Rychleji mluvit nedokážu: Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím) https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324892/bmid_rychleji-mluvit-nedokazu-od-gilmoro-63c-324892.jpg 3 592 187

Sbírka esejů od milované hvězdy seriálů Gilmorova děvčata a Rodičovství o životě, lásce a ženě z Hollywoodu, doplněná historkami z natáčení Gilmorových děvčat. Lauren Graham se pokouší na chvíli zastavit a ohlíží se za svým životem, sdílí s námi úsměvné historky z dospívání, když začínala kariéru herečky, až po dobu, kdy seděla ve svém přívěsu a koukala na trailer k seriálu Rodičovství a kdy se sama sebe ptala: „Líbí se to někomu?“ Otevřeně mluví o tom, jaké je to být single ve světě Hollywoodu („Nikdo nechápal, že jsem pořád sama.“) nebo o zkušenosti porotce v projektu Project Runway ("Je to, jako kdybych zažila totální módní blackout.“) V eseji "Jaké to bylo, první část" nás autorka vezme na procházku světem Gilmorových děvčat a především do světa „své“ Lorelai Gilmore. Esej "Jaké to bylo, část druhá" odhaluje, jaké to bylo, když se o devět let později k roli vrátila a co to pro ni znamenalo. O Lauren se ale dozvíte i jiné věci: jaké to bylo, když se pokusila stát se vegankou nebo další zážitky z natáčení a zákulisí Hollywoodu. Kniha je doplněna mnoha fotografiemi a úryvky z jejího deníku. Kniha je jako nejlepší přítel, který se s vámi o všechno vždy rád podělí.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Rodina
Vydáno: , Omega

Talking as Fast as I Can: From Gilmore Girls to Gilmore Girls, and Everything in Between , 2016

dancadragneel
20.03.2024 5 z 5

Za mě velká spokojenost. Od knihy jsem extra neočekávala. Spíš jsem to brala jako rozhovor a Lorelai z Gilmorek a podle komentářů ještě tak. Odbíhání od tématu mi v ten moment nevadilo a kniha mě dost pobavila. Přečetla jsem jí během tří dnů a nebýt dvou dětí tak bych jí zvládla za den. Za mě super pohodová četba.
Dala bych teda jen 4,5 hvězdiček protože jsem trochu doufala ve více informací o natáčení Gilmorek, ale člověk nemůže mít vše.

whiolet
07.01.2024 3 z 5

První polovina knihy byla fajnova cesta dětstvím a Hollywoodem, ta druhá bohužel už byla nudná přeskakující kaše.
Gillmorky mám ráda, ostatně provázely mě pubertou,ale čtení o nich bylo nemastné, neslané, škoda.

Kateřina259
18.12.2023 3 z 5

Kniha se mi moc líbila jen do první poloviny pak už to dle mého názoru nebylo tak dobře napsané. Každopádně jsem si knihu užila, líbil se mi autorčin pohled do zákulisí Hollywoodu a drobné střípky z natáčení gilmorek.

Katy_vKnihách
04.10.2023 4 z 5

Tak jak rychle mluví Lorelai, tak rychle asi psala Lauren tuhle knihu. Je to opravdu bráno trochu z rychlíku. Nejsou tu hluboké citové výjevy. Mluví o sobě (a nejen o sobě), tak trochu s nadsázkou a s humorem. Nedozvíte se toho moc, ale pro mě to bylo dostačující. Nejsem zase tak velká fanynka, takže jsem se nepotřebovala zabývat jejím životem nějak do hloubky. Ale, na druhou stranu i když mluví s nadsázkou říká všechno upřímně, tak jak to v životě chodí, a poukazuje na to, že i herci žijí svůj život tak, jako každý normální smrtelník.

BaraB13
21.09.2023 5 z 5

Miluju Gilmorky a miluju Lauren Graham. Seriál Gilmorova děvčata mám nakoukaný snad i pozpátku. Je to takový "náš" seriál s mou mamkou.
Stejně jako Rory a Lorelail jsme bouřlivé, rychle mluvíme, jen tak někdo s námi nestíhá držet krok, milujeme kafe a jedna druhou.

Tato kniha byla krásné a moc příjemné nahlédnutí pod pokličku legendární ságy matky s dcerou. Stejně jako její seriálová postava i Lauren je trochu neuspořádaná a často skáče mezi tématy. Ve finále se ale dozvíte přesně to, na co jste čekali a to je to, co na tom miluju.

Moc jsme si tuhle knihu užila a těším se její další knihu, která by měla vyjít už letos.

michaelakoc
21.09.2023 3 z 5

Pomalu se ladím na podzim a plánuji zkouknout všechny série Gilmorek, které naprosto miluji. A už delší dobu mi doma leží kniha Lauren Graham (Lorelai), tak jsem si řekla, že už ji musím přečíst.

Knihu máte přečtenou rychle, má jen něco málo přes 200 stran.

