Sága

Sága https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242330/bmid_saga-yoa-242330.jpg 4 350 57

Sága série

Magie válčí s vědou, měsíc s planetou – a široko daleko ve vesmíru není kam se před válkou ukrýt… Marko a Alana se o to přesto pokusí. Je to fantasy? Je to SF? Kdo vlastně ví... a koho to vlastně zajímá! Je to Sága, jedna z nejlepších původních komiksových sérií nového tisíciletí. Spolu s davy fanoušků po celém světě sledujte osudy Marka a Alany, milenců a čerstvých rodičů, kteří přestali být vojáky v dlouhé válce, jež zachvátila skoro celý vesmír, a stali se dezertéry, které nemilosrdně pronásledují obě strany konfliktu. Protože pro mocipány by nebylo moc příjemné, kdyby se svět dozvěděl, že zástupci dvou nesmiřitelných ras se mohou nejen milovat, ale také plodit potomky…... celý text

Literatura světová Komiksy Sci-fi
Vydáno: , BB art

Saga: Volume One , 2012

B-artX
13.02.2018 5 z 5

Moc pěkný rozjezd série. Kresba krásná a příběh dost zábavný. Nejvíce se mi líbí celkový svět. Určitě si koupím i další díly.

Gustik5
10.11.2017 4 z 5

Líbí se mi to. Byť jak na vyprávění, tak na "umělou" kresbu jsem si musel chvíli zvykat (teď už ji jen hltám). Ale je to rozjezd. A hodně pomalý. Ale ono je to svým způsobem dobře. Děj je nám dávkován po lžičkách a dostáváme tak možnost sžít se s různorodými postavami, u nichž se mi líbí především uvěřitelné a jasné motivace, které je ženou vpřed. Že je to směs nesourodých žánrových ingrediencí? Ano, a jak krásně funguje, panečku! Když se vám daří vytvořit takový žánrový Science fantasy mišmaš a ukočírovat ho, svědčí to o tom, že moc dobře víte co děláte. Já pak po první knize vím, že tady jsem správně a těším se na další...

Lenka.Vílka
13.10.2017 3 z 5

Zatím jsem z toho jelen. Rozjelo se několik příběhových linek, ale zatím ani jedna pro mě není dostatečně zajímavá. Proto mě zajímá, co bude dál. Co a jak, protože po stránce příběhu zatím průměr. Co mě bavilo byly ty drobné divnůstky a celkově svět, kde se příběh odehrává. Ohledně kresby. Ta mě ze začátku tak iritovala, že to nebylo hezký. A když jsem si konečně zvykla, tak byl konec. Možná rozhodlo, že mám po ruce i druhý díl. Jinak bych se do něj nejspíš po čase nepustila.

Bingos
11.10.2017 4 z 5

Ten vyzdvihovaný konflikt magie a techniky mi nepřijde až tak převratný. Jednak jej už kanonicky rozpitval například takový Roger Zelazny, druhak jsou všelijaké nadpřirozené prvky úplně běžnou součástí scifíček, které nejsou vyloženě vystavěné na bazírování na vědeckých principech (jako u A. C. Clarcka apod.). Příběh znepřátelených ras a romeojuliovské ústřední dvojice taky není kdovíjak silný tahoun první knihy.
To co mě naopak dost bavilo byl nápady hýřící vesmír, zmítaný neustálým válečným konfliktem. Pornoplaneta nebo roboti s obrazovkama místo hlav si do ujetosti a zábavnosti nic nezadají s Transmetropolitanem a všechny vedlejší postavy jsou parádní příšerky. Potvrzuje to výrazná, centralizovaná jakoby plochá kresba (každý panel má jasně rozlišenou kulisu pozadí a hlavní fokus na akci a postavy v popředí, což táhne četbu do velmi svižného tempa). Stalo se mi u víc komixových sérií, že víc než ústřední dějová linka a osudy hlavních postav mě táhne univerzum a reálie. A pokud je to tak originální a vyšinutá space opera jako Sága, tak to vlastně úplně stačí.

