Rudá královna

Chudobou zasaženi Rudí žijí pod nadvládou Stříbrných - elitních bojovníků s nadpřirozenými schopnostmi. Pro sedmnáctiletou chudou dívku Mare Barrow se ale asi nikdy nezmění to, že patří mezi Rudé. Mare pracuje v paláci Stříbných, v městě, které nenávidí. Rychle nicméně zjišťuje, že přesto, že jí v žilách koluje červená krev, ovládá smrtící sílu. Taková, která je pro Stříbrné hrozbou a která by mohla zničit jejich nadvládu. Moc ale představuje nebezpečnou hru. Kdo v tomto světě rozděleném krví vyhraje?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/260316/ruda-kralovna-k82-260316.jpg 4.1840
Série:

Rudá královna (1.)

Originální název:

Red queen (2015)

Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (221)

Přidat komentář
Denisa153
12. března

Jako by autorka nahňahňala několik knih do jedné. Občas je to nesmyslné a nedotažené. Příjde mi, že hlavní hrdinka vůbec nepřemýšlí nad ničím se vůbec nepozastaví. Další díly určitě číst nebudu.

Sima890
04. března

Rudá královna je propletená nenávistí, láskou, vírou, ale i zradou, která vše zničí a zlomí. Moc se mi to líbilo, ale když se dívám zpět vidím několik nedostatků, které ubírají na kvalitě. Zvraty mě opravdu dostaly a byly nečekané, až jsem to nebrala, nechápala jsem jak je možné co se stalo.

Čtení jsem si užila, ale nechápu jak kniha mohla být vyhlášena za nejlepší YA knihu 2015 na Goodreads. Na to, že se řadí mezi romány tam té romance bylo sakra málo, což mě v tomhle odledu zklamalo. Autorka z toho mohla vytáhnout o hodně víc. Hodně velkou roli hrají barvy, a to nejen krve - ale i rodů. Celkem mi tam vadila diskriminace Rudých, ale to je hlavní děj knihy a má tam určitý účel.

Co se děje týče, tak ten se mi moc líbil. Sledování Mare jak se potýká se svou nenávistí vůči Stříbrným a přehodnocuje své názory bylo velmi čtivé, i když se mi její rozhodnutí občas nelibila. Všechny postavy-tedy kromě královny a Evangeline-působí hrozně simpatisky a o to víc pak člověka zabolí zrada.

Anyone can betray anyone.

http://holcici-svet-cool.blog.cz/

andrejci
03. března

Nejdřív jsme se toho bála,a najednou jsme knihu nemohla odložit. Příběh byl napínavý,dobře napsaný. Autorka všechno skvěle napsala. V podstatě nemám co dodat. Knihu můžu jedině doporučit. :):):):):):):):)

Kačkaknihomol
27. února

Tahle kniha vznikla smícháním všech možných i nemožných klišé. Chtěla jsem tenhle komentář pojmout nějak děsně kreativně, tak jsem udělala takový menší seznam:
5 Klišé v Rudé královně:
1. Svět je nějakým způsobem rozdělený
V tomhle případě na Rudé a Stříbrné. Jako nápad je to celkem fajn, avšak autorka se tomu rozdělení vůbec nevěnuje, takže to zůstává ošemetné. A ty schopnosti u Stříbrných... Kolik jich vlastně je? Připadalo mi, že si je autorka vymýšlí za pochodu.
2. Přítel z domova
V Selekci Aspen, v Hunger games Hurikán a v Rudé královně Killiorn. Takoví ti týpci, který nemaj rádi systém, hlavní hrdinka má děsnou touhu je chránit a taky se stávaj obětmi milostného trojúhelníku. Prostě děsná hovadina.
3. Výjimečná hlavní hrdinka
Jste nebojácná, máte chudou rodinu, ostrý jazyk a nedoceněnou krásu? Pravděpodobně se z vás stane hlavní hrdinka, která je jiná než ostatní a pokud jste v nějakým hustým fantasy světě, většinou budete mít nějaký kulervoucí schopnosti. V dalších dílech se nejspíš stanete tváří revoluce a přestože budete z těch vražd vydeptaná, čeká vás šťastný konec s nějakým nabušeným týpkem.
4. Milostný trojúhelník
Dva sexy chlapci, jeden z domova, druhej z nového prostředí? Tady to smrdí milostným trojúhelníkem! Z obou chlapcům se hlavní hrdince zpotí dlaně a rozbuší srdce, ale pokud ji jeden z nich nasere, běží za tím druhým. A ne, není lehká děva.
5. Povstalci
Většinou podřadnější rasa, která má základnou v nějakým vidlákově. Na konci třetíhu dílu je obvykle vzpoura, která skončí happyendem. Hlavní hrdinka svými úžasnými kecy podnítí jiskru.
Samozřejmě nechci říct, že by kniha byla jen a jen špatná a jen a jen klišé. Například konec je víceméně originální (ale děsně bizární a nepřesvědčivý) a i styl je slušný. Do dalších dílů se ale pouštět nebudu, četla jsem pár negativních recenzí a jsem přesvědčena, že když mě nebavilo tohle, nebude mě bavit ani druhý díl, který má být jen a jen o útěku.

