Rumový deník

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Americký novinář Paul Kemp nastupuje na místo redaktora v anglicky píšících novinách v hlavním městě Portorika, San Juanu. Končí padesátá léta a Portoriko se stává americkým turistickým rájem. Paul už poznal mnohá povolání a prošel kus světa. Tulácký život se mu sice zajídá, ale zároveň se děsí představy, že by se usadil. Tak jako Portoričané utíkají z ostrova do Spojených států za vidinou lepšího života, utíká i Paul z domova, z univerzity, z Ameriky. Nikam se však nedostává, protože by musel nejprve uprchnout sám před sebou. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/35192/rumovy-denik-35192.jpg 3.738
Orig. název:

The Rum Diary (1998)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Volvox Globator
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Rumový deník

Přidat komentář
J.Connor
31.08.2014

Škoda, že toho zatím od Huntera u nás nevyšlo víc.... Rumový deník se mi nelíbil o nic méně než druhé dvě mnohem slavnější autorovy knihy. Neodolatelný odér exotiky a hlavně výtečné zachycení (trochu divočejšího) období v životě muže.

audrey
30.07.2013

Má to atmosféru, můžu jen doporučit.

Steady
26.07.2013

Nedávno natočený film nemá s knižní předlohou mnoho společného. Prvotina slavného gonzo žurnalisty, kterou napsal jako dvaadvacetiletý a na jejíž vydání čekal celých 39 let, více než jeho pozdější autobiografické "záznamy" (Strach a Hnus v Las Vegas za všechny) připomíná romány Francise Scotta Fitzgeralda. Není divu, mladý Hunter se učil psát právě tak, že Fitzgeraldovy romány slovo od slova opisoval, aby si zažil pod kůži jeho literární styl. Nejedná se o žádnou psychedelickou bláznivinu - je to ponurý, teskný a depresivní příběh o třicátníkovi, kterému ujíždí vlak, který je unaven neustálým hledáním, útěkem a cestováním a který by se už přece jenom rád někde usadil. O neblahé skutečnosti, že není kde a ani s kým, pojednává Rumový deník, příběh jistě ne literárně dokonalý, přesto s hutnou dávkou atmosféry a schopnosti přimět čtenáře k zamyšlení.

Štítky

zfilmováno Karibik

Autor a jeho další knihy

Hunter Stockton Thompson

Hunter Stockton Thompson
americká, 1937 - 2005

Kniha Rumový deník je:

v Přečtených50x
v Čtenářské výzvě1x
v Doporučených1x
v Knihotéce23x
v Chystám se číst26x
v Chci si koupit8x