Lenny33
30.07.2017 5 z 5

Tak tohle je opravdu skvost! Naprosto úchvatná kresba, o ději a celkově o novém vymyšleném světě (spíš celém vesmíru), a jeho neuvěřitelné rozmanitosti, ani nemluvě. Moc se těším na další díly.

FuriosoR
09.07.2017 5 z 5

Příjemně jsem se u tohoto skloubení sci-fi a fantasy bavil. Hlavní postavy sympaťáci - váleční dezertéři dvou válčících stran, kteří se i přes rasové rozdíly a zvyky zamilovali jeden do druhého a zplodili spolu dítě, které je křížencem, a díky čemuž po nich všichni jdou.
Vedlejší postavy jsou taky moc fajn, Vůle je borec a jsem zvědav, co předvede dál.
Kresba jinak příjemná, nějaká ta erotika taky nechybí :)
Bonus za Prolhanou kočku!

Leeeežžžžžžž...

Hadati
14.12.2016 5 z 5

Klasický příběh nekonečného boje nebe s peklem byl oblečen do zcela neotřelého hávu, která má nejblíže ke space opeře, kde „křídlatí a rohatí“ svádí svůj boj jako odlišné rasy po celé galaxii, a tím do své války zatáhly všechny jeho obyvatele. My sledujeme příběh křídlaté a rohatého, kteří se do sebe zamilovali a zplodili spolu dítě, které je vypravěčem celého příběhu. Vzhledem k tomu, že oba tábory chtějí toto dítě živé, jen těžko lze věřit tomu, že po něm touží zcela nezištně.

martinstefko
02.05.2016 4 z 5

Sága není z těch komiksů, které by mě odrovnaly hned na první stránce. Trvalo mi dva až tři sešity, než jsem se do příběhu dostal, ale když se to povedlo, stálo to za to a já jsem litoval, že už se končí.

borknagar
11.04.2016 5 z 5

Sága mě mile překvapila. Příběh celkem klasika, ale má prostě svoje kouzlo, takové to lehce erotické (v některých scénách i trochu více erotické). Hlavní postavy sympaťáci a nevím jestli je to tím, že očekáváme přírůstek do rodiny, ale mimčo Marka a Alany je prostě boží. Letos vyjde druhá kniha, ale jestli budeme čekat na vydávání této ságy co rok to kniha, tak mi hrábne. V BBartu by se měli trochu zamyslet a vzít si příklad z CC a nebo CRWE.......

fflew
26.12.2015 5 z 5

Vlastně na tom není nic až tak originálního ani převratného, ale hodně bavilo. Přečteno jedním dechem, mělo to spád. Moc sympatická ústřední dvojice i prostředí. Nezávislí jako nestranní "záporáci" mají podle mě taky potenciál (hlavně fešák Vůle). Těším se na pokračování.

jirincz
26.09.2015 3 z 5

Začneme pozitivy. Základní dějová linie Romea a Julie asi není nic nového, ale mě to celkem bavilo. Co mě bavilo ještě více je vymyšlený svět a rasy, slibuje to do budoucna celkem dost zajímavých možností. A teď to opravdu musí být v každém dospělejším komiksu erotika, tady dokonce porno? To prostě nemůže být normální komiks, nemá to tady vůbec žádný důvod. Stejně tak nevím, proč tam je tolik hrubé mluvy, nějak nepobírám proč tam je? Taky příliš nemusím (nejen) v komiksech původní řeč, kdy není "přeložená". Kresba mě popravdě nijak neupoutala, není špatná, ale ani něco co bych osobně vypíchnul. Shrnuto základní děj, rasy a svět vypadá parádně a nebýt tam porna a méně hrubosti, možná bych uvažoval až o plném počtu.

