Manhattan je můj život / Smrt pornohvězdy

Manhattan je můj život / Smrt pornohvězdy https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60030/manhattan-je-muj-zivot-smrt-pornohvezdy-60030.jpg 4 253 31

Rune série

Hrdinkou dvou detektivních příběhů je dvacetiletá, trochu výstřední Rune, která se řízením osudu ocitne v soukolí brutálních vražd, mezi profesionálními zabijáky a lidmi z pokraje společnosti, kde se sama stává vyhlédnutou kořistí. V příběhu Manhattan je můj život Rune zjišťuje, jestli dávno zapomenutý film náhodou neskrývá klíč k milionové kořisti z bankovní loupeže, kterou nikdy nikdo nenašel. Proč byl zavražděn stařičký pan Kelly, který si videokazetu s tímto filmem půjčoval stále dokola? A jak se Rune vypořádá s vrahem, který už dal najevo, že za sebou nehodlá nechávat žádné svědky? V druhém příběhu nazvaném Smrt pornohvězdy se Rune rozhodne natočit dokument o necudně proslulé herečce Shelly Lowe. Po prvním setkání však umělkyni umlčí vražedný útok – a její smrtí série bestiálního násilí ani zdaleka nekončí. Pátrání vtáhne Rune do světa pornofilmu se všemi jeho špinavostmi a krutostí, což ji připraví o iluze a možná i o život...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Manhattan is my beat / Death of a blue movie star , 2001

ptavichripkaa
21.09.2015 1 z 5

Nuda nuda nuda nuda, neměla jsem sílu ani chuť knihu dočíst.

kleo9554
17.08.2015 4 z 5

Trošku nudnější než jiné knihy...

TaLu
04.07.2015 4 z 5

S hlavní hrdinkou jsem četla jinou knihu a líbila se mi natolik, že jsem zapátrala, zda s vtipnou, osobitou, ulítlou a pokud jde o hledání pravdy i paličatou Rune, neexistují další knihy.
A objevila jsem tyto dva příběhy v jedné knize.
A jsem ráda, že jsem objevila - bavila jsem se.
Svižně a dobře napsáno, překvapivé zvraty, jak to u tohoto autora znám z jiných knih.
Podle mne prima čtení na dovolenou.

evafort
17.01.2015 4 z 5

Od Deavera jsem četla lepší, proto jen 4 hvězdičky, ale stejně moc podařená kniha a sympatická hlavní hrdinka.

Helianthus
17.01.2015 3 z 5

Nebyla to špatná kniha, ale prostě jsem od něj četla knihy, které se mi líbili a mám je raději daleko víc.

astroweb
22.11.2014 4 z 5

Zpočátku to vypadalo na téměř klasickou detektivku, pak se ale rozjel skutečný Deaver, včetně překvapivého konce. Hezké.

soukroma
19.10.2014 5 z 5

Manhattan je můj život: velmi příjemné překvapení, příběh starý čtvrtstoletí dýchá atmosférou ještě starších klasických amerických detektivek. Milý oddech od děsivých thrillerů současnosti. Bonus - neotřelá mladá hlavní hrdinka Rune, která mi v mnohém připomněla současnější Rose z dánského oddělení Q. Ideální čtení pro milovníky starých filmů a filmového průmyslu, bankovních loupeží a nájemných zabijáků, charakteristického života Manhattanu a jeho nezávislých obyvatel,... a veskrze amatérského pátrání. (95%)
Smrt pornohvězdy: celkem slibně příběh začínal, ale Rune už mi nějak přestávala být sympatická (trochu dětinská a tvrdošíjná). Konec byl pak ohňostroj neuvěřitelných zvratů a šíleností...Ideální čtení pro milovníky pornoprůmyslu a pyrotechniky. (70%)

Petr K.
18.10.2013 4 z 5

Jsou to dva pribehy, tak se podivam, na kazdy zvlast.
Manhattan : Bohuzel jsem jako prvni knihu cetl ,,Zhave zpravy,, coz je az treti dil s Rune, takze zacnete od Manhattanu, kde se s Rune seznamite. Pribeh neni spatny a dokaze vas pripoutat ke knize. Navic me vyhovuje delka 250 strankoveho thrilleru. Nemam namitek a doporucuji.

Pornohvezda : Tak tady si myslim, ze uz je pribeh trochu ostrejsi a brutalnejsi (coz je jen dobre). Opravdu jsem to cetl jednim dechem a byl napjatej. Ale ten konec! Nechci nic prozradit, ale ta konecna scena pro me byla trochu k smichu a hodna spis do Hollywoodskejch dojaku a nesedne mi k Jefferymu. Docela by me zajimala reakce ostatnich ctenaru, co na to rikaji. Ja bych poslednich 10 stran (nebo kolik to bylo) Uplne vypustil a nechal to tak :-)

Ale jinak se u cele knihy a u pribehu s Rune nudit nebudete, to mohu zarucit. Podle me to v Deaverove tvorbe patri k tomu lepsimu. Prectete si to a uvidite.

antonio13
14.01.2013 5 z 5

Kniha která nezklame....Doporučuji k přečtení

Kakajko
10.01.2013 3 z 5

Přečetla jsem, ale raději mám příběhy s Lincolnem Rhymem.

lanusinka
25.10.2012 5 z 5

První kniha od Deavera kterou jsem přečetla, a musím říct, že Rune mě neskutečně bavila. Kdybych měla o 1000% víc kuráže, byla bych jako ona. Její životní postoj "nejhorší ze všeho je bejt suchar" je mi neskutečně blízký.