Nevinná krev

Nevinná krev https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204017/mid_saga-sangviniste-nevinna-krev-hy1-204017.jpg 4 305 45

Sangvinisté série

Skvělá archeoložka doktorka Erin Grangerová, vojenský forenzní expert seržant Jordan Stone a kněz z Vatikánu otec Rhun Korza musí chránit chlapce Tommyho – vtěleného anděla. Této trojici z proroctví – Vědmě, Vojákovi a rytíři Kristovu – pomáhají členové řádu sangvinistů, nemrtvých napůl svatých a napůl zatracených mnichů. Boj s nepřáteli, kteří se snaží Tommyho unést, se přesto zdá nad jejich síly. Do čela protivníků – tajné společnosti Belial, jíž pomáhají zabijáčtí netvoři bez duše – se totiž postavil Jidáš Iškariotský. Ten byl odsouzen k nesmrtelnosti, aby pykal za svou zradu Ježíše Krista. Jidáš teď chce své selhání odčinit, a proto připravuje vše pro druhý příchod Krista na zem. Jenže to znamená, že se rozpoutá poslední bitva mezi silami dobra a zla a nastane Armagedon. První vydání. -- zdroj: www.legie.info --... celý text

Horory Romány Fantasy
Vydáno: , BB art

Innocent Blood , 2013

Briv
05.05.2017 4 z 5

Výjimečně budu mít krátký komentář, protože bych se opakovala v tom, co jsem napsala u prvního dílu. Rollins prostě umí, takže jdu na poslední díl:).

Majdule
16.04.2017 5 z 5

Napínavé tak, že mě chvílemi přepadalo neodolatelné nutkání přetáčet stránky dopředu. Líbilo se mi, jak autoři mají celé téma v rámci série promyšlené a přitom každý díl má svůj vlastní příběh, který funguje a je vlastně uzavřený.
Jsem skutečně ráda, že podobný svět neexistuje, ale baví mě se do něj ponořit ve fantazii. Autoři navíc stvořili mě sympatické postavy a okořenili to i vztahovými zápletkami. Co mě pak skutečně potěšilo, byl vývoj Jidášovy linie. Pro mě skvělá oddechovka.

Sméťa11
04.04.2017 4 z 5

Dobré, dobré, skvěle promyšleno, zajímavé okolnosti v kontextu s historií

medvidek
04.03.2017 3 z 5

Prijde mi to moc jako natahovani, klidne se mohlo skoncit prvnim dilem, ale opet je to silene napinave.

Anne123
20.11.2016 4 z 5

Úžasné pokračování...! Jaký bude závěr? Jdeme na to :D

Guepp
19.10.2016 4 z 5

První díl byl vážně skvělý a dle mého mu tento nemůže konkurovat, protože už jsou pro čtenáře odkryty odpovědi na stěžejní otázky ohledně sangvinistů, strigoi, apod. A hlavně se tam připletla ta Elisabetha, které jsem moc nepřišla na chuť. Ale to je věc jiná.
Nevinná krev má stále skvělou akci, zápletku, plno záhad a vše propojuje ve skvělý příběh. Jen už mě to nebavilo tak jako první díl. Něco jsem i dokonce jen letmo přešla pohledem a vlastně ani nevím, jestli se mi chce číst poslední díl. Pravděpodobně to teď nechám chvilku uležet. Ať je to zase plné tajemství! :-)

Mammoth
30.09.2016 5 z 5

Pokračování sangvinistické série, je ještě lepší než první část. Od začátku do konce se jede na plný plyn a chvíle oddechu přichází až s poslední stránkou, která samozřejmě navnadí na další díl...

