Rudá královna

Chudobou zasaženi Rudí žijí pod nadvládou Stříbrných - elitních bojovníků s nadpřirozenými schopnostmi. Pro sedmnáctiletou chudou dívku Mare Barrow se ale asi nikdy nezmění to, že patří mezi Rudé. Mare pracuje v paláci Stříbných, v městě, které nenávidí. Rychle nicméně zjišťuje, že přesto, že jí v žilách koluje červená krev, ovládá smrtící sílu. Taková, která je pro Stříbrné hrozbou a která by mohla zničit jejich nadvládu. Moc ale představuje nebezpečnou hru. Kdo v tomto světě rozděleném krví vyhraje?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/260316/ruda-kralovna-k82-260316.jpg 4.1924

Rudá královna (1.)

Red queen (2015)

Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

hurikan123

připomíná mi hunger games, moc rád jsem si ji přečetl. zajímavý a nečekaný konec. přímo LÁKÁ k dalšímu čtení

kikibo

Prvních 100 stránek přečteno v nemocnici během chvilky, po týdnu jsem se k tomu nutila vrátit,ale vyplatilo se, najednou jsem do toho spadla, a nyní jsem v půlce druhého dílu, napínavé čtivo, Můj šálek čaje:)

Charley

Tak upřímně byla jsem mile překvapená, po některých komentářích jsem se obávala, aby to nebyla slátanina a já měla problém to dočíst. Nebyl to problém. Dokonce jsem si to čtení i užívala. Samozřejmě nemůžu říct, že by to byl klenot mezi knihami, to opravdu ne, ale příjemně se četla, takže s radostí sáhnu po druhém díle :)

dancav28

Kniha mě moc bavila, taková oddechovka, už se chystám na další díl. Snad budou tak dobrý jako byl tento

coffeelover2

3 hvězdy za ten lehký obrat událostí na konci. Nápad dobrý, ale spousta nedomyšlených věcí. Můj postoj napovídá i to, že jsem po dalším dílu nesáhla hned. Sérii, ale hodlám dočíst.

Lily-fairy

Tato kniha se dá vystihnou jedním slovem: klišé

Perry

Příběh Rudých a Stříbrných jsem si zamilovala.
Akce je v knize nespočet, děj snad ani chvilku nepostojí na místě a postavy si prostě nedokážete nezalíbit.
Není to ta nejvíce originální kniha na světě, ale pokud Vás bavilo Hunger Games, Divergence a podobné určitě po knize sáhněte.

Miyunka

Chystala jsem se na ní dlouho a jsem ráda, že jsem se k tomu dokopala. Bohužel hvězdičku ubírám za to, jak hlavní hrdinka dostala všechno tak snadno a skoro až zadarmo.. Jasně, bez toho všeho by kniha neměla žádnou myšlenku, ale naservírovat takhle všechno na stříbrném podnose.. Myslím, že se s tím dalo více vyhrát, ale určitě budu v sérii pokračovat. Téma celé knihy mě naprosto pohltilo.

Vercutka

Nápad s rozdělením lidí podle krve je boží. Bohužel mi v knize chyběl jakýsi náboj,který by mě udržoval nějako víc v napětí. Kniha neurazí, ale ani nenadchne.

