Rudý šál

Rudý šál https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234681/mid_rudy-sal-234681.jpg 4 181 48

Fiona jediná přežila útok sériového vraha, který napadené ženy uškrtil a pohřbil s rudým šálem kolem krku. Z děsivého zážitku se jen pomalu vzpamatovává, navenek to vypadá, že už zase povede idylický život, jenže ve skutečnosti je všechno jinak. Úděsná noční můra se vrací. Přestože pachatel je za mřížemi, někomu je trnem v oku ta jediná, která smrti unikla…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Alpress

The Search , 2010

zuzana1995
07.01.2019 5 z 5

Další vynikající kniha od autorky. Napínaví, vtipné, čtivé, přečteno jedním dechem...doporučuji

Skalara
01.12.2018 5 z 5

Velmi dobře se čte a obsahuje řadu zajímavostí o psech.

Laf
12.11.2018 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Skvělá detektivní zápletka. Místy vtipné dialogy mezi hlavními postavami. Autorka to prostě umí :)

TaLu
11.09.2018 4 z 5

Od mé oblíbené autorky tentokráte příběh, kde nevystupuje Eva. Jde o román s poměrně silnou detektivní zápletkou. Hlavní hrdinka přežila útok sériového vraha a je zatažena i do pokračujících hrůz. V knize nechybí sympaťák "od vedle".
Překvapením je prostor, jež je věnovaný psům. Toto téma pro mě bylo příjemným zpestřením. Je poznat, že autorka si problematiku výcviku psů nastudovala.
Jediné co jsem nepobrala byly rozhovory ústřední dvojice, když si vyjasňovali svůj vztah. Jejich uvažování bylo pro mě naprosto neznámé. Chvílemi to připomínalo dohady, kdo je alfa. Nu s těmi psy okolo, to vlastně nebylo od věci. Příjemné čtení.

georginaa
25.02.2018 5 z 5

Takový život na samotě u lesa bych také chtěla a plno pejsků a koček. Mám doma labradorku a vše co pejsci dělali v knize, můžu říct, že je to dle pravdy. Jsou učenlivý, z očí jim vyzařuje šibalství, aby páníčky pobavili a zároveň umí být poslušní, když se to vyžaduje. Detektivní zápletka knize dala nádech strachu a nechyběla ani romantika, která dává životu smysl.

EvikU.
08.04.2017 5 z 5

Úžasná kniha, čte se jedním dechem. Opět nezklamala. Kdo čte Noru Roberts tak ví.

angelbooks
15.02.2017 5 z 5

Úžasná kniha, jediné co mě nebavilo, bylo přibližně 10 stránek ke konci, než už konečně začali pátrat po pachateli...
Zdálo se mi, jakoby se to autorka snažilo protáhnout než ho policii a FBI chytne :D.
Je škoda, že toto není série. Docela mě zajímá, co se stane s tou novinářkou :).

sona8058
09.01.2017 5 z 5

Nora Roberts mě prostě nikdy nezklame! Další brilantní příběh, který člověka donutí se zamyslet. Prostě, když chci příběh, který mě nezklame, tak sáhnu po knize od Nory Roberts. :-)

princesse
26.09.2016 5 z 5

Skvělá kniha. Paní Robertsová opět nezklamala. Uronila jsem slzu už na straně 20, když jsem četla popsané pohledy pejsana, který zachránil toho chlapečka. Úžasný popis emocí a dostalo mě to. Celá kniha skvěle napsaná, těšila jsem se po každé, když jsem ji otevřela, že si počtu a stalo se. Rozhodně doporučuji a těším se na další.

zuzana2599
26.08.2016 5 z 5

Sympatická Fiona a úžasní pejskové... Tato knihy od paní Nory Roberts se mi velmi líbila, určitě k tomu přispělo neotřelé téma a miloučké psí dovednosti, výcvik Jawse a jeho skopičiny, příběh byl dobře namíchaný, trochu lásky a krimi, nevšední ostrovní prostředí. Hezké, milé a napínavé zároveň!

