Sběratel kostí

Sběratel kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234682/mid_lincoln-rhyme-sberatel-kosti-plR-234682.jpg 5 2910 2910

Případy Lincolna Rhyma série

První případ legendárního Lincolna Rhyma! Lincoln Rhyme býval brilantním kriminalistou, géniem na poli forenzní analýzy. Pak přišel nešťastný úraz, po kterém je Rhyme zcela nepohyblivý a emocionálně na dně. Schopnost bravurního úsudku a dedukce mu naštěstí zůstala, a tak může policii pomáhat při pátrání po sériovém vrahovi, který děsí celý New York. Pachatel se zjevně rozhodl hrát s vyšetřovateli zvrácenou hru na kočku a myš: záměrně nechává na místě činu drobné stopy a pohřbívá své oběti typicky morbidním způsobem. Jako by byl přesvědčen o vlastní nepolapitelnosti; jako by pro něj byly spáchané vraždy prostředkem k souboji s vyšetřovateli. Vlastně jen s jedním z nich... Lincoln Rhyme je sice ochrnutý, ale géniem zůstal. S pomocí špičkové laboratorní techniky a hlavně s přispěním začínající policistky Amélie Sachsové postupně prochází labyrintem stop a vodítek, které mu Sběratel kostí předložil. Rhyme se bude muset ponořit hodně hluboko do temnot šílencovy mysli, aby zachránil před krutou smrtí další nevinné oběti...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Bone Collector , 1997

Melic
23.04.2014 5 z 5

Film jsem neviděl, knížka byla výborná. Časem kouknu i na film, ať můžu porovnat.

monz
12.04.2014 4 z 5

Příběh znám z filmu, ale vzhledem k tomu, že se chytám i na další knihy s L.R., musela jsem přečíst i tento startovní příběh (naštěstí pro mě jsem si nepamatovala, kdo je vrah :-)
Nicméně to bylo filmu hodně podobné a to mě při čtení trochu svazovalo. Ovšem i tak je to příběh fascinující, postupy při vyšetřování zajímavé a kniha mě prostě bavila. Teď jsem zvědavá na pokračování této spolupráce...

Verrrunka
08.04.2014 5 z 5

Dobrý kriminální román, čtivý a napínavý. Ani filmové zpracovaní není k zahození.

Luciga
20.03.2014 4 z 5

Kdo má rád detektivky, tak si jistě přijde na své. Nechybí napětí, překvapivé zvraty... příběh čtenáře neustále udržuje v napětí a touze zjistit co nejdříve, jak to vlastně celé dopadne :o).

Jitka S.
22.02.2014 5 z 5

Výborná knížka! A nemůžu se dočkat dalších případů - a pro ty co nečetli a znají film - i tak to stojí za to :))

Mrazulka
22.02.2014 5 z 5

Prostě Deaver, kdo zná, nepotřebuje další komentář.

nishen
21.02.2014 4 z 5

Sběratele kostí jsem měla ve frontě dlouho, hlavně proto, že v knihovně byl pořád vypůjčený a nikdy jsem se k němu nedostala. Tak teď konečně. Lincolna Rhyma jsem si oblíbila už v mnou dříve čteném románu Tanečník, ale tady vlastně vstupuje do příběhů Jefferyho Deavera vůbec poprvé. Amélii jsem už také znala, ale až teď jsem začala poznávat úplný začátek jejich vztahu, ať už profesního či osobního. Deaver je prostě svělý vypravěč a i když jsou jeho knížky spíše takové jednohubky, stejně po nich sáhnu kdykoliv znova.

Ladys
16.02.2014 5 z 5

Můj první Deaver. Pecka. Spolu s Tanečníkem asi zatim nejlepší thriller, co jsem četl

dalia1769
16.02.2014 5 z 5

Moje první kniha od Deavera, která mne rozhodně inspirovala k tomu, abych si přečetla i další. Lincoln Rhyme je pozoruhodná postava a zaujal mne i podrobný popis metod ohledání místa činu. I vztah mezi Lincolnem a Amélií má zajímavý potenciál. Překvapivý závěr určitě není předvídatelný. Těším se na další díly.

avel
12.02.2014 3 z 5

Jsem na rozpacích. Dle hodnocení jsem očekávala pecku, ze které si jednoduše sednu na zadek. To se bohužel nestalo. Knížka je čtivá, děj napínavý, ale... Nevěřila jsem některým vyšetřovacím metodám - otisky jdou odebrat z kůže? Vážně? Možná by neuškodilo vysvětlení autora, co je reálné a co jeho fantasie.. A pak mi taky vadila neomylnost pachatele i vyšetřovatelů. Nemělo to hloubku, každý krok vedl k následujícímu, nic nebylo pořádně vysvětlené..
Velmi zajímavá myšlenka, ale asi bych očekávala, že bude lépe propracovaná... Víceméně jsou charakterizovány jen dvě postay (a to ještě bídně), což se mi zdá málo..
Zkusím ještě druhý díl a uvidím :)

KKK
12.02.2014

Co říct!Dlouho jsem se odhodlávala po tomto spisovateli šáhnout,stále jsem to odkládala a teď jsem moc ráda,že na něj konečně došlo.Okamžitě jsem věděla,co budu v příštích měsících číst a hned jde mezi mé oblíbené.

KKK
05.02.2014

Začala jsem číst a normálné lituji času,kdy jsem četla něco jiného!!Může mi někdo poradit,jeslti další knihy pokračují nezávazně na sobě,nebo ji tam nějaký sled.

koki.veru
04.02.2014 5 z 5

První díl s Lincolnem a Amélií. Jak kniha, tak i film s Angelinou byli úžasný.

Gity
02.02.2014 5 z 5

Knížka se mi moc líbila - čte se opravdu jedním dechem. Velmi zajímavý je také podrobný popis kriminalistických technik, díky nimž lze získat co nejvíc informací o pachateli. Místy je kniha sice velmi morbidní a drsná, ale rozhodně ne účelově a ne proto, aby čtenáře šokovala, spíše je to prostý popis děje a prostředí. V knize jsou celkem podrobně vysvětleny zdravotní potíže Lincolna, což ji pro mě také činilo velmi zajímavou a poučnou.

kvádr
17.01.2014 5 z 5

Miluji detektivky a se silným rozuzlením na konci....

wejjik
16.01.2014 5 z 5

Napínavá a velmi čtivá, moc se mi líbila jako ostatní knihy od Deavera.

rose
13.01.2014 5 z 5

Pro mě první setkání s Lincolnem Rhymem. Hodně zajímavá postava. A příběh sám je napínavý od první stránky. To nečekané finále je skoro horrorové. Moc hezky jsem si početla a už vyhledávám další díly, které si vypůjčím.

Ctibi
30.12.2013 4 z 5

Četl jsem jedním dechem a kradl chvilky abych mohl číst. A jak jinak, do posledního okamžiku jsem si netroufal říct kdo je pachatel a stejně mne to překvapilo. Nemělo to chybu.

badinka4
19.12.2013 5 z 5

Skvělá knížka,lepší než film,těším se na další

DreamR
11.12.2013 5 z 5

Moje první a osudové dílo od Deavera, která na dlouhou dobu určilo, co budu číst. Nezapomenutelný Rhyme a pointa, že nakonec je vždycky všechno jinak, než se možná celou dobu může zdát. Jeden z mých nejoblíbenějších autorů vůbec.