Elevener

OBSAAHUJE SPOILERY
Kniha Rudá královna je něco jako kopie Hunger games, Selekce a další nějaké knížky s pekelně nedomyšleným milostným trojúhelníkem.
Knihu jsem dostala k narozeninám a hned jsem ji přečetla, ze začátku jsem byla knihou uchvácena, ale pak jsem si knihu znovu přečetla a začala více vnímat detaily např: Autorka tady skopírovala pár knih dohromady a k tomu všemu přidala že Mare - Hlavní hrdinka musí mít (supershopnost) jako jediná tudíž vyvolená umí ovládat blesky.
Celá Královská rodina je úplně nenormální jak Cal tak Maven i Královna.Všechny bych nejraděj pozabíjela a hlavní hrdinku rovnou vyhodila z okna a potom pro jistotu zastřelila. Mare Barrová se chová otřesně.Ze začátku jsem asi do 50 stránky myslela jak je dokonalá jak okrádá poddané v tu chvíli byla doopravdy moje nejoblíbenější hrdinka , ale pak se stal zlom.Mare byla jako vymytý kus idiota, který je tajně zamilovaný do budoucího krále. Mavena pro jistotu jen tak oblbuje ...A tady bych mohla pokračovat do nekonečna prostě pitomí a nedomyšlený milostný trojúhelník.
Dále se hlavní hrdinka hraje na hrdinu a tak se přidává do ještě debilitnější sekce kde si myslí jaká bude hrdinka, když poctí bratrovu čest.No ale škoda má tam i kamaráda. Sekce Rudý úsvit je tak suprová že se k ní přidává i jeden Stříbrný. Ze začátku nemohu vůbec pochopit proč tam berou STŘÍBRNÉHO!Ano.Sekce Rudý úsvit po celé dění knihy dává najevo jasný odpor Stříbrným, ale to se ve chvíli změní. Přijmou mezi svou partu ničemů a budižkničemů Stříbrného.
Je to MAVEN.
Ten největší blb.
Ten ji je fakt platný.
Dále kopírování hunger games Doba je tak zvrácená že je rok 302 našeho letopočtu.
Pane bože!!!!!
PS.Myslí se nový letopočet.
Proč tam mají výtahy když už bude existovat teleportace.Motorky.
Náš rebel jménem Cal má motorku na které dokonce sveze hloupou nic nedělajcí Mare.A tak dále...Hlavní hrdinové a veškeré jinačí postavy jsou hlupaci..V paláci je Evangelina, která má hrát roli zlé princezny,ktérá je zasnoubená s budoucím králem Norty.
Do dalších dílů se rozhodně pustím. Jediné co mne na knize zaujalo byla samosebou obálka, ale pokud chcete slyšet pravý důvod tak je to Evangelina a Maven. PS: Mám ráda nebo spíše miluji záporáky.

Lethania

Konečně po dlouhé době něco originálního. Svět Rudých a Stříbrných má skutečný potenciál, který by se dal využít. Kniha byla čtivá, ale chování některých postav bylo zvláštní, ba dokonce naivní. Hlavní hrdinka mě však zaujala svou bojovností. Příběh povedený. Snad autorka udrží tempo do dalšího dílu.

Magič

Nový fantasy příběh rodů Rudých a Stříbrných mě dostal. Příběh měl spád, plno nenávisti a akcí. Občas se dalo předvídat, co se bude dít. Bylo to místy podobné knihám, které mají stejný příběh. Všechny zachrání obyčejná holka, která netuší, že má velkou moc. Nicméně je příběh zajímavý a určitě si přečtu pokračování

Tenebien

Nesnáším milostné trojúhelníky.
I když to bylo dost předvídatelné a našlo se pár "plot holes," knížka byla celkem příjemná a čtivá. :-) (čteno v originále)

caroline.aiko

Celkem jsem se toho bála, ale nakonec mi knížka nedala a při nejbližší příležitosti jsem po ní sáhla a dokud jsem jí nedočetla, tak jsem jí nedala z ruky. Fascinoval mě nápad rozdělní společnosti na Rudé a Stříbrné. Chvílemi mi bylo vážně líto lidí, kteří žijí ve vesnicích, které jsou utlačovány chudobou. Mare se ničeho nebojí a pomáhá rodině, jak jenom může, až do incidentu s její sestrou, kdy celou rodinu zklamala. Líbila se mi hlavně její snaha, ale z ničehonic se ocitne tam, kde by nikdy být nechtěla..

Lorej

Svět Rudých a Stříbrných mě naprosto fascinuje. Stříbrní páni a dámy a jejich posedlost mocí a postavením u dvora. Naproti nim chudí, a své životy jen přežívající, Rudí. Tady čichám revoluci.
Příběh o dívce, ze které se čirou náhodou vyklube výjimečná osoba. Nezní vám to povědomě? Ano, většina YA knih jsou podobného stylu. Ale zrovna u Rudé královny na to každý upozorňuje a stěžuje si na to. Že je to prý jen slátanina jiných příběhů. Já to nepopírám, ale když smícháte dvě různé barvy, vznikne nová. A stejně to funguje i u tohoto příběhu. Smíchalo se několik různých věcí z YA knih a vznikl úplně nový, originální svět.
Mně se kniha moc a moc líbila. Příběh je velmi nepředvídatelný a plný zvratů a překvapení, takže je těžké se od ní odtrhnout.

