Růženky

Růženky https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384986/bmid_ruzenky-K5n-384986.jpg 4 523 142

V budoucnosti, tak blízké a skutečné, že se může odehrávat v tomto okamžiku, se stane něco podivného. Když ženy usnou, obalí se jemnými sítěmi a znehybní, takže připomínají kokon. Pokud je někdo probudí, nebo se pokusí protrhnout síť zahalující jejich tělo, ženy se rozzuří a reagují nesmírně násilnicky. A když spí, odebírají se kamsi do neznáma... Muži v našem světě zůstali opuštění a musejí si nějak poradit sami. Avšak jedna žena, záhadná Evie, je vůči spavé nemoci imunní. Je ta nemoc požehnání nebo kletba? Je Evie medicínskou anomálií, kterou je třeba studovat, nebo je to démon, kterého je třeba zabít? Děj Růženek je zasazený do malého městečka v zákoutí Apalačských hor, v němž se nachází ženská věznice, a ta v tomto provokativním a strhujícím románu, který napsal Stephen King spolu se svým synem Owenem, sehraje zásadní roli.... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Sleeping Beauties , 2017

Krusty
17.05.2021 odpad!

Jsem feminista a myslím, že kdyby ženský vládly světu, bylo by líp, jenže tohle je srágora vezoucí se na módní vlně genderové rovnosti, že to není hezký. Kdyby to mělo dobrý příběh, neřeknu an popel. A závěrečná bitva byla tak nudná, že jsem knihu pár stránek před koncem vzdal. Bylo mi totiž ukradený, jak to dopadne.

Ivan F
30.04.2021 2 z 5

Kniha, ktorú som čítal tri roky - presne na deň, odkedy som ju dostal. Nebavila ma a viackrát som ju odložil, nedokázal som sa do nej začítať. Neúnosné množstvo postáv a rozťahaný príbeh bez poriadnej pointy. Toto nie je Stephen, to je Owen a nie vždy môže byť syn úspešný ako otec. Ak by táto kniha vyšla pod pseudonymom a nikto by nevedel, že v nej má prsty Števo Kráľ, tak tých 73% čo má v dobe môjho príspevku, by kľudne mohlo byť 37% - podľa mňa si kniha také hodnotenie aj zaslúži. Za mňa najväčšie sklamanie od SK hoci v spoluautorstve s OK, a musím napísať, milý Owen toto Ti nikdy neodpustím, pretože otcovi si týmto riadne pošramotil reputáciu. Viac do hodnotenia písať nebudem, inak by môj komentár bola vyliata žlč.

ajucha
27.04.2021 2 z 5

První kingovka u které jsem seriozně uvažovala, že ji nedočtu. Ale je otázka, nakolik je to vlastně kingovka. Možná to bylo takhle nějak: Tati, mám docela prima nápad na knížku. Fajn, Owene, napiš to, a já se na to potom mrknu a když tak to opravím. Připadá mi totiž, jako by to psal někdo, kdo se zoufale snaží starého Stephena napodobit, ale tak docela se mu to nezdařilo. Postavy nemají hloubku, děj je povrchní a místy ne příliš logický. Nejvíc mi ale vadil ten okatý feminismus, všechny ženy byly nevinné oběti mužů a všichni muži, včetně klaďasů, byli vyobrazení jako egocentričtí pitomci. V Americě to hrozně frčí, tak proto to tam asi nacpali. Myslím, že kdyby to napsal český spisovatel, tak by se česká nakladatelství zdráhala to vydat. Jenže když máte tátu Stephena, to je jiná!

daniela7794
18.04.2021 2 z 5

Bohužel pro mě první knížka od Kinga, co jsem četla. Nevím tedy jak moc se liší kvůli Owenovi od jeho běžných knih, tudíž nemohu zatím porovnat.
Nicméně... tahle kniha by snesla, kdyby byla o dobrou polovinu kratší - zdlouhavé psaní, spousta pind okolo, co byly tak nudné až otravné, že jsem ke konci už přeskakovala některé odstavce, k dočtení jsem se musela opravdu nutit. Přijde mi, že ani hlavní myšlenka knihy nebyla nakonec tak rozvinuta jak být mohla/měla a místo toho tam byla spousta zbytečné vaty. Taky v postavách aby se čert vyznal. Měla jsem opravdu problém u knížky udržet pozornost. Fakt jsem na konci litovala 2 týdnů, které mi knížka zabrala, že jsem mohla číst něco mnohem lepšího.

Kaci.
11.02.2021 2 z 5

Na první pohled kniha vypadala slibně, ale...
Děj je vlastně jednoduchý. Prvních 250 stran trvá než všechny ženy usnou a zbytek knihy se to řeší. Muži jsou tu takoví univerzální viníci, někteří dobří, někteří zlí, ale všichni za něco můžou. Ženy jsou naproti tomu báječné a i ty zlé jsou nějakým záhadným způsobem hodné. Jestli bylo v ději ukryto něco víc, než jen feminismus (možná až sexismus), tak jsem to neodhalila. A že by mohla být na konci knihy pointa? No to by mohla, ale není.
Příběh, psaný na bezmála 620 stranách, se navíc strašlivě vleče a postav je tolik, že se člověk ztrácí.
Nicméně bylo pár kapitol, či spíše podkapitol, od kterých se mi nechtělo odtrhnout oči. Zajímalo mě jak to dopadne, v čem je ta pointa, proč se to děje, ... a přesto mě to většinu času vlastně nebavilo.

