Sběratel dětí

Sběratel dětí https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/1759/mid_sberatel-deti-w9v-1759.jpg 4 172 49

Anna a její manžel Harald prožívají noční můru všech rodičů. Při dovolené v Toskánsku beze stopy zmizí jejich devítiletý syn Felix, který si hrál před domem. Policejní pátrání je bezvýsledné a oni se musí vrátit domů bez dítěte. O deset let později se Anna vrací na místo činu, aby zjistila, co se tenkrát stalo. V liduprázdném údolí si od charismatického Němce Enrika kupuje romantický vodní mlýn. Muž ji fascinuje svým postojem k životu a Anna mu zanedlouho ve všem slepě důvěřuje. Netuší, že tento šarmantní, laskavý muž je masový vrah, který v Německu i Itálii zavraždil celou řadu dětí a už dlouhá léta se nikým neobtěžován schovává v toskánských horách.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Der Kindersammler , 2006

jasmína
25.02.2018 5 z 5

Prokletá krev byla o trošku méně drastická, ale i tuto jsem přečetla skoro na jeden zátah. Jen téma nevinných dětí pro mě jako pro mámu nebylo zcela lehké, ale autorka píše moc dobře jen škoda, že nevydává něco častěji.

Prilen
18.10.2017 5 z 5

Velmi dobře a poutavě napsaná kniha, od neznámé autorky (alespoň pro mne do této chvíle).
Děsivé na ní je, že se, bohužel, může stát i skutečností....
Kniha mne pohltila a neustále na ni musím myslet. Škoda jen, že od této autorky jsou u nás zatím přeloženy pouze 2 knihy.

Acquenta
25.03.2017 4 z 5

Z této knihy mám rozporuplné pocity. Začátek se jevil jako opravdu napínavý, čtivý příběh plný hrůz. Za sebe mohu říct, že číst o násilí, které bylo pácháno na chlapcích bylo velice těžké. Možná jsem byla i ráda, když se v polovině příběh přesunul do prostředí Itálie a najednou byl takový lehčí, někdy i zdlouhavý, ale nikdy nenudil. Skvělá kniha se zajímavým nápadem, napínavá, určitě doporučuji přečíst.

adelinka
29.12.2016 4 z 5

zaujímavý príbeh psychicky narušeného muža, ktorý v pravidelných časových úsekoch zabíja malé 10-12 ročné deti (teda chlapcov)...Hneď som si predstavila môjho 12 ročného syna - bŕŕ´, hrôza

fis.rena
28.08.2016 4 z 5

Od samého začátku víme kdo je vrah a co udělal. Přesto se kniha čte dobře,děj plyne,popis přírody...pěkné. Zdlouhavá pro mě byla část o popisu pronajímaných domů v Itálii a lidí,kteří byli potencionální zájemci. Pro mě zbytečné vlákno.

lenkavildomcova
04.05.2016 5 z 5

Šílené, nedokážu si představit takového člověka... Kniha výborná... Doporučuji

orinka3
01.04.2016 4 z 5

Smutné čtení, od kterého se čtenář jen těžko odtrhne. Příběh začíná v Německu a končí v Itálii, pěkně to do sebe zapadá. Od samého začátku je znám pachatel, oběti přibývají a okolí je stále bezmocné. Mrzí mě, že se poslednímu chlapci nepodařilo uniknout i když se smyčka kolem toho odporného úchyla téměř dokonale stáhla. Škoda, že je společnost až příliš humánní vůči lidským zrůdám. Takové zmetky by měli soudit rodiče někde o samotě, ne soudci u soudu. Aspoň že tam dostal, co si zasloužil, ovšem podle mého názoru až příliš rychle. Na nápravu pro něj už bylo beztak pozdě. I když musím uznat, že podmínky, v jakých pachatel vyrůstal, z něj nemohly udělat nic jiného.

keselylenka
22.03.2016 2 z 5

Knížka mě na začátku nadchla a první kapitoly jsem skoro nedýchala. Bohužel okouzlení vyprchalo a většinu knihy jsem četla spíše z povinnosti dočíst, než že by mě to bavilo. Až posledních pár stran v sobě zase mělo nějaké napětí.

pedi
12.03.2016 5 z 5

''Vypadá jako anděl,ale je to ztělesněný ďábel,,Právě tak tomu je.Nikomu nevidíme do hlavy a nevíme jak a proč byla narušena jeho osobnost.Hra na sympaťáka a citlivku.A co dokáže takový člověk způsobit a zanechat za sebou je strašné.Moc dobře se kniha čte a zanechá v člověku spoustu proč....

