Všude číhá smrt (dvojkniha 7. a 8. díl)

Všude číhá smrt (dvojkniha 7. a 8. díl) https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424876/bmid_vsude-ciha-smrt-dvojkniha-7-a-8-dil-6yn-424876.jpg 4 16 16

Opět se setkáváme se středověkými detektivy – rychtářem Nového Města pražského Jakubem Protivou z Protivce a mnichem Blasiem – a ocitáme se v době panování krále Václava IV. Jakub má nevyřízené účty s loupeživým rytířem Janem Zoulem z Ostředku. Královská hotovost sice dobyla jeho hrady a rozprášila jeho loupežnickou rotu, ale on sám stále uniká. Jakub se vrací na rodnou tvrz v jižních Čechách, aby vypátral, kdo zabil jeho bratra Ondřeje. Ukazuje se, že okolní kraj je už delší dobu terorizován tlupou lapků a vyděračů. Kdo však má na svědomí Ondřejovu smrt? Jsou to opravdu lapkové? Nové vydání románů Dárek pro mistra kata a Klášter kostlivců... celý text

Přidat komentář

Johny_H.
10.03.2024 5 z 5

První příběh lehce slabší, ale druhý to naprosto vyrovnává a mám pocit, že bez Františkána by to nebylo čitelné on je výborná postava.

čef
25.10.2023 4 z 5

Ve dvou samostatných příbězích nás autor poctil Janem Husem a Janem Žižkou, naneštěstí to bylo jen takové malé oživení v sále. Jinak bylo vše jako v předchozích dílech série, tedy nic převratného. Dobrodružství v 15. století by si jistě zasloužilo více akčních dějů, jinak tak trochu nudí. Popíjí se, souloží se a vedou řeči ve většině obou příběhů a na souboje na meče je tak málo prostoru. Možná v dalších dílech? Pochybuji.


DraculasLady
24.08.2021 4 z 5

Příběhy pana Bauera mám moc ráda - jsou to příjemné happyendové oddechovky. Komická dvojice rychtáře a mnicha se dokáže zaplést do zvláštních situací v rámci šetření svých případů, ale ať už to s nimi vypadá sebevíc černě, vždycky se nějakým zázrakem zachrání, zlosyn je dopaden a vše končí dobře. Tahle naivita o pohodovém středověku je úsměvná a proto je potřeba nebrat to tak vážně. Nicméně pořád mají příběhy velkou moc vás udržet v rozpoložení tehdejší společnosti. A prostor pro fantazie se najde taky.

alabra
08.11.2020 3 z 5

Mám ráda historické knihy, ze kterých se dovím něco o životě v minulosti, propojím si příjemnou formou historické souvislosti. Zde se to nestalo. Dvojkniha byla spíše odpočinkového charakteru, nenadchla, ani neurazila.