Na straně českého krále (dvojkniha 9. a 10. díl)

Na straně českého krále (dvojkniha 9. a 10. díl) https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443755/bmid_na-strane-ceskeho-krale-dvojkniha-9-LyK-443755.jpg 4 12 12

Teď už bývalý rychtář Nového Města pražského Jakub Protiva se vrátil na svou rodnou tvrz Protivec u Prachatic, aby tu hospodařil místo zemřelého bratra. Poklidný venkovský život naruší příjezd královského podkomořího Zikmunda Hulera, který Jakuba žádá, aby zachránil českého krále Václava IV., jehož zajal a kamsi unesl jeho mladší bratr uherský král Zikmund Lucemburský. O několik let později je Jakub Protiva zástupcem královského sudího. Král Václav IV. se dozvídá, že kdosi zašantročil peníze, kterými splatil svůj dluh vůči slezským vévodům. Žádá proto po Jakubovi, aby vyšetřil, kdo se tohoto zločinu dopustil.... celý text

Přidat komentář

Johny_H.
04.04.2024 5 z 5

Naprostá paráda oba dva příběhy jsou moc povedené. Líbí se mi především dostatek akce a dobrá přehlednost mezi postavami.

čef
26.05.2021 4 z 5

Kniha má nejméně dvě linie – osvobození věčně ožralého krále Václava IV z vídeňského zajetí a nelehká práce Jakuba z Protivce na Pražském hradě plné vražd a různých piklů. Místy se děj odklání od historických pramenů, místy je také z věčných omílání jmen apod. dosti nudný. Celkově je to pro mne průměrný román, ale díky i za něj.


Centurion.d
25.09.2020 4 z 5

Velice čtivá kompilace dvou detektivních románů z doby krále Václava IV.
(Jedinou výtku bych měl k druhé knize souboru, kdy autor nepříliš vhodně odkazuje na předchozí případy dvojice hlavních hrdinů tak, že vyloženě uvádí název knihy - Číše jedu pro krále apod. což mi do rozhovorů středověkých "detektivů" přijde trochu divné a moc se to do textu nehodí. Místo otázek typu - pamatuješ na případ Číše jedu pro krále, by stačilo napsat - pamatuješ, jak tehdy chtěl ten a ten otrávit krále apod., takže čtenář znalý předchozích knih by narážku pochopil)