Ruské národní pohádky

Ruské národní pohádky https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/304734/bmid_ruske-narodni-pohadky-CtY-304734.jpg 4 25 8

Pohádky, plné nadpřirozených bytostí, kouzel a čar, vyrůstají z bohaté tradice ruské lidové tvorby a odrážejí životní zkušenosti a názory lidu. Proto v nich vítězí dobro nad zlem, chytrost prostého člověka nad hloupostí bohatce, potrestána je zloba a špatnost. Ve druhém vydání byla kromě úvodu vypuštěna pohádka Pravda a křivda a provedeny menší jazykové úpravy.... celý text

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

Russkije narodnyje skazki , 1949

ZuzanaK.
20.12.2021 2 z 5

Knihu jsem dostala jako malá holka, vůbec jsem si ji nepamatovala a proto se na ni těšila se synem. Ale! Že jsou ruské pohádky jiné, to jsem věděla, ale že jsou až tak jiné, to mě překvapilo. Až na pár výjimek, cca 5 bylo opravdu skvělých (např. Kozlův pohřeb), to byla nuda v tom lepším případě, v horším pohádky vůbec nedávajíí smysl, což odhalilo i sedmileté dítě a docela ho to dráždilo a opravdu jsme knihu spíše přetrpěli.
Některé příběhy jsou docela morbidní, což k ruským pohádkám patří, potud dobré. Ubíjející je, že se začátek vleče, protože vše musí být 3x zopakováno, pak se stane něco, co s tímto zdlouhavým začátkem vůbec nesouvisí a pak se za 3 věty stane vše a je konec.
Hvězda navíc za ilustrace.

Jarka_rybář
15.11.2020 3 z 5

Moc pěkné pohádky. Na rozdíl od některých jiných zpracování ruských pohádek se mi líbila.

RendyaDav
18.01.2020 5 z 5

Tato knížka pohádek je tak pro děti školou povinné...Knížka mého dětství...

iiiccc
21.06.2019 4 z 5

Tyto hodně specifické pohádky budou mít úspěch u dětí, které milují drsňárny. Já je jako malá vyžadovala.

marketa9252
20.11.2017 3 z 5

Dočetla jsem knihu jen kvůli výzvě

ThrisaManx
03.02.2017

Jak jsem toto mohla mít jako malá ráda? Morbidní pohádky, kde ptáčkům trhají nožičky a zobáčky, carevny jsou tříoké obludy, a když je caru souzeno vzít si carevnu, kterou nechce, tak ji zastřelí. Teď jsem se u toho docela bavila, ale nechápu, že z toho nemám z dětství trauma jako moje maminka.

maurarita
14.02.2016 3 z 5

Úžasně a zajímavé ruské pohádky. Moc hezky se čtou

Petrstik
24.05.2015 5 z 5

Krásné ruské pohádky, škoda že už dnes moc nečtené.