Král nezná bratra ekniha

Bývalý novoměstský rychtář Jakub Protiva z Protivce získal za záchranu krále Václava IV. ze zajetí nový královský úřad. Zároveň se na něj obrací králův bratranec moravský markrabě Jošt a nabízí mu pomoc při odhalení zločinů králova oblíbence Zikmunda Hulera. Jakub se chtě nechtě ocitá ve dvojím ohni. „Ať uděláš cokoliv, skončíš na popravišti,“ varuje ho jeho přítel mnich Blasius. Jak se bude Jakubovi dařit v temném zákulisí moci, ve světě nebezpečných intrik a podrazů? Podaří se mu usvědčit Hulera, nebo bude sám usvědčen ze zneužití dočasně propůjčené pravomoci?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/183085/kral-nezna-bratra-95M-183085.jpg 455

Kniha Král nezná bratra

jarin58

Konečně došlo na svini Hulera,těším se na další intriky,i kdyý bez něho to možná nebude ono.

wooloong
29.12.2019

Další povedená detektivka s historickým pozadím. Jen ten konec mi přišel nějaký málo rozvedený. Ráda bych si toho prevíta Hulera, co škodil kde mohl, lépe vychutnala.

renefer
07.09.2018

Konečně jsme se dostali k tomu, že dobro (téměř) zvítězilo nad zlem a jeden z hlavních zloduchů série skončil na popravišti. Další povedená detektivka.

babystar
27.08.2018

Tak mne zajímalo, jak se autor popere s historickou událostí kolem popravy králova oblíbence Zikmunda Hulera. A bylo to dobré! Zikmund Huler se přesvědčil o platnosti pořekadla, že "panská láska po zajících skáče". Znovu se mi potvrdilo, že autor vychází z historických faktů, a docela mne překvapilo, že i většina šlechticů s podivnými jmény opravdu v dané době žila (např. Lacek z Kravař, Václav Králík z Bořetic). Dokonce jsem objevila i Hanuše Opavského, který se ve skutečnosti jmenoval Jan II. Opavský zvaný Hanuš (jako mistr kat). Už jsem zvědavá, jak se autor popasoval z historií dál.

druzickaster
20.07.2018

Tak tak, kdo s čím zachází s tím také schází. Vydařený díl s povedeným rozuzlením. Tak se podíváme na další....

Kerberos
22.06.2018

Další celkem zdařilé pokračování i když pravý viník nakonec není veden k zodpovědnosti.

Ivanule
28.05.2018

Moje druhá knížka od pana Bauera,a musím říct,že tato narozdíl od té první byla daleko záživnější,děj svižně ubíhal a celkově zajímavý příběh.Rozhodně stojí za přečtení:)

angelika29
03.05.2018

Další kniha od které se nedalo odejít. Fakt jsou opravdu všechny velmi pěkné.