Denisa153

Jako by autorka nahňahňala několik knih do jedné. Občas je to nesmyslné a nedotažené. Příjde mi, že hlavní hrdinka vůbec nepřemýšlí nad ničím se vůbec nepozastaví. Další díly určitě číst nebudu.

Sima890

Rudá královna je propletená nenávistí, láskou, vírou, ale i zradou, která vše zničí a zlomí. Moc se mi to líbilo, ale když se dívám zpět vidím několik nedostatků, které ubírají na kvalitě. Zvraty mě opravdu dostaly a byly nečekané, až jsem to nebrala, nechápala jsem jak je možné co se stalo.

Čtení jsem si užila, ale nechápu jak kniha mohla být vyhlášena za nejlepší YA knihu 2015 na Goodreads. Na to, že se řadí mezi romány tam té romance bylo sakra málo, což mě v tomhle odledu zklamalo. Autorka z toho mohla vytáhnout o hodně víc. Hodně velkou roli hrají barvy, a to nejen krve - ale i rodů. Celkem mi tam vadila diskriminace Rudých, ale to je hlavní děj knihy a má tam určitý účel.

Co se děje týče, tak ten se mi moc líbil. Sledování Mare jak se potýká se svou nenávistí vůči Stříbrným a přehodnocuje své názory bylo velmi čtivé, i když se mi její rozhodnutí občas nelibila. Všechny postavy-tedy kromě královny a Evangeline-působí hrozně simpatisky a o to víc pak člověka zabolí zrada.

Anyone can betray anyone.

andrejci

Nejdřív jsme se toho bála,a najednou jsme knihu nemohla odložit. Příběh byl napínavý,dobře napsaný. Autorka všechno skvěle napsala. V podstatě nemám co dodat. Knihu můžu jedině doporučit. :):):):):):):):)

Kačkaknihomol

Tahle kniha vznikla smícháním všech možných i nemožných klišé. Chtěla jsem tenhle komentář pojmout nějak děsně kreativně, tak jsem udělala takový menší seznam:
5 Klišé v Rudé královně:
1. Svět je nějakým způsobem rozdělený
V tomhle případě na Rudé a Stříbrné. Jako nápad je to celkem fajn, avšak autorka se tomu rozdělení vůbec nevěnuje, takže to zůstává ošemetné. A ty schopnosti u Stříbrných... Kolik jich vlastně je? Připadalo mi, že si je autorka vymýšlí za pochodu.
2. Přítel z domova
V Selekci Aspen, v Hunger games Hurikán a v Rudé královně Killiorn. Takoví ti týpci, který nemaj rádi systém, hlavní hrdinka má děsnou touhu je chránit a taky se stávaj obětmi milostného trojúhelníku. Prostě děsná hovadina.
3. Výjimečná hlavní hrdinka
Jste nebojácná, máte chudou rodinu, ostrý jazyk a nedoceněnou krásu? Pravděpodobně se z vás stane hlavní hrdinka, která je jiná než ostatní a pokud jste v nějakým hustým fantasy světě, většinou budete mít nějaký kulervoucí schopnosti. V dalších dílech se nejspíš stanete tváří revoluce a přestože budete z těch vražd vydeptaná, čeká vás šťastný konec s nějakým nabušeným týpkem.
4. Milostný trojúhelník
Dva sexy chlapci, jeden z domova, druhej z nového prostředí? Tady to smrdí milostným trojúhelníkem! Z obou chlapcům se hlavní hrdince zpotí dlaně a rozbuší srdce, ale pokud ji jeden z nich nasere, běží za tím druhým. A ne, není lehká děva.
5. Povstalci
Většinou podřadnější rasa, která má základnou v nějakým vidlákově. Na konci třetíhu dílu je obvykle vzpoura, která skončí happyendem. Hlavní hrdinka svými úžasnými kecy podnítí jiskru.
Samozřejmě nechci říct, že by kniha byla jen a jen špatná a jen a jen klišé. Například konec je víceméně originální (ale děsně bizární a nepřesvědčivý) a i styl je slušný. Do dalších dílů se ale pouštět nebudu, četla jsem pár negativních recenzí a jsem přesvědčena, že když mě nebavilo tohle, nebude mě bavit ani druhý díl, který má být jen a jen o útěku.

KnihomolkD

Směs mnoho dalších knih.
Hodnocení: 1,5*
Bylo to strašně nudné a určitě do dalších dílů nepůjdu.

Veronika03

Poměrně zajímavá knížka, začátek byl trochu pomalý, ale pak se děj naštěstí rozjel. Prostředí dost připomíná např. Hunger games, ale proč ne, když se tyhle knihy líbí? Kontrast moderního světa a přitom života v zámku, kde může čtenář chvílemi zapomenout, o jakou dobu se vlastně jedná, byl zvláštní, ale ne špatný. Další díly si přečtu. Celkově oddechové a zábavné čtení s docela sympatickými postavami.

Veronicess

Táto knižka bola...zaujímavá. Na jednej strane bol pre mňa začiatok strašne pomalý, predvídateľný a prišlo mi že čítam už po miliónty krát ten istý príbeh. Na druhej strane sa to tak od polovice rozjelo a koniec som zhltla ako malinu. A určite si chcem prečítať aj další diel.

Rozhodne to nebol nejaký prelomový nikdy doposiaľ nevidený nečítaný príbeh, ktorý by ma nejak extra uchvátil. Ale bolo to dostatočne zaujímavé, zábavné a pri konci napínavé a super.

hrabalikoval

Zajímavá knížka připomínající trošku Selekci a i tak čtivá a napínavá. Jsem ráda že mám doma koupené další díly a nemusím netrpělivě čekat na návštěvu knihkupectví :)

sarušiatko

Kniha bola super, ľahko sa čítala, bola napínavá.... Dlho som čakala kým výdu 3 časti a keď som si ich kúpila tak som zistila že sú až 4.

LucyBooks

Příběh jsem si zamilovala. Krásně se četl, napínavý :-).

Niarra

Oddechové a příjemné čtení. Pro mě i celkem napínavý děj s nečekaným zvratem na konci. Ve srovnání se Selekcí (i když mně osobně knihy moc podobné nepřijdou) se mi Rudá královna zdá propracovanější, ale k srdci mi nějak víc přirostla Selekce. Rudá královna je skvělá kniha pro nenáročného čtenáře, který se rád ponoří do jiného světa. Jsem zvědavá na pokračování příběhu.

Hermiona8703
31.12.2017

Mně jako milovnici fantasy se kniha velmi líbila, ze začátku nic moc, ale pak se mi to začalo líbit víc a víc. Rozhodně to šlo napsat i lépe, ale kniha byla čtivá. Docela mi to připomínalo selekci, ale nějak zvlášť mi to nevadilo. Konec jsem teda opravdu nečekala a tak dávám tři hvězdy.

Klarsik3
26.12.2017

Kniha mi přišla dost předvídatelná. Ale ani to mi nezabránilo jí číst v každé volné chvilce, člověk si pořád říká co by kdyby... Navíc nikdy nevíme zda jsou naše doměnky správné :)

MaléZlo
10.12.2017

Než jsem se do knihy pustila, koukala jsem na nějaké recenze. Podle všeho kniha rozdělila čtenáře na dva tábory: první, knihu odsoudil, někteří knihu ani nedočetli a druhý tábor si knihu oblíbil. Musím přiznat, že přes některé nedokonalosti (ke kterým se dostanu) já rozhodně patřím do tábora druhého - tedy kniha se mi moc líbila.
ALE! Kniha mi připomínala trošku Hunger games, zároveň se mi vybavovala knižní série Selekce. I když kniha obsahuje romantický trojúhelník a spoustu romantických klišé, ani jedna z těchto věcí mi nevadila.
Děj se jsem malinko předvídala, ale i tak jsem byla lehce překvapená. Neměla jsem sebemenší problém se do knihy začíst a knihu jsem sfoukla docela rychle. Pro mě to bylo oddechové čtení a rozhodně knihu dále doporučuji.

nikol1774
03.12.2017

Vzhledem k tomu, že fantasy nemám ráda mě celkem překvapila tahle knížka. Jako u většinu knih jsem ani o téhle na začátku nic nevěděla, ale chtěla jsem dát ještě poslední šanci fantasy knížkám a opravdu zírám. Postavy mi přišly sympatický děj byl hodně zajímavý, ale zároveň to nebylo až moc přehnaný. Na závěr bych asi řekla jenom to, že to nebylo až tak špatný, ale další díl si nejspíš nekoupím.