Rychlopalba

Rychlopalba https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/239247/bmid_rychlopalba-xoH-239247.jpg 4 720 223

Rychlopalba série

Co byste dělali, kdyby u vás jednoho večera zazvonila policie a sdělila vám, že už několik let ubližujete vlastnímu dítěti, a nevíte o tom? Co byste dělali, kdyby vám psychiatři řekli, že trpíte poruchou osobnosti, a zavřeli vás do blázince? Přesně tohle se totiž stalo Olze Turnečkové... a přestože se tomu její okolí zprvu vzpíralo uvěřit, muselo se s tím nakonec smířit. Ano, Olga zřejmě opravdu týrala vlastní dceru. Jenže pak Olžin bratr objeví stopu, že by všechno mohlo být trochu jinak. Že možná existuje osoba, která využila Olžiny duševní nemoci a celou dobu s ní zákeřně manipulovala. Nedá se přímo říct, že si Olžin bratr najme detektiva. Spíš si tak trochu pronajme policajta. Ten policajt jsem já. A na to, co jsem při odkrývání pravdy musel udělat, nejsem vůbec hrdý.... celý text

stryko4890
23.10.2016

Dobrá knížka,ale podruhé bych si ji nepřečetl,málo všeho,co dělá kopřivu Kopřivou.

pafčaodřeky
21.10.2016 3 z 5

Po úvodní kratičké brutal scéně, následuje běžná detektivka, na české poměry nadprůměr. Neurazí, ale ani nenadchne. Fórky víceméně vtipné. Na parodii málo "krve", na seriozní detektivku mnoho "hlášek". Od Kopřivy jsem čekala jsem větší "palbu". Tři plus.

Rade
18.10.2016 3 z 5

Určitě plus za dost přesně popsané prostředí Prahy a pražského okolí (knihu jsem četla s mapou), svižnost a napětí, zajímavou zápletku, žádné velké odbočky, krátké kapitoly, které nás vybízejí číst dál a dál.
Množství více či méně vtipných hlášek a přirovnání se mi už líbilo méně (v Mrtvé šelmě jsem si něco podobného už odbyla, tam to docela šlo), popisy některých „scének“ se mi zdály přehnané a zabarvené do grotesky, což bylo možná občas úsměvné, ale v detektivce se mi taková nadsázka moc nezdá…
Dost brutální a takové chlapácké; to nevytýkám, mně to ale nesedělo.
Připomnělo mi to jednu nedávno čtenou „chaseovku“ – kombinace akce, brutality a typických hlášek.

olle3
10.10.2016 5 z 5

Některé knihy se člověk nutí dočíst, u některých se nutí nečíst tak rychle, vychutnávat každé slovo. Tohle je ten druhý případ. Rychlopalba je jak vybroušený diamant a záměna jakéhokoliv slova za jiné by vedla jen k horšímu. Jestli jsem byl vůči detektivnímu žánru (u Kopřivy) ze začátku skeptický, hned první stránka mé obavy rozmetala. Pět hvězd hlavně za to, že jsem se každou druhou stránku chechtal jako blázen.

msjadepaton
12.09.2016 5 z 5

Super! Byla jsem opravdu příjemně překvapená. Napínavá zápletka, hlavní hrdina vyložený sympaťák a poměrně vtipné hlášky (i když mi občas přišlo, že až moc tlačí na pilu).
Docela mě zarazilo, když jsem si až v půlce knihy uvědomila, že vlastně nevím, jak se hlavní postava jmenuje. Je to nezvyklé, ale jen to zdůrazňuje, jak dobře je ta postava napsaná. Jinak o ní totiž víte celkem dost jen na základě toho, jak se chová, a co je vlastně po jménu...
Občas to byla taková akční pohádka o chlápkovi, který zvládne telefonovat a u toho skákat po stolech při hospodské rvačce, ale většinu času se Kopřiva držel v uvěřitelných mezích a i ten konec mi připadal reálný.
Kniha mě rozesmála, donutila mě mračit se na stránky, kroutit hlavou a mumlat "to je debil", ale vzápětí tomu "debilovi" držet všech pět palců. Rozuzlení případu jsem nečekala a celou dobu jsem Kopřivovi skákala na lep u jakékoliv hypotézy.
Ale i když byl ústřední příběh napínavý, asi nejvíc mě stejně bavily ty popisy každodenní policejní práce včetně figurek jako Jakub Arbes, se kterými se musí občas potýkat každý, kdo pracuje s lidmi.
Srážím jednu hvězdičku za to, že snažit se udělat z každé věty hlášku bylo občas trochu na škodu, a také za ty terminátorské sklony hlavního hrdiny. Ale jinak skvělé. Doporučuji.

Terien
18.08.2016 4 z 5

Kopřiva umí, a zvládne napsat i slušnou českou detektivku. Mělo vtip i spád, bavil jsem se. Za mne tedy říkám že to bylo slušné, více snad psát netřeba anotace knihy postačuje.

