Rozmazlená princezna

Rozmazlená princezna https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479351/bmid_rozmazlena-princezna-TTl-479351.jpeg 4 562 562

Penn Říká se, že pomsta chutná nejlépe zastudena. Před čtyřmi lety mě Daria Followhillová zničila. Připravil jsem ji o její první polibek. Ona mě připravila o jedinou věc, kterou jsem kdy miloval. Já byl chudej. Ona bohatá. Jenže věci se můžou změnit. A to zatraceně rychle. Teď jsem její spolubydlící. A ona musí zaplatit za to, že zničila jedinou dobrou věc v mém životě. Daria Followhillová si vždycky myslela, že je královna. Pro mě ale není ničím jiným než rozmazlenou princezničkou. Daria Chovala jsem se jako mrcha. To přiznávám. Trousila jsem jedovaté komentáře, opovržlivě ohrnovala nos a nastavovala nohy svým protivníkům. Zašlapávala jsem jehlovými podpatky do země každého, kdo by mi mohl ublížit. Třeba Penna Scullyho. Probodla jsem mu srdce, nechala ho vykrvácet a pak ho vyhodila do odpaďáku. Před čtyřmi lety mě požádal, ať si pro něj šetřím všechna svoje poprvé. Teď bydlí na druhé straně chodby a já si nepřeju nic jiného než být tou poslední v jeho životě. Před lety mi řekl, že nic na tomhle světě není zadarmo. A teď je načase, abych zaplatila. Z cyklu Hříšníci : Nová generace (1)... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Baronet

Pretty Reckless , 2019

NikolaSkop
13.10.2021 4 z 5

Kniha se mi libila a tesim se na pokracovani serie! :)

Katie88
13.10.2021 4 z 5

Pretty Reckless (anebo Rozmazlená princezna) patří mezi ty lepší od LJ Shen. Daria je už od malička komplikované dítě (a není se čemu divit, nad výchovou její matky mi občas zůstával rozum stát - mimochodem matka je Mel, bývalá učitelka a manželka Jamieho z HotHoles), ale v této knize dokáže, že vše není jen černo-bílé. Penn je oproti Darii dost průměrný, ale když ho porovnám s jinými hrdiny, rozhodně patří mezi ty lepší. Četla jsem v originále už všechny ze série a skóre je 2/3 knih povedených a Rozmazlená princezna je rozhodně ta povedenější :)
Mimochodem doporučuji pokročilejším angličtinářům číst knížku v originále. Skull Eyes přeložit jako Smrtko, no radši mlčím :D

AniDi
12.10.2021 5 z 5

Čekala jsem další jednoduchou romantiku vpodstatě bez děje. Ale! Neskutečně dobrý příběh, zajímavý, rozvětvený, postavy až skutečné. Do hlavních hrdinů jsem se hned vžila a že to byla jízda. Konec je přesně takový, jak to mám ráda. Určitě přečtu znovu a můžu jen doporučit.

petusska01
08.10.2021 5 z 5

Ja som vlastne ani nevedela, že ide o deti HotHoles keď som to išla čítať. Ale som rada, že som tam starú partu opäť "stretla", tá séria patrí medzi moje obľúbené. Asi by som mohla povedať, že sa teším aj teda na túto sériu o ich deťoch TodHoles :) Čo sa týka tohto príbehu, bolo to také niečo medzi Amo Jones a klasickou Hate to Love, ale páčilo sa mi to. Penn mi prišiel ozaj ako zásadový chlap, napriek s**čkám, v ktorých bol. Daria bola ozaj veľmi slabá a labilná osôbka. Čo ma však sklamalo bolo správanie Mel, jej mamy. Ozaj by som ju podľa ich prvého dielu neodhadla na takúto mamu. Na konci sa veci vyriešili, čož je fajn ale po celú dobu som bola pomerne sklamaná z Melody a aj Jamieho viac menej. Ten koniec medzi Pennom a Dariou potešil, ale teda fakt nechápem prečo sa tam objavil na konci všetky tie postavy...veď sa ani nemali radi!! Ale snáď to súvisí s iným príbehom :)

Toledo
06.10.2021 1 z 5

Tak tohle za mě ne. Originální hříšníky jsem měla ráda, ale tohle ? Zbytečně natahovaný příběh, kde se na začátku skoro nic nedělo a trochu se to rozjelo až v druhé půlce. Dětinská dramata o ničem v partě totálně ujetých teenegerů. Vůbec jsem nepochopila, jak se tam na začátku zrodila taková láska a nenávist, prostě to nedávalo absolutně smysl. A označení "Smrtko" - wtf ? Nevím, zda to bylo špatným překladem, ale tohle prostě ne.
Do dalších dílů rozhodně nepůjdu.

kacenka6144
28.09.2021 3 z 5

Oproti sérii o rodičích těchto puberťáků to bylo zbytečné komplikované. Jo, jasně, konec dobrý, všechno dobré. Ale něco tady bylo prostě jinak.