Ihned řeknu, že si myslím, že by si ji měl přečíst každý fanoušek Gilmorek, i když o Gilmorkách toho v knize zase tolik není.

Lauren v knize skáče sem a tam, chvíli mluví o jablkách, pak zase o hruškách. Je to takové neuspořádané. Ale když to shrneme, dozvíme se něco o jejím dětství, jak začínala její herecká kariéra, jak milovala Gilmorky nebo Famílii, kdy se rozhodla, že začne také psát a jak se u toho všeho cítila.

Já osobně bych si raději přečetla knihu o celém natáčení a příběhu Gilmorek, možná i z pohledu Alexis, a s rozhovory a dovětky i od dalších protagonistů.

A ano, v knize je krásně vidět, že Lauren je tou nejlepší Lorelai.

dia.riedl
02.05.2023 3 z 5

Seriál Gilmorova děvčata mám moc ráda, ačkoliv ho nemám nakoukaný díl od dílu.
Knížka se mi líbila, četla jsem ji v angličtině, ale myslela jsem si, že bude Lauren víc vzpomínat na zákulisí seriálu, hlavně když se v poslední kapitole věnovala nově natočené minisérii po x letech.

Lauren vypráví o celé své herecké kariéře, od studia herectví, přes první divadelní role až po životní role, jako byla právě Lorelai Gilmorová nebo její postava v seriálu Parenthood, který teda osobně neznám.

Celé roky natáčení Gilmorek shrnula do pár odstavců, kde zhodnotila každou sérii v pár větách, přičemž ji zajímalo, co v té době nosila za oblečení a jak si upravovala vlasy...A občas zmiňovala úplně zbytečně věci, jako kdo s kým šel po natáčení na kafe.

Někdy jsem opravdu měla pocit, jako bych slyšela Lorelai, osobnost Lauren je okouzlující, zábavná, inspirující a ani při psaní o svých úspěších nepůsobí vychloubačně, ale spíš pokorně, někdy ale až pateticky.

Některé kapitoly šly trochu mimo mě jako třeba o dietě a hubnutí, o jejích vztazích, nebo účinkování v porotě nějaké fashion show. Hodně se mi líbil začátek, kde psala o své rodině a studiu herectví, a taky kapitola o psaní knih.

Jsem ráda, že jsem si knížku přečetla, není to ale nic, z čeho bych skákala nadšením.
Pro fanoušky Lauren nebo Gilmorovych děvčat je to milé, nenáročné čtení.

deedulka
26.03.2023 3 z 5

Kdo by neznal Gilmorky a jednu z hlavních hereckých hvězd Lauren Graham. :-) A Lauren se rozhodla napsat vzpomínkovou knihu k seriálu a následným čtyřem filmům, ale také zejména o začátcích své nadějné herecké kariéry. Kniha je tak potreštěná, jako samotná autorka a lítá myšlenkami od jednoho tématu k druhému. Některé pasáže a zmínky o seriálech, filmech a hercích mi bohužel nic neříkaly. Občas mi to přišlo jen jako zbytečné tlachání o ničem. Ale našla jsem si i oblíbená místa, kde jsem ráda zavzpomínala. Speciální pochvalu zaslouží fotky, které krásně dokreslují vyprávění a povznesou knihu o stupeň výš. :-)

Ludy1990
27.01.2023 5 z 5

Za mě super ! Knížka je čtivá,vtipná,zajímavé historky o životě Lauren a taky o Gilmorových děvčatech.

filispin
03.11.2022 4 z 5

Tuhle knihu nenapsala Lauren Graham, ale Lorelai Gilmore. Pokud si tohle rychlé a mile roztěkané vyprávění chcete užít, je velmi důležité tento fakt přijmout. Herečka se tehdy v této roli našla, odezvdala jí vše ze své osobnosti a po přečtení této knihy nelze tomu nevěřit. Ona prostě Lorelai je a vždycky bude. Chaotický styl vyprávění je tedy to poslední co bych krizitoval. Naopak - bylo to velice osvěžující, humorné a bezprostřední a kolikrát mě bavilo hádat, jestli se autorka k původní myšlence vrátí či ne. Prostě typická, rozevlátá Lorelai u hrnku nejlepší kávy na světě v Lukově bistru. Vzpomínek z natáčení legendárního seriálu tu, pravda, dle očekávání mnoho nenajdete, ale když už se tak stane, je to velice milé a dojemné.

Worbitka89
21.10.2022 2 z 5

Po přečtení této knihy se cítím ošizene: Gilmorkam jsou věnované jen dvě kapitoly, jedna v rychlosti popisuje hlavně oblečení v původních 7. Sériích a jak přiznává,jen proto, že to čtenář chce a druhá kapitola je o pokračování serialu a o tom, jak stále plakali dojetím a jak do pokračování dostávala své přátele a rodinu.
Zbytek (většina knihy) je jak jízda na kofeinove vlně,kdy autorka diktuje,co ji napadne o vlastním životě a odkazuje chaoticky na své kamarády, život, herce a seriály, které u nás bohužel neznáme. Z knihy je cítit jak rychle píše ( nebo diktuje) a neustále odbíhá od pointy, takže si z ní vlastně nic prakticky nevezmete.

