Saharou a pralesem

Kniha líčí cestu rodiny F.A.Elstnera malým Minorem z Prahy do Afriky na rovník a zpět.

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364465/saharou-a-pralesem-bm0-364465.JPG 3.78
Literatura česká, Cestopisy a místopisy
Vydáno, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Kniha Saharou a pralesem

mira.l
15.08.2017

Knihu jsem si vzal - pro srovnání - hned po dočtení Lovců kilometrů (https://www.databazeknih.cz/knihy/lovci-kilometru-176791 ).
Obsahově je to totéž, cesta F.A.Elstnera, jeho manželky Anny a syna Reného z Prahy k rovníku a zpátky za 64 dnů malým vozem Aero Minor v r. 1947. Čili po obsahové stránce by byl komentář asi do značné míry stejný. Co je trochu jiné, je to, jak je kniha napsaná, resp. možná by bylo lépe napsat, jiná je forma, v jaké kniha vyšla o několik let později, pod jiným názvem.
Tahle kniha mi přišla proti Lovcům kilometrů poněkud čtivější, čitatelnější, styl napsání je takový normální, bližší i dnešnímu čtenáři než to, jak byli napsáni Lovci kilometrů, tam to bylo spíš formou trochu květnatějších deníkových zápisů s velkým množstvím krátkých kapitolek.
Toto je napsáno formou "klasického" textu, pokud se to tak dá nazvat.
Sám ne zcela rozumím tomu, proč autor vydal v jiném nakladatelství, pod jiným názvem vlastně stejnou knihu, jen poněkud upravenou, hlavně stylisticky a jazykově. Možná si to žádala "modernější" doba, jiný, čtivější text, nevím. Každopádně hodnotím o chlup lépe než předchozí Lovce kilometrů, tedy plným počtem.

Rafa-P
02.08.2014

Dvěma slovy Úžasná kniha!!! A především obdivuhodný příběh odvahy a dobrodružství. Je až neuvěřitelné, co tito tři členové jedné rodiny a malý "kapesní automobil" o obsahu nějakých 600 ccm!! dokázali. Jsou 2 roky po II. s. válce a Afrika je stále ještě tou pravou divokou Afrikou. Žádné přesné mapy, špatné nebo žádné cesty a o městech se také zatím nedá mluvit (až na pár výjimek). Prostě to muselo být obrovské a zároveň hodně nebezpečné dobrodružství. Tím, že se "hnali" za rekordem si to asi nemohli užít cestovatelé tak, jako kdyby jim o dosažení rekordního času při cestě "tam a zpět" nešlo. Ale i tak byla každá minuta cesta zajímavá a vzrušující a stejně taková je i kniha.

strýc montér
23.03.2011odpad!

je to děs, nikdo zatím nepřidal komentář, přitom je to jedna z nejskvělejších knih, které jsem četl. zvláště dnes, kdy koloniální údy zločinně ničí Libyi, je třeba vidět Elstnerovo putování přes západněji ležící Alžír a na jih jako jednu z nejskvělejších a nejsvobodnějších příležitostí, jakých se nám Středoevropanům v Africe dostalo!
vřele doporučuji!

Pěšky mezi buddhisty a komunisty