Nevinná krev

Nevinná krev https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204017/mid_saga-sangviniste-nevinna-krev-hy1-204017.jpg 4 305 45

Sangvinisté série

Skvělá archeoložka doktorka Erin Grangerová, vojenský forenzní expert seržant Jordan Stone a kněz z Vatikánu otec Rhun Korza musí chránit chlapce Tommyho – vtěleného anděla. Této trojici z proroctví – Vědmě, Vojákovi a rytíři Kristovu – pomáhají členové řádu sangvinistů, nemrtvých napůl svatých a napůl zatracených mnichů. Boj s nepřáteli, kteří se snaží Tommyho unést, se přesto zdá nad jejich síly. Do čela protivníků – tajné společnosti Belial, jíž pomáhají zabijáčtí netvoři bez duše – se totiž postavil Jidáš Iškariotský. Ten byl odsouzen k nesmrtelnosti, aby pykal za svou zradu Ježíše Krista. Jidáš teď chce své selhání odčinit, a proto připravuje vše pro druhý příchod Krista na zem. Jenže to znamená, že se rozpoutá poslední bitva mezi silami dobra a zla a nastane Armagedon. První vydání. -- zdroj: www.legie.info --... celý text

Horory Romány Fantasy
Vydáno: , BB art

Innocent Blood , 2013

TeraBla
16.04.2024 4 z 5

Pokračování Krvavého Evangelia je opět čtivé, svižné, akční a plné biblických legend. V tomto díle mi začal vadit vztah Erin a Jordana, včetně neustále opakujícího se slova "teplo". Jsem zvědavá na třetí díl.

Belanna
29.03.2024 5 z 5

I pokračování Sangvinistů je ve znamení napětí, akce, temné a ponuré atmosféry.
Fantasy linku opět doplňují historická fakta, mýty a legendy, které více či méně známe.
V tomto díle jsem hodně sympatizovala s Alžbětou Nádašdy :)
Skvěle napsané.

Arev122
02.01.2024 5 z 5

Je to kniha fantasy, kde se prolínají historické postavy, nadpřirozené a nesmrtelné postavy spolu s hlavními lidskými postavami. Četlo se dobře, bylo to dobrodružné, akční a napínavé.

Rihatama
23.10.2023 4 z 5

Rollins a Cantrellová svou literární spolupráci zdokonalili a vytvořili sehranou dvojici. Jak mě u Krvavého evangelia zlobila nesourodost akční a romantické linky, tak tady už jsem nabyla dojmu, že románové partie mnohem lépe souzní. Právě proto jsem se k Erin, Jordanovi, Rhunovi, kněžně Báthoryové, Rasputinovi a dalším vrátila až po roce. Ale teď vidím, že nebylo proč váhat. Tuto upířinu jsem si užila. Autoři nabízí důkladně namíchaný mix dobrodružství, napětí, nadpřirozených tajemství sahajících do dob zrození a smrti Ježíše Krista, apokalyptických proroctví dramatických soubojů a konečně taky oněch milostných vztahů :-). Nechala jsem se stáhnout do světa démonických stínů a andělského světla, nalákat vidinou božské spásy a obávala se věčného zatracení. Souboj pozemských a nadpozemských sil může rozhodnout jedině nevinná krve. Ač možná mírně překombinovaný a rádoby maximálně šokující, tento vpravdě krvavý román doporučuji. Výborné oddychové čtení. A že to člověk občas potřebuje.

tinka1974
30.04.2022 5 z 5

Znovu musím napsat, že je to klasický Rollins. Parchant v každé kapitole a stále stejné zbraně, jako používá Singma, s tím rozdílem, že tyto mají stříbrnou munici. Poslouchala jsem audio verzi a musím říct, že je to povedený román.

jan7113
06.03.2022 4 z 5

Někomu tento příběh může připadat ujetý. A ujetý podle mě skutečně je. Pokud ale přijmete takové bizarnosti, jako že se po střechách současného Říma prohání hraběnka Báthoryová, která v temných uličkách vraždí a vysává své oběti, že po Tibeře si v klidu vesluje Jidáš Iškariotský a Severní ledový oceán brázdí ve svém ledoborci šílený Rasputin se synem posledního ruského cara, čeká vás napínavý příběh o boji dobra se zlem plný živých, mrtvých, nemrtvých i nesmrtelných. Jediné, co trochu otravuje, jsou vize jednotlivých postav. Chápu, že pro celkové pochopení jsou pohledy do minulosti nutné, ale přijde mi, že jich je až příliš. Jinak velmi dobré a těším se na třetí díl. Jen si teď dám od všech andělů i prokletých na chvíli oraz :-)

Kodetka
05.02.2022 4 z 5

Jako je to celkem "přitažené za vlasy", ale i tak se těším na poslední díl. Napětí a akce je v knize dostatek a postavy si člověk oblíbí ať chce nebo ne.:-)

Luigi1
03.01.2021 5 z 5

Je zde velice pěkně napsaný boj dobra se zlem

narvah
10.07.2020 5 z 5

Druhý diel ešte lepší, ako prvý. Originálne zvraty a nápady. Stále prekvapivý dej až do konca.
Odporúčam

kokosek
28.06.2019 4 z 5

Když už jsem v tom období magie a upírů, tak dočtu tuhle ságu. A je to zajímavý pohled na historii křesťanství. Vlastně celkem dobrá pohádka. Rozhodně stojí za zamyšlení co by kdyby.

Leena
05.06.2019 5 z 5

Tato trilogie se mi moc líbila, poutavé, čtivé, napínavé.

Veronika33
07.05.2019 4 z 5

Kniha bolo snáď rovnako pútavá ako jej prvý diel, fakt sa ani chvíľu nenudíte,ale... celú dobu som mala pocit,že všetky zvraty sú len predohrou pred nejakými super bojom a ono nič, všetky prekážky, zvraty, situácie sa mi zdali v rovnakej úrovni. Nemyslím, že by ma príbeh sklamal, skôr som asi čakala niečo iné. Napriek tomu som si knihu užila a teším sa na ukončenie tejto série.

Pavlnka
27.02.2019 4 z 5

Pěkné zakončení série.

keddie1
04.02.2019 5 z 5

Další skvělá kniha, James Rollins nezklamal.

ilčidlo
02.08.2018 4 z 5

napínavá pohádka pro dospělé, hezky jsem si početla

Atak
24.04.2018 5 z 5

Super čtení hned se pustím do čtení třetí knihy této série, jestli je poslední to se dozvím na konci ;)

Fondis
19.02.2018 5 z 5

Knihy se sangvinisty mě teda hodně baví. Takový pohádky pro dospele. To ovšem nemění nic na faktu, že je to skvěle napsaný. Provázanost postav, zajímavý děj, vychytanost, vychytralost. Hlavně ten nápad. Samotný čtení, no s tim nešlo přestat. Kazda stránka má co nabídnout a nemůžete se dočkat až otočíte list. Je ale fakt, že to člověk musí brát hodně, hodně s rezervou. Jako třeba i Sigmu. Tesim se na poslední dil.

Miruš
15.01.2018 5 z 5

Opět skvělá, pořádně napínavá...

Hajana
03.01.2018 4 z 5

Kniha, jakož i celá trilogie o sangvinistech se mi velmi líbila, mohu jen doporučit a vim, že se k ni jednou ráda vrátím, jen jedinou výtku mám, Rollins to měl napsat sám, podle mě je tam znát, že tu romantickou část psala žena, zkratka na Rollinse je tam té romantiky až dost, jinak super.

Gynger
26.11.2017 5 z 5