Veruru1981
25.08.2022 3 z 5

Knihu jsem docetla, i kdyz me vlastne ani moc nebavila, alespon ta druha pulka. Prislo mi, ze autorka ma ADHD, skace sem tam, nedokonci myslenku, pritom namet skvely... Zkratka mozaika nesourodych veci, pritom zivot Graham (ktera ma skvely smysl pro humor) by byl jiste zajimavejsi, kdyby se vic podobal autobiografii.

Lily101
30.07.2022 4 z 5

Kniha byla vtipná (a za mě ne ve smyslu “na sílu”) a bavila mě. Milá oddechovka, příjemná knižní jednohubka a současně jsem se i něco málo dozvěděla.

V části knihy, kdy se píše o “osmé” sérii Gilmorových děvčat, jsem neodolala a na dva díly se ještě dnes podívala a až pak pokračovala v četbě.

Jediné, co vytýkám knize, je to, že je to spís kniha Lorelei a ne Lauren, neb dle těch dvou dílů (ze čtyř), které jsem zatím zhlédla, je kniha psána Loreleiným stylem, což vzhledem k tomu, že Lauren Lorelei coby postavu nevymyslela, “jen” výborně ztvárnila v seriálu, není úplně fér vůči scénáristům “Gilmorovy děvčata”.

SPOILER: Měla jsem velký problém s tím, že Lauren vyvíjela velké úsilí o to, obsadit co nejvíc blízkých přátel i osoby z rodiny do seriálu (a to nejen tohoto). Toto ovšem není součástí hodnocení knihy. KONEC SPOILERU.

Péťa Z.
14.05.2022 5 z 5

Gilmorky miluju, takže jsem si knížku přečetla jedním dechem. Jako kdybych poslouchala Lorelai - nemohla jsem jí "skočit do řeči". :-) A Lauren je nádherná a obdivuhodná žena, takže i když tam z Gilmorek není zdaleka tolik, kolik bych chtěla, i tak jsem si knížku ráda přečetla a užila si to.

speciale88
24.04.2022 5 z 5

Příjemná oddechovka. Životopis Lauren. Jeji myšlenky okolo Gilmorovych děvčat. Hezké čtení na odpoledne.

Dejnau
16.03.2022 1 z 5

Gilmorky prostě můžu.. O to víc mě mrzí, že kniha je slátanina myšlenek za pochodu.. Nemám ráda tenhle výraz co se týče knih, ale nemůžu jinak..

Veronika33
23.02.2022 3 z 5

Kniha iba pre fanúšikov, inak celkom nuda a trošku nasilu vtipné. Ako audiokniha možno má svoj šmrnc, ale na papieri vtipnosť trochu dostratena.

Sirina
13.02.2022 2 z 5

Trochu Gilmorek, ale mnohem víc ztřeštěné Lauren. Jako oddechovka je to super čtení, ale nehledejte v ní nic světoborného.

veriszv
08.01.2022 2 z 5

Rychleji mluvit nedokážu je kniha naprosto o ničem, přesto jsem ji přečetla jedním dechem.
Myslela jsem, že to bude spousta nostalgického vzpomínání na Gilmorova děvčata, ostatně k tomu odkazuje i název, ale asi jsem si měla lépe přečíst anotaci, kde se koneckonců píše, že jsou to spíš střípky ze života Lauren Graham. Ony tam jsou i ty vzpomínky na Gilmorky, ale já chtěla zkrátka víc!
Nicméně lehkost s jakou je kniha napsaná a plácání jedno na druhé mi stylem ty Gilmorky připomínalo, a tak mě to vlastně bavilo číst.
Aby to bavilo i vás, musíte být fanoušci Lauren Graham, milovat Gilmorky a nečekat nic převratného.
Jo, je to kniha, bez které se určitě obejdete, ale pokud máte náladu na oddechovku, proč ne?

CarolC
30.12.2021 2 z 5

Příjemná oddechovka a povídání hlavní představitelky Gilmorových děvčat. Jsem ráda, že jsem se ke knize konečně dostala a přečetla si ji, ale nic to nemění na tom, že mi kniha a vlastně celé vyprávění přijde hrozně ploché a takové o ničem. Moc se toho člověk nedočte.

herectví herečky historky zfilmováno – TV seriál

Lauren Graham
americká, 1967
2017  67%Rychleji mluvit nedokážu: Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím)
2014  65%Jednoho dne, možná...
2023  64%Už jsem ti to říkala?: Historky, které nechci zapomenout

Kniha Rychleji mluvit nedokážu: Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím) je v