Sam99
21.08.2016 5 z 5

Super kniha! Autorka nezklamala. Knihu jsem si přečetla aniž bych znala anotaci, a o to víc jsem se z knihy těšila. Je to zase něco úplně jiného, než co jsem doposud četla. Fiona je super ženská, která každému přiroste k srdci, k mému hlavně tím, že miluje psy! Simon je typický chlap, který neumí moc vyjádřit emoce slovy a tak používá svůj talent k vyjádření citů. Jsem ráda, že Fiona nebyla jen ustrašená holka, že se z ní stala silná žena, taková je vždycky lepší, než ubrečená chudinka. Knihu doporučuji všem, co mají rádi detektivky a zároveň i trochu té romantiky. Na závěr chci říct, že kniha je velmi čtivá a vtáhne vás do děje tak, že se nebudete chtít odtrhnout od čtení!

LibraryGirl
27.07.2016 5 z 5

To je Robertsová, jak má být. Tohle se mi opravdu líbilo, bude patřit mezi mé oblíbené příběhy od Nory:-) Krásně se to četlo. Skvělě namíchaná romantika s napětím. Vraha jsme sice znali už od začátku, ale důležitá tady byla ta jeho prodloužená ruka, která se pak dostane k Fioně. Kdo je pejskař a zažil někdy výchovu malého štěněte:-), tak ten si tuhle knihu určitě zamiluje:-) Brala bych všechny Fioniny psy a Jawse:-) Jo a Simon byl taky dobrej, ty jejich slovní výměny názorů:-D Za mě pět hvězd. Doporučuji!

alzbeta4340
20.07.2016 3 z 5

Od Robertsové dobře odvedená práce. Nemyslím, že bych se ke knize ještě někdy vrátila, ale na dva dny mě hezky zabavila. Detektivní motiv byl zajímavý, i když padouch byl známý. Motiv pejsků byl príma. Jen tomu romantickému jiskření jsem tentokrát moc nevěřila.

jeannote
23.06.2016 5 z 5

Nádherné napínavé čtení a pasáže o psech, hlavně o štěněti Jawsovi naprosto senzační

mariva
14.06.2016 5 z 5

Klasická Robertsová, napínavý příběh vtáhne do děje a postupně graduje. Snad jen závěrečné rozuzlení mohlo být trochu více napínavé. Vše se odehrálo příliš rychle a po půl stránce byl konec. Ve většině knih si autorka dokázala se závěrem víc vyhrát. I přesto se mi ale kniha líbila.

AnetSpring
08.05.2016 5 z 5

Úžasné čtení! Jsou tam pejsci a to je pro mě veliké PLUS! Musím dát pět hvězdiček, protože to je THE BEST!!

Gibis
27.02.2016 5 z 5

Opět jedna skvělá Robertsová! Tahle mě opravdu bavila a jako milovnice pejsanů jsem byla nadšená :)

Val
17.02.2016 5 z 5

Po docela dlouhé pauze jsem si opět střihla jednu od Robertsové. Byla jsem spokojená, na odreagování výborné . Bonusem pro mě byli všudypřítomní psi.... Doporučuju :-)

lifeoptimist
05.12.2015 4 z 5

kniha to byla dobrá, skoro jako vždy, nicméně hvězdičku jsem musela ubrat, protože v podstatě už od začátku je hned jasné kdo je vrah, Nora podle mě má i mnohem lepší romány, a více mě to baví, když mi nenapíše tohle je ten a ten a je to vrah :-)

Aracely
01.09.2015 5 z 5

Souhlasím s komentářem níže. Opravdu povedená a pěkná kniha. Hlavní hrdinka Fiona měla 3 psy a hlavní hrdina Simon měl štěně. S ním zažíval jednu patálii za druhou a já si to opravdu živě představila a musela jsem se hrozně smát :-D Byl to napínavý román s detektivní zápletkou, ze kterého mrazilo v zádech a to hlavně ke konci ...
Musela jsem si zvykat, jak to bylo napsáno , na ty jejich hovory a pak na Simona... Ze začátku mi přišel nesnesitelný a arogantní tupec , to se ale časem zlepšilo i Můj pohled na něj. Naopak Fiona mi byla od začátku sympatická .
S přestávkami jsem to přečetla za dva dny.
Kniha se mi líbila a doporučuji !