Maki09
26.09.2021 3 z 5

Na knize mě prvně zaujala obálka i název. Po přečtení jsem však lehce rozpolcená. Začátek knihy, byl pro mě poněkud matoucí a myslela jsem, že knihu odložím. Nakonec jsem ji, ale dala šanci a nelituju toho. Děj mě více začal bavit až tak za polovinou, kdy mi vše začalo dávat větší smysl a zvykla jsem si i na povahu postav. Daria byla určitě zajímavá postava, i když musím říct, že dle mého byla občas až příliš dramatická a přeháněla. Penn mi byl na druhou stranu sympatičtější, takovým zvláštním způsobem, se hlavní hrdinové doplňovali a pasovali k sobě.
Celkově kniha nebyla špatná, ale ani nemůžu říct, že se zařadí do mého TOP žebříčku.

badliar_id
26.09.2021 4 z 5

"You were never a drizzle, Penn Scully. When I fell for you, you came beating down, and I felt you everywhere. You were hail."

***
Na tuhle sérii jsem se hodně těšila a první díl nezklamal.. Původně jsem si myslela, že to bude nic moc díl, protože jsem Dariu neměla ráda, ale pane jo! Rozhodně bylo super číst její pocity a už ji mnohem lépe rozumím.
Ano, na začátku se chovala vážně hrozně, ale postupně jsme mohli vidět její obrovskou změnu.
Jamie je skvělý otec a mám ho snad ještě radši, než když jsem četla jeho díl (Defy: Nebezpečná láska - 0.5). O Melody to bohužel říct nemůžu.. Jsem ráda, že se na konci knihy její a Dariin vztah zlepšil, ale stejně to nemění nic na tom, že jí přehlížela a věnovala se cizím dětem..
Penn… božínku! Štval mě, ale zároveň jsem ho zbožňovala. Takže jsem vlastně jako Daria :D..
Miluju co pro ní udělal na konci knihy..
Knight a Vaughn, jo, tak na jejich knihy se extrémně těším. A na Lunu (a hlavně na jejího taťuldu :Dd).. K Vie se raději ani nebudu vyjadřovat.
Konec byl typický klišé a dost předvídatelný, ale já tyhle konce miluju (jak už píšu po několikáte).
Už aby tu byl další díl..
18+ - Sexuální scény, násilí

Janulkaxxx
24.09.2021 5 z 5

Tak na tuhle knihu jsem se tesila. Zaujala me obalka i nazev, ale po precteni nekterych komentaru jsem uz byla trochu skepticka a premyslela jestli do toho jit a musim rict ze jsem rada, ze jsem nedala na komentare, protoze pro me byla kniha jeste lepsi nez predchozi serie. Knihu jsem hltala od zacatku az do konce.

Hatshepsut
24.09.2021 5 z 5

Po sérii hříšníci jsem se obávala o čem tato Nová generace bude. A musím autorce přiznat, že mě kniha opět emočně vycucla! Objeví se zde postavy, které jsou vám z počátku nesympatické, ale na konci příběhu jim jejich chování jste schopni odpustit a ještě s nimi soucítit. Určitě si přečtu další díly.

pipa36
24.09.2021 3 z 5

Tak nevím - z jedné strany to bylo fakt dobrý, ale něco mi na tom nesedělo. Že by věk hlavních hrdinů? Nebo to, že se jedná o potomky původních postav? Nebo že smyslným záporákem není badboy ale schizoidní puberťačka? Každopádně na první generaci HotHols to nemá, připadá mi to jaksi nevyzrálé. Hodnotím i ve srovnání s původní sérií, která byla výrazně lepší, proto 3 *.

happy19

Hustý to bylo!
Tohle je počtení na odvykačku!
Jsem úplný závislák...️
Má nová oblíbená série ,-)

"Teprve,když budete milovat sami sebe,tak Vás budou milovat i ostatní."

Petra38
22.09.2021 4 z 5

Byl to o neco slabší příbeh než první generace a popravde jsem se nemohla nejak srovnat s tím ,že Melody a Jamie vystupovali v roli rodiču. Daria mi dost lezla na nervy ,nastesti druhá polovina příbehu to vylepšila a dotáhla se. Vcelku jsem zvédava na další díly,už jen proto abych videla , jak mi sednou dalsi rodicovsky postavy.