V knize zaznělo: uši má úplný blatouchy :) To se vážně používá?...to mi schválně napište kde abych byl v obraze. Tipuju že autor čerpal výrazy v některém online slovníku pro náctileté ehm... Těžko říct, jestli skutečně tak mluví :) Já takhle nemluvil, možná časem se k tomu dopracuji až mne konečně dostihne ta puberta.
Podle mne uši jako lopuchy zní lépe a logičtěji, asi u nich nerostou. :) Jak by jistě zakníkala jedna nechvalně známá veverka českého youtube (temné a děsivé místo) "LOPUCH TO JE PECKA, BLATOUCH JE PRO MALÝ DĚCKA".
A teď vážně, nechápu proč ještě čtete moje plky a nečtete raději Rychlopalbu od Štěpána Kopřivy.

lubosh
20.07.2016 3 z 5

Detektivka není sitcom, každá věta nemusí být vtipná. Až to se k tomuhle poznání autor propracuje, jeho knížky budou super.

rakakan
27.06.2016 5 z 5

Po dlouhé době perfektní česká detektivka. Super se četla

Junjun
18.05.2016 5 z 5

Pecka! Myslim, ze je to moje prvni knizka, kdy se autorovi po celou dobu uspesne povedlo zatajit jmeno hlavniho hrdiny. :-) Nemuzu rict, ze jsem si ho uplne oblibila, protoze fakt jde nekdy pres caru, oproti tomu jeho postrehy a hlasky me fakt bavily. Mozna to, co mi trosicku drazdilo, bylo to jeho drsnactvi- pasaz s bitkou v hospode, pri ktery telefonuje, jsem pretrpela. Kdyz se zpetne zamyslim nad knihou, tak me v prubehu zacalo vic zajimat do jakych riskantnich situaci a co vsechno bude ochoten udelat, aby sd dozvedel pravdu (a taky jestli to odnese) nez to, kdo skutecne stoji za zmizenim Bary. Trochu mi bylo lito, ze v zaveru slizli smetanu jini, i kdyz on si to odmakal.

bukiet
14.03.2016 5 z 5

Kvalitně napsaná moderní detektivka skoro "severského typu", naštěstí odehrávající se v Matičce Praze. Pro mne rozhodně milé překvapení. Četl jsem ouškama ve skvělé společnosti Ludvíka Krále.

Jacinda
22.02.2016 4 z 5

Kopřiva a detektivka? Rozhodně! Příběh je vtipný, odráží skvěle peklo, které prožívá policajt a pražské prostředí nutí k zasmání (obzvlášt pasáž šestajovice vs. klánovice). drobným nedostatkem je pro mě ovšem nedostatečná motivace postav, resp. slabá zápletka. zločin se vyvíjí suprově, dokud na scénu nepřijdou fotografové. nemůžu si pomoct, ale přestože je toto asi reálně uskutečnitelný příběh (pominu-li přehnanou a nudnou pasáž s naháčem na policejní stanici), v knize bych uvítala i trochu té nereality, kterak český policajt vykydlil turecký syndikát a ne jen bandu dementů. nadprůměr, kterému chybí ždibíček....

Phyl
15.02.2016 4 z 5

I přišel do svého pokoje a hleděl na knihu, jenž před ním ležela neslyšně, a čekala na přečtení. Znala to již z dřívějška. Nebyl prvním ani posledním. Nerozpakoval se. Otevřel jí a jeho smysly ihned uchvátila. Nemohl přestat kvíkat radostí. Zjistil, že líbí se mu to převelice a knihu svírá stále pevněji, až jej pohltila natolik, že si neuvědomoval co dělá. Věděl, že jej všeci odsoudí, stejně jako věděl, že si příště nedá opěr říct. Jediné co zůstalo mu pevně vryto v mysli, neb ostatní bylo zamlžené, a čekalo na rozuzlení, byla slova vyřčená výstižně a rychle: " A převracení stránek křupalo stejně závratnou rychlostí, jako nosy veškerých vagabundů a pitomců, kteří jezdí poršem, nosí rolák a bradu zastřiženou do úhledné špičky, vysedávají u krbu, u nějž kouří frajersky fajfku a s nenuceností a arogancí sobě vlastní si čtou denní tisk."
I propast se začala uzavírat, a on si uvědomil, že on stal se sám obětí. Byl přitlačen ke zdi a tak musel udeřit...

Bargud
06.01.2016 5 z 5

Název knihy dokonale sedí. Jedná se o rychlopalbu skvělých vtipů, porovnání a akce. Kniha neuvěřitelně vtáhne, zejména díky výborným dialogům, příběhu, postavám a krásně popsaného prostředí.
Jedná se o mé první setkání s tímto autorem a pokud i příště napíše něco podobného, mám co číst.

