Jsem roztříštěná

(Jsem prokletá.) Mám dar. (Jsem zrůda.) Jsem víc než jen člověk. (Můj dotek je smrtící.) Můj dotek znamená sílu. (Jsem jejich zbraň.) Budu se bránit. Nikdo neví, proč je Juliettin dotek smrtící, ale Obnova s ní má své plány. Chtějí ji použít jako zbraň. Ovšem Juliettina představa je úplně jiná… -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/151731/jsem-roztristena-151731.jpg 4.1697

Roztříštěná 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, CooBoo

Shatter Me, 2011

Kniha Jsem roztříštěná

Anne Leyyd
05.06.2013

Úprava komentáře: Pokud jste někdo četli komentář od Maggy, tak si prosím 3x rozmyslete, zda se jím a jejím názorem budete řídit. Takhle odsoudit knihu podle 1. dílu je předčasné, ba co víc (pro nás - MOUDŘEJŠÍ, kteří jsme tuto sérii již dočetli) k smíchu, protože bez několika "drobných" informací, ztrácí tento komentář svůj účel a logiku. Ale to jen tak na okraj ;-)

KOMENTÁŘ:
Na tuhle knihu jsem se NEHORÁZNĚ těšila, a NESKUTEČNĚ mě naštvalo, že jsem ji přečetla za 2 dny :D Nicméně jsem si nemohla pomoct.

Abyste si tuhle knihu mohli opravdu užít, tak musíte počítat s tím, že je JINÁ A ZVLÁŠTNÍ, musíte NEUSTÁLE PŘEMÝŠLET, CÍTIT A NECHAT SE JÍ POHLTIT. Příběh napsaný podobným stylem, jakým píše Tahereh Mafi, jsem ještě nikdy nečetla. V jedné recenzi bylo napsané, že tahle kniha „sama žije“ a musím s tím souhlasit.

Autorčiny popisy jsou neskutečné. Zírala jsem na to s úžasem a některé věty si četla dokola, abych je vstřebala. Prostě NÁDHERA. (např.: „Adam je jako horká lázeň, jako krátký nádech, jako 5 letních dní natěsnaných do 5 prstů, kterými teď píše příběhy na mém těle.“)

Romantické scény jsou… Ach. Musela jsem taky (stejně jako Julliette) přemýšlet, kde se mi při nich v srdci vzali kolibříci :-)

Přeškrtané věty jsou bezvadný nápad. Dokonale to vystihuje lidskou psychiku – něco vás napadne, ale víte, že byste si to takhle myslet neměli.

Prostředí Země v rozkladu působí silně - skutečně, a pevně doufám, že to s naším světem takhle jednou nedopadne.

Postavy jsou svérázné, své a pořád zakryté tajemstvím. Jediný, koho opravdu nesnáším, je Warner – NECHÁPU, jak někdo může být „team Warner“, takový psychopat!!! Brrr. A ještě ke všemu, když je na druhé straně Adam! Ale na druhou stranu - po mírném hledání na netu a uvažování jsem dospěla k závěru, že dokud si nepřečtu novelu "Destroy Me", která by měla poodhalit více z jeho osoby, nebudu ho nesnášet na 100 %, ale zatím jen na… 75 % :D

Příběh stojí za přečtení, ale musím říct, že asi ne všichni se na něj dokáží naladit. Je zkrátka zvláštní… ale pro mě byl prostě skvělý a nemůžu se dočkat druhého dílu :-)

Danda224
03.06.2013

Pěkná knížka ... opravdu jsem přemýšlela zda náš svět jednou takhle skončí ... na konci nevim proč mi to přišlo trochu MARVELOVSKÝ ... to asi ty elasťáky :D ale to je to jediný co to s tím má společný. Jinak je to dokonalá knížka. Moc se mi líbí ty přeškrtaný věty a styl autorky skvěle jsem se do toho vžila.

mynonka
12.05.2013

Musím uznat, že příběh hned od první věty vypadá opravdu velice originálně a zajímavě. Prostředí, která se nám střídají před očima, nabízí něco neokoukaného a nového. Celé zápletka mezi Adamem a Juliette, dívkou podivně posedlou čísly, se z počátku zdá předvídatelná, ale nejednou vám vyrazí dech. Romantická linka se spisovatelce opravdu povedla a nejednou se ztratíte v jejích slovech, ale co se týká napínavých částí, měla jsem pocit určité rozpačitosti. Také Juliette místy odporuje sama sobě a její chování se mění jako počasí. Konec se mi zdál poněkud úsměvný a přehnaně optimistický, ale jinak jde o opravdu pěkné čtení a často jsem nemohla knihu odložit :). 5* ode mě má hlavně díky úžasným romantickým scénám :).

Deny el Infian
12.05.2013

Prvních pár kapitol, mě strhlo do sebe a doopravdy jsem měla problém knihu odložit. Potom to, ale postupně upadalo a vetšina knihy mě zas tak moc nebavila. Doopravdy bavit, mě to zas začalo, asi až někdy po 220. straně.
Četla jsem jeden názor, že tuhle knihu by si měl přečíst asi každý. Zdálo se mi, že na knihu byly jen samé dobré ohlasy. Hodně jsem toho od ní čekala. A proto mě poměrně dost zklamala.
Přišlo mi divné, že rodiče Julliet tak moc nesnášeli. Dobře, možná dokáže zabíjet pouhým dotykem, ale ona za to nemůže a navíc, je to jejich dcera. Čekala bych, že to bude právě matka a otec, kteří ji budou bervomocí chránit, ale oni jí místo toho nenáviděli. Myslím, že její matka neměla moc mateřského citu...
Julliet a Adam. Nevím co si o nich myslet, fakt že ne. Ani k jednomu jsem si nevytvořila nějaký vztah. Snad ani chvíli mi jich nebylo líto. Ani jednou se mi při čtení nehnaly slzy do očí, i když tam byla minimálně jedna část, při které bych u jiných knih, jak se znám, brečela. Protože upřímně, mám pocit, že mě rozbrečí už skoro cokoliv. Tady ne. Tady mi to bylo jedno.
K tomu všemu, jsem v celé knize nezaznamenala snad žádnou jinou ženu, kromě Julliet. Tím myslím, že se tam nevyskytla nějak zvlášť, aby tam doopravdy byla a sehrála nějakou, třeba i menší roly, zmíněná tam možná někde nějaká byla, ale to bylo tak vše. Navíc celkově se v příběhu opakovali především 3 postavy - Julliet, Adam, Warner + později ještě trochu James a Kenji.
Ani nevím, zdali si budu pořizovat další díly, ale hádám že jo, přeci jen bych chtěla vědět, jak to dopadne, ale určitě jsou knihy, které budou mít přednost. No, budu doufat, že další díl bude lepší...

ciniminisek
05.04.2013

Naprosto skvělá kniha. Miluji knihy-citovky a tenhle příběh je tím doslova napěchovaný. Oblíbila jsem si postavy, prostředí a kupodivu i styl psaní. Ze začátku mi to trochu dělalo problém, ale dalo se zvyknout. Dávám velké plus i obálce, líbí se, jak jedna z mála - v české i originální verzi. Mohu určitě doporučit.

kneslova
03.04.2013

K mému překvapení v záplavě fantasy knih velmi slušný příběh, kniha se velmi dobře čte, je napínavá.
Líbí se mi, další díly si určitě přečtu, budou li následovat...

antiutopie, dystopie

Tahereh Mafi