Hadati
25.09.2016 4 z 5

Druhý díl krvavého evangelia konečně lépe vysvětlí, proč se legendární trojici říká Kristův rytíř, Válečník a Vědma. Také se zde odhalí, kdo je vůdcem tajné společnosti Belial a co je jeho cílem. Pokračování je ve všech ohledech lepší než první díl a se zvědavostí očekávám, jakým způsobem bude tato trilogie ukončena, a zda se v třetím díle objeví všechny známé postavy, které dosud přežily, nebo bude některá z nich odsunuta mimo dění jako již nepotřebná.

lampernaqui
12.08.2016 3 z 5

Trochu lepší než první díl. Od poloviny románu mě to začalo celkem bavit. Propojení Jidáše, Lazara, Rasputina, Báthoryů a dalších nebylo špatné. Nějak to bez Sigmy a Kowalského není ono. Z hlavní trojice je zatím jediný zajímavý Sangvinista. Knížka mohla sérii krásně ukončit, ale ono ne. Ještě si něco schovala na další díl a já se obávám, aby jen nenatahovala něco, co už není třeba.

kiwi88
27.07.2016 3 z 5

Taková pohádka, není to špatné, ale ne úplně můj šálek čaje, jak se říká...

Elea
18.06.2016 4 z 5

Další zajímavý Rollins, ale první díl se mi líbil víc.

čef
12.06.2016 2 z 5

Fantasy ve spojení s lemtáním krve, dávnými tajemstvími podstaty světa a dalšími známými proprietami je pro mne trochu mimo. Doporučuji těm, kteří umí a chtějí vypnout rozum, zasnít se a přenést se někam jinam. Hodně zábavy!

N10Tikky
03.03.2016 2 z 5

No, to byla tedy blbost. :) Po nadějné jedničce jsem velmi zklamán, do trojky už nepůjdu.

ejbisidi
01.03.2016 4 z 5

výborné

Patapuf
14.11.2015 4 z 5

Je to zase trochu zamotanější než první díl, ale na čtení super... Je vidět, že pan Rollins zraje jako víno a jeho knihy jsou čím dál víc čtivější.... a jaký je lepší příběh než boj dobra se zlem (nebem a peklem) a ještě na pokračování?

Ben Nevis
05.11.2015 4 z 5

K druhému dílu mám víc výhrad než k prvnímu, protože autoři si s námi hrají jak kočka s myší. Výbuchy nezabíjejí, postavy opakovaně umírají a vstávají z mrtvých, záporné postavy se chovají podle prapodivné logiky...
Nicméně jsem knížku zhltala a těším se na další díl, který bude nejspíš ještě šílenější.

Fuksinka
07.09.2015 2 z 5

Jako čtenáře fantasy by mě měla nevinná krev asi bavit. Mě naopak první půlka dost nudila. Ta kniha je tak hrozně přeplácaná, až na tváři vyvolává ironický úšklebek. První díl byl v pohodě, druhý ve stejném duchu je ale poněkud monotónní. Spousta věcí - dost zásadních věcí - jde odhadnout a neustálé představování nových postav, které zákonitě musí sloužit jenom jako kanónenfutr, nebaví. Citové výlevy Erin připomínají deníček patnáctileté puberťačky. Ale ano, najdeme zde několik zábavných pasáží, ale to na dobrou knihu fakt nestačí. Nestačí to ani na dobrý béčko.

Nelly
29.07.2015 5 z 5

Skvěle napsáno - akce střídá akci, tak jak to mám ráda. Více mystických prvků než v jiných Rollinsových knihách možná někoho odradí - také jsem s tím zpočátku měla problém, protože jsem zvyklá na více "vědeckosti" v jeho knihách, ale prostě dobrý spisovatel jako je Rollins, si s tím skvěle poradil a namíchal osvěžující energetický koktejl, po kterém se budete těšit na přídavek...

Luca287
17.05.2015 5 z 5

skvělé... co dodat???

HonzaT
23.03.2015 5 z 5

V třetím díle, bude Erin s Jordanem a Rhunem, kutat kalich Satanovi... no kdo by se netěšil. Druhý díl - paráda, lepší nežli celých 357 stran, co jsem(prozatím) přečet, knihy "Přechod"! PS: Rollins v této knize poměrně často používá frázi "špičky prstů"..., že by ho opravdu tak fascinovaly? Jak jsme se již dozvěděli v posledním románu SIGMY. V románu autor říká, že agenti mají ve špičkách prstů voperované jakési čidla na elektromagnetická pole, a že se s němi úplně jinak vnímá svět.

andělé

Autoři knihy