NikaMirka
21.11.2015 5 z 5

Přesto, že je to kniha na tak vážné téma, nepřišla mi odporná, ba naopak, místy mi přišla smutná, až dojemná, zvlášť, když se člověk zamyslí nad tím, co předchází zrůdným činům vrahů. Je až neuvěřitelné, jak dětství dokáže ovlivnit celý další život a že jedna událost, která člověka může posílit, druhého jedince zcela zničí, když ne fyzicky, tak psychicky. Kniha je velice krásně napsaná, příběh má hlavu i patu a opravdu vůbec nevadí, že se prolíná několik různých časových rovin, stejně jako míst, na kterých se příběh odehrává. Za mě dávám pět hvězdiček.

Rade
07.07.2015 3 z 5

Docela napínavý, čtivě napsaný román (spíše než detektivka) s psychologickým podtextem a pokusem o psychologii masového vraha dětí. Střídání časových rovin mi nevadilo, naopak. Podle mě však přehnaně kruté. Závěrečná pointa se mi zdála dost nepravděpodobná…
Na konci textu SPOILER: Popis toskánské krajiny a městeček by se mi za jiných okolností líbil (je znát, že autorka tuto oblast dobře zná), v těchto souvislostech však moc ne. A představa Toskánska – konkrétně okolí Sieny jako kraje, kde se téměř v každé usedlosti setkáme s Němcem a všude se domluvíte německy, mi moc nesedla, z krátkých pobytů o dovolené tohle ale neumím posoudit… Zklamala mě smrt poslední oběti.

Illaa
03.03.2015 4 z 5

Trošku jinak pojatá detektivka. Od začátku víte, kdo je vrah. Proto během čtení odpadají jakékoliv spekulace. Děj byl ale dokonale propracovaný, různými časovými liniemi se dostáváme z přítomnosti do minulosti, kde je popisováno, jak moc ovlivnilo vraha jeho dětství. Na konci již jen čekáte, kdy a jak dojde k odhalení.

Zorka
27.12.2014 5 z 5

Přestože detektivky nejsou úplně můj šálek kávy, ztracené děti mě oslovily a knihu jsem si vypůjčila. Nelituji. Je velmi čtivá, napínavá, téma je bohužel velmi závažné a nikoli nereálné. První, na jsem jsem si vzpomněla, byl případ "ztracené" holčičky na dovolené v Portugalsku.

ovpana
03.12.2014

Moc hezká kniha i když to je dost děsivé a bohužel se to i stává ve skutečnosti.

michalka S.
12.07.2014 5 z 5

Tato kniha byla skvela dejove ,ale vrazdy malich chlapcu uz tak super nebylo.Ale byla to detektiva a ja mam rada tento zandr.

keduler
07.04.2014 4 z 5

Pro mne o trochu lepší než dobrá kniha, které by podle mého dějově vůbec neuškodilo, kdyby asi o čtvrtinu až třetinu zhubla. Přijde mi totiž, že některé kapitoly jsou tam buď úplně zbytečně nebo by pro udržení se v ději, místo několikastránkové kapitoly stačilo přibližně čtyři až pět vět, které se v pohodě daly zařadit do kapitoly předcházející či následné. Také mě při čtení trochu rušily autorčiny časté a chaotické skoky v čase. Takže můj celkový dojem z této knihy to rušilo. Prostě řečeno - ubrat trochu zbytečného balastu a trochu jinak chronologicky knihu seřadit. Samozřejmě, že ne úplně postupně, protože tím by kniha také ztrácela na čtivosti.

Mišulenka
24.03.2014 3 z 5

Dávám s obrovským zklamáním tři hvězdičky.
Příběh začal jako brutální darda na nejcitlivější strunu mého vědomí i podvědomí, bála jsem se číst, když jsem doma byla sama a s hrůzou očekávala, co bude na dalších stránkách. A pak se to všechno nějak divně rozvolnilo, jako čtenář jsem se dostala do téměř romantického kraje Toskánka, který je tak netečný ke krutému osudu Anny, všechno kvete, ptáčci zpívají...
Ačkoliv se autorka nebála pustit do několika retrospekcí naráz a rozvíjela v nich osudy více postav, závěr mě velice zklamal. Čekala bych větší pecku, než je zakomponování rodiny poslední oběti do celé skládačky příběhu.
Jsem ráda, že jsem se nechala zlákat anotací, ale četla jsem o dost lepší psycho-thrillery.

janka7078
17.03.2014

Skvela kniha, talentovana spisovatelka, aj ked som sa trošku strácala v jednotlivých striedaniach rokov.

Neri
15.03.2014 4 z 5

Téma děsivé až depresivní, ale oceňuji, že se autorka zbytečně nevyžívala v nechutnostech. Děj plynul svižně, moc se mi líbilo psychologické ladění. Propříště si ale knihy s podobným tématem budu muset odpustit, některé momenty se mi stále vracejí a pocit bezmoci zůstává.

Melaanie
02.03.2014 5 z 5

Velmi hezky napsaný příběh, i když téma dost děsivé, ale bohužel i ze života. Střídání časových pásem mi nijak nevadilo, neztrácela jsem se při čtení. Musím říct, že mě z této knihy občas i mrazilo.

Sabine Thiesler
německá, 1957