Saturnin

Saturnin https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/1615/bmid_saturnin-Hqf-1615.jpg 5 7479 1083

anntine
13.03.2016 4 z 5

Krásná knížka, čtivá, vtipná, pohodová. Zvlášť se mi líbí ten lehký humor, nijak se nevtírá a přesto se čtenář zasměje. Pěkně vypracované postavy a jejich charakteristika, příběh a hlavně letní atmosféra z knížky dělají poklidnou četbu.

Monika_cz
11.03.2016 5 z 5

Tuhle knihu miluju. Je tak krásně a hlavně čtivě a vtipně napsaná, že se jí prostě nedá odolat. Saturnin je ten nejlepší sluha. Velice ráda vzpomínám na úvodní slova a koblihy.

jewarix
09.03.2016 5 z 5

Úžasnýčtivý a velmi zábavný příběh. Čte se jednim dechem.

wir
07.03.2016

Jedna z mála knih, kde musím říci, film lepší než kniha. Není to však zapříčiněno knihou, nýbrž báječným filmem.

Claricia
07.03.2016 5 z 5

Jako vždy skvělé čtení.

Sova15
02.03.2016 5 z 5

Kniha, co se dá číst stále. I filmové zpracování je svělé. Někdy mám chuť, začít házet koblihy.....

noctambule
27.02.2016 3 z 5

Po tak dobrém hodnocení zklamání. Skvělá práce s jazykem, vtip tomu nechyběl, ale nic z čeho bych se chytala za břicho. Takový inteligentní humor. S tím nemám problém, co mě dělalo největší problém je forma. V podstatě balík komických příhod a komu to nesedne, tak jako mě, nemá šanci se do toho pořádně začíst. Nepříjemně mě překvapilo, jak pomalu se mi to četlo. Oddechovku jsem čekala marně.

Xena011
27.02.2016 5 z 5

Dobrá oddechovka plná vtipných pasáží.

Viky007
26.02.2016 5 z 5

Tahle kniha je prostě věčná! Doporučuji všem, kteří se chtějí zasmát, protože humoru je zde opravdu požehnaně :-).
A tetička Kateřina nemá chybu!

MadlenkaM
24.02.2016 5 z 5

Sluha Saturnin je mým hrdinou i dvojčetem v jednom. Skvělé zábavné čtení. :-)

Ashen-Shugar
22.02.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších věcí, co se dají vůbec přečíst.

petra4080
22.02.2016 4 z 5

Úžasnej humor. Doporučuji přečíst, nebudete litovat.

desert.fox
19.02.2016 5 z 5

Hodnocení: Výborná.
Počet přečtení: 10, ale možná i 20.
Televizní i filmové zpracování je také velmi podařené.

Romanka89
19.02.2016 5 z 5

Úsměvná kniha, ke konci jsem byla tak začtená, v mhd, až jsem přejela asi 5 zastávek, což mluví za vše. Těším se až si zopakuju filmovou podobu tohoto díla.

"V bláznivých nápadech toho chlapíka je kus poezie a jeho humor je blízký mému srdci. Jeho fantazie a podivuhodné myšlenkové přemety dovedou udělat detektivku z jízdního řádu a člověk cítí, že nemusil tak zestárnout, kdyby si byl nezapomněl hrát."

Čtenářská výzva 2016: Kniha z žebříčku 100 nejlépe hodnocených knih.

nandapanda
18.02.2016 5 z 5

Vybrala jsem si Saturnina jako četbu k maturitě. Původně na jeho místě byl Hordubal od Karla Čapka. Jsem moc ráda, že jsem ho vyměnila. (Ačkoliv Hordubala si chci také někdy přečíst.)
Zpočátku jsem byla ke knize trochu skeptická. Asi jsem nevěřila, že bude tak "úžasná, vtipná a poutavá", jak všichni říkali. Teď mohu s klidným svědomím říct, že (spolu s Vejce a já) je nejlepší knihou, kterou jsem ze svého seznamu k maturitní zkoušce přečetla.
Příběh je opravdu "úžasný, vtipný a poutavý". Při čtení jsem se smála nahlas - a to se mi moc často nestává - a přelouskala jsem ho celkem rychle. Doporučuji všem, ať už k maturitě nebo jen tak. Je to úchvatné dílo.

stefinam
17.02.2016 5 z 5

Prima kniha, zase se ráda podívám na televizní zpracování.

hanka616
16.02.2016

Humor, který nestárne. Laskavá, milá, vtipná kniha u které jsem se smála hodně nahlas.

Barbucha97
15.02.2016 5 z 5

Okřídlené hlášky z této knihy používám i v běžném rozhovoru. Je to nesmrtelný humor a moc ráda se k němu vracím.

Petruse21
15.02.2016 3 z 5

Nejlepší je pasáž, kde je rozdělení lidí podle toho, co by udělali s koblihami:).

genie
13.02.2016 4 z 5

Milá a úsměvná knížka, ovšem nedokážu se zbavit pocitu, že se mi líbila hlavně proto, že je pro mě filmové zpracování Saturnina kultovní záležitostí a všechno, co jsem četla, jsem si v hlavě přehrávala právě s filmovými protagonisty ...