Růže v zimě

Růže v zimě https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/3514/bmid_ruze-v-zime-5gN-3514.jpg 4 259 47

Severní Anglie 1792 Když Avery Fleming prohraje při karetní partii s americkým námořním kapitánem Christopherem Setonem obrovskou částku, peníze na splacení může získat jediným způsobem - když výhodně provdá svou půvabnou dceru Erienne. Námluvy se však nedaří, a tak se Avery odhodlá k drastickému opatření a Erienne prostě prodá tomu, kdo nabídne nejvíc. Ve veřejné dražbě získává dívčinu ruku záhadný lord Saxton, který pod maskou a rozevlátými plášti skrývá totožnost i pohnutou minulost svého rodu. Naučí se Erienne tohoto chladného cizího muže chápat a milovat? A co udělá, když se na scéně opět objeví Christopher Seton, který v ní kdysi poprvé vyvolal lásku a touhu? Kathleen E. Woodiwiss patří k nejslavnějším autorkám historických romancí a její knihy se překládvají do více než třiceti jazyků.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

A Rose in Winter , 1982

munka
31.07.2018 5 z 5

Jedna z mojich najobľúbenejších kníh od tejto autorky. Prečítaná niekoľkokrát.

prestiggio
05.07.2018 5 z 5

Aj ked som vdaka niektorym komentarom vedela podstatnu cast deja :( kniha ma bavila. Od tejto autorky mam viac knih precitanych. Zhruba som vedela co ma caka. Precitane za jedno volne popoludnie. Na leto, na oddych super.
P.s. hodi sa do vyzvy k roku narodenia 1982 (1. vydanie podla GR)

LilianaFalcon
18.06.2018 4 z 5

Začátek sice ta nesnášenlivá klasika, kdy Christopherovi "růžička" jen sprostě a nevybíravě nadává, ale vyklubal se z toho docela pěkný příběh :-) a i když jsem měla obavy, že se to bude občas vyvíjet k mé nelibosti, tak z toho autorka vybruslila velmi pěkně.
Strašně jsem se totiž bála, že až hrdince konečně dojde pravda, bude následovat 200 stran dalšího nadávání a urážek, naštěstí se to nestalo.

karamelka57
29.04.2018 5 z 5

tak ja sa pridávam do radu nadšených čitateľov. Nádherný komplikovaný (rozprávkový) príbeh... koľko poníženia musela zniesť Erienne, od chlípníkov a od otca, až ma to bolelo...
to "tajomstvo" som vedela už vopred, lebo som sa o ňom dočítala tu nižšie v komentároch, ale aj keby som o ňom nevedela dopredu, bolo by mi to jasné hned od začiatku. Celkom som sa na tom bavila, len som sa nevedela dočkať, kedy sa to už konečne dozvie aj Erienne a že som sa načakala, lebo sa to dozvedela až na 306.strane z 366 :)

krásny príbeh, nevedela som sa odtrhnúť od knihy...

a ako dobre, že takíto úžasni, lichotivo akční a odvážni chlapi existujú aspoň v týchto našich románoch :)))))

Velbana
07.09.2016 5 z 5

Tuhle knížku jsem četla jako první od téhle autorky. Každá stránka mně brala víc a víc do děje až jsem si myslela že je to zkutečnost. Když jsem jí dočetla byla jsem tak neštastná že jsem jí začala číst od začátku. Teď když ji vidím na polici mám chuť ji vzít do ruk a zase začit číst.

crazyslunicko
22.06.2016 5 z 5

Byla to moje první přečtená kniha od této autorky a motivovala mě k četbě i ostatních děl. Pohodová romantika, příjemné počtení. Je geniální :)

denisa30
14.12.2015

Moc krásná kniha četla jsem ji 2x :)

dudunka
31.10.2015 5 z 5

Jedním slovem krásná kniha :)

jitkalata
16.10.2015

Po přečtení této knihy, která byla moje první od autorky, jsem si postupně dokupovala všechny její další díla.Ani jedna nezklamala. Nádherné a napínavé čtení od kterého nelze odejít!

crazyslunicko
14.10.2015 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih od Kathleen E. Woodiwiss. Nádherný romantický příběh.

moudivlacek
03.09.2015 5 z 5

Jedna z prvních přečtených knih této autorky a rozhodně ne poslední.

carmen1973
16.06.2015 5 z 5

Jedna z mých prvních historických romancí. Krásná.

Volverinka
23.05.2015 5 z 5

Kouzelná kombinace prvního dílu Angeliky a Fantoma opery, takže maximální romantika ;-)

miruska1
20.10.2014 5 z 5

Zaujimavy a veľmi pekny pribeh...............

Barbora H
03.09.2014 5 z 5

Ta nej nej nej nej nej nej nej knížka od této autorky - prostě vše NEJ!

jaja1989
04.08.2014 5 z 5

Mam autorku rada, jeji knizky me hrozne bavi a tahle neni jina .
ikdyz dej je predvidatelny a uz davno jsem odhadla, co je lord Saxton zac:-)

cibulka 8
04.07.2014 4 z 5

Přiznám se, že ze začátku mě kniha vůbec nebavila. Už jsem ji chtěla odložit, ale protože ráda dočítám knihy do konce, pokračovala jsem v četbě. Od šesté kapitoly mě příběh strhl a pak už jsem jej hltala. Mělo to šťávu, dobrodružství, tajemství,... Řekla bych, že nejlepší, co jsem od téhle autorky četla.

IFu
28.01.2014 5 z 5

Mám tuto autorku opravdu ráda. Četla jsem tuto knihu asi před 12 lety a stále mi zůstala v hlavě. Některé knihy přečtu, líbí se mi, ale v hlavě mi tak nezůstanou, resp.ve mě nezanechají tak silný pocit, že bych na ní nedokázala zapomenout, i když přesné údaje a děj si nepamatuji. Chystám se znovu číst a už teď se těším.
Takto silný pocit ve mě vzbudily jen některé knihy, což od této autorky jsou: Popel ve větru, Plamen a květ, Vlk a holubice, Růže v zimě, Květy na vodě.
Ostatní jsou také pěkné, doporučuji, ale tyto byly pro mě nějak citově nejbližší. Možná je to tím, že to byly jedny z prvních knih, které jsem četla.

Daffodila
24.11.2013 4 z 5

Knížku mi doporučila kamarádka, jako příjemné "dámské počteníčko". Měla pravdu, knížka se mi četla dobře, příjemně jsem si u ní odpočinula.

modranka
20.03.2013 4 z 5

Pripravte sa na to, že hlavná hrdinka príbehu má dve charakteristiky. Chvíľami je poslušná až bojazlivá, v inom momente sa z nej stáva semetrika. Škoda, že si vždy vyberie tú nesprávnu chvíľu. Niektoré scény boli prepracované tak detailne, až som mala pocit, že sledujem film. Dej bol však dosť komplikovaný, hlavný hrdina bol niečo ako 3 v 1. Príbeh sa však čítal dobre, bol zaujímavý a originálny.