Sběratelé zla

Sběratelé zla https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454640/bmid_sberatele-zla-lVE-454640.jpeg 4 111 111

Holly Wakefieldová série

1. díl

Holly Wakefieldová pracuje jako forenzní psycholožka se specializací na sériové vrahy. Špičkou ve svém oboru se nestala pouhou náhodou — důvod ovšem pečlivě tají. Detektiv Bishop z Metropolitní policie v Londýně požádá Holly o spolupráci při vyšetřování vraždy. Holly se při pohledu na rozřezaná těla a způsob, jak jsou teatrálně naaranžovaná, vyděsí. Ještě větší šok ji ale čeká, když se od soudní lékařky dozví, že takto zohavené oběti nevidí vyšetřovatelé poprvé. Je jasné, že někde venku řádí sériový vrah, který nevyhnutelně udeří znovu — a to brzy. Pronásledování sériových vrahů není pro Holly nic nového, tentokrát s ní však pachatele cosi spojuje. Něco, co se Holly snaží celý život skrývat. A nyní jí nezbývá než se temné minulosti konečně postavit čelem… –––– „Jsem rád, že jsem vás měl možnost trochu poznat, Holly. Opravdu rád.“ Hlas se ozval silně. Zblízka. Holly stála jako přikovaná. Potom se dala do pohybu. Odkopla boty. Zpátky ke dveřím a vlevo. Měj oči otevřené, přivyknou si, opakovala sama sobě. Cítila, jak se jí cosi otřelo o paži. Odskočila a uslyšela cosi švihnout vzduchem v místě, kde měla ještě před chvílí hlavu. Holly narazila do zdi. Hmátla rukou, ale dveře nikde. Musela to špatně odhadnout. Znovu kolem ní cosi zasvištělo. Uskočila stranou. Uhnula. Drobnými krůčky unikala ze strany na stranu. Potom zůstala stát. Přidřepla k zemi. Trhaně lapala po dechu. Pokoušela se zpomalit tep. Téměř nemožný úkol. Kde ten chlap je? Pochopila, že liják nemaskuje jenom zvuk jejích vlastních kroků, ale i ty jeho. Dosud svírala v ruce baterku. Napadlo ji, jestli by se svítilna nedala použít jako zbraň. Kdesi uprostřed místnosti zavrzalo prkno. – ukázka z knihy... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Host

When Darkness Calls , 2018

KočkomilkaJana
09.08.2020 3 z 5

Místy jsem v knize měla pocit, že se autor inspiroval svými spisovatelskými kolegy. Samozřejmě ne úplně, inteligentně zvolil prvky, které jsou diametrálně rozdílné od například Mlčení jehňátek. Ale ten vjme mi přeci jen naskočil. Dále jsem nedokázala dešifrovat pozadí hlavních postav. Jejich minulost v příběhu zmíněna je, je použita na správném místě. Ale autor ji přešel, že ani nestihla více zasáhnout samotného čtenáře. Tak jako všechno, díky bohu za to!, má v knize své vysvětlení, tak i ona minulost postav a její vytažení na světlo má své motivy. A to beru jako veliký plus konceptu případu. Má totiž hlavu a patu. I když občas působí zmateně, protože tomu nepomáhá ani filmové pojetí, všechno se nakonec vysvětlí a objasní. Závěr tedy není konečný, ale není otevřený. V průběhu příběhu autor nastíní možnosti pokračování s due Holly a Bishop. Na závěr ale nemáte potřebu zběsile shánět novou knihu, protože jste uspokojeni. Dostali jste nadprůměrný příběh plný násilí, akce a lásky, který skončil a netrhá vám žíly. Možná by se kniha dala přirovnat k rekreačnímu hulení marijánky. Když ji kouříte, máte skvělý pocit. Pokud je materiál dobrý (což v případě Sběratelů zla je), nevadí vám rušivé elementy v podobě trochu improvizovaně šitých řešení (proč nemohl současný profilovač policie pomoci a proč je v akci Holly, atd.). Po dočtení se cítíte uspokojení, protože vám nic nechybí. Možná máte chuť na něco sladkého nebo další díl. Ale nejde o nutkavou potřebu, máte stále dobrý pocit a jdete dál pracovat/vařit/cokoliv.

Hella
08.08.2020 4 z 5

Příběh skvělý, napínavý, hrdinové sympatičtí a uvěřitelní. Knize bych vytkla jediné - z mého pohledu hodně nevydařenou obálku, při jejímž pracném slabikování jsem si připadala jako znovu v 1. třídě.

mikika
13.07.2020 4 z 5

depresivní a posmutnělá detektivka ve stylu Nicci French a jí podobným s psycholožkou/profilovačkou. možná zbytečně natahovaná a ukecaná, proškrtala bych zbytečná policejní hlášení.

Petronela16
06.07.2020 odpad!

Veľké sklamanie!Zaujímavý začiatok vystrieda zly , ani nemôžem napísať že koniec, nakolko som to nedocitala.Takze som to vzdala asi 100 strán pred koncom a pravdu povediac už ma to prestávalo bavit tak v polovici. Pre mňa proste totálne strata času a peňazí.

