Král nezná bratra

Král nezná bratra https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/183085/bmid_kral-nezna-bratra-95M-183085.jpg 4 69 15

Bývalý novoměstský rychtář Jakub Protiva z Protivce získal za záchranu krále Václava IV. ze zajetí nový královský úřad. Zároveň se na něj obrací králův bratranec moravský markrabě Jošt a nabízí mu pomoc při odhalení zločinů králova oblíbence Zikmunda Hulera. Jakub se chtě nechtě ocitá ve dvojím ohni. „Ať uděláš cokoliv, skončíš na popravišti,“ varuje ho jeho přítel mnich Blasius. Jak se bude Jakubovi dařit v temném zákulisí moci, ve světě nebezpečných intrik a podrazů? Podaří se mu usvědčit Hulera, nebo bude sám usvědčen ze zneužití dočasně propůjčené pravomoci?... celý text

Misabi
09.01.2024 5 z 5

(SPOILER) Opět super příběh. A konečně došlo na padoucha Hulera. Toto jsem, přiznám, nečekala.

martineknatasa
11.07.2023 5 z 5

Opět moc pěkné. Těším se na další díly.

jarin58
06.03.2021 5 z 5

Konečně došlo na svini Hulera,těším se na další intriky,i kdyý bez něho to možná nebude ono.

wooloong
29.12.2019 5 z 5

Další povedená detektivka s historickým pozadím. Jen ten konec mi přišel nějaký málo rozvedený. Ráda bych si toho prevíta Hulera, co škodil kde mohl, lépe vychutnala.

renefer
07.09.2018 4 z 5

Konečně jsme se dostali k tomu, že dobro (téměř) zvítězilo nad zlem a jeden z hlavních zloduchů série skončil na popravišti. Další povedená detektivka.

babystar
27.08.2018 5 z 5

Tak mne zajímalo, jak se autor popere s historickou událostí kolem popravy králova oblíbence Zikmunda Hulera. A bylo to dobré! Zikmund Huler se přesvědčil o platnosti pořekadla, že "panská láska po zajících skáče". Znovu se mi potvrdilo, že autor vychází z historických faktů, a docela mne překvapilo, že i většina šlechticů s podivnými jmény opravdu v dané době žila (např. Lacek z Kravař, Václav Králík z Bořetic). Dokonce jsem objevila i Hanuše Opavského, který se ve skutečnosti jmenoval Jan II. Opavský zvaný Hanuš (jako mistr kat). Už jsem zvědavá, jak se autor popasoval z historií dál.

druzickaster
20.07.2018 5 z 5

Tak tak, kdo s čím zachází s tím také schází. Vydařený díl s povedeným rozuzlením. Tak se podíváme na další....

Kerberos
22.06.2018 4 z 5

Další celkem zdařilé pokračování i když pravý viník nakonec není veden k zodpovědnosti.

Ivanule
28.05.2018 4 z 5

Moje druhá knížka od pana Bauera,a musím říct,že tato narozdíl od té první byla daleko záživnější,děj svižně ubíhal a celkově zajímavý příběh.Rozhodně stojí za přečtení:)

angelika29
03.05.2018 5 z 5

Další kniha od které se nedalo odejít. Fakt jsou opravdu všechny velmi pěkné.

kh123
10.07.2017 2 z 5

Obe uz zminene zapletky mi pripadaly dost slabe, zaverecny kralovsky soud hodne nehodnoverny, rychly na to, jak se patrani tahlo. Ani hlavni postavy nejsou prilis sympaticke, jaksi jalove.

ivoiro
08.07.2017 4 z 5

Příjemná oddechovka, která mne potěšila.

cori
31.07.2015 3 z 5

Jakub tentokrát řeší dva nesouvisející případy: otravu zbrojnošů (pointa tedy nic moc) a padělanou listinu. Autor by mohl ubrat popisů návštěv hospod a krčem ( popíjí se a hoduje skoro na každé třetí stránce). Spoiler: závěrečná poprava se skutečně odehrála v roce 1405.

vincek1
15.12.2014 4 z 5

Knihy pana Bauera mám docela rád, je to četba o které mohu, k nelibosti jedné uživatelky databáze, říci, je to taková oddychovka. Aby to nevypadalo jako nějaký just, tak zkusím popis jak doporučuje tato uživatelka. Je to kniha, kterou můžete číst, aniž byste zbytečně zaměstnávali "malé šedé buňky", abych citoval známého detektiva. Kniha má spád a těžko jsem se od ní odtrhával, navíc vychází z historických skutečností z doby panování Václava IV. Uf to jsem se zapotil, myslím, že slovo oddychovka to vystihuje také a člověk nemusí žvatlat jako poslanci v parlamentu. Doporučuji všem, kdo nechtějí u četby hluboce přemýšlet.

Dandulka
31.05.2014 5 z 5

Jakub Protiva z Protivce opět úspěšně vyřešil další případ a samotnému mu šlo také o krk. Nakonec vše dobře dopadlo, ale přiznám se, že takový konec jsem nečekala. Doporučuji k přečtení!