Rudá královna

Chudobou zasaženi Rudí žijí pod nadvládou Stříbrných - elitních bojovníků s nadpřirozenými schopnostmi. Pro sedmnáctiletou chudou dívku Mare Barrow se ale asi nikdy nezmění to, že patří mezi Rudé. Mare pracuje v paláci Stříbných, v městě, které nenávidí. Rychle nicméně zjišťuje, že přesto, že jí v žilách koluje červená... celý text

Mare pracuje v paláci Stříbných, v městě, které nenávidí. Rychle nicméně zjišťuje, že přesto, že jí v žilách koluje červená krev, ovládá smrtící sílu. Taková, která je pro Stříbrné hrozbou a která by mohla zničit jejich nadvládu.

Moc ale představuje nebezpečnou hru. Kdo v tomto světě rozděleném krví vyhraje? méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/260316/ruda-kralovna-k82-260316.jpg 4.1703

Rudá královna (1.)

Red queen (2015)

Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

zuzca.h

Začátek trochu nudný, ale pak se to rozjelo. Libí se mi ten nápad rozkastovaní podle vlastnosti a schopností a zpracování je taky ucházející jen u některých postav bych klidně snesla hlubší propracování.
Mare mi příjde trochu naivní, ale co čekat od 17ti leté holky :), podobnou reakci jejího "snoubence" jsem tak nějak trochu očekávala sice trochu dřív než na konci ale i tak jsme si říkala že ta změna jeho chování nebude jen tak.Ale musím ,že to co s matinkou na konci knihy vykonali přece jen předčilo má očekávání. Jsem zvědavá na další díl.

EngliTer

Trošku mi to připomnělo Selekci a Divergenci, ale líbilo se mi to, i když nejsem už cílová skupina :) Samozřejmě, autorka si mohla zkusit vymyslet trošku jiný příběh, protože tohle je opravdu hodně podobné Divergenci, kamarádka i tvrdí, že je to trošku okopírované Hunger Games, ale na druhou stranu je tohle téma poslední dobou dost populární. Mě to bavilo a jdu si hned pro druhý díl :)

helena19

Upřímně jsem od této knížky čekala daleko více. Doufala jsem, že knížka bude napínavá od prvních stránek, ale bohužel jsem se spletla a zajímavých bylo pouze posledních 30 stran. Do dalších dílů asi nepůjdu.
Spoiler: Mavenova prává tvář konečně rozvířila příběh a jeho změna byla opravdu dech beroucí.

Baji_smisek

Tato kniha mi ležela na polici pěkně dlouho, protože jsem nějak neměla chuť ji číst. Musím teda říct, že jsem udělala pěknou blbost!! Kniha se mi moc líbila. Na začátku jsem se pěkně dostala do příběhu, což beru za veliké plus, protože nemám ráda knihy s dlouhým úvodem o ničem. Děj byl zajímavý a jsem ráda, že to neskončila jak jsem si myslela. Hlavní hrdinové byli sympatičtí. Jsem ráda, že mě na poličce čeká druhý díl a okamžitě po něm sahám. :)

Sixtinka144

Tak já nevím, když kniha vyšla, tak mi všichni říkali ,že je to děsný propadák ( Ne-li nejhorší kniha co četli). Knížku jsem tedy na popud toho nechala ležet ve své knihovničce. Před týdnem jsem se k ní vrátila protože jsem neměla co číst a byla jsem v šoku. Kroutila jsem hlavou jestli vůbec držím v ruce tu samou knihu jako ostatní, do příběhu jsem se začetla okamžitě. A děj ,že je předvídatelný? Četli jste sakra ten konec? :D Já byla úplně mimo. Za mě plný počet hvězd, protože já takovéhle knihy miluju♥ Jinak mi hrozně vyhovovalo autorčino psaní.

Karatiska27

Jedna z nejlepších YA knih, není to jen romanťárna a hlavní postava neřeší jen svůj milostný život, ale i svět kolem sebe, což se mi líbí. Těším se na další díl.

1Světluška2

Povedená kniha, ale podle mě se dal tak trochu předvídat děj. Jinak kniha patří do mých oblíbených. Těším se na druhý díl....

gattousti

Moc povedený příběh, ráda čtu knihy tohoto typu, určitě se těším na pokračování.

BaruuH

Kniha je velice dobrá, sice mi přišel začátek trochu zdlouhavý, ale pak to začalo být velice zajímavé a vyvolávalo to ve mě v průběhu čtení smíšené pocity. Potěšilo mě, že to nedopadlo tak jak jsem očekávala. Mám v plánu si přečíst pokračování.

Lucik100

Kniha byla prostě skvělá. Někteří tvrdí, že hlavní hrdinka je naivní, ale přiznejme si, že my bychom to asi lépe nevyřešili.

Peťule159

Úžasná kniha...prostě mě dostala...těším se na další pokračování ...spíš se nemůžu dočkat ...

Alex.Barunka

Od mnohých jsem slyšela, že tuto knihu ani nedočetli. Popravdě nechápu, co je na ní k nedočtení. Ano, má svoje neduhy, autorka si mohla vystavět kvalitnější základy, místy se jí to docela naklánělo. Ale jako oddechová četba je to ideální. Pobaví, místy se mihne napětí, ideální to není, ale rozhodně jsem spokojená :)

bookaholik2272

Kniha ve mě vyvolala zvláštní pocity..... Na jednu stranu mi přišla naivní, hlavní hrdinka ještě víc. Na druhou stranu jsem se těšila, až zase budu číst.