KnihomolkD
23. února

Směs mnoho dalších knih.
Hodnocení: 1,5*
Bylo to strašně nudné a určitě do dalších dílů nepůjdu.

Veronika03
23. února

Poměrně zajímavá knížka, začátek byl trochu pomalý, ale pak se děj naštěstí rozjel. Prostředí dost připomíná např. Hunger games, ale proč ne, když se tyhle knihy líbí? Kontrast moderního světa a přitom života v zámku, kde může čtenář chvílemi zapomenout, o jakou dobu se vlastně jedná, byl zvláštní, ale ne špatný. Další díly si přečtu. Celkově oddechové a zábavné čtení s docela sympatickými postavami.

Veronicess
20. února

Táto knižka bola...zaujímavá. Na jednej strane bol pre mňa začiatok strašne pomalý, predvídateľný a prišlo mi že čítam už po miliónty krát ten istý príbeh. Na druhej strane sa to tak od polovice rozjelo a koniec som zhltla ako malinu. A určite si chcem prečítať aj další diel.

Rozhodne to nebol nejaký prelomový nikdy doposiaľ nevidený nečítaný príbeh, ktorý by ma nejak extra uchvátil. Ale bolo to dostatočne zaujímavé, zábavné a pri konci napínavé a super.

hrabalikoval
18. února

Zajímavá knížka připomínající trošku Selekci a i tak čtivá a napínavá. Jsem ráda že mám doma koupené další díly a nemusím netrpělivě čekat na návštěvu knihkupectví :)

sarušiatko
30. ledna

Kniha bola super, ľahko sa čítala, bola napínavá.... Dlho som čakala kým výdu 3 časti a keď som si ich kúpila tak som zistila že sú až 4.

LucyBooks
13. ledna

Příběh jsem si zamilovala. Krásně se četl, napínavý :-).

Niarra
13. ledna

Oddechové a příjemné čtení. Pro mě i celkem napínavý děj s nečekaným zvratem na konci. Ve srovnání se Selekcí (i když mně osobně knihy moc podobné nepřijdou) se mi Rudá královna zdá propracovanější, ale k srdci mi nějak víc přirostla Selekce. Rudá královna je skvělá kniha pro nenáročného čtenáře, který se rád ponoří do jiného světa. Jsem zvědavá na pokračování příběhu.

Hermiona8703
31.12.2017

Mně jako milovnici fantasy se kniha velmi líbila, ze začátku nic moc, ale pak se mi to začalo líbit víc a víc. Rozhodně to šlo napsat i lépe, ale kniha byla čtivá. Docela mi to připomínalo selekci, ale nějak zvlášť mi to nevadilo. Konec jsem teda opravdu nečekala a tak dávám tři hvězdy.