Koňadra
31.12.2015 5 z 5

Autora som nepoznal, ale výborne som sa pobavil. Pobavil a oddýchol si. Nemám v obľube detektívky, ale toto ma bavilo, napriek akejsi (výhradne mnou vnímanej) kostrbatosti. Taká výborná svieža česká chandlerovka. Vlastne o slzičku lepšie, humor hlavného hrdinu mi bol bližší.

Dragell
20.12.2015 5 z 5

Hlavní hrdina jakožto policista se na vlastní pěst pustí do pátrání po zmizelé Báře. Její matka je zavřena za ubližování ji, ale po zmizení není tělo nikde nalezeno. Není proto divu, že příbuzní chtějí dojít k úplné pravdě, na kterou se zákon nezmohl.

Výborný příběh z našeho prostředí, místy trochu násilnější, ale udržuje napětí a opravdu mne nadchl. Kromě velkého pátrání zde máme i stříbky ze soukromého života či policejní zásahy našeho policisty.

Poslechnuto jako audiokniha - výborně zvolen interpret, hudební i zvukový doprovod v potřebných místech. Výborně zpracováno.

zuba
17.12.2015 4 z 5

Rychlopalba Štěpána Kopřivy je moc dobrá kniha. Na každou jeho novou věc se vždycky těším a nenechám si ji ujít. Tohle dílko je ale jiné. Policejní detektivka se vším všudy, jak se píše v doslovu neo-noir. Přesto je podle mě autorův rukopis krásně čitelný. Rychlopalbou bych nenazval jen tuto knihu, přijde mi, že je to vlastně jednoslovné shrnutí stylu, jakým Štěpán Kopřiva píše. Rozjede velkolepě svou hru, svůj svět, a čtenář se jen baví a vlastně se od díla nemůže odtrhnout. Z čeho jsem trošku na rozpacích je závěr, respektive rozuzlení případu. Napadá mě, že u všech jeho knih je to vždy nejdiskutovanější část. Snadno by se řeklo, že ho autor prostě neumí napsat, neví jak dílo dokončit. Ale jak o tom tak přemýšlím, přijde mi, že je to tak schválně. Kniha je plná zvratů, jako všechny jeho knihy, hrdinovi se tam vždycky stane to nejhorší při cestě dějem, jako ve všech jeho knihách a pak se to má celé rozuzlit a najednou je tam po dočtení takové: Cože? Jak to vlastně myslel? Nebo: Jak to teda vlastně bylo? Ale asi to tak prostě má být, mindfuck na závěr. Prostě Štěpáne piš dál Těším se na další kousek, ať už to bude cokoli.

Bilky
10.11.2015 5 z 5

"Presne môj šialok kávy"- akoby by povedala jedna z mojich mála obľúbených mainstreamových speváčok - DARA ;)

Obsahovo ide o návrat k tradičnej americkej drsnej škole krimirománov Elmore LEONARDa, alebo J.H.CHASEho. Autor sa tu ale viac púšťa do psychológie hlavného hrdinu a jeho vnútorné monológy sú pretkané sebairóniou a vlastným hodnotením diania okolo cez optiku drsného českého fízla - pochôdzkára, typu "Márnosť nad márnosť".

Napriek tomu, alebo vďaka tomu má román navzdory pomalšiemu rozprávačskému tempu slušný spád v dvoch rovinách: jednak osobného života a vzťahových problémov a jednak profesnú rovinu - pátranie po týranej tínedžerke. Pražská mluva, policajný a military žargón ako aj české reálie dodávajú knihe autentičnosť a svieže a vtipné sarkazmy spríjemňujú čakanie na rozuzlenie. Držím autorovi palce a uvítam odklon jeho hororovej tvorby skôr týmto smerom ;)

ODPORÚČAM: všetkým škandinávcofilom a ožiarencom z "qualitnej" severskej literatúry - takto má vyzerať solídna krimi, čo má gule! 88%

MisaSutcliff
28.10.2015 4 z 5

Rychlopalba je zábavná, čtivá, svižná a nápor hlášek nenechá jako vždy vydechnout. Prostě Kopřiva, jak ho všichni známe. Příběh je skvělý a je dobře gradovaný, ale druhá polovina bohužel celkem nudila. Přesto je můj celkový dojem z knihy spíše kladný, ale i tak zůstanu u Kopřivovo starších knih a detektivku přenechám jiným:)

Dragonian
02.10.2015 4 z 5

Pan Kopřiva opět nezklamal. A jde vidět, že i v ranku detektivky se umí otáčet a ohánět vším možným. Nechbí jeho klasický humor a přirovnání. Kniha se čte jedním dechem a je skvěle napínavá. Jenom mě trochu zklamal konec...

Pivísek
25.09.2015 5 z 5

Naprosto fenomenální kniha! Nutno ji přečíst! :o) Doporučuji!