Křik

Křik https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349157/bmid_krik-i6z-349157.jpg 4 347 105

Sarah Geringënová série

Výjimečný thriller inspirovaný skutečnými událostmi. Uprostřed mrazivé noci jsou policisté povoláni k rutinnímu případu úmrtí v psychiatrické léčebně. Tělo pacienta, který uškrtil sám sebe, je nalezeno s ústy otevřenými v tichém výkřiku. Inspektorka Sarah Geringënová cítí, že tady něco nesedí. Co znamená jizva na čele oběti? Co představují kresby na stěně? Vyšetřování zločinu zavede čtenáře přes Londýn, Oslo a Minnesotu až k otázce, která fascinuje snad každého: existuje posmrtný život?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Le Cri , 2016

sipkulka
23.01.2018 5 z 5

Super napínavý příběh. Knížku sem přelouskala během 2 dnů. To že je příběh inspirovaný skutečnými událostmi je třešnička na dortu...

Květ
21.01.2018 3 z 5

Thriller, inspirovaný skutečnými událostmi týkající se pokusů na lidech, který prováděla CIA v projektu MKULTRA. To je na tom opravdu děsivé. Knížka je zajímavá, čtivá, s neotřelým námětem. Podezřelé úmrtí v psychiatrické léčebně postupně odhaluje zamotanou a pečlivě utajovanou skutečnost. Ke konci balancuje na hranici sci-fi, což není něco, co bych úplně hltala. Solidní čtenářský zážitek.

Kokoiva
18.01.2018 5 z 5

Vynikající , kniha která mě vtáhla, a úplně mě ocarovala

Susan94
17.01.2018 5 z 5

....nejděsivější na tom je, že kniha byla inspirovaná skutečnými událostmi. Čtivý příběh s nevšední zápletkou, která nutí člověka přemýšlet.

Lucik87
13.01.2018 5 z 5

Skvělá kniha. Sympatické postavy a hlavně originální zápletka.

vladka1695
08.01.2018 3 z 5

Klasická detektivka, jako spousta jiných.

sioux
06.01.2018 2 z 5

První půlka dobrá, ale druhá půlka je akční thriller. Myslím, že někomu se to může líbit a může to číst jedním dechem, ale pro mě to byla fantasmagorie, která hodně skřípala v základech.

kneslova
02.01.2018 4 z 5

Slušně napsaná kniha, víc se mi líbila první polovina, pak mi to připadlo trochu přes míru...pak to přechází do akčního scénáře.. ale výborné

Knižní střípky
29.12.2017 5 z 5

Tak toto byla jízda! Knihu jsem četla na doporučení, a mohu říci, že nelhala. Sice prvních pár stránek bylo tak trochu rozpačitých, ale to se záhy změnilo v dechberoucí thriller. Opravdu výborná kniha, která mě donutila jít si prostudovat materiály skutečném projektu MKULTRA. Toto byla tak dobrá kniha, šílená, děsivá, ale výborná. Při scénách z psychiatrické léčebny mi šel mráz po zádech, to jsem ovšem ještě netušila, že mě čeká něco tisíckrát horšího. Jeden z příběhů, na které se nezapomíná.

ankaras
28.12.2017 5 z 5

TOP, kniha, která má v sobě naprosto všechno.

kachenbooklover
24.12.2017 5 z 5

Musím říct, že jsem se dlouho ke knize nemohla dostat, ale když už to přišlo , tak jsem nemohla přestat !
Opravdu klobouk dolů za tuto knihu !!Autor píše skvěle...doufám , že bude pokračovat !

PavlínaAlžběta
12.12.2017 5 z 5

Pro koupi této knihy jsem se nechala inspirovat a nalákat videem od Booktubera (nevzpomenu si teď na jméno). Thrillery mám ráda, ale pokud jsou to opravdu thrillery, kde je napětí na každé straně, kdy vás strach strhne do děje, a nemůžete se dočkat další stránky. A tato kniha, tento spisovatel s příběhem, který je napsán na základě skutečných událostí to vše splnil. Kniha je čtivá, zatáhla mě sebou nejen do psychiatrické léčebny, kde mrazilo mě po zádech, nalezení mrtvého pacienta, co se uškrtil sám a ústa dokořán vyděšením, prožívala jsem knihu celou dobu... dialogy, úvahy... chvílemi jsem byla i překvapena zápletkami. Palec nahoru a 5 hvězd!