ArwenAragorn
23.01.2021 2 z 5

40%

Tak tentokrát je to poprvé, co mě King nějak nechytil. Do čtení jsem se spíš nutila, ten příběh mě skutečně neoslovil, i když tam bylo několik pěkných pasáží. A to množství postav mě ubíjelo.

zelenoockaa
12.01.2021 3 z 5

Kniha mě moc nechytla, četla jsem ji fakt dlouho a do čtení jsem se musela nutit.

poutnik66
05.01.2021 3 z 5

Jeden z mála "kingů", do jehož čtení jsem se musel nutit a dokonce se objevilo nutkání to vzdát a odložit nedočtené. A to navzdory zajímavému námětu, několika výborným a silným momentům i několika postavám, které jsem si oblíbil.

Eyghon
06.10.2020 4 z 5

V celé knize je cítit typický Stephen King. Není to horor, je to spíš mysteriózní román. Četlo se to dobře, akorát to mělo mít podtitul "Manifest feminismu", protože s tím to oba Kingové drasticky přehnali - všichni chlapi jsou špatní, za všechno můžou a co je mizerné, to musel udělat muž. Možná by ženám bez nich bylo líp. Stejně tak se mi moc nelíbily opakované narážky na bělochy a černochy (někteří bílí přece bijí černé a proto se musí všichni bílí omlouvat a vnitřně trpět) - odpovídá to ale přesně dnešní situaci v USA. Jinak samotný příběh je v pohodě a rozvíjí se pomalu, ale jistě Kingovským způsobem na 600 stranách.

candy-22
20.09.2020 3 z 5

Napínavy děj.

danny_21
09.09.2020 3 z 5

Těžko říct z hlavy kterého z Kingů pochází námět a hlavní myšlenka, ovšem to je ta povedenější věc na dalším z novějších románů Mistra. Bohužel jsem ale celou knihu čekal ( a že je to porce stránek ) na vysvětlení původu tajemné Femme fatale a jejího účelu, ztrácel se v množství vedlejších postav a celá závěrečná třetina mě příliš nebavila a očekáváné rozuzlení těžko mohlo překvapit. Možná to byla z tátovy strany pomoc potomkovi, možná dědkovi dochází dech v poslední době ... no víc než lepší průměr z toho nevyčaruju - 60 %

michimuller
21.08.2020 3 z 5

Můj oblíbený Mistr King zřejmě jednoduše neměl svůj den, nebo jeho jindy brilantní myšlenky rušil nějaký rodinný vetřelec. Působilo to na mě čím dál víc jako rodičovský dozor nad maturitní prací. Ale stejně jako jedna vlaštovka jaro nedělá, tak po další mistrově knížce zase ráda sáhnu.

pinkstrom
20.08.2020 2 z 5

Marně přemýšlím, proč mě kniha nebavila a musela jsem se nutit ji dočíst, přestože King patří k mým nejoblíbenějším autorům. Námět je dobrý, ale příběhu by neuškodilo, kdyby byl kratší (a to ho autoři prý i tak značně zkrátili!). Žádná z postav mně nebyla blízká. Škoda.

marci8
14.08.2020

Nemohla jsem se začíst, tak někdy příště.

beefeather
03.08.2020 3 z 5

Přečteno téměř na jeden zátah, mě děj nenudil ani jsem se neztrácela v postavách. Příběh zajímavý, ale něco malinko mi tam chybělo a proto jsem chtěla dát pouze 4*. Ovšem další hvězdu dolů za překlepy, kterých bylo docela dost, a za větu: "To tady byla jedna z těch pěkných věcích." Takhle škodit knížce, škoda.

stepnicka8373
28.07.2020 2 z 5

Poněkud slabší kniha krále hororu, tedy pokud se na ní vůbec podílel.

Terezulina
07.07.2020 5 z 5

já se u knížky bavila :-) sto lidí - sto chutí

luksky
12.05.2020 3 z 5

Neyblo to špatné, ale chtělo by to trošku víc..nebo míň? Kniha mohla být klidně kratší, neboť některé postavy a rozbory byly zbytečné.. myšlenka příběhu byla fajn..napětí bylo tak akorát, ikdyž se lehce dalo předvídat jak vše dopadne... Kniha neurazí, ale ani nijak nevynikne.

mirec88
27.03.2020 3 z 5

Dalo sa... Ale od Kinga som čakal viac.

Maverick25
04.03.2020 2 z 5

Nějak nevím jak se k této knize postavit. Přiznám se, že ji mám již delší dobu rozečtenou a nějak se mi k ní nechce vracet. Kinga mám rád, ale tahle kniha (jako i nějaké další od něj) mě vůbec nezaujala a nemůžu se do ní začíst. A to neberu v potaz, jestli jí psali dva lidé nebo jen jeden, beru ji jako celek, jako Kingovku.