Klarsik3
26.12.2017

Kniha mi přišla dost předvídatelná. Ale ani to mi nezabránilo jí číst v každé volné chvilce, člověk si pořád říká co by kdyby... Navíc nikdy nevíme zda jsou naše doměnky správné :)

MaléZlo
10.12.2017

Než jsem se do knihy pustila, koukala jsem na nějaké recenze. Podle všeho kniha rozdělila čtenáře na dva tábory: první, knihu odsoudil, někteří knihu ani nedočetli a druhý tábor si knihu oblíbil. Musím přiznat, že přes některé nedokonalosti (ke kterým se dostanu) já rozhodně patřím do tábora druhého - tedy kniha se mi moc líbila.
ALE! Kniha mi připomínala trošku Hunger games, zároveň se mi vybavovala knižní série Selekce. I když kniha obsahuje romantický trojúhelník a spoustu romantických klišé, ani jedna z těchto věcí mi nevadila.
Děj se jsem malinko předvídala, ale i tak jsem byla lehce překvapená. Neměla jsem sebemenší problém se do knihy začíst a knihu jsem sfoukla docela rychle. Pro mě to bylo oddechové čtení a rozhodně knihu dále doporučuji.

nikol1774
03.12.2017

Vzhledem k tomu, že fantasy nemám ráda mě celkem překvapila tahle knížka. Jako u většinu knih jsem ani o téhle na začátku nic nevěděla, ale chtěla jsem dát ještě poslední šanci fantasy knížkám a opravdu zírám. Postavy mi přišly sympatický děj byl hodně zajímavý, ale zároveň to nebylo až moc přehnaný. Na závěr bych asi řekla jenom to, že to nebylo až tak špatný, ale další díl si nejspíš nekoupím.

Siwan
20.11.2017

Většinou se snažím držet hesla, že napsat knihu je odvážný počin, za který autorům tleskám, i když se mi třeba nelíbila.
Takže - nelíbila. Dvě hvězdy za snahu a prostředí.

Annnysek
09.11.2017

Super krásná knížka, hodnè mi připomínala Hunger games, Paralelní světy a Divenerci, kdo tyto příběhy má rád určitě doporučuji

KiraSam
29.10.2017

Moc pěkná knížka, četla se skvěle a sám příběh je velmi zajímavý. I když si sama nedokážu představit sebe samu v tomhle světě. Mare se mi zalíbila a byla mi i sympatická. Na konci je nečekaný zvrat, ale musím řící, že tam zapadá skvěle. Dodává jistým věcem logičnost.

Globodecristal
26.10.2017

Zajímavý děj. Dobře zpracovaný text, který upoutá duše prahnoucí po troše romantiky a fantasy. Nejedná se o přeslazenou lovestory, nýbrž o lehké vzplanutí dvou navzájem nemísitelných “krví”. Během příběhu nastane zvrat, který jsem já osobně nečekala a velice příjemně mě překvapil, protože ne vždy každá kniha toto může nabídnout. Nyní se má zvědavost ubírá k druhému dílu, zda nabídne totéž.

Shinstria
24.10.2017

Upřímně mě tak 70% z knihy nudilo, nejlíp na tom byl asi konec. Ten mě trošku přece jen vtáhl do děje, ale ani ten konec to nezachránil natolik, abych knihu hodnotila 4*

Nixie412
26.09.2017

Jak jsem se tak dívala na komentáře, uvědomila jsen si že se asi od všech liším. Takže můj názor zní: klišé, klišé, klišé.
Hrdinka mi přijde jako typická holka z všech fantasy/sci-fy knih a tím pádem mi byla nesympatická. Maven mi přišel v poho ale ten jeho bratr (Cal nebo tak nějak) Byl opět typický kluk. Dejte mi důvid proč by se korunní princ měl zdržovat v zapadlé vesnici a pomáhat holce kterou nezná?
No ale aby tady nevyčítala jen mínusy- jedna hvězdička za nápad, druhá za čtivý jazyk. Do druhého dílu se zatím rozhodně nepohrnu, koneckonců jsem posledních 10 stran nedočetla.