3DD!3
26.07.2015 5 z 5

Rodinný sci-fi/fantasy komiks plný pornografických výjevů, neuvěřitelných postav (příšer) i prostředí, který chytne a nepustí. Marco, Alana a ten jejich špunt běží o život ve světě, kde imaginace nemá hranice a vy budete chtít být u toho. Sága začíná.

Schullerka
18.07.2015 4 z 5

Nejsem zrovna nějaký komiksový nadšenec a odborník, ale stejně si neodpustím komentář.

Nejvíce se mi líbila kresba, opravdu jsem se u některých stránek kochala. Další věcí, co se mi hodně líbila byl úplně nový svět, nebo spíše galaxie. Moc se mi líbí, jak si od základu autoři vybudovali originální svět, postavy atd.

Ze začátku to na mě bylo hodně zmatené, protože se prolínalo hodně různých pohledů na věc. Příběh je teprve na začátku, takže k němu tak nějak nemám, co říct, ale těším se na další volume.

Belatris
16.07.2015 4 z 5

Tři důležité přednosti mě přiměly k jasným čtyřem hvězdám:
1. bavila jsem se
2. příjemný vizuál (Alana i Marko jsou nádherní, robotí princata jsou žrádlo a prolhaná kočka je mňamózní)
3. překvapivě slušný scénář

Sice je to oproti mému obvyklému vkusu trochu naředěnější, ale zase odpadla protivná klišé a ploché postavy, což bývají obvyklé nedostatky komiksů. Na to, že jsem se k tomuto komiksu dostala náhodou a velkou oklikou, tak hodně příjemné dva večery a očekávání dalších dílů.

Covenant
30.04.2015 4 z 5

Zpočátku mě to moc nebavilo, už jen kvůli té romantické zápletce - dva milenci z dvou proti sobě bojujících stran. Jak mi memphisz níže potvrdila, nejsem sám, komu naběhl v hlavě hned klišoidní příběh Romea a Julie. Později se z toho, ale vyvrbil vcelku zajímavý mišmaš a oku příjemné zpracování tomu taky pomohlo. Líbí se mi Fionin styl a na planetě bordelu (myslím, že to byl Sexillion), jsem koukal, jak dokáže být ujetá. Příběh, ale jako takový, mě zaujal spíše charaktery. Vůle - nezávislý zabiják s prolhanou kočkou a teenagerský duch Isabel s vyčuhujícími vnitřnostmi v nich dominují. Pavoučice Stopa byla taky zajímavá a nemohl jsem se rozhodnout, jestli je sexy, nebo nechutná. Nakonec jsem zjistil, že v šatech vypadá lépe, jelikož nejdou vidět všechny ty její chlupatý nohy a její velká prdel. Co se týče ústředních postav - Alana je fajn, ale Marko mi nějak k srdci nepřirostl. Komiks mi byl zapůjčen a sám bych si ho nekoupil. Teď mě, ale zajímá jak to dopadne s Isabel. Sakra, věděl jsem, že nemám začínat se čtením komiksonovel.

aslavey
27.04.2015 5 z 5

Tak to je moc dobrý. Fakt je jedno, jestli to zařadíte do sci-fi, fantasy, nebo kamkoli. Je to precizně napsaná věc vycházející malinko z klasických příběhů zapovězené lásky, ale ve fantasticky tvarovaném a komplexním světě. Spolu s parádními vedlejšími postavami a zvraty a vším, co od fantascifi čekáte. Humor, násilí, magie, vesmír... supr záležitost.

memphisz
22.04.2015 4 z 5

Klasický příběh Romea a Julie přenesený do fantasy světa a zpracováný v moderní a explicitní podobě. Super dynamická kresba a řada skvělých nápadů, včetně senzačních postav. První kniha s sebou přináší seznámení s rozsáhlým vesmírem Ságy a naplno rozehrává jedno z nejzábavnějších komiksových fantasy vůbec.