Dcera Impéria

Dcera Impéria https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30352/bmid_saga-o-imperiu-dcera-imperia-wT0-30352.jpg 5 250 32

Sága o Impériu série

První kniha trilogie Sága o Impériu. Lady Mara z rodu Acoma se bezprostředně před složením slibu kněžky bohyně Lašimy dozvídá, že její otec i bratr zahynuli díky intrice nepřátelského rodu v beznadějném, předem prohraném útoku na postavení vojsk barbarů na vzdálené planetě zvané Midkemie. Je posledním potomkem ještě nedávno mocného a vlivného rodu – ale i v jejích stopách se již plíží nájemní vrazi… Spolu s Janny Wurts (mimo jiné známou ilustrátorkou fantasy) vás R. E. Feist zavede na opačnou stranu Trhliny a uvrhne do víru podivuhodného světa tsuranského impéria, jehož výbojům museli čelit hrdinové Feistova bestselleru Sága Trhlinové války. Fascinující, do detailu propracovaný příběh o zradě a věrnosti, o cti válečníka a o povinnostech vůdce rodu, hájícího své barvy ve vražedné Velké hře tsuranské politiky je protipólem epicky rozmáchlého Mága, s nímž si co do čtivosti rozhodně nezadá.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , United Fans

Daughter of the Empire , 1987

mirek2580
07.11.2018 5 z 5

Celou sérii jsem momentálně přečetl již dvakrát, velice dobře napsáno...určitě se k celé sérii ještě vrátím.

Ersie
19.08.2018 5 z 5

Knížka se mi velice líbila, přečetla jsem všechny díly. Bylo to mé první setkání s fantasy literaturou,takže mi docela dlouho trvalo, než jsem pochopila tamní mentalitu a svět-prostě jsem v tom stále hledala smysl a pravidla, jaké máme my. Až jsem se od tohoto pohledu odprostila a prostě vzala jako fakt, že to tak je, tak jsem si knížky začla moc užívat. Určitě doporučuju.

acrev
03.02.2018 5 z 5

Na tuto knihu jsem narazila v rámci letošního hledání knih pro čtenářskou výzvu. Autory, serii ani svět, který je popisován, jsem neznala, takže jsem byla opravdu velmi mile překvapena, jak moc mě čtení Dcery Impéria bavilo. Přestože to je fantasy, neřekla bych, že je to typický fantasy svět. Mnoho kouzel a nadpřirozených věcí se tu nevyskytuje. Rozhodně jsem ale už dlouho nečetla knihu, kde se děje akce za akcí a kde by nebyla jediná nudná pasáž. Jsem zvědavá na další díly.

stumpy
22.11.2017 5 z 5

Druhá strana trhliny a absolutně jiný svět. Dost podobné japonskému samurajskému pojetí cti, slávy a vedle toho i taktiky a intrik. Do poslední kapitoly člověk neví jestli to dopadne všechno tak, jak má. Ságu doporučuji celou. Neuděláte chybu, když se do ni zakousnete, určitě vás nenechá v klidu do posledního řádku, poslední knihy.

kozel89
27.08.2017 5 z 5

Tuto ságu jsem začal číst až jako poslední, po všech předchozích z Midkemie. Čekal jsem trošku nudnější a politické čtení, nicméně můj nejoblíbenější autor mě vyvedl z omylu. Kniha popisuje druhou stranu trhliny, kde čest a dodržování kodexu je to nejdůležitější ze všech. Příběh Mary z Acoma, objevování Kelewanu a všeho jak to na tomto světě funguje mě neskutečně bavilo a vrhám se na další díl.

parxel
04.04.2016 5 z 5

Velkolepý začátek úžasné ságy. Kniha v podstatě pojednává o tom, co se dělo na Kelwanu v době, kdy v Midkemii probíhala Trhlinová válka. Hlavní postava - lady Mara se ve velmi mladém věku stává paní domu Acoma a chtě nechtě se zapojuje se do hry Rady, aby zajistila přežití rodu a pomstila smrt svého otce a bratra.

Kniha má spád, je čtivá a chytlavá. Prakticky od počátku se seznamujete se světem, ve kterém hraje velmi velkou roli úcta k předkům, kodex cti a tradice. Po prvních pár kapitolách jsem se začetl tak, že jsem se takřka nemohl od knihy odtrhnout.

Na druhou stranu, by knize podle mého názoru prospělo, kdyby sledovala paralelně více dějových linií a neomezovala se pouze na Maru. Zejména nahlédnutí do nitra jejích hlavních protivníků ve hře rady by pro děj mohlo být velmi přínosné a osvěžující.

Dále jsem se v některých místech nemohl ubránit pocitu určité naivity. Například v okamžiku, kdy Mara do svých služeb najímá šedé válečníky a "náhodou" narazí na bývalého zvěda, který má síť spících agentů po celém impériu a prakticky okamažitě vstoupí k Maře doslužby, čímž Mara získá velmi silnou a nebezpečnou zbraň.

Nicméně to jsou jen drobné, až bych řekl kosmetické vady na jinak úžasné fantasy. Za mě plný počet hvězd.

Mantikocka
03.02.2016 5 z 5

Sága jako Brno.
Všechny knihy super super super.

p3tris
02.04.2015 5 z 5

Ná dvůr rodu Acoma v říši Tsuranuanni jsem se vrátil po 20 letech a bavilo mě to stejně, jako když jsem knihu četl poprvé. Téměř postrádá bájné bytosti a magii z Trhlinové ságy, ale o to více dostávají prostor intriky a politika, která se točí v prvé řadě kolem kodexu cti. Což mi, jako milovníkovi japonských historických filmů, je mnohem bližší. Faist patří k mým nejoblíbenějším autorům a trilogii Impéria považuji za to nejlepší, co napsal.

Eldar80
12.07.2014 4 z 5

Velmi odlišné od Trhlinové ságy. Až jsem nemohl během čtení uvěřit v úplnou proměnu autorova projevu. Zda je to vlivem spoluautorky, těžko říct. Ale narozdíl od skoro naivního pohádkového textu Trhlinové ságy, zde máme zcela střízlivý propracovaný text ze země, kde čest má tu největší prioritu. Velmi dobře napsaný příběh, který se vlastně téměř nedá označit za fantasy - intriky a kodex samuraje. Tohle je přesně o tom, co vás zarazilo na Tsuranech během čtení Mága. Tsuranskou říši díky popisu si lze spojit s tímto filmem (okázalostí i dějem): http://www.csfd.cz/film/223794-kletba-zlateho-kvetu/galerie/?type=1 75%

Ladys
28.02.2014 5 z 5

Z Midkemie byly ti dobří a svět Kelewanu byl nepřítel... Ale tato sága překonala mé očekávání a předčila Midkemii. Svět Tsuranů plný intrik, politiky a tradic se mění příchodem Mary na scénu. Vynikající

MiaVa
26.11.2013 5 z 5

výborná knížka nemohla jsem se od ní odtrhnout :)

McGrinder
22.01.2012 5 z 5

Tentokrát Feist nepsal sám, ale dal se do holportu s Janny Wurts. A stvořili opravdu parádní trilogii! Velmi dobře popsané prostředí tsuranského impéria. Je to taková politická fantasy sága. Hodnotím 100%

Autoři knihy

Raymond E. Feist