému páru, oba jsem si zamilovala prakticky okamžitě. Viděla jsem tu chemii mezi nimi a všechny postavy kolem nich jen ten skvělý příběh perfektně dotvářely.

Kromě Šárky a Ivana sledujeme příběh i jejích rodičů, kamarádek a hlavně i kolegy Chrousta, který cokoliv vypustil z pusy, to byla jedna perla za druhou. Dlouho jsem se u knihy nezasmála nahlas tak jako tady. A musím říct, že k tomu stačil i trefně pojmenovaný pedagogický sbor. Obzvlášť kolega, kterému studenti stále dopisovali do příjmení háček, se povedl.

Kniha mi neuvěřitelně sedla. Bylo to čtivé, vtipné, reálné, odpočinkové, ale zároveň s vážnými tématy. Hltala jsem každou stránku. Už teď se těším, až autorka napíše další knihu.

Knihomolka97
09.05.2023 5 z 5

Už jen to, že je příběh o mé jmenovkyni, mě zkrátka nalákalo na přečtení. :D
Styl autorky mi skvěle sedl, hned jsem se začetla a příběh hltala. Byl vtipný, takový odlehčený, pěkně odsýpal a i postavy mi padly do noty.
Ivan měl opravdu neuvěřitelné charisma, od prvního momentu dokázal zaujmout a Šárce jsem se vůbec nedivila, že v něm našla zalíbení. Věkový rozdíl mezi nimi byl výrazný, ale jak se říká, láska kvete v každém věku. A hlavně ten rozdíl ani nebyl znát. :)
Oblíbila jsem si Chrousta, který bavil svým sarkasmem a otevřeností. Takový bručounek.
V příběhu celkově figurovalo vícero postav, které také dostaly prostor. Šárčiny rodiče, kamarádky, brácha.. jak se vyvinuly některé situace, mi přišlo docela absurdní, ale vlastně ne úplně neobvyklé. Jako celek vše fungovalo, poslední stránky jsem úplně zhltla a samozřejmě mi bylo líto, že už je konec.
Je to jiné, je to skvělé, doporučuji!

nada3314
27.04.2023 4 z 5

Román o lásce s velkým věkovým rozdílem. Autorka si ukousla velké sousto, ale za mě ho s grácií zvládla na jedničku. Jen se pozastavuji nad tím, že v 21. století ještě vůbec někdo toto řeší. Ale jak je vidno pořád je to téma, které hodně lidí nenechá chladnými a jsou ochotní tomu věnovat svůj drahocenný čas a odsuzovat tyto ženy nebo i muže. Láska je přece láska a kvete v každém věku a hlavní je, že jsou ti dva dotyční šťastní a spokojení a co si o nich říkají druzí je úplně jedno. A navíc to byl " První chlap, který přišel na to, že jí knížkou udělá větší radost než pugétem růží" S tím se ztotožňuji. A to, že je starší, přece nemůže být až tak velký problém. Hlavně, že ví, co se sluší a patří :-)

Moc mě zaujal styl, jakým autorka označovala kapitoly. V románu se setkáme místo klasického označení 1. kapitola, 2. kapitola - tak tady máme jaro, léto, podzim, zima - nebývá to moc časté a přišlo mi to moc fajn ozvláštnění. Čtenář si hezky vybaví období, ve kterém se děj právě nachází.

Autorka má krásný styl vyprávění, chytl mě od první stránky. Jen se mi zdálo, že v některých pasážích byl děj předvídatelný a některé vtípky mi nesedly anebo to bylo možná tím, že už jsem je znala, tak mi nepřišly až tak vtipné. Na tom bych maličko zapracovala, ale jinak knihu hodnotím velmi pozitivně a moc mě bavila.

monikasbookclub
12.04.2023 5 z 5

Naprosto skvělá knížka! Moc děkuji @tereza.herzogova, že jsem mohla na chvíli nahlédnout a být součástí života Šárky. Kdo ještě nad knihou váháte, určitě nešlápnete vedle. Děj je velmi krásně napsaný a vlastně jediné, co vám na knize může vadit je to, že ji nemůžete číst donekonečna. Úplně jsem si zamilovala sarkastické poznámky jednotlivých postav (nejvíce jsem se asi zasmála těm od Chrousta). Celkově byla kniha strašně milá, vtipná, čtivá a děj lehce plynul, přestože čtete pouze o "obyčejných životech" jednotlivých postav. Řeší se tam převážně vztahy a láska. Proto ta má otázka, kolik je podle vás adekvátní věkový rozdíl ve vztahu. Kapitoly v knížce jsou krátké a oddělené tak, že vás to nutí číst dál a dál. Opravdu nemám knize co vytknout, takže vřele doporučuji si ji přečíst.

eva3992
10.04.2023 5 z 5

Šárka má velké sny, bohužel ne všechno se vyplní teď hned. Momentálně učí na průmyslovce, až by raději psala knihy. Úplně si není jistá, jak se svým životem naloží dál. A v tu chvíli pozná Ivana charismatického spisovatele. Zamiluje se, ale má to jeden háček, Ivan je čerstvě v důchodu

Tato kniha mě nejprve zaujala svou obálkou, pak hned anotací a do třetice mě zaujal celý příběh. Čtení jsem si moc užila a klidně bych ještě pár stránek se Šárkou strávila.

Je to příběh ze života, takový, který by se mohl stát každému z nás. Nejednou jsem se v příběhu našla a mohla tak zavzpomínat na své mladší já. V knize najdete spoustu jiných knih a muziky. Nejen hlavní hrdiny si zamilujete, ale spousta postav Vám bude sympatických tak, že byste s nimi klidně zašli na pivko nebo na koncert.