Nikkaa

Mare dívka která je uvězněna ve světě stribrnych a srdcem by chtěla být doma...tak trošku sem v tom poznala svůj život jsem tam kde nechci být.člověk musi ale bojovat za to po cem opravdu touží..moc ctiva kniha teď uz se tesim az otevřu křišťálový meč :-)

IrennCasman

Co vlastně napsat? Snad jen, že tato kniha nepřekvapí, ale ani neurazí. Četla jsem několik podobných knih, jako je tato. Některými částmi mi dost připomínala "Selekci". Nicméně kniha se mi četla dobře. Když si odmyslím množství chyb v textu, musím knihu hodnotit velmi kladně. Knihy čtu různě podle své nálady a tahle měla štěstí, že mi pod ruku přišla v pravou chvíli. Nejsem až tak náročný čtenář, jsem spíše dosti kritická, ale knihu vřele doporučuji.

kaca3606

Hodně dobrá kniha, mohla bych jí přirovnat k Hunger Games nebo Skleněný trůn, sice bylo v textu strašně moc chyb, jsem rada že autorka nevysvětlovala věci do detailu, většinou to v knihách trošku přeskakuju a v téhle to chybělo ,jsem za to ráda. Hned jdu na další díl

Sabishej

Úžasná knížka.
Nápad je senzační a postavy přirostou k srdci. Na konci jsem byla smutná že je 'oni' zradili, ale zase byla šťastná, že našla svého bratra. Rozhodně se těším na pokračování. :D

Fanttastica

Kniha mě moc příjemně překvapila. Patří k mým nejoblíbenějším. Postavy jsou celkem sympatické, ale na Mavena nikdo nemá. Je to prostě zlobivej kluk. :)

AelinAshryver

O Rudé královně jsem slyšela, že to není moc dobrá kniha a na to, jak málo jsem od ní očekávala, mě trochu překvapila. Ani mi tolik nepřipadalo, že by knížka byla velká splácanina. Vadil mi ten děj. Styl psaní je celkem čtivý, ale příběh za moc nestojí. Některé věci tam byli vynucené a nepřirozené.
Tomu, kdo váhá, zda-li si má knížku přečíst, bych nejspíš řekla, ať nemrhá časem a přečte si něco jiného.

prestiggio

Čakala som viac.

Adris
02. květnaodpad!

To byla hrůza. Nuda, hrozné postavy. Předvídatelnost. A to jsem ani HG nečetla. Spíš jak Selekce s magií.

Dakarianna

Pěkná fantasy, která sice jakoby obsahovala kousky jiných úspěšných sérií (Hunger games, Selekce, Divergence, Křídla,...), ale byla čtivá a zajímavá. Nejde o nic nového a převratného, ale je to skvělá kniha. Už se těším až si přečtu další díl.

BarkaS

Slátanina přeslátaná, ale překvapivě čtivá.

lukino41

Původně jsem knížce nedůvěřoval a vůbec se mi nechtělo ji číst, ale zaťal jsem zuby a začal. A jsem za to rád. Sice je hlavní postava někdy dost najivní a místy má buď přehnané city nebo žádné, ale jinak se mi Ruda královna líbila a další díl určitě nenechám dlouho ležet.

LadyShady

Příběh je celkem napínavý bez zbytečně prázdných míst. Jediné, co mi vadilo, byla hlavní hrdinka, Je na mě příliš ufňukaná. Ale bylo to příjemné čtení, určitě sáhnu po dalším díle.

pokapetl

Drobný spoiler na konci komentáře!
Abych řekla pravdu, mě Mare ani nějací Princové moc nezaujali. Milostný trojúuhelník najdete dneska asi v 80% knih. Zato jsem si oblíbila postavu Lucase, takže když ho poravili, dostala jsem menší infarkt a chvíli mi trvalo než jsem to rozdýchala.

Kat9

Ze začátku jsem si byla jistá, že to bude na 5*, ale ten konec mě tak nějak zklamal. Souhlasím s komentářem níže, je to něco jako kombinace Selekce a Hunger Games. A přestože je tahle knížka hodně čtivá a i napínavá, většinu děje jsem už od začátku dokázala správně odhadnout. Když to ale porovnám se Selekcí, tak je děj o hodně zajímavější. Tak nevím, jak hodnotit, je to tak na 4 a půl až tři čtvrtě hvězdy. Každopádně, ačkoli má své chyby, tak knihu rozhodně doporučuju!!!

JessieKKI

Něco mezi Hunger games a Selekcí (celou sérií Selekce, Elita, První). Takový dojem na mně kniha nechala. Samozřejmě tam je i něco přidaného a celkový výsledek je velmi čtivý. Kniha se mi četla poměrně dobře a už se těším na druhý díl !

KateChatt

Během čtení mě překvapila častá nepřítomnost písmen a další chyby v překladu. Nicméně mě knížka strašně bavila (no jo, jsem nenáročný čtenář).
Akorát mi přijde trochu smutné, že moje nejoblíbenější postava je záporák.

notsohappyanny

Abych pravdu řekla, tak tahle kniha mě bohužel zklamala. Jestli je to tím, že ji všici opěvují nebo tím, že jsem v této knize našla inspiraci hned ze 3-4 bestsellerů (velmi ,,nenápadnou" inspiraci).
Námět super, kniha mega čtivá, přečtená během 4 pracovně a ,,učebně" vytížených dnů, což je velký úspěch, dokonce mě i vytáhla ze všech obávané Reading slump - čtenářské krize - a obálka pěkná. Bohužel jsem se nemohla přenést přes otřesné chování Mare nebo aspoň dle mého se Mare chovala na ránu násadou od koštěte. Nicméně konec byl zajímavý, *SPOILER* zrada Mavena mě velmi naštvala a překvapila, ale i tak je mou nejoblíbenější postavou a aréna *KONEC SPOILERU* a i přes všechny ,,vady" si přečtu pokračování, protože prostě nemám ve zvyku nedočítat série. 2.5/5