Májové růže

Májové růže https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384977/bmid_majove-ruze-GIP-384977.jpg 3 319 101

Čtyři měsíce po výbuchu v Zahradě, kde zvrhlý psychopat držel mladé dívky, se agenti FBI snaží pomáhat přeživším s návratem do každodenního života. S blížícím se jarem však opět udeří sériový vrah a vyšetřovací tým musí pachatele dopadnout dřív, než se objeví další dívčí tělo s podříznutým hrdlem. Vše navíc nasvědčuje tomu, že obětí bude i Priya, sestra jedné z prvních obětí. Pomůže agentům vraha dopadnout a pomstít tak smrt své sestry?... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Roses of May , 2017

mandari
03.08.2020 2 z 5

První díl mne nadchnul, o to větší zklamání byl díl druhý. Z celé knihy se mi líbila snad jen poslední třetina. Škoda ...

Olcab264
26.06.2020 3 z 5

Ze začátku jsem měla problém se začíst a ujasnit si kdo je kdo,ale pak už v pohodě,ale asi jsem od toho čekala trochu víc

sramkovamichala
17.06.2020 3 z 5

Rozhodně slabší než první díl, ale konec to trochu zachránil.

Almenka
17.06.2020 4 z 5

Slabší ale taky dobrá

AlbionFoxyFox
11.06.2020 1 z 5

Tak to se hodně nepovedlo. Nesympatické postavy, nereálné situace a rozhovory, nulové napětí. Jsem zklamaná.

Pichoval
02.04.2020 3 z 5

Knihu jsem četla v pořadí jako třetí, jelikož byla dvojka půjčená. Menší návaznost na první díl tam je. Ale vše se nechalo domyslet a nevadilo to. Sice není příběh tak fascinující a propracovaný jako u sběratele motýlů, ale čtivá je stejně. Autorka se zde zaměřila spíše na psychologii oběti a vraha.

Macula
27.02.2020 3 z 5

Kniha je oproti prvnímu dílu opravdu zklamání. Autorka se snaží udržet lehkou návaznost s prvním dílem, ale ve finále je zde od každého trochu a jako celek to nepůsobí dobře. Není to učesané, děj samotný postrádá určitý spád. Kdyby se autorka zaměřila více na hlavní zápletku, která má samotný příběh tvořit, udělala by lépe.

Anet2106
12.02.2020 2 z 5

Kniha se mi bohužel moc nelíbila. Byla to spíše kniha o psychologii obětí a jak se vyrovnávají s tím, co se jim stalo. V knize bylo velmi málo napětí, chyběla tam nějaká eskalace děje, na kterou jsem u thrillerů zvyklá.

Janisss
08.02.2020 3 z 5

Tento druhý díl zdaleka není tak dobrý a čtivý jako díl první, který se mi moc líbil...
Přečteno, ale spíš z povinnosti...

anája
23.01.2020 2 z 5

Nebylo to už bohužel ono.Prvni díl byl nezapomenutelný.

Hell_Rihova
15.01.2020 4 z 5

Příběh nás zavádí k hlavní hrdince Prie, které zemřela sestra pod rukama sadistického násilníka. Zůstala jen sama s matkou a trojicí vyšetřovatelů, kteří v prvním díle Sběratel motýlů vyšetřovali únosy mladých dívek. Knihy jsou dobře propojené, vracíme se za motýli a prožíváme s nimi jejich socializaci, která nebyla u všech úplně úspěšná. Ani v tomto druhém díle nechybí napětí, kdy se hlavní hrdinka nebojí nasadit vlastní život, aby chytila toho, kdo ji připravil o její milovanou sestru.

Riccione
08.01.2020 1 z 5

Prvni dil serie me vcelku bavil, ale toto bylo utrpeni. Nedocetla jsem, desne me nebavilo cist (zacina ironie) tak vyspele myslenkove pochody pubertacky, ktera ma tak rozumnou matku a starostlive agenty (konci ironie). Moc roztahane, neco lehce odhadnutelne, neco zase naopak naprosto nerealne a prekombinovane.

teriisek
02.01.2020 3 z 5

Zajímavá kniha, ale díky prvnímu dílu jsem čekala asi něco víc. Celý děj se celkem táhnul a konec byl naopak moc rychlý. Objevili se tam i postavy z první knihy, ale ne nějak výrazně. Hodně se mi líbili kapitoly z pohledu vraha. Celkově kniha byla takový průměr.

Rézinkaa
30.12.2019

Zajímavá knížka ???? ➡️ ❤️

Bustedka
25.12.2019 4 z 5

Nemám moc v lásce knížky, kde se ze začátku ztrácím. Kdy zprvu vůbec nevím, co s čím souvisí, kdo co vypráví, apod. Nechci ale knihu srovnávat s motýly, protože to byl pro mě trochu jiný level - především v tom, že si knihu jako jednu z mála thrillerů pamatuji.
Májové růže nejsou špatné. Námět dává smysl. A je to vcelku i dobře uchopené, ale nějak mi tam chyběla ta třešnička na dortu, ze které bych si sedla na zadek.

moudivlacek
19.12.2019 3 z 5

Po Motýlech jsem trochu zklamaná, rozhodně tohle pro mne nebyl rozhodně thriller, a abych se přiznala, sympatičtější mi byla Inara z prvního dílu. Každopádně i zde není co závidět, že je Priya touhou vraha. Zamlouvala se mi její mamka obranářka a známí z FBI.

jana14
11.11.2019 2 z 5

Po Zahradě motýlů jsem dala další šanci knize této autorky. Opět nejsem nijak nadšená. K dočtení knihy jsem se musela nutit. Sice tam bylo pár mužských postav, ale celkově mi kniha připadala jako oslava velkého sesterství žen, které se nedají. To by samo o sobě nebylo tak špatné, ale to zpracování. Přítomnost hrdinek z předchozího dílu nijak knihu nevylepšila, nepřispěla k ději, který s nimi v podstatě nesouvisí. A pokud jde o hlavní dějovou linii, tak mě otravoval neustále se opakující děj, pořád stejné schema -nechci tu spoilerovat, ale až se dostanete k tématu opakovaných květinových zásilek a toho, co po nich následuje, nebo třeba k šachům, tak pochopíte.

jitka6072
09.11.2019 5 z 5

Pro mě super kniha. Zvláštní a mrazivá.

Schamila
05.11.2019 3 z 5

Hezky propojeno s prvním dílem, člověk si tak osvěžil minulé čtení, ovšem ty kytky byly fakt hrozné, já bych utekla na konec světa, jak to mohly vydržet.... za mě dobrýýýý

ivana02
29.10.2019 3 z 5

Dlouho jsem se nemohla do knihy začíst, ale druhá půlka se četla výrazně rychleji. Rozhodně to není pokračování příběhu Sběratel motýlů. Společní jsou pouze vyšetřovatelé, hlavní příběh je úplně jiný a výborný. Ze Sběratele motýlů se zde mihne pouze pár postav, které mají vedlejší funkci.

horory thrillery pro ženy

Dot Hutchison