Rudá královna

Chudobou zasaženi Rudí žijí pod nadvládou Stříbrných - elitních bojovníků s nadpřirozenými schopnostmi. Pro sedmnáctiletou chudou dívku Mare Barrow se ale asi nikdy nezmění to, že patří mezi Rudé. Mare pracuje v paláci Stříbných, v městě, které nenávidí. Rychle nicméně zjišťuje, že přesto, že jí v žilách koluje červená krev, ovládá smrtící sílu. Taková, která je pro Stříbrné hrozbou a která by mohla zničit jejich nadvládu. Moc ale představuje nebezpečnou hru. Kdo v tomto světě rozděleném krví vyhraje?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/260316/ruda-kralovna-k82-260316.jpg 4.1739

Rudá královna (1.)

Red queen (2015)

Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Nixie412

Jak jsem se tak dívala na komentáře, uvědomila jsen si že se asi od všech liším. Takže můj názor zní: klišé, klišé, klišé.
Hrdinka mi přijde jako typická holka z všech fantasy/sci-fy knih a tím pádem mi byla nesympatická. Maven mi přišel v poho ale ten jeho bratr (Cal nebo tak nějak) Byl opět typický kluk. Dejte mi důvid proč by se korunní princ měl zdržovat v zapadlé vesnici a pomáhat holce kterou nezná?
No ale aby tady nevyčítala jen mínusy- jedna hvězdička za nápad, druhá za čtivý jazyk. Do druhého dílu se zatím rozhodně nepohrnu, koneckonců jsem posledních 10 stran nedočetla.

La Fiera

Tak polovina knihy je směska všeličeho Selekce, Hunger games,... Ale, když se vydrží, další část a koneně finále knihy stojí za to. Pro mě sice zvrat tak trošku očekávaný od začátku i když v půlce a ke konci jsem si říkala, hmm tak se to asi nestane, ale ono se nakonec stalo.
Takže tak, někoho možná překvapí, někoho ne. Každopádně, když se překoná polovina knihy, stojí potom za to. A má něco do sebe.

vall55069

Kniha je téměř dokonalá. V prodejně mi řekli ze tahle kniha ještě není pro me. Ja jsem si ji ale stejně koupila a rozhodně jsem neudělala chybu. Jestli si tuhle recenzi čte nějaká starostliva mamka tak se nebojte. Ja jsem tuhle knihu přečetla v 13ti a rozhodně si musím koupit další díl. Tahle kniha me poučila o tom ze nemůžu všem důvěřovat. Jestli ale máte dceru která přečte stěží jen jeden díl a nemá ráda špatný konec tak to ji to radši nedoporučuji. Ja jsem v této knize bohužel udělala typickou chybu a v půlce knihy jsem si přečetla konec takže uz jsem si byla vědoma ze tento díl neskončí dobře. Stejně me ale ten konec ohromyl. Tato spisovatelka je geniální. Od knihy jsem tolik neocekavala ale to jsem se spletla. Konec me ale docela naštval protože jsem čekala ze to skončí dobře. Kniha je podobná Hunger Games ale není stejná. Rozhodně doporučuji!

subisi

Knížka se mi moc líbila a nemůžu se dočkat až si přečtu další díl!

AgnessN.R.

Tahle kniha měla v sobě naprosto nesmyslné a pravopisné chyby, ty mi pořádně lezly na nervy. Nakonec jsem je přežila:). Hlavní hrdinka byla trochu sobecká( ale tak co, autorka měla realistický pohled a kdo nikdy nebyl sobecký a nechoval se jako trouba?) a taky měla dost špatný úsudek(a to nemyslím to co se týče Mavena, ale tak celkově). Lidé ale dělávají chyby a tím byla kniha zajímavější. Za mě kniha byla čtivá a plná zvratů, takže dávám slabších 5*. A určitě si přečtu další díl.