nikca3976
21.09.2021 5 z 5

Musím říct,že jsem čekala něco jiného.Myslela jsem,že to bude něco jako první generace,kdy jsou hlavní hrdinové už dospělí,takže mě celkem překvapilo,že byla celá kniha v podání puberťáků a ani mi nevadilo,že se tam objevoval méně často sex Ze začátku jsem se nemohla moc začíst,ale pak to dostali ty správný grády jako každá kniha od @authorljshen .. Postavy mi tady celkem dost často lezly na nervy..možná bych jim doporučila skupinovou terapii Tak strašně moc mě zklamala Melody V první generaci jsem ji měla ráda a Jamieho taky,šle tady celkem dost selhali…Melody tím,že neuměla mluvit s Dariou a upřednostňovala Viu,takže se Darii ani nedivím,že k sobě Melody nepouštěla (ne že by se Melody snažila ‍️) a Jamie,i když byl na straně Darii,tak si měl trochu víc dupnout a ne věcně zavírat oči před problémy..Penn byl,no já nevím,tady jsem měla víc v lásce Dariu než ho..přišel mi takový nemastný neslaný..moc puberťák no a jeho dvojče Sylvia byla mrcha všech mrch…hodně jsem si oblíbila Knighta a Vaughna,takže už teď vím,že čekání na další díly budou muka

Domča153
21.09.2021 3 z 5

Myslela jsem si že to bude podobné jako kniha Visious.. na začátku dětské hašteření a následný přesun do dospělého světa. To se bohužel nastalo. Neříkám že kniha byla špatná, tyhle americké války ze střední mě ale bohužel moc neberou - bylo to na můj vkus až přehnané a hlubší smysl to ztratilo někde v polovině.
Dále mi tam chybělo zapojení starých hrdinů - Vic, Dean ale hlavně jejich poloviček (chápu ale ze si to asi autorka nechává do knih o jejich potomstvu). Uvidíme co přinesou další knihy z této série.

georginaa
17.09.2021 2 z 5

Je mi moc líto, ale tohle se mi moc nelíbilo. Mám ráda knihy od této spisovatelky, ale tyhle žabomyší války ze střední mě moc nebraly. Jako by to bylo nevyzrálé, drzé, neviděla jsem tam nic pozitivního, čeho bych se mohla chytnout. Tak jsem se těšila na tuto sérii a očekávala jsem stejnou úroveň jako u Hříšníků, ale to se bohužel nestalo.

zuza264
13.09.2021 5 z 5

Teda. Po dlouhé době kniha plná emocí. Zhltnuto na dva zátahy. Nedalo se odtrhnout.

ElikaS
09.09.2021 5 z 5

L. J. Shen jsem si jako autorku oblíbila a sérii Hříšníků zbožňuji, takže jsem se moc těšila na naše nové hrdiny. A jsem opět nadšená. Autorka umí bezvadně vystihnout atmosféru - miluji tě, nenávidím tě!
Hlavní hrdinové se k sobě především na začátku chovali úplně šíleně a i když mi byla především Daria na začátku až nesympatická, tak jsem se od knížky nemohla odtrhnout. Tohle prostě Shen umí. Vydoluje ze čtenářů tolik pocitů. že se prostě nedokáží odtrhnout.
Penn byl klasický bad boy se zlatý srdcem, Daria byla především ze začátku pěkná mrcha. A musím říct, že teda pro mě osobně bylo asi jednodušší pochopit nebo možná spíš soucítit s Viou než Dariou.
Hrozně moc jsem si užívala pasáže, kdy jsme se dozvěděli střípky ze života HotHoles. Opět jsem si připomněla, jaká je škoda, že Jaime dostal pouze krátkou novelu a nikoliv plnohodnotný příběh, protože by si ho zasloužil. A tak jsem si aspoň užila jeho kapitolu, kdy šel spolu s ostatními HotHoles vyřizovat účty.
Celkově byla knížka skvělá a už se nemůžu dočkat dalšího příběhu.

Shanib
09.09.2021 5 z 5

(SPOILER) Cokoliv co L. J. Shen napíše je pecka. Sérii Hříšníci: Nová generace mám přečtenou už celou v originále. Je skvělá, jak jinak, ale série o jejich rodičích se mi líbila víc, protože jsou mi věkově blíž. Když k tomu přičtu autorky třetí sérii Boston Belles (btw. těšte se, pokud přeloží knížku The Villain, takový druhý Vicous či Wolfe Keaton), tak to tuhle posouvá až na třetí místo.
Nicméně jak jsem již psala, pravděpodobně za to může věk hlavních hrdinů. Tohle období už mám za sebou a teď už úplně nedokážu pochopit tak mladé postavy, které se v happy endu zasnoubí nebo vezmou či jejich problémy. Vývoj postav jinak skvěle vygradovaný a romantická zápletka zajímavá tak, že knihu nechcete odložit a máte nutkání přečíst ji na jeden zátah.

hana1039
08.09.2021 5 z 5

Jak se říká, jablko nepadá daleko od svého rodného stromu, tak přesně potomci svých rodičů taky né, aspoň určitě v téhle nové sérii... Jejich strasti, rozdíly v sociální sféře, lásky, prohry, to vše si prožili i jejich rodiče... Daria a Penn si tohle všechno zažijí, poučí se ze svých chyb a nakonec.... To se dozvíte, až si knihu přečtete, já si užila každou stránku!