Věž - vzestup předchází pádu

Věž - vzestup předchází pádu https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225947/bmid_ruinska-trilogie-vez-CoT-225947.jpg 4 101 22

Ruinská trilogie série

< 3. díl

Po staletích tajemného mlčení otevírá Citadela, nejstarší obydlené místo na zemi, svoje brány. Pohled do útrob věže je však děsivý – téměř vše, co bylo uvnitř, zničila smrtelná nákaza, která se i nadále šíří. Gabriel Mann umírá a bývalá novinářka Liv Adamsová tak musí sama čelit zabijákům, kteří ji chtějí za každou cenu umlčet. Mezitím v USA pátrá agent FBI Joe Shepherd po zmizelém vědci z NASA a záhy zjišťuje, že se blíží něco, co si ani nedokázal představit – co si nikdo nedokázal představit… Závěrečný díl strhující konspirační trilogie Simona Toyneho.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

The Tower , 2013

elle.r
27.04.2015 5 z 5

Celá série je opravud poutavá a posledních dvacet stránek jsem probrečela, protože jsem se spoustou postav během všech tří knížek opravdu sžila a najendou mi začalo docházt, že to je všechno, že už o nich nikdy znovu nebudu číst. Také trochu lituju, že jsem fyziku odvrhla jao nezajímavý předmět, pasáže informující o vesmíru a jeho zkoumání jsou opravdu působivé.

Mako123123
28.02.2015 1 z 5

!Môže obsahovať spoilery, záleží od toho čo považujete za najdôležitejšie, podla mna to najdôležitejšie som len načrtol ale jednoznačne nenapísal tak to nechám na Vás :D
Sklamanie... čakal som niečo mystického ako v jednotke, dvojka ma sklamala ale táto trojka bola fakt prúser. Nič extra sa neudialo, o teórii pulzujúceho vesmíru som sa dozvedel už dávno a v podstate s tým súhlasím, zapadá to do môjho svetonázoru, takže kniha nebola pre mňa žiadne prekvapenie a fakt neviem pri spätnom pohľade ako to do čerta súviselo s biblickou Evou z jednotky. Som čakal aspoň nejakých mimákov a že biblická Eva z jednotky bola ich prvý (druhý) model rozumného človeka alebo čo (čoho som zastáncom)... Bavilo ma vyšetrovanie federálov a tie teleskopy, to bolo zaujímavé, o zachovaní energie, že obsahujeme rovnaké prvky ako hviezdy a ako čokoľvek iné ... všetky tieto filozofické úvahy boli pekné, no zase nič nové, o tom som už počul toľko motivačných a filozofických videí a prednášok že až... ale záver to celé zabil. časti s Gabrielom ma vôbec nezaujímali, zdĺhavé opisné scény v citadele, veselo som ich takmer celé preskakoval, Liv mi šla na nervy, bola otravná, afektovaná (,,vitajte cudzinci,,, ,,pozvime ich dalej,, zbúrajme plot,, ,,táto zem nepatrí nikomu,, a podobné tlachy ktoré v reálnom svete nefungujú, s týmto prístupom by dievča vo vojenskom tábore medzi zabijakmi a nepriateľmi neprežilo ani 5 minút) a naivná, napriek tomu jej všetko vychádzalo, Pozrel som sa na môj dávnejší koment /Klúča/ kde som kritizoval prílišný výskyt slov ,,vtom okamihu,, ,,a akurát,, ,,a práve vtedy,,... .. aj tuná vo /Veži/ toho bolo požehnane, takže ani v tomto sa autor nepolepšil. Takže mi nezostáva nič iné len sklamane tomuto počinu dať len jednu hviezdičku.

záhady FBI apokryfy NASA

Simon Toyne