4laras

Ačkoliv jsem od knihy očekávala mnoho, tak ten konec opravdu ne... Úžasné.

markulka

Pro jednou mi zase došla slova... Příběh se mi moc líbil, Mare nebyla žádná klasická "young adult" hrdinka, ale trochu mi vadila její sebestřednost... Cal byl pro mě ztělesněním čestnosti a odvahy. Mavena jsem si také moc oblíbila, takže mě postupný vývoj událostí celkem mrzel/naštval :D Nicméně z knihy se stala silná droga a já potřebuji ihned další díl!

zuzca.h

Začátek trochu nudný, ale pak se to rozjelo. Libí se mi ten nápad rozkastovaní podle vlastnosti a schopností a zpracování je taky ucházející jen u některých postav bych klidně snesla hlubší propracování.
Mare mi příjde trochu naivní, ale co čekat od 17ti leté holky :), podobnou reakci jejího "snoubence" jsem tak nějak trochu očekávala sice trochu dřív než na konci ale i tak jsme si říkala že ta změna jeho chování nebude jen tak.Ale musím ,že to co s matinkou na konci knihy vykonali přece jen předčilo má očekávání. Jsem zvědavá na další díl.

EngliTer

Trošku mi to připomnělo Selekci a Divergenci, ale líbilo se mi to, i když nejsem už cílová skupina :) Samozřejmě, autorka si mohla zkusit vymyslet trošku jiný příběh, protože tohle je opravdu hodně podobné Divergenci, kamarádka i tvrdí, že je to trošku okopírované Hunger Games, ale na druhou stranu je tohle téma poslední dobou dost populární. Mě to bavilo a jdu si hned pro druhý díl :)

helena19

Upřímně jsem od této knížky čekala daleko více. Doufala jsem, že knížka bude napínavá od prvních stránek, ale bohužel jsem se spletla a zajímavých bylo pouze posledních 30 stran. Do dalších dílů asi nepůjdu.
Spoiler: Mavenova prává tvář konečně rozvířila příběh a jeho změna byla opravdu dech beroucí.

Baji_smisek

Tato kniha mi ležela na polici pěkně dlouho, protože jsem nějak neměla chuť ji číst. Musím teda říct, že jsem udělala pěknou blbost!! Kniha se mi moc líbila. Na začátku jsem se pěkně dostala do příběhu, což beru za veliké plus, protože nemám ráda knihy s dlouhým úvodem o ničem. Děj byl zajímavý a jsem ráda, že to neskončila jak jsem si myslela. Hlavní hrdinové byli sympatičtí. Jsem ráda, že mě na poličce čeká druhý díl a okamžitě po něm sahám. :)

Sixtinka144

Tak já nevím, když kniha vyšla, tak mi všichni říkali ,že je to děsný propadák ( Ne-li nejhorší kniha co četli). Knížku jsem tedy na popud toho nechala ležet ve své knihovničce. Před týdnem jsem se k ní vrátila protože jsem neměla co číst a byla jsem v šoku. Kroutila jsem hlavou jestli vůbec držím v ruce tu samou knihu jako ostatní, do příběhu jsem se začetla okamžitě. A děj ,že je předvídatelný? Četli jste sakra ten konec? :D Já byla úplně mimo. Za mě plný počet hvězd, protože já takovéhle knihy miluju♥ Jinak mi hrozně vyhovovalo autorčino psaní.

Karatiska27

Jedna z nejlepších YA knih, není to jen romanťárna a hlavní postava neřeší jen svůj milostný život, ale i svět kolem sebe, což se mi líbí. Těším se na další díl.

1Světluška2

Povedená kniha, ale podle mě se dal tak trochu předvídat děj. Jinak kniha patří do mých oblíbených. Těším se na druhý díl....

gattousti

Moc povedený příběh, ráda čtu knihy tohoto typu, určitě se těším na pokračování.

BaruuH

Kniha je velice dobrá, sice mi přišel začátek trochu zdlouhavý, ale pak to začalo být velice zajímavé a vyvolávalo to ve mě v průběhu čtení smíšené pocity. Potěšilo mě, že to nedopadlo tak jak jsem očekávala. Mám v plánu si přečíst pokračování.