Lidské osudy, rodinné vztahy, přátelé, lásky. Bylo tu všechno a všechno bylo napsáno lidsky, uvěřitelně, ale i vtipně. Bylo to krásné a dojemné. Na jedné straně tu byly bezva hlášky, u kterých se pobavíte a za pár stránek Vás kniha dojme k slzám.

Moc se mi líbí, jak autorka píše. Text krásně plyne, úplně mě pohltil, nemohla jsem se od něj odtrhnout. Navíc tu byly nádherné myšlenky a postřehy.

Ač bych ke knížce měla pár drobných výhrad, jako celek to bylo skvělé, proto jednoznačně hodnotím plným počtem hvězd.

Pokud hledáte milou, nenáročnou oddechovku, rozhodně po Schovávané sáhněte, garantuji milé čtení, pobavení i dojetí.

katerina8112
09.04.2023 5 z 5

Wau - tři písmena, která podle mě knihu vystihují..
Před čtením jsem moc velké očekávání neměla, ale to se změnilo hned co jsem se začetla, většinou mi to trvá pár stan, ale tady to naskočilo hned od začátku..

Autorka se mi trefila do vkusu svým sarkastickým humorem, který mě neskutečně bavil..
Taky ty jména a názvy mě bavily, třeba Honza Chroust - už to jméno mě zaujalo a přesně takové lidi jako je on mám ráda..

Tato kniha je o vztazích mezi lidmi a jejich životy..
Hlavně byla zaměřena na vztah Šárky a o 35 let staršího Ivana,který se vyvíjel pomalu a celkově působil pohodově, ale může takový vztah fungovat? A co na to okolí?

Pořád jsem spekulovala jak to mezi nimi dopadne, ale konec mě teda dostal.. Jak by řekl Kája Gott ,, toto jsem vážně nečekala "

Kniha se četla opravdu moc dobře, tak že doporučuji.

ELENtheKNIHOMOL
07.04.2023 5 z 5

"Cesta končí jedině tam,kde se sama zastavíš."

Šárka sní o tom,že se jednou bude živit psaním knih.Momentálně jí ale nic nevychází podle plánu a ve svých téměř třiceti letech se jí život hroutí jak domeček z karet.Ve chvíli, kdy si Šárka myslí, že hlouběji už v životě nemůže klesnout,potkává Ivana,charismatického spisovatele,který by byl dokonalý,kdyby nebyl čerstvě v důchodu.
Tohle není žádná Young Adult romantika ze střední, tady čteme o lidech,kteří už mají něco za sebou,o lidech,kteří by klidně mohly být našimi sousedy,známými atp. Prostě o lidech z masa a kostí.
Je to román o zakázané lásce,stárnutí a hledání trochy toho životního štěstí, který je navíc velmi vtipný, místy tak vtipný,že jsem brečela smíchy. A je plný sarkastického humoru,který miluju.
Honza Chroust je zde nesporně král sarkastických hlášek a ráda bych poznala i v reálném životě někoho jako je on.
Knížka pojednává o tom,že osud je nevyzpytatelný a nikdo z nás neví,jaké překážky nám postaví do cesty a kam a ke komu nás zavede.

"Všichni v sobě máme kapitoly, které nechceme číst nahlas."

Hlavní hrdinka Šárka mi byla od začátku blízká,jako bychom si byly v některých ohledech podobné.
Tereza napsala krásný příběh, který mě až nečekaně oslovil.Bylo to milé, vtipné, takové ze života a plné myšlenek, které vás donutí se zamyslet.
Doporučuji všem romantickým duším,zvláště těm trochu odrostlejším,které se rádi u příběhu i zasmějí.

Mikey
05.04.2023 5 z 5

Tohle byla naprosto skvělá kniha! Je to knížka o lásce s věkovým rozdílem, ale taky o lásce k psaní, knihám a hudbě, o rodinných vztazích i těch kamarádských. Je to kniha, kterou vezmete do rukou a nechcete ji z nich dát pryč, dokud nedočtete, ale zároveň si přejete, aby nikdy neskončila. Je odpočinková, ale zároveň řeší těžší témata a neklouže jen po povrchu, pěkně vás do všech událostí ponoří.

Kniha je napsaná čtivě a svěže, se sarkastickými kousavými poznámkami a lehkým, vtipným tónem - několikrát jsem se při čtení zasmála. Kdo četl, stačí jedno - Kafíško! Humor mám ráda, obzvlášť sarkasmus, takže jsem si tu přišla na své.

V příběhu potkáte běžné lidské osudy, věci, které prožívají lidé okolo vás a třeba si jich ani nevšímáte. Každý z nás asi potkal nějakou Lindu, Honzu nebo Bedřicha, tudíž se do postav dokážete plně vžít, i když s nimi nemusíte souznít. Autorka všem postavám vdechla život a já mám pocit, jako bych je znala. Jsou lidské, do hloubky vykreslené a mně se po nich teď bude stýskat. Je to kniha o lásce, ale neměla jsem pocit, že by ta romantická linka přebíjela všechno ostatní, nenudila mě - naopak jsem Šárce fandila a bavilo mě, jak si dokáže stát za svým.

Přemýšlela jsem, co bych autorce mohla vytknout, ale nenašla jsem prostě vůbec nic. Je to skvělé, svěží, lidské a já to zbožňuju. Jestli máte rádi knihy o obyčejných lidských osudech, mluvíte plynně sarkasticky (nebo mu aspoň rozumíte), chcete něco lehkého, odpočinkového, ale ne hloupého, určitě Schovávanou zkuste.