Nekťa
02.12.2017 5 z 5

Obsah knihy mě nalákal, což ještě není záruka, že kniha bude dobrá. Tahle ale skutečně byla. A to hodně dobrá! Už po prvních několika stranách bylo jasné, že autor umí psát neuvěřitelně čtivě a jakmile mě vtáhnul do děje, už jsem se od čtení nemohla odtrhnout! A když si člověk uvědomí, že ty věci se skutečně staly...o to víc ho celý příběh zasáhne. Můžu jenom doporučit!

mulder
02.12.2017 5 z 5

Výborná kniha, která má spád.

lenuskav
27.11.2017 5 z 5

Rozhodně své volby nelituju, doufam ze se objeví další knížky :)

mmmisulka.r
27.11.2017 5 z 5

Křik, díky kterému vám ztuhne krev v žilách!
Velmi povedená kniha, která v průběhu čtení budí dojem normální krimi. Což je velký omyl!
Více v recenzi v záložkách - Knižní deníček

manica
23.11.2017 5 z 5

Super.

JustWomen
20.11.2017 5 z 5

Šílené čtení, kombinace psychiatrická léčebna - thriller - skutečná událost. Kniha inspirovaná skutečným projektem MK Ultra vyvolává otázku, zda existuje možnost reálné existence takových experimentů. Asi ani nechci znát odpověď…

nakavusterezou
11.11.2017 5 z 5

Pane bože! Kde se tak dlouho tento autor ukrýval?

Celý příběh začíná v psychiatrické léčebně, kde se sám uškrtí jeden z pacientů. Jenže je tomu opravdu tak? Jak se člověk dokáže sám uškrtit? Jde to vůbec?

Celý případ si vezme na starosti místní detektivka Sarah, která se dostane v případu tak do hloubky, že jí a jejímu "parťákovi" půjde několikrát o život!

Fakt jsem čekala, že se celý příběh bude odehrávat s psychiatrické léčebně, ale když tomu tak nebylo, zprvu jsem byla trochu zklamaná, ale pak se tam začalo dít to, to, to a to, že jsem na nějakou léčebnu úplně zapomněla!

Já jsem si příběh úžívala od první stránky až do té poslední a to taky díky tomu, že je příběh podložen skutečnými událostmi .. a jak pak sami uznáte, ten příběh je bláznivý, mrazivý a taky trochu psycho.

Trochu nalákám budoucí potencionální čtenáře a to tím, že se zde setkáváte s medicínou a jejímu pokusy v 20. století, akčními scénami, detektivními prvky a trochu i tu romantiku zažijete.

Ale pozor, když už jsem u té romantiky, ano, je tam, ale je tam nastíněná tak krásně a přirozeně.. a hlavně! není ji tam příliš. Je tam podána hezky a přirozeně, což já chválím. Protože fakt nemám ráda, když v thrilleru je až moc lásky, ta do těchto žánrů podle mě nepatří.

Musím říct, že nakladatelství xyz si mě díky těmto knihám a příběhům získává čím dál tím více. Je to přesně to, co se od dobře napsaného thrilleru dá očekávat a co čtenář tohoto žánrů chce držet v rukou.

Všechno v této knize dávalo smysl, bylo to reálné a autor umí tak dobře popsat napínavou situaci, že se budete cítit, jako byste byli hned vedle hlavních hrdinů.

Takže jo!! Tuhle knihu doporučuji všem, co si chtějí přečíst pořádný a kvalitní thriller s pořádnou dávnou akce a napětí!

Alex.Barunka
07.11.2017 3 z 5

3,5/5
Křik mi hodně připomínal Jamese Rollinse, který je ale více popisný a zachází mnohem hlouběji.
Nebylo to špatné, jedno velké pozitivum je fakt, že se to čte jedním dechem, autor nezachází do podrobností a často staví na zběhlých úvahách a dialozích. Má to mnoho klišé prvků, na akčnějších momentech si mohl dát více záležet. Ale jádro zápletky je velice dobré.

podle skutečných událostí

Nicolas Beuglet