La Fiera
18.09.2017

Tak polovina knihy je směska všeličeho Selekce, Hunger games,... Ale, když se vydrží, další část a koneně finále knihy stojí za to. Pro mě sice zvrat tak trošku očekávaný od začátku i když v půlce a ke konci jsem si říkala, hmm tak se to asi nestane, ale ono se nakonec stalo.
Takže tak, někoho možná překvapí, někoho ne. Každopádně, když se překoná polovina knihy, stojí potom za to. A má něco do sebe.

vall55069
18.09.2017

Kniha je téměř dokonalá. V prodejně mi řekli ze tahle kniha ještě není pro me. Ja jsem si ji ale stejně koupila a rozhodně jsem neudělala chybu. Jestli si tuhle recenzi čte nějaká starostliva mamka tak se nebojte. Ja jsem tuhle knihu přečetla v 13ti a rozhodně si musím koupit další díl. Tahle kniha me poučila o tom ze nemůžu všem důvěřovat. Jestli ale máte dceru která přečte stěží jen jeden díl a nemá ráda špatný konec tak to ji to radši nedoporučuji. Ja jsem v této knize bohužel udělala typickou chybu a v půlce knihy jsem si přečetla konec takže uz jsem si byla vědoma ze tento díl neskončí dobře. Stejně me ale ten konec ohromyl. Tato spisovatelka je geniální. Od knihy jsem tolik neocekavala ale to jsem se spletla. Konec me ale docela naštval protože jsem čekala ze to skončí dobře. Kniha je podobná Hunger Games ale není stejná. Rozhodně doporučuji!

subisi
02.09.2017

Knížka se mi moc líbila a nemůžu se dočkat až si přečtu další díl!

AgnessN.R.
31.08.2017

Tahle kniha měla v sobě naprosto nesmyslné a pravopisné chyby, ty mi pořádně lezly na nervy. Nakonec jsem je přežila:). Hlavní hrdinka byla trochu sobecká( ale tak co, autorka měla realistický pohled a kdo nikdy nebyl sobecký a nechoval se jako trouba?) a taky měla dost špatný úsudek(a to nemyslím to co se týče Mavena, ale tak celkově). Lidé ale dělávají chyby a tím byla kniha zajímavější. Za mě kniha byla čtivá a plná zvratů, takže dávám slabších 5*. A určitě si přečtu další díl.

4laras
25.08.2017

Ačkoliv jsem od knihy očekávala mnoho, tak ten konec opravdu ne... Úžasné.

markulka
24.08.2017

Pro jednou mi zase došla slova... Příběh se mi moc líbil, Mare nebyla žádná klasická "young adult" hrdinka, ale trochu mi vadila její sebestřednost... Cal byl pro mě ztělesněním čestnosti a odvahy. Mavena jsem si také moc oblíbila, takže mě postupný vývoj událostí celkem mrzel/naštval :D Nicméně z knihy se stala silná droga a já potřebuji ihned další díl!

zuzca.h
09.08.2017

Začátek trochu nudný, ale pak se to rozjelo. Libí se mi ten nápad rozkastovaní podle vlastnosti a schopností a zpracování je taky ucházející jen u některých postav bych klidně snesla hlubší propracování.
Mare mi příjde trochu naivní, ale co čekat od 17ti leté holky :), podobnou reakci jejího "snoubence" jsem tak nějak trochu očekávala sice trochu dřív než na konci ale i tak jsme si říkala že ta změna jeho chování nebude jen tak.Ale musím ,že to co s matinkou na konci knihy vykonali přece jen předčilo má očekávání. Jsem zvědavá na další díl.

EngliTer
31.07.2017

Trošku mi to připomnělo Selekci a Divergenci, ale líbilo se mi to, i když nejsem už cílová skupina :) Samozřejmě, autorka si mohla zkusit vymyslet trošku jiný příběh, protože tohle je opravdu hodně podobné Divergenci, kamarádka i tvrdí, že je to trošku okopírované Hunger Games, ale na druhou stranu je tohle téma poslední dobou dost populární. Mě to bavilo a jdu si hned pro druhý díl :)

helena19
24.07.2017

Upřímně jsem od této knížky čekala daleko více. Doufala jsem, že knížka bude napínavá od prvních stránek, ale bohužel jsem se spletla a zajímavých bylo pouze posledních 30 stran. Do dalších dílů asi nepůjdu.
Spoiler: Mavenova prává tvář konečně rozvířila příběh a jeho změna byla opravdu dech beroucí.