AsiUrčitě
29.06.2020 3 z 5

Kniha mne na začátku velmi zaujala – téma psychologie sériových vrahů znělo zajímavě. Styl vyprávění mi nevadil, zápletka se zdála být na dobré cestě. Pak jsem ale hlavního padoucha začala na základě jednoduché logiky podezřívat, a ono se to částečně vyplnilo. I když finální rozuzlení – kdo, jak a proč – bylo celkem zajímavé, tak už to prostě pro mne ztratilo tu šťávu, kdy si řeknete „páni“. A to jsem se na závěr kvůli tomu, že mě kniha jinak bavila, těšila. Třeba Holyina sbírka mě dost překvapila. Myslím ale, že nejvíc knihu zabilo to, kdy se Holy vydala za padouchem sama, a i když mluvila v tu chvílí s Bishopem, tak mu neřekla, kdo je vrah, ale jen to naznačila a telefon mu položila. A stejně tak ono klasické – namísto toho, aby utekla, když cítila, že se něco špatného semele, tak prostě „nemohla“ a pokračovala dál přímo vrahovi do náruče. Škoda. Nicméně, až tu vyjde druhý díl, ráda si ho přečtu.

evonra
23.06.2020 5 z 5

Startovní díl nové detektivní série, a vážně podařený! Zajímavá kombinace vyšetřovacího týmu- sympaťák detektiv Bishop a forenzní psycholožka Holly s její "úchylopedií"... :-).
Tihle dva nás provedou pořádnou žumpou, případy sériových vražd jsou opravdu velmi "živé ".
Malinko na můj vkus překombinovaný závěr, méně je někdy více, ale přivírám oko, protože celkový dojem je za 5*.
Těším se na pokračování.

Jukulinka
21.06.2020 5 z 5

Napětí od začátku až do konce.

veveronka
09.06.2020 5 z 5

Výborné ,připomíná mi to trochu spisovatele Cartera a Bryndzu.

ArwenAragorn
06.06.2020 5 z 5

Tak tohle je proklatě dobrý thriller! Jeden z nejlepších, co jsem v poslední době četla a to jsem k autorovi přistupovala s lehkou nedůvěrou.
Holly, forenzní psycholožka, je požádána detektivem Bishopem o spolupráci při vyšetřování hrůzné vraždy. Dozvídá se, že podobné vraždy už tady byly. Mají co dělat se sériovým vrahem. Vyšetřování je hodně složité a zamotané a mrtvých přibývá. Jenže i Holly má svá tajemství, která budou muset vyjít na povrch.
Úžasné zvraty, důmyslná zápletka, napínavý závěr a k tomu neuvěřitelná čtivost knihy. Detektiv inspektor Bishop a Holly jsou navíc sympatičtí. To si nesmíte nechat ujít!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Umírají lidé. A další netušící oběti čekají, až na ně přijde řada. Pokud vrah bude pokračovat a držet se svého pláni - a že ho sakra má - , může být dávno v hledáčku dalších pět obětí. Možná dvakrát tolik. Možná i víc.
Tenhle případ jí otevřel oči. Ještě neviděla všechno. Teď už to věděla.
A taky věděla že tohle je teprve začátek.

zuzana2599
31.05.2020 5 z 5

Musím se přiznat, že už dávno mě takto silně kniha nechytla, nemohla jsem ji odložit a četla jsem zběsile až do konce. Paráda, překvapení, úplně mě dostala a pohltila !
Detektivka s forenzní psycholožkou Holly a detektivem Bishopem byla snad až kapku morbidní, měla až neuvěřitelný závěr, ale i tak byla neskutečně čtivá a zajímavá.
Je-li román první knihou v připravované sérii s Holly, hlásím se pak k nadšeným čtenářům !!

alva1
31.05.2020 5 z 5

Líbí se mi případy, jejichž vyšetřování se účastní další osoby kromě policie. Tady policii pomáhá profilovačka. Kniha je napínavá, na konci akční a nemá nudná místa. Pro mě velmi povedené a určitě si přečtu pokračování, bude-li.

Zdenas5
26.05.2020 4 z 5

Čtivé, napínavé, sympatičtí hrdinové, trochu neuvěřitelný závěr. Dobrý start nové série.

Lucuschka
18.05.2020 5 z 5

Nezbývá než tuto knihu chválit a doporučit. Skvělá "zábava", úžasné napětí a nechybí poučení o tématu seriových vrahů :-)

Lucek
13.05.2020 5 z 5

Naprosto skvělá!

RADOST
01.05.2020 5 z 5

Všechno, co chceme porazit, musíme napřed zkoumat a poznat. I černočerné zlo má svou podstatu. Skvělý thriller o zlu a hledání jeho pachatelů.

astra3
14.04.2020 5 z 5

Tak to bylo super. Perfektní začátek nové série. Už se těším na poktačování. Doporučuji.

soukroma
07.03.2020 3 z 5

Tolik ohavností z dějin známých i fiktivních sériových vrahů a jejich skutků, s málo indiciemi se až skoro do konce seznam podezřelých, zavražděných, potenciálních obětí i motivů donekonečna rozšiřoval, za pomoci mladé psychiatričky jako dobrovolné profilovačky, která kupodivu měla přístup ke všem policejním zdrojům i anamnézám mnoha izolovaných pacientů... Ten konec byl vážně zbytečně akční, neuvěřitelný a nepochopitelný, stejně jako celé rozuzlení a motivace. Nicméně jsem dočetla, takže nemohu hodnotit méně než 50%.

Medovnice
28.02.2020 4 z 5

Hodně napínavé. Sympatičtí vyšetřovatelé. Jen ten konec trochu překombinovaný a málo uvěřitelný. Ale jako oddechovka funguje výborně.

blanche11
23.02.2020 5 z 5

Skvělá,napínavé kniha!

Andrea7272
22.02.2020 5 z 5

Super,napínavé ,odvážné prostě stojí za přečtení :-)

Autorovy knížky

Mark Griffin