Lucik100

Kniha byla prostě skvělá. Někteří tvrdí, že hlavní hrdinka je naivní, ale přiznejme si, že my bychom to asi lépe nevyřešili.

Peťule159

Úžasná kniha...prostě mě dostala...těším se na další pokračování ...spíš se nemůžu dočkat ...

Alex.Barunka

Od mnohých jsem slyšela, že tuto knihu ani nedočetli. Popravdě nechápu, co je na ní k nedočtení. Ano, má svoje neduhy, autorka si mohla vystavět kvalitnější základy, místy se jí to docela naklánělo. Ale jako oddechová četba je to ideální. Pobaví, místy se mihne napětí, ideální to není, ale rozhodně jsem spokojená :)

bookaholik2272

Kniha ve mě vyvolala zvláštní pocity..... Na jednu stranu mi přišla naivní, hlavní hrdinka ještě víc. Na druhou stranu jsem se těšila, až zase budu číst.

Nikkaa

Mare dívka která je uvězněna ve světě stribrnych a srdcem by chtěla být doma...tak trošku sem v tom poznala svůj život jsem tam kde nechci být.člověk musi ale bojovat za to po cem opravdu touží..moc ctiva kniha teď uz se tesim az otevřu křišťálový meč :-)

IrennCasman

Co vlastně napsat? Snad jen, že tato kniha nepřekvapí, ale ani neurazí. Četla jsem několik podobných knih, jako je tato. Některými částmi mi dost připomínala "Selekci". Nicméně kniha se mi četla dobře. Když si odmyslím množství chyb v textu, musím knihu hodnotit velmi kladně. Knihy čtu různě podle své nálady a tahle měla štěstí, že mi pod ruku přišla v pravou chvíli. Nejsem až tak náročný čtenář, jsem spíše dosti kritická, ale knihu vřele doporučuji.

kaca3606

Hodně dobrá kniha, mohla bych jí přirovnat k Hunger Games nebo Skleněný trůn, sice bylo v textu strašně moc chyb, jsem rada že autorka nevysvětlovala věci do detailu, většinou to v knihách trošku přeskakuju a v téhle to chybělo ,jsem za to ráda. Hned jdu na další díl

Sabishej

Úžasná knížka.
Nápad je senzační a postavy přirostou k srdci. Na konci jsem byla smutná že je 'oni' zradili, ale zase byla šťastná, že našla svého bratra. Rozhodně se těším na pokračování. :D

Fanttastica

Kniha mě moc příjemně překvapila. Patří k mým nejoblíbenějším. Postavy jsou celkem sympatické, ale na Mavena nikdo nemá. Je to prostě zlobivej kluk. :)

AelinAshryver

O Rudé královně jsem slyšela, že to není moc dobrá kniha a na to, jak málo jsem od ní očekávala, mě trochu překvapila. Ani mi tolik nepřipadalo, že by knížka byla velká splácanina. Vadil mi ten děj. Styl psaní je celkem čtivý, ale příběh za moc nestojí. Některé věci tam byli vynucené a nepřirozené.
Tomu, kdo váhá, zda-li si má knížku přečíst, bych nejspíš řekla, ať nemrhá časem a přečte si něco jiného.

prestiggio

Čakala som viac.

Adris
02. květnaodpad!

To byla hrůza. Nuda, hrozné postavy. Předvídatelnost. A to jsem ani HG nečetla. Spíš jak Selekce s magií.

Dakarianna

Pěkná fantasy, která sice jakoby obsahovala kousky jiných úspěšných sérií (Hunger games, Selekce, Divergence, Křídla,...), ale byla čtivá a zajímavá. Nejde o nic nového a převratného, ale je to skvělá kniha. Už se těším až si přečtu další díl.

BarkaS

Slátanina přeslátaná, ale překvapivě čtivá.