Rudá královna

Rudá královna
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/273205/bmid_ruda-kralovna-Bec-273205.jpg 4 1557 1557

Napínavý světový bestseller, který si mohli přečíst čtenáři již v 25 zemích po celém světě. Chudobou sužovaní Rudí jsou prostí občané žijící pod krutovládou Stříbrných, špičkových válečníků s božskými schopnostmi. Sedmnáctiletá Mare Barrowová patří mezi Rudé a bere to jako fakt, na kterém se nikdy nic nemůže změnit. Podaří se jí získat práci ve Stříbrném paláci, uprostřed těch, které z duše nenávidí. A rychle odhalí, že navzdory barvě své krve dostala do vínku také jednu vražednou schopnost. Takovou, která může ohrozit a svrhnout vládu Stříbrných. Ale se sílou je nebezpečné si zahrávat. Kdo může v tomto světě rozděleném krví vyhrát?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

Red Queen , 2015

KaileyBlot
26.11.2016 4 z 5

Tak tohle bylo fakt super. Rozjezd byl sice pomalejší, ale pak to nabralo grády a mě to začalo bavit. A moc se mi líbilo spojení království a novodobých prvků, to se opravdu povedlo. Mezi princi jsem od začátku měla svého favorita, takže mě konec ani nijak zvlášť nepřekvapil. Ale bylo tam napětí, zvraty prostě pecka.
Možná jen co bych vytkla je, že tam bylo poměrně dost zbytečných chyb, a že se to v něčem podobalo jiným knížkám tohoto typu. A ani mapka by neuškodila, ale to je detail.
Jsem zvědavá na pokračování.

daniela58
24.11.2016

Knížka byla fajn, ale občas se mi zdálo, že knížka 'vykrádačka'. Hodně mi to připomínalo Selekci. Přečtu si i ostatní díly, ale jen proto, že mě zajímá, jak to dopadne.

Teri_59
21.11.2016 5 z 5

Moc pěkná knížka, doporučuji. Určitě si přečtu druhý díl :D

NicaCola
21.11.2016 4 z 5

Kniha je napsaná velmi čtivě, zajímavý příběh. Jenom jsem podle hodnocení očekávala malilinko víc :)

Madame R
16.11.2016 3 z 5

Hned po dočtení knihy jsem byla nadšená, příběh se mi líbil a nemohla jsem se dočkat pokračování. S odstupem 3 měsíců jsem se vrhla na Křišťálový meč a zjistila jsem, že si z předchozí knihy ani moc nepamatuji. Příběh ve mě neuchoval takové správné pocity a docela mě to mrzí.

petra4080
16.11.2016 4 z 5

Příběh je napsaný velmi čtivě, příjemně plyne, taková pohodová pohádka která pohladí na duši. Ráda si přečtu pokračování.

Byxy123
09.11.2016 4 z 5

Kniha opravdu zajímavá. Budu se sice trochu opakovat, ale první kapitola byla trochu bez ničeho. Ale pak se to rozjede a nekončí to ani na poslední stránce. Jediné, co mi trochu chybělo, že nebylo moc popsáno okolí a různí lidé. Sice, udělala jsem si obrázek o lidech sama, ale ta krajina mi trochu chyběla. Ale příběh to vynahradil. :)

Nefi
08.11.2016 4 z 5

Od téhle knihy jsem toho moc nečekala. Sáhla jsem po ní jen kvůli knižní výzvě. První kapitola mě vcelku nudila, ale potom mě příběh chytl a já jsem ho hltala na každé stránce. Knižní výzva tedy má něco do sebe a já nelituji, že jsem si vybrala právě tuto knihu.

Deni136
01.11.2016 5 z 5

Knížka se mi hrozně moc líbila. Jakmile jsem uviděla obálku, věděla jsem, že si ji přečtu. Pro jistotu jsem mrkla na obsah a nadšení se ještě zvětšilo! Začátek knížky je takový bez děje, ale hodně rychle se to rozjede a potom už nemám co dodat. Autorka vymyslela spoustu zajímavých a napínavých situací, které jsem hltala a většinou je četla neustále dokola, aby mi náhodou něco neuniklo :D. Rozhodně je to jedna z nejoblíbenějších knížek, které jsem kdy měla v ruce.

Fantasysvet
25.10.2016 4 z 5

Autorka nás presvedčí, že nič nie je také, aké sa na prvý pohľad zdá. Názov Červená kráľovná nie je náhodný. Mare Barrow je Červená. Celý svoj život prežila v Pilótach, chudobnej dedine plnej blata, otrhaných špinavých ľudí a beznádeje. Pokiaľ človek nemal nejaký talent a neučil sa remeslu užitočnému pre službu Strieborným, skončil na fronte, kde už dlhé roky zúri krutá vojna. Takýto osud čakal aj Mare, ktorá pomáhala svojej rodine len drobnými krádežami. Bola s ním zmierená, až kým nestretla mladého muža, z ktorého sa vykľul princ. Že príliš ideálne? Ani zďaleka!

Červená kráľovná prináša na svojich stránkach nečakané zvraty, napínavé situácie a postavy, ktoré si jednoducho obľúbite. Počas čítania mi neušlo, že jedna veta sa tam neustále opakovala. Ktokoľvek môže zradiť. A ukázala sa pravdivejšia, než by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

Na pozadí deja odohrávajúceho sa v paláci, vzniká povstanie Červených, čo nie je až také prekvapivé a opätovne sa dostávame k istej podobnosti s už spomínanými Hrami o život. Tá sa opakuje aj pri naznačenom ľúbostnom trojuholníku, ktorý akoby sa už stal povinnou jazdou pre každý YA román. V tomto prípade to však našťastie nie je nič patetické, takže sa nemusíte báť. Dovolím si skôr tvrdiť, že bol dokonca príjemným osviežením. Keď si knihu prečítate, pochopíte prečo.

Dee.Grusova
23.10.2016 4 z 5

Jedna z mála knih u kterých jsem se nomhla rozhodnout, jestli ano nebo ne. Nakonec jsem se však rozhodla knihu dočíst a rozhodně nelituji. Jsem zvědavá na další díl! :)

v.july
17.10.2016 4 z 5

Kniha je dobrá, tajně doufám že poračování by mohlo být o něco lepší, hlavní postava je výrazná ale není tolik propracovaná, lehce naivní, spolehá se až moc na cizí pomoc a často se vzdává, z tohoto důvodů se mi líbily Hungergames víc. Jasně, nedá se to uplně srovnávát, ale táhne mě to k tomu, námět je podobný divergenci, selekci aspol., doufám že autorka se rozepíše a další pokračování bude propracovanější.

liamka76
02.10.2016 5 z 5

Úžasná kniha, doporučuji.
Kniha plná věcí které Vás nepřekvapí ale hlavě věcí co vás překvapí.
Od chvíle co jsem ji začala číst jsem se nedokázala odlepit.

ChSleepwalker
23.09.2016 2 z 5

Každý může zradit. I kniha, co se na první pohled tváří, že bude dobrá. Bohužel ve svém žánru je Rudá královna sotva průměrná. Hlavní hrdinka, blýskající holčička (wtf), neoplývá zrovna velkým rozumem a její myšlenkové procesy bych přirovnala k Americe ze Selekce. Předvídatelný příběh nepřináší nic nového a ani postavy nejsou příliš hluboce vykreslené. Nechápu, proč jsem knihu dočítala.

IvankaM
22.09.2016 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Těším se na druhý díl.

Leome
18.09.2016 3 z 5

Kniha se čte moc dobře, ale přijde mi jaksi... primitivní. Autorka umí dobře psát, vykouzlit napětí, ale vymyslet dobrý příběh ne. Je to podobně předvídatelné jako například Selekce, která i přesto udělala takovou díru do světa... Hlavní hrdinka navíc není, alespoň pro mě, příliš sympatická, spíše ufňukaná. Chválím alespoň autorčin talent, který se rozhodně popřít nedá.

venacava
15.09.2016 5 z 5

Kam se hrabe Hunger games a Divergence...tato kniha mě dostala ...hltala jsem slovo za slovem bez dechu. Zítra jdu pro 2 díl a jsem napnuta jak kšandy.

lharka13
09.09.2016 4 z 5

Musím říct, že knížka mě naprosto pohltila, nemohla jsem se od ní vůbec odtrhnout a byla nepředvídatelná i napínavá do poslední stránky. Rozhodně se těším na další díl. Pravda, místy připomíná selekci,ale rozhodně jí převyšuje promyšleností děje, prostředím a napětí. Za mě 4 hvězdy, jak vyšité.

kalinkacz
08.09.2016 2 z 5

Jelikož mám žánry, které jsou podobné této knize dost načtené, tak už mi námět nepřišel tolik originální... Přišlo mi to jako směska YA fantasy s motivem z Kázání ohně a romantikou ze Selekce... Obě tyto knihy mám ale ráda, takže celkově se mi kniha četla dobře, svět je zajímavý a na další díl se rozhodně moc těším a doufám, že se už trošku oddělí od ostatních podobných knih..

Arwen329
28.08.2016 4 z 5

Pěkná knížka, taková oddechovka. Druhý díl si určitě přečtu, zajímá mě jak to dopadne. :-)