Letní děti

Letní děti https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415010/bmid_letni-deti-rOS-415010.jpg 4 183 46

Agentka Mercedes Ramirezová najde na verandě svého domu malého chlapce. Jeví známky týrání, je pokrytý krví a v rukou svírá plyšového medvídka. Hoch jí vypráví děsivý příběh: tajemný anděl mu přímo před očima brutálně zavraždil rodiče a potom ho přivedl k Mercedes, aby ho ochránila. A tím to zdaleka nekončí. Chlapec totiž není poslední dětskou obětí týrání násilnických rodičů, která se objeví před agentčinými dveřmi.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Summer Children , 2018

invocation11
05.08.2020 1 z 5

Já nevím, přijde mi, že po Sběrateli motýlů jde každý díl strmě z kopce, a tak je možná dobře, že je celá trilogie u konce. Víc než vyšetřováním mi přišlo, že se kniha zabývá jen tím, jak jsou všichni na oddělení skvělá partička, co si ráda tropí vtípky a přespává u sebe navzájem... sem tam se samozřejmě objeví nějaký to zakrvácený děcko, ale my to všechno hravě zvládnem. Postavy z prvního a druhého dílu jsou tu vyloženě nacpané jen proto, aby to tvořilo rádoby ucelenou trilogii. Navíc by asi bývalé oběti se svými strážci zákona takové přátelské vztahy mít neměli, co si budeme povídat... Bohužel ne, paní Hutchinsonová, Sběratel motýlů byl pecka (alespoň za mě), ale tohle už je jen hodně slabý odvar...

čef
17.06.2020 4 z 5

Skoro se nechce věřit, jak obludný rozsah zneužívání dětí je v této knize prezentován. Zrovna tak v každém díle už asi musí být lesbický pár a jenom se divím se, že si autorka nevyhledá něco jiného více šokézního – toto je již obehraná deska. Aspoň jsem se z tohoto příběhu dozvěděl, jak skončily dívky ze Sběratele motýlů. Styl obou těchto románu je ovšem velmi přijatelný a tak mají úspěch jistě zaručen.

1alena1
16.06.2020 4 z 5

Kniha Sběratel motýlů se mi líbila o maličko více, ale i Letní děti je kniha, která vás nechce pustit ze svých spárů, protože se nemůžete dočkat jak to dopadne. Ale je pravda, že po dvou knihách od Dot Hutchinson si musím přečíst zase něco z jiného soudku, aby si člověk trochu odpočinul od "ošklivostí světa", kdy se ubližuje dětem a mladým dívkám. K přečtení doporučuji - na prázdniny moc fajn čtení.

Macula
06.03.2020 5 z 5

Třetí díl znovu nasadil laťku hodně vysoko! Příběh se vám dostane hned pod kůži. Navíc je v této knize naprosto nenásilnou formou děj o něco více směřován na život samotných agentů, což rozhodně není na škodu. Moc se mi líbil i závěr, kdy se po samotném "rozuzlení" autorka věnuje dozvuku příběhu, narozdíl od většiny knih, kdy kniha končí rozuzlením hlavní zápletky.

janahuba
13.02.2020 5 z 5

Miluji celou tuhle sérii. Tuto knihu jsem začala číst cestou z práce v tramvaji a hned jsem věděla, že se od ní jen tak neodlepím a měla jsem pravdu. Četla jsem a četla, nevnímala okolí, zapomínala jsem jíst, pít. Prostě jsem musela vědět, jak to celé dopadne a po přečtení jsem knihu další hodinu vstřebávala. Opravdu povedená kniha, která je čtivá a vtáhne vás do děje, aniž si to uvědomujete.

ArwenAragorn
08.02.2020 3 z 5

2,5*, příliš mě toto dílo nezaujalo. Velmi smutné, drsné téma. Kniha měla spád a nemůžu jí upřít čtivost, za to hvězdičky dávám, ale autorce jsem na chuť nepřišla a necítila jsem sympatie k agentce Ramirezové ani k nikomu jinému. Nebavilo mě, že se tady pořád řeší vaření, oblékání, kdo u koho bude spát, kdo s kým pojede autem....I kamarádství agentů s bývalými oběťmi mi přijde dost podivné.

gad
28.01.2020 3 z 5

Četl jsem pouze první díl série a ten se mi hodně líbil, ale toto třetí pokračování mne až tolik nezaujalo. Snad až závěr měl trochu spád. Pravdou je, že pachatele jsem neodhalil až do poslední chvíle. Nicméně týraných dětí mám na nějakou dobu po krk (neplánovaně jsem totiž četl asi čtyři knihy s touto tématikou za sebou) a vezmu si něco lehčího. Ještěže jsem dostal k narozeninám kompletní vydání Harryho Pottera. :)

Hell_Rihova
15.01.2020 4 z 5

Třetí díl série sběratel a stejně tak dobrý, jako díly předchozí. Tentokrát se začnou objevovat děti zbrocené krví na prahu domu agentky Ramirezové. Sama netuší proč, ale časem na to přijde. Dohání jí její vlastní minulost, kterou chce nechat za sebou. Anděl, který děti unáší a před jejich zrakem jim zavraždí rodiče je tajemná postava, nikdo neví kdo by to mohl být, až později... Dělal dobré skutky, nebo je to jen odporný, zvrácený vrah?

Allla9
04.01.2020 5 z 5

Začínám být závislá na dalším a dalším pokračování sběratelské série. Naštěstí již bylo napsané čtvrté pokračování.

Rézinkaa
30.12.2019

Jakože...... drsný ????. Chvilkama sem si říkala, neboj je to jen knížka.

Nickyheat
20.12.2019

3. díl ze série byl tedy nejslabší...moc jsem se na něj těšila a po přeštení jsem byla dost zklamaná

Adel1212
25.11.2019 5 z 5

Jsem milovnice detektivních povídek, kde jsou součástí děti. Tato knížka mě ze začátku moc neoslovila, ale poté jsem nemohla přestat číst. Každá kapitola začala být zajímavější a zajímavější. Je úžasné jak autorka uvažovala.

esprit
16.11.2019 1 z 5

Tak jsem dala šanci ještě třetímu dílu a pokud bude dalsi tak ho rozhodně číst nebudu. Autorka nám do děje opět cpe hrdinky z prvniho a druheho dilu, furt řešíme kdo u koho bude spát, vaření a dress cod. To jak se kamarádí agenti s oběťmi nebudu ani komentovat. Námět byl slibný, dětí je mi lito, ale knížka se mi nelibila. Honem něco napsat a rychle vyřešit. Prostě odvar.

pastelka53
12.11.2019 5 z 5

Po knize vám v srdci zůstane bolest a plno nezodpovězených otázek .. Proč? Jak někdo může něco udělat dítěti jehož duše je ještě čistě nepopsaný papír? Kde je spravedlnost?
Smutné a čtivé podání od autorky, stránky letí jako o závod a oči se nechtějí odtrhnout. Duše pláče nad tím, co všechno zlého ve světě může být. I přesto, že kniha není podle skutečnosti, je příběh tak reálný - žijeme v době špíny, zlých činů a temných duší, které jsou schopné mnoha zvěrstev. Zbývá jen doufat, že i v tomto reálném světě existuje tým, jehož součástí je agentka Ramirezová a o děti se smutným životním začátkem se postarají a nabídnou jim nový a lepší život.

MíšaS.
11.11.2019 1 z 5

Bylo to lepší než druhý díl, ale i tak je to strašná kravina. Nezlobte se na mě, ale neřeší se tam nic jiného, než u koho se bude spát, kdo s kým pojede autem a kdo čí oblečení nosí. Vraždy vyšetřily jen tak náhodou. Teda alespoň podle mě.
Poslední kniha od autorky, dál už to pokoušet nebudu.

Didi15
21.10.2019 5 z 5

Jéé, tak to mě bavilo převelice. I tedy přes hrůzostrašné téma. Ale místy jsem se i zasmála, protože to vede prima parta agentů:)
Perfektní vypravěčský styl. Musím si dočíst i Májové růže.

lenkaabooks
08.10.2019 4 z 5

Zdá se, že se Motýli budou prolínat celou sérií. Ve druhém příběhu mi to vadilo, připadalo mi to násilné. Paní autorka však nastavila vztahy mezi agenty a oběťmi svým stylem a tak to tak beru. "Letní děti" se četly velmi dobře, téma těžké - zneužívané děti. Těším se až se s agenty, zvláště s Eddisonem :-) zase potkám.

JustWomen
02.10.2019 5 z 5

To bylo skvělé, zvláštní styl psaní, zvláštní postavy, atypické vztahy, šílené příběhy dětí. Kruté, mrazivé a velmi čtivé. Kniha hodně zmiňuje postavy a děj z předchozích dílů, tak to mi chybělo... jdu to dočíst.

Martiiiik
26.09.2019 5 z 5

Kniha byla skvělá, úpně mě připoutala ke čtečce :-) Dot ji napsala velmi čtivě, její vypravěčský styl je fenomenální.. obsah je ale dost složitý, chytá za srdce.. i když si clověk říká, že toto je prostě jen knížka, stejně zanechá hluboké stopy.. člověk si uvědomí, že i v běžném životě se tohle děje a má nutkavou potřebu vstát a jít hlavou proto zdi.. protože nejhorším zločinem je jakékoliv ublížení dětem.. kniha dostává zaslouženě pět hvězd a určitě ji vřele doporučuji.. hlavně těm, co se nebojí pohlédnout krutosti světa do tváře..

WowKokinko
25.09.2019 4 z 5

Po rozčarovaní z druhého dílu jsem dala šanci třetímu (přece nebudu mít doma nekompletní sérii že ano :D ) a byla to to správná volba. Třetí díl trilogie se dotýká dětí a násilí na nich, což dodává příběhu jistou mrazivou atmosféru. Spisovatelka se dokázala vyšplhat zpět na výsluní...

thrillery